SkyscraperCity banner

61 - 80 of 1020 Posts

·
Registered
981 Posts
Ta inwestycja sporo da, ale nadal zostanie tam Bangladesz. Koło tego zespołu biurowego będzie szpetny budynek robiący za bilboard, koślawo postawiony Fly Spot. W ogóle do czego on jest wyrównany? Bo z pewnością nie do Chorzowskiej. Te kostki jakoś się bronią, bo są proste i równoległe do Chorzowskiej. Później ta wieża, która jak dla mnie powinna iść do wyburzenia.

·
Registered
4,910 Posts
^^ krok po kroku... Popatrzmy co zniknie - gigantyczny tandetny bilbord Ikei, dziki parking, chaszcze i ogromny słup wysokiego napięcie w centrum miasta. Kilka kolejnych kroków naprzód. A ta wieża - wydaje mi się, że miałaby szansę na zagospodarowanie jako jakieś lofty biurowe z kawiarnią. Stamtąd musi być fajny widok, zwłaszcza ze względu na bliskość DTŚki. Niestety jak szukam o niej jakichś informacji tak na szybko, to wyrzuca mi tylko firmy outdoorowe:(.
Martwi mnie też to, że tereny po Baildonie są "anektowane" przez biura tylko "po brzegach" - Skanska, te (nawet udane) remonty i przebudowy Opalu, teraz - po 14 (?) latach od wyburzenia hali - inwestycja Echo. Natomiast w głębi dalej mamy walcownię po Baildonie (BGH, która się niedawno nawet rozbudowała) i chyba jeszcze kilka spółek utworzonych na bazie Huty, które dalej tam są (wiertla, węgliki spiekane...).

·
Registered
7,415 Posts
A ta wieża - wydaje mi się, że miałaby szansę na zagospodarowanie jako jakieś lofty biurowe z kawiarnią.
Największą wartością tej wieży jest, że może służyć dla anten umieszczonych na dachu:

https://www.google.fr/maps/@50.2689989,19.0033679,3a,75y,257.43h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHv6tcfELTuCF0B4cgwCzTg!2e0!7i13312!8i6656

Jest wystarczająco charakterystyczna, by ją zachować, jednak pod warunkiem jakiegoś sensownego jej zagospodarowania i raczej nie na kawiarnię.
Jeśli się nie znajdzie tego sensownego celu, to bez żalu może ustąpić miejsca jakiemuś innemu projektowi inwestycyjnemu.

Martwi mnie też to, że tereny po Baildonie są "anektowane" przez biura tylko "po brzegach" - Skanska, te (nawet udane) remonty i przebudowy Opalu, teraz - po 14 (?) latach od wyburzenia hali - inwestycja Echo. Natomiast w głębi dalej mamy walcownię po Baildonie (BGH, która się niedawno nawet rozbudowała) i chyba jeszcze kilka spółek utworzonych na bazie Huty, które dalej tam są (wiertla, węgliki spiekane...).
I bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo nawet za kilkanaście lat nie zdoła się zabudować biurami skraju terenów po Baildonie od Żelaznej do Brackiej - jest tam jeszcze miejsca na jakieś 4-5 poważnych zespołów biurowych.

https://www.google.fr/maps/@50.2675153,19.0095389,624a,35y,270h,44.82t/data=!3m1!1e3

