SkyscraperCity banner

441 - 449 of 449 Posts

·
Nieruchomości/Inwestycje
Joined
·
720 Posts
Budynek został Polską Perłą Architektury :)

W kolejnej odsłonie naszego cyklu prezentujemy Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką, które znajdują się w Katowicach. Budynek jest siedzibą bibliotek dwóch uczelni: katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Śląskiego, które zostały zaprojektowane przez koszalińską pracownię HS99.

https://projektinwestor.pl/publikacja/polskie-perly-architektury-ciniba
 

·
Registered
Joined
·
16,267 Posts
hmm... z innej beczki:
z moich "obliczeń" wynika, że od otwarcia minęło już 5 lat - może w końcu dałoby się wynająć powierzchnię na dole i w końcu zrobić kawiarnię z prawdziwego zdarzenia? miejsce jest przygotowane
 

·
Registered
Joined
·
16,267 Posts
mocno odgrzebuję temat, ale!

z opowiadań pracowników CINiBA-y wychodzi, że - a zbliża się lato - w letnich temperaturach nie da się wewnątrz wytrzymać, bo nie ma klimy

jestem ciekawy, czy na wyższych kondygnacjach (magazyn wysokiego składowania) warunki są takie same (co byłoby raczej niedopuszczalne)
 

·
Registered
Joined
·
16,267 Posts
ciniba.edu.pl: Wystawa "Kazimierz Kutz. Destynacje"
Od 13 grudnia 2019 roku do 13 marca 2020 roku na placu przy Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (ul. Bankowa 11a, Katowice) można oglądać wystawę plenerową poświęconą twórczości filmowej Kazimierza Kutza. Wystawa KAZIMIERZ KUTZ. DESTYNACJE została zrealizowana przez Instytucję Filmową Silesia Film w Katowicach, organizatora cyklu wydarzeń i pokazów filmowych w ramach projektu „Rok z Kazimierzem Kutzem” i jest jednym z wydarzeń specjalnych towarzyszących pełnej retrospektywie filmów śląskiego reżysera, która od stycznia do grudnia 2019 roku trwa w katowickim Kinie Kosmos.

Na wystawie prezentowane są fotosy z dziewiętnastu filmów fabularnych Kazimierza Kutza, począwszy od jego debiutu z 1958 roku – „Krzyża Walecznych”, po ostatni film reżysera – „Pułkownik Kwiatkowski” z 1995 roku. Tematem wystawy jest motyw MIEJSCA w twórczości filmowej śląskiego reżysera, rozumiany na wiele sposobów: jako konkretna lokalizacja, miejsce akcji filmu, miejsce w czasie i historii, miejsca przeznaczenia czy przestrzenie. Prezentowanym w układzie chronologicznym zdjęciom towarzyszą opisy (w języku polskim i angielskim), układając się w opowieść o miejscach i ich znaczeniu w twórczości filmowej Kazimierza Kutza.

(…) Miejsca i przestrzenie w filmach Kazimierza Kutza, wykraczając poza swoje dosłowne znaczenia i funkcje, przemawiają indywidualnym głosem obrazów. Zniszczone budynki i milczące krajobrazy, rodzinne domy, w których celebruje się tradycję i prawdziwe życie, malownicze miasteczka i samotne miasta. Śląsk, Warszawa, bezimienna prowincja. Polska okiem przenikliwego obserwatora: w krzywym zwierciadle, ale i czułym spojrzeniu. (…) [z tekstu wystawy].

Projekt został objęty mecenatem Miasta Katowice.
 

·
Registered
Joined
·
16,267 Posts
katowice.naszemiasto.pl: Biblioteka akademicka w Katowicach ogrodzona. Trwa kontrola płyt na elewacji CINiBA ZDJĘCIA
Biblioteka akademicka (CINiBA) to jeden z najciekawszych budynków w Katowicach. Niestety po raz kolejny gmach został ogrodzony. Studenci alarmują, że to z powodu odpadających z elewacji płyt, przedstawiciele biblioteki uspokajają: nic nie odpada, to rutynowa kontrola.

CINiBA (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka), czyli biblioteka uniwersytetów Śląskiego i Ekonomicznego znów została ogrodzona. Studenci alarmują, że to z powodu odpadających z elewacji płyt, przedstawiciele biblioteki uspokajają: to rutynowa kontrola, a z fasady gmachu „nic nie odpada”.

Elewacja gmachu jest regularnie kontrolowana po tym, jak w 2013 roku z fasady budynku odpadło kilka płyt. Wówczas budynek ogrodzono i sprawdzono w jakim stanie są pozostałe. Podobna procedura trwa obecnie.

- To co się działo kilka lat temu, obliguje nas do przeprowadzania regularnego przeglądu elewacji i taka kontrola jest prowadzona obecnie – odpowiada dr Katarzyna Wyszyńska, rzeczniczka CINiBA.

- Kilka lat temu przeprowadzono przegląd całej fasady i od tego czasu prowadzimy takie działania regularnie – zapewnia.
(...)


 
441 - 449 of 449 Posts
Top