SkyscraperCity banner

401 - 420 of 449 Posts

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,766 Posts
Nouzie, nie tylko studenci będą mogli korzystać z tej biblioteki :) Osoby z zewnątrz też będą mogły się do niej zapisać. Oczywiście, będzie z tym związany niższy limit ilości wypożyczonych książek dla nich ;)

Ponadto 8 maja będzie dzień otwarty :D Od 10 do 17 każdy będzie mógł zwiedzić bibliotekę i robić zdjęcia do woli :cheers:
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,766 Posts
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/569253,dzien-otwarty-w-superbibliotece-w-katowicach-przyjdz-i,id,t.html

Budowa CINiBA, czyli Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach kosztowała 79 mln zł. Oficjalne otwarcie dopiero jesienią. Ale już we wtorek o godz. 10 najnowocześniejsza biblioteka na Śląsku na kilka godzin otwiera swoje podwoje.
We wtorek będzie okazja zobaczyć najnowocześniejszą bibliotekę akademicką na Śląsku. Swoje podwoje otwiera CINiBA, wspólna biblioteka Uniwersytetów Śląskiego i Ekonomicznego zlokalizowana między Wydziałem Nauk Społecznych a Wydziałem Prawa UŚ. Gmach biblioteki jest już gotowy od ubiegłego roku. Przez ostatnie miesiące był wyposażany, latem zostaną tu sprowadzone zbiory bibliotek obu uczelni, a otwarcie planowane jest dopiero jesienią tego roku.

Jutro, przed oficjalnym przecięciem wstęgi, między godz. 10. a 17. wnętrza biblioteki będzie mógł zwiedzić każdy. Dzień otwarty będzie jedną z niewielu okazji, aby zajrzeć do miejsc dla czytelników niedostępnych, jak magazyny książek, specjalistyczne pracownie, czy pomieszczenia służbowe. A jest, co oglądać…
Od siebie dodam, że naprawdę warto!
 

·
hræddur köttur
Joined
·
3,607 Posts
Mam mały problem. Biblioteka jest świetna, ale ostatnio miałem okazję zobaczyć na żywo to i teraz katowicki budynek jakoś podoba mi się jakoś mniej.
 

·
Registered
Joined
·
143 Posts
Mam mały problem. Biblioteka jest świetna, ale ostatnio miałem okazję zobaczyć na żywo to i teraz katowicki budynek jakoś podoba mi się jakoś mniej.
Ja też ostatnio miałem okazję zobaczyć MAS na żywo. Na pewno na plus budynku z Antwerpii działa lokalizacja(doki portowe). Dodatkowo ten budynek przyspieszył rewitalizację całej okolicy.
Może to patriotyzm lokalny, ale jeżeli chodzi bryłę to budynek z Katowic podoba mi się bardziej.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,766 Posts
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,73757,11736486,Najpiekniejszy_budynek_Katowic_zdobedzie_kolejny_laur_.html

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, czyli najpiękniejszy ostatnio wybudowany w Katowicach budynek, ma szansę na kolejną nagrodę. Zanim dowiemy się, czy ją zdobędzie, polecamy wam film pokazujący wnętrze niedostępnego jeszcze gmachu.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach to dzieło Dariusza Hermana i Piotra Śmierzewskiego z pracowni HS99.

Gmach robi furorę wśród miłośników dobrej architektury. Jego ruda elewacja nawiązuje do znanej ze śląskich familoków cegły, z tą jednak różnicą, że tu mamy bardziej szlachetny piaskowiec w niecodziennym odcieniu.

Budynek, który jest najnowocześniejszą uczelnianą biblioteką w kraju, już wygrał piątą edycję konkursu "Bryła Roku" organizowanego przez portal Bryła.pl. W finale zagłosowało na niego ponad 10 tysięcy internautów.

Teraz ma szansę na zwycięstwo w pierwszej edycji Nagrody Architektonicznej "Polityki". CINiBA zakwalifikowało się do finałowej piątki konkursu. O zwycięstwo starają się też: budynek usługowo-apartamentowy Thespian we Wrocławiu, warszawski dom handlowy VitkAc, koncepcja zabudowy warszawskiej Woli "19 dzielnica" oraz kościół w Tarnowie nad Wisłą. Wyniki rywalizacji poznamy za tydzień.

Póki co polecamy wam pokazujący wnętrze "rudzielca" film. Warto spojrzeć, ponieważ budynek zostanie oficjalnie otwarty dopiero po wakacjach.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,766 Posts
http://www.ciniba.us.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=279:ciniba-laureatem-konkursu-budowa-roku-2011-&catid=28:aktualnoci-k&Itemid=4

CINiBA - wspólna inwestycja Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych otrzymały ex aequo nagrodę II stopnia w konkursie Budowa Roku 2011, organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

29 maja 2012 r. w Gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród. W uroczystości uczestniczył dyrektor CINiBA prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec oraz przedstawiciele firmy Mostostal Warszawa - generalnego wykonawcy realizującego obie budowy.

