SkyscraperCity banner

1181 - 1200 of 1254 Posts

·
Registered
Black cats matter
5,845 Posts
Ogólnie w Katowicach buduje się moim zdaniem za nisko. Dla przykładu tylko z samego centrum miasta: Puro, Sokolska 30, Vastint. Statystykę poprawia KTW i Cavantina, dośc wysoki jak na okoliczną zabudowe będzię kiedyś w przyszłości Grand Central, no i mocne liczenie na dominantę w miejscu pałacu ślubów.

·
Registered
862 Posts
Fajnie że każdy z was wierzy w to co ma powstać .
Tylko trzeba poczekać co będzie się działo w tym roku przez Covid 19.
Myślę że już nie będzie tak kolorowo.
Z drugiej strony nie które inwestycje z tego co ostatnio zauważyłem już zwolniły tempo swoich prac.
Carbon Office brak robót od kilku tygodni .
DL Center Point III też nic sie nie dzieje.
Więc poczekajmy bo już nie raz było mówione że coś sie zacznie a potem cisza.

·
Registered
2,137 Posts
Szkoda, że obok tak blisko centrum, F2F, Silesii, Tiramisu mamy te wszystkie hale, magazyny czy co to jest. Część budowana też niedawno. To powinno być miejsce przeznaczone na przestrzeń biurowo-mieszkalną.

·
Registered
Black cats matter
5,845 Posts
W sensie obszar między Chorzowską-Stęślickiego-Widok? No tam jak nic przydałaby się nowa mieszkaniówka i część biurow-usługowa z zabudową wysoką od strony Chorzowskiej. Co ciekawe, dla tego obszaru jest obowiązujące MPZP:

·
Registered
7,956 Posts
By nawiązać do wcześniejszego postu: niekoniecznie wszyscy w całym mieście muszą tylko tańczyć i grać na ukulele.
Jak dla mnie to starczy, że wnętrze terenu po Hucie Baildon zostanie od Chorzowskiej zasłonięte ścianą Potiomkinowską w postaci kolejnych zespołów biurowców jak Tiramisu.
W ubiegłym roku przez nasze Forum przemknęły informacje, że między "kostkami" i wieżą ciśnień szykowany jest kolejny zespół biurowców, a za Leroy Merlin Opal ma budować inny zespół o powierzchni biurowej ponad 50 tysięcy m2.
Dla tej części miasta największy efekt wielkomiejski może dać pełna zabudowa wokół całego skrzyżowania Chorzowska/Grundmanna/Stęślickiego.

EDIT: A dzielnica hurtowa rzeczywiście najlepiej żeby uzyskała zabudowę mieszkaniową ze staraniem jak dla Pierwszej Dzielnicy.

·
Registered
Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie
4,639 Posts
To już tylko piętro techniczne? :)
Jeśli dobrze liczę to jeszcze tylko jeden (ostatni) strop a potem już tylko techniczne (nie mam pojęcia czy tam będą jakieś stropy).

·
Registered
7,956 Posts
Coraz więcej tych pięter i coraz trudniej jest je liczyć na katowickich budowach. :)
W tym przypadku szacuję że zostało już tylko piętro techniczne.
Będą wkrótce ładne ujęcia fotograficzne osadzające kompletny już zespół biurowy w panoramie Katowic..
Skądinąd liczę, że szybko się będą nadawać do innego wątku, bo otoczenie obok nabierze przyspieszenia w swojej ewolucji i nowe zdjęcia będą w dużo większym komplecie. :)

1181 - 1200 of 1254 Posts