·
Registered
4,910 Posts
Największą wartością tej wieży jest, że może służyć dla anten umieszczonych na dachu:
To zależy która stawka jest wyższa, czy za anteny, czy może za reklamy;).
Jest wystarczająco charakterystyczna, by ją zachować, jednak pod warunkiem jakiegoś sensownego jej zagospodarowania i raczej nie na kawiarnię.
Jeśli się nie znajdzie tego sensownego celu, to bez żalu może ustąpić miejsca jakiemuś innemu projektowi inwestycyjnemu.
Myślę, że kawiarnia też się tam zmieści. I o tym napisałem.
Mam podobny pogląd - można ją sensownie zagospodarować, ale jeżeli byłby jakiś sensowny pomysł na inne zagospodarowanie tej działki, to płakał nie będę.
I bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo nawet za kilkanaście lat nie zdoła się zabudować biurami skraju terenów po Baildonie od Żelaznej do Brackiej - jest tam jeszcze miejsca na jakieś 4-5 poważnych zespołów biurowych.
Nie, nie dobrze. Zaśmiecanie tego terenu marketem budowlanym, czy rozwój (tak tak - rozwój) na jego obszarze przemysłu będzie jednym z czynników opóźniających jego zagospodarowanie po nowemu.
UM powinien raczej namawiać tamtejszy przemysł (zwłaszcza, że nie są to jakieś gigantyczne firmy) do przenosin do innej części Katowic... Mogliby stworzyć jakieś zachęty podatkowe, może nawet SSE. W Katowicach można znaleźć tereny, na których by się to zmieściło... Powoli przymierzać się może do próby organizacji komunikacji zbiorowej na tym obszarze (tramwaj?). Oczywiście wszystko w perspektywie lat. Ale gdzie tam. Chcieli market budowlany - prosze bardzo. Obok ktoś poprosi o zgodę na tor żużlowy - czemu nie? U nas są za wąskie horyzonty. Mam wrażenie, że są dw UM-y w Kato. Jeden zajmuje się "Wielkimi Budowami Socjalizmu", a drugi to jest poziom miasta powiatowego.

·
Registered
4,910 Posts
^^ z tym, że na Konduktorskiej jest teren GPP, który oni chcą zagospodarować na dzielnicę biurową. Teraz oczywiście wąska dróżka z jedną linią autobusową. UM ma tam jakiś plan, czy jak zwykle?
Ale dla zakładów z terenu HB miejsce się znajdzie.
Nb. kto wie, czy nawet nie lepiej byłoby przenieść je do któregoś z miast: Siemianowice, Chorzów, Świętochłowice?
No, ale o czym my mówimy...

·
Registered
1,768 Posts
^^ z tym, że na Konduktorskiej jest teren GPP, który oni chcą zagospodarować na dzielnicę biurową. Teraz oczywiście wąska dróżka z jedną linią autobusową. UM ma tam jakiś plan, czy jak zwykle?
Ale dla zakładów z terenu HB miejsce się znajdzie.
Nb. kto wie, czy nawet nie lepiej byłoby przenieść je do któregoś z miast: Siemianowice, Chorzów, Świętochłowice?
No, ale o czym my mówimy...
Przy Konduktorskiej plan GPP wygląda przecież następująco. Robią IV etap parku biurowo-przemysłowego. Następnie miał być hotel, a potem w trzeciej kolejności mieszkaniówka (Eko Miasto). Mieszkaniówka miała obejmować teren Katowic i Siemianowic Śląskich. Jeżeli mnie pamięć nie myli to było podpisywane jakieś porozumienie miedzy tymi miastami w tej sprawie.
Odczytywałem to nawet niejako jako wstęp do przyłączenia Siemianowic do Katowic.

·
Registered
14,174 Posts
katowice.pro: Echo czeka na decyzję urzędników

Echo Investment wchodzi w ostateczną fazę przygotowań do rozpoczęcia projektu biurowego przy ul. Grundmanna. Firm złożyła właśnie wniosek o pozwolenie na budowę. Wiadomo również, kto jest projektantem kompleksu.

Dotychczas deweloper niewiele mówił o inwestycji. Poznaliśmy powierzchnię najmu budynków z podziałem na dwa etapy, przewidywany budżet inwestycji oraz jedną wizualizację. Podano także, że prace budowlane miałyby rozpocząć się w ostatnim kwartale br. Jako że wniosek o pozwolenie na budowę wpłynął do urzędu tydzień temu i biorąc pod uwagę czas potrzeby na wydanie decyzji, to start robót może zostać przesunięty na przyszły rok.

