SkyscraperCity banner

81 - 100 of 1021 Posts

·
Registered
7,423 Posts
To mam wskazówkę dla Ciebie. W górnym prawym rogu drugiej wizualizacji jest zagospodarowanie działek z rzutem budynków. Jak wejdziesz na stronę Małeckich to możesz otworzyć zdjęcia w dużej rozdzielczości i wszystko stanie się jasne.
Nadal jestem taki niegramotny. :eek:hno:

Te koleczka na pierwszej i drugiej wizualizacji z niewyraznym ksztaltem wewnatrz, jakby z logo Pumy, wlasciwie nic nie wyjasniaja i co gorsza nie pasuja do zaprezentowanych wizualizacji.
Zreszta, zbyt trudno jest pokorelowac miedzy soba nawet te szesc zaprezentowanych wizualizacji, a zgadywanki sa zawodne.
Juz na poczatku, rok temu, gdy przedstawiono pierwsze, calkiem inne wizualizacje, to tez nie potrafilismy sie w nich rozeznac.

Tak wlasciwie, to najbardziej interesujace byloby jednoznacznie zobaczyc jak z konkretnego miejsca od strony Chorzowskiej prezentowalby sie caly ten nowy zespol biurowy - widziany przestrzennie na dodatek z pewnej wysokosci, jakby z drona.

·
kontrrewolucja
398 Posts
Pasują, pasują. Wzdłuż Chorzowskiej będzie stał wieżowiec. Całą działkę od strony wschodniej i południowej, będzie zamykał niższy biurowiec w kształcie litery "L".

Na tej wizualizacji prezentowany jest widok od strony huty, ulicy żelaznej:

Na tej z kolei, masz upragniony widok od Chorzowskiej, mniej więcej spod Śląskich Laboratoriów Analitycznych:

·
Registered
2,086 Posts
Nadal jestem taki niegramotny. :eek:hno:

Te koleczka na pierwszej i drugiej wizualizacji z niewyraznym ksztaltem wewnatrz, jakby z logo Pumy, wlasciwie nic nie wyjasniaja i co gorsza nie pasuja do zaprezentowanych wizualizacji.
Wyjaśniają i zapewniam, że to nie logo producenta butów:

Ps. Trochę się ta okolica zmieni! Właśnie zauważyłem, że dokładnie za ECHO będzie nowy budynek UDT.

·
Dear Donald, Yours Ever
33,395 Posts
Prawie kilometr pieszo. "Zdeka" dużo: https://goo.gl/maps/CM9TQdNL9G32 Pomiar jest bardzo optymistyczny od strony parkingu przy Silesii oraz urealniony o odległość wejścia do budynku na wizualizacji od ulicy. Uwzględniłem, oczywiście, budynek mający powstać jako pierwszy. Dla porównania - ci z Silesia Business Parku parkują teraz w trochę innym miejscu i mają 600 metrów: https://goo.gl/maps/TJAfrr2B3Bp Metodologia pomiaru jest ta sama z mojej strony, uwzględniłem światła na przejściach i niechęć do przechodzenia przez nie przy posiadaniu podobnej czasowo alternatywy. To dość duża różnica.

·
Registered
7,423 Posts
Wyjaśniają i zapewniam, że to nie logo producenta butów:

Ps. Trochę się ta okolica zmieni! Właśnie zauważyłem, że dokładnie za ECHO będzie nowy budynek UDT.
Jest dokladnie to co chcialem, a mimo to jestem mocno zawiedziony.
Ta wizualizacja wyglada na zrobiona bardzo "na predko".
Te budynki rzeczywiscie maja byc ustawione tak niechlujnie na dzialce?

·
Registered
2,086 Posts
Jest dokladnie to co chcialem, a mimo to jestem mocno zawiedziony.
Ta wizualizacja wyglada na zrobiona bardzo "na predko".
Te budynki rzeczywiscie maja byc ustawione tak niechlujnie na dzialce?
Słowo klucz "na prędko", sam rozumiesz. Bynajmniej na tej podstawie nie ma się co zniechęcać do tej inwestycji.

·
Zakaz Fotografowania
1,390 Posts
Katowice Business Point jakoś ma przystanek pod oknami, a i tak całe tabuny aut parkujących codziennie na parkingu Silesia City Center należą do osób pracujących właśnie w tym budynku.
To niech się tłoczą, jak tak wolą. Każdy bardziej rozgarnięty pracownik podjedzie tramwajem, jeśli ma go gdzieś w pobliżu. Biurowce Echo będą miały o tyle dogodne położenie, że będzie tam blisko i z linii wzdłuż Chorzowskiej, i z linii na ul. Gliwickiej, i jeszcze zbudują im linię pod oknami.

