SkyscraperCity banner

1 - 20 of 348 Posts

·
Registered
1,173 Posts
Discussion Starter #1
DL Center Point 17,2 tys. m²

Na działce o powierzchni 1,55 ha powstanie 5-kondygnacyjny biurowiec. Najemcy będą mieli do dyspozycji ok. 400 miejsc parkingowych, z czego część zostanie ulokowana w podziemnej hali garażowej.
Budynek ma oferować 17,2 tys. m² powierzchni użytkowej, z czego 15 tys. m² to powierzchnia najmu. Biura będą zajmowały 11,9 tys. m². Na parterze powstanie ok. 3 tys. m² przestrzeni handlowo-usługowej.

https://www.katowice.pro/dl-center-point-ii-katowice-ma-pierwszych-najemcow/

·
Registered
8,169 Posts
no dobra, czyli zostawili rezerwę wzdłuż al. Roździeńskiego :D
Jeśli walczysz o tramwaj Katowice-Dąbrówka-Sosnowiec, to chyba tam chodziłeś i sprawdzałeś teren i wiesz, że równolegle do Roździeńskgo jest pas ziemi idealnie pasujący dla linii tramwajowej, a dopiero dalej jest nasyp -dlatego ulica BMC przechodzi wiaduktem nad Roździeńskiego, a nowy Lidl (a takze przyszły DL Point) jest powyżej poziomu Roździeńskiego.
Wizualizacja pobocza Roździeńskiego z DL Point jest więc nieco zafałszowana.
Tramwaj jadący za IKEA i Agatą powinien zjeżdżać do poziomu Rożdzieńskiego jeszcze przed wiaduktem BMC.

·
Registered
18,180 Posts
^^ rezerwa może zostać wykorzystana albo pod ewentualny tramwaj, albo dodatkową jezdnię - wolałbym pierwszą opcję, ale znając realia katowickie, to druga opcja jest o wiele bardziej realna

·
Registered
817 Posts
Bardzo mi ten projekt przypomina warszawki Business Garden, to oczywiście na plus. Czyżby projektanci się inspirowali nim. Oby wyszło tak samo dobrze jak w Warszawie:)

·
Registered
2,512 Posts
^^ rezerwa może zostać wykorzystana albo pod ewentualny tramwaj, albo dodatkową jezdnię - wolałbym pierwszą opcję, ale znając realia katowickie, to druga opcja jest o wiele bardziej realna

Albo velostradę. Ale tam jest 32 metry od granicy działki do drogi (22 m od podnóża nasypu), więc jest sporo miejsca.

·
Registered
2,512 Posts
Wzdłuż całej Roździeńskiego tak, ale 1km mogę przejechać, szczególnie jeśli zamontowano by ekrany.
Btw. Cóż, jeśli mimo wszystko będziesz chciał korzystać, to będziesz musiał jeździć na bezdechu - z tego co wiem, to w planach jest właśnie ten odcinek ;)

·
Registered
735 Posts
mam wrażenie że troche drzew wycięto - dziś jechałem autem i jakoś tak pustawo było, tzn drzewa są te które są poza działką, no nie wiem, może po prostu bez liści robią takie wrażenie.

·
DISCO VOLANTE
2,945 Posts
Jeśli walczysz o tramwaj Katowice-Dąbrówka-Sosnowiec, to chyba tam chodziłeś i sprawdzałeś teren i wiesz, że równolegle do Roździeńskgo jest pas ziemi idealnie pasujący dla linii tramwajowej, a dopiero dalej jest nasyp -dlatego ulica BMC przechodzi wiaduktem nad Roździeńskiego, a nowy Lidl (a takze przyszły DL Point) jest powyżej poziomu Roździeńskiego.
Tramwaj jadący za IKEA i Agatą powinien zjeżdżać do poziomu Rożdzieńskiego jeszcze przed wiaduktem BMC.

(link)

·
Registered
8,169 Posts
Po dłuższej refleksji myślę, że radykalnie zmieniłbym w tym poście ostatnie zdanie:
Otóż myślę teraz, że lepiej byłoby prowadzić linię tramwajową ciągle tuż obok Roździeńskiego, nie za Agatą i IKEA lecz przed nimi.
Oczywiście naziemne prowadzenie tej linii jest niemożliwe z uwagi na plątaninę dróg dojazdowych do tych centrów, ale przecież ta linia mogłaby biec po estakadzie i mieć tam swój przystanek dla obu kierunków jazdy gdyby odpowiednio zaadaptować cały układ komunikacyjny w tamtej strefie.
Rozwiązanie nie byłoby zbyt tanie, ale usprawiedliwione ogólną gęstością zagospodarowania tamtejszych centrów handlowych, także po drugiej stronie drogi (Carrefour, Castorama)

·
Registered
808 Posts
Jestem zwolennikiem rozwijania sieci tramwajowych, ale jaka będzie wartość dodana budowania drogiej infry tramwajowej przejeżdżającej wzdłuż centrów handlowych? Zwłaszcza, że mamy tam Ikeę, Agatę, Nowy Roździeń. Pasażerowie będą z wersalkami latać przez cały parking, aby potem wsiąść do tramwaju?

W mojej opinii ten pomysł to mokre sny i science fiction.

Na tę chwilę, wzdłuż tej autostrady autobusy załatwiają sprawę połączenia Katowic i Sosnowca. Jeśli jest problem z przepustowością, to można zwiększyć częstotliwość kursowania.

Co ja bym za to widział to coś a'la SKM-ka po obecnych torach kolejowych. Od Będzina (?) do Gliwic(?).

1 - 20 of 348 Posts