Zgodnie z podanymi wcześniej informacjami, Echo Investment chce w pierwszym etapie dostarczyć 25,5 tys. m² powierzchni przeznaczonej na wynajem. To nieco mniej niż cała dostępna powierzchnia zrealizowana w ramach A4 Business Park – pierwszego katowickiego kompleksu biurowego firmy. Tam w trzech budynkach oddano najemcom 31 tys. m². Drugi etap inwestycji przy ul. Grundmanna ma mieć 23 tys. m².

Z wizualizacji przedstawionej wczesną jesienią wynika, że kompleks ma składać się z 8-kondygnacyjnego biurowca oraz 15-kondygnacyjnej dominanty. – W pierwszej fazie realizowany będzie niższy budynek – mówił we wrześniu Paweł Słupski, public relations coordinator w Echo Investment. Inwestycja powstanie na terenie o powierzchni 23,8 tys. m² między ulicami Grundmanna, Chorzowską i Żelazną. Wiadomo już, że za projekt odpowiada warszawska pracownia Grupa 5 Architekci, która w Katowicach jest znana ze współtworzenia nowo otwartej siedziby Wydziału Radia i Telewizji UŚ przy ul. św. Pawła.

Jeśli chodzi o projektowanie biurowców, to warszawiacy mają w swoim portfolio m.in. kompleks Platinium Bis dla firmy GTC, czy główne siedziby Banku Millennium i Banku BPS.

·
Registered
7,415 Posts
Mnie bardziej interesuje czy zmieści się tam moje wymarzone przedłużenie Mickiewicza ^^
Obiecywalem wrocic do tej sprawy.
Z pewnoscia nigdy nie bedzie prostego jak drut przedluzenia Mickiewicza do ul. Baildona, bo watpie by pozostale budynki Huty mogly byc wyburzone w sensownej przyszlosci, ale z pewnoscia trzeba by bylo sie dowiazac do uliczki za Flyspotem i Kostkami, ewentualnie do przyszlej Nowogliwickiej.
To nie wszystko - nie ma mowy, by przedluzenie Mickiewicza tworzylo nowe skrzyzowanie z Grundmanna i nowa linia tramwajowa.
Mickiewicza musialaby przebiegac pod spodem i w zwiazku z tym, by miec dosc spadku, nalezaloby ja oddalic od Rawy na prawo, ale i tak by pozostala jeszcze poza poludniowa granica dzialki Echo Investment.

Przedluzenie Mickiewicza do Baildona mialoby pelny sens, gdyby to byla czesc dwukieunkowego tranzytu dochodzacego do Warszawskiej przez Szkolna. - wtedy idea przejazdu podziemnego pod Stawowa, nowym zintegrowanym Placem Synagogi, nabralaby jeszcze wiecej znaczenia.

·
Registered
1,970 Posts
O kurcze. To daje całkiem nowe spojrzenie na to jak ma wyglądać ten budynek :p Natomiast te zagospodarowanie terenu... No cóż.

·
Registered
7,415 Posts
Brakuje mi wyobrazni, by naszkicowac logicznie rzut poziomy zespolu biurowego z wizualizacji Maleckich na prezentowanej juz dzialce Echo Investment.

·
Registered
2,081 Posts
Brakuje mi wyobrazni, by naszkicowac logicznie rzut poziomy zespolu biurowego z wizualizacji Maleckich na prezentowanej juz dzialce Echo Investment.
To mam wskazówkę dla Ciebie. W górnym prawym rogu drugiej wizualizacji jest zagospodarowanie działek z rzutem budynków. Jak wejdziesz na stronę Małeckich to możesz otworzyć zdjęcia w dużej rozdzielczości i wszystko stanie się jasne.

·
Registered
1,768 Posts
Czy dobrze odczytuję zatem, że pierwszy etap będzie stawiany wzdłuż Grundmana, a drugi w którym ma być dominanta będzie stał przy samej Chorzowskiej i żelaznej?

·
Registered
2,810 Posts
Fajnie, że Echo nie odgrodzi się od otoczenia jakimś murem czy ścianą oporową.
Może jest cień szansy na jakieś usługi w parterze.

61 - 80 of 1020 Posts