·
Registered
14,287 Posts
katowice.pro: Echo podsumowuje dziewięć miesięcy. W planach biura i kolejne zakupy

Spółka Echo Investment przestawiła wyniki finansowe za III kwartał br. W raporcie firma uwzględniła również zamierzenia inwestycyjne. Zgodnie z najnowszymi informacjami, projekt przy ul. Grundmanna będzie w całości gotowy w 2021 r.

W trzecim kwartale spółka wypracowała 50 mln zł zysku netto. Na tę kwotę złożyło się podpisanie ostatecznych umów sprzedaży 238 mieszkań, wzrost wartości projektów w budowie, wzrost ceny sprzedaży wieżowca Q22, dywidenda z EPP oraz wynagrodzenie za rozbudowę Outlet Parku w Szczecinie.

– Rok temu ogłosiliśmy naszą strategię rentownego wzrostu, zakładającą skupienie się na działalności deweloperskiej w sześciu największych miastach Polski, budowaniu projektów wielofunkcyjnych przy wykorzystaniu naszego doświadczenia z sektora biurowego, handlowego i mieszkaniowego oraz utrzymywaniu dominującej pozycji rynkowej. Wyniki wypracowane w trzecim kwartale potwierdzają słuszność założeń tej strategii – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Wizualizacja kompleksu biurowego przy ul. Grundmanna, fot. Echo Investment

W ramach zamierzeń budowlanych Echo potwierdziło plan rozpoczęcia pierwszego etapu inwestycji biurowej przy ul. Grundmanna. Jednak najnowsze dane mówią o przesunięciu terminów realizacji projektu oraz zmianach w ilości metrów kwadratowych w ramach poszczególnych faz przedsięwzięcia. Pierwszy etap będzie oferował 20,1 tys. m² powierzchni (pierwotnie 25,5 m² tys.), jego budowa ruszy w I kwartale przyszłego roku, a zakończy się w IV kwartale 2019 r. Druga faza projektu to 26,1 tys. m² (o 3,1 tys. więcej niż zakładano wcześniej), a jej realizacja ma rozpocząć się w II kwartale 2019 r. i potrwa do I kwartału 2021 r. W związku ze zmianą powierzchni zmienił się także planowany budżet inwestycji – ze 172,8 na 142 mln zł w ramach pierwszej części i ze 141,9 na 185,8 mln zł dla drugiej fazy.

Spółka podała również, że obecnie negocjuje zakup kolejnych gruntów w Katowicach oraz w czterech innych miastach – Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Ich łączna powierzchnia to ok. 220 tys. m², z czego 53 proc. ma zostać przeznaczone na realizację projektów biurowych, a 47 proc. na budowę mieszkań. Deweloper nie uściślił, pod jaką zabudowę, w przypadku zakupu, zostanie przeznaczony teren w Katowicach. Ponadto, spółka nadal posiada w swoim banku ziemi grunt przy ul. Jankego o powierzchni 26,2 tys. m², w pobliżu realizowanego centrum handlowo-rozrywkowego.

W I poł. 2018 r. firma planuje zakończyć budowę Libero (45 100 m² GLA) oraz proces komercjalizacji obiektu. W tej chwili poziom zajętości przestrzeni wynajmowanych przekroczył 80 proc., a do końca br. powinien wynieść 85 proc. Spodziewany budżet inwestycji to 346,6 mln zł. Libero należy do pakietu nieruchomości objętych prawem złożenia pierwszej oferty przez Echo Prime Properties. Dodatkowo, EPP jest w 25 proc. współinwestorem przedsięwzięcia, co oznacza, że jest uprawniony do 25 proc. zysku ze sprzedaży.

Echo Investment ma obecnie w budowie i przygotowaniu 75 projektów o łącznej powierzchni najmu i sprzedaży przekraczającej 1,06 mln m². Od początku roku dział zakupów doprowadził do przejęcia gruntów i projektów, w których powstanie łącznie 420 tys. m² powierzchni mieszkań, biur, handlu i usług. Wśród nich są duże tereny w Łodzi przy ul. Tymienieckiego oraz w Krakowie, przy ul. Wita Stwosza, na których powstaną wielofunkcyjne, zintegrowane z otaczającym miastem projekty. Pierwszym tak złożonym przedsięwzięciem w portfelu spółki są realizowane od zeszłego roku Browary Warszawskie przy ul. Grzybowskiej.

81 - 100 of 1021 Posts