Pierwsze miejsce w kategorii budownictwa szkół wyższych przypadło Centrum Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz budynkowi Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs jest organizowany corocznie przez PZITB przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie wyróżniających się obiektów budowlanych. Przedmiotem konkursu są zarówno nowe obiekty budowlane, jak i proces inwestycyjny (również modernizacyjny) ze wszystkich rodzajów budownictwa.
http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=5519&id_menu=

Już po raz kolejny Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach - jeden spośród 17 projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego - znalazł uznanie w oczach jurorów konkursu architektonicznego

Tym razem zaowocowało to Grand Prix przyznawanej po raz pierwszy w tym roku Nagrody Architektonicznej „Polityki" pod nazwą Filary Architektury.

Zaproszeni do głosowania architekci i urbaniści, ale też twórcy pracujący w przestrzeni publicznej oraz przedstawiciele organizacji i fundacji działających na rzecz poprawy jakości życia w miastach, zgłosili 117 propozycji, spośród których wybrano 5 kandydatur do nagrody. Jedną z nich był budynek katowickiej CINIBA.

Następnie Kapituła Nagrody zadecydowała o przyznaniu wygranej. Jednocześnie CINIBA została nagrodzona w głosowaniu internetowym czytelników tygodnika.

Uzasadnienia nominacji:

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach

Projekt: pracownia HS99

Inwestor: Konsorcjum Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

„Realizacja powszechnie chwalona już od momentu zakończenia budowy. Jej projekt jest prosty, ale i wyrafinowany. Niezwykłe jest to, że został wymyślony przed blisko dziesięciu laty (we współczesnej architekturze to cała epoka), a wcale się nie zestarzał. Lista jego walorów jest długa, od doskonałego, twórczego nawiązania do regionalnej tradycji budownictwa przemysłowego po eleganckie rozwiązania szczegółów, na przykład fasady. „Kolorowa, masywna, niebędąca kolejną wariacją na temat biurowego zestawu szkło + beton" - zauważa jedna z nominujących, Kaja Pawełek z Centrum Sztuki Współczesnej. Wydaje się, że to pierwsza od dawna akademicka realizacja, która będzie mogła choć częściowo sprostać ikonicznej famie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego."
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,766 Posts
http://www.ciniba.us.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=287:w-ciniba-trwa-przeprowadzka&catid=28:aktualnoci-k&Itemid=4

Trwa przenoszenie księgozbiorów Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego oraz Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego. Codziennie pod gmach CINiBA podjeżdża kilka ciężarówek wypełnionych koszami z książkami.

Każdy kosz zostaje zinwentaryzowany, a następnie przetransportowany na odpowiednie piętro. Tam książki zostają wypakowane, następnie posegregowane i wreszcie włączone do księgozbioru w wolnym dostępie lub w magazynie. Przed nami jeszcze dwa miesiące wytężonej pracy, w tym m.in. uruchomienie komputerów, wrzutni, selfcheck'ów itd.

 

·
>>>
Joined
·
2,730 Posts
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/641215,katowice-otwarcie-biblioteki-akademickiej-w-pazdzierniku,id,t.html

Katowice: Otwarcie biblioteki akademickiej w październiku

Zakończyło się przenoszenie księgozbiorów z dwóch uczelni do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Ta jedna z najnowocześniejszych placówek w kraju zostanie otwarta wraz z nowym rokiem akademickim - poinformował dyrektor placówki.

Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch katowickich uczelni - Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej przeniesiono ok. 800 tys. książek z bibliotek obu uczelni.

"Wszystkie książki są już na półkach. Obecnie pracujemy nad systemem obsługi użytkownika, instalowane są rozwiązania komputerowe, które umożliwią mu samodzielne wypożyczenie i oddanie książki. Ten etap zakończymy w połowie września" - powiedział PAP we wtorek dyrektor placówki prof. Dariusz Pawelec z Uniwersytetu Śląskiego.

Poinformował, że wszystko odbywa się zgodnie z planem i wraz z nowym rokiem akademickim, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej zostanie udostępnione studentom.

Wszystkie książki zostały wyposażone w chipy elektroniczne, a ok. 340 tys. z nich w dodatkowe zabezpieczenia, które pozwolą wypożyczać książki bez udziału bibliotekarza - będzie można je wziąć z półki, przejrzeć na miejscu bądź wypożyczyć. W tej grupie znalazła się także literatura polecana przez naukowców, podręczniki, skrypty, literatura najnowsza, wiodące tytuły dla poszczególnych dziedzin wiedzy. W wolnym dostępie nie zabraknie również czasopism.

Czytelnicy oraz pracownicy biblioteki będą mieli do dyspozycji m.in. 300 stanowisk komputerowych.

Koszt inwestycji to ok. 79 mln zł, z czego prawie 53 mln zł wyłożył Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Poza UE i uczelniami projekt współfinansują również samorząd województwa śląskiego, miasto Katowice oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.(PAP)
 
401 - 420 of 449 Posts
Top