SkyscraperCity banner

1281 - 1300 of 1376 Posts

·
Registered
8,475 Posts
a jest coś w przyszłości planowane na chorzowskiej 52 a jaki tam jest miejscowy plan zagospadarowania
Z grubsza powiem, że na tym terenie do lat 60-tych była bocznica kolejowa do kop.Katowice i w stronę Wełnowca.
Przed 2010 pojęcie Chorzowska 52 pojawiało się z nadzieją na forum gkw24, ale o tym dość szybko zapomniano.
Obawiam się, że odtąd to tylko ja wywołuję to hasło - po prostu uważam, że to miejsce w narożu Chorzowska/Grundmanna ma jeden z największych potencjałów urbanistycznych w skali Katowic i raczej wcześniej niż później musi wzbudzić zainteresowanie wielkich inwestorów.
Dlatego myślę, że nie zaszkodzi w środowisku takim jak nasze przywoływać abstrakcyjne na razie pojęcie Chorzowska 52, by coś zaskoczyło za jakiś czas.
Z pewnością jest to zgodne z opinią pochodzącą niedawno z Urzędu Miejskiego, że centrum Katowic będzie się rozwijać w kierunku zachodnim.
W obecnej sytuacji bliżej jeszcze nieokreślona Chorzowska 52 zaczęłaby faktycznie sklejać z centrum miasta inwestycje dokonywane przy byłej hucie Baildon i przy Silesia City Center.

·
Registered
8,475 Posts
Ja bym nawet przyjął coś wielkości face to face (2 etapu) na miejscu po komisie i warsztacie samochodowym. Jeszcze potem piekarnia i mamy katowickie rondo Daszyńskiego :)
Kalkulujesz to ostrożnie, bo nie wymieniasz naroża Chorzowskiej/Stęślickiego gdzie, jest Park Budnioka.
Dla jeszcze większego uwydatnienia i tak już wielkiej osi miejskiej Chorzowska-Roździeńskiego nie wahałbym się zająć skraju tego Parku, by postawić tam kolejny wielki zespół biurowy - w takim układzie Katowice z tą naprawdę wielką osią miejską, ciągle jeszcze uzupełnianą i dwoma wielkimi zabudowanymi skrzyżowaniami, co do optycznej wielkomiejskości, mogłyby wtedy pretendować do miejsca zaraz po Warszawie.
Powinniśmy tu na Forum zawsze podkreślać ważność wielkiej zabudowy wokół tego skrzyżowania drugiego po Rondzie.

·
Registered
Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie
4,681 Posts
ten sam zuraw AC350 jest dzisiaj przygotowany do rozbiorki tego Libherra 280
60m hydraulik + 48m krata.
3 lawety z osprzetem i cztery z balastem na ul. zelaznej i na grundmana.
Jeden dzień mnie nie ma w biurze i takie rzeczy mnie omijają................

·
Registered
2,259 Posts
Brakuje 2 czy 3 biurowców po prawej stronie. Jak się przejeżdża to już nie jest tak wesoło bo ogólnie jest pusto, ale taki horyzont. Pięknie :)

·
Registered
Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie
4,681 Posts
Brakuje 2 czy 3 biurowców po prawej stronie. Jak się przejeżdża to już nie jest tak wesoło bo ogólnie jest pusto, ale taki horyzont. Pięknie :)
Tutaj szkoła, park dalej dziadobaraki z piekarnią... pierwsza wolna przestrzeń po tej stronie zarezerwowana jest na Katowice Office Park od Ghelamco ;)

·
Registered
8,475 Posts
Tutaj szkoła, park dalej dziadobaraki z piekarnią... pierwsza wolna przestrzeń po tej stronie zarezerwowana jest na Katowice Office Park od Ghelamco ;)
Normalnie tak, ale ja już przewidziałem plany idące dużo dalej. ;)

Przede wszystkim dzielnica handlu hurtowego między Widok i Chorzowską powinna możliwie szybko pójść do kompletnej przebudowy na nowe funkcje biurowo-usługowo-mieszkaniowe.
Następnie, skrzyżowanie Chorzowskiej z Grundmanna i Stęślickiego powinno konkurować z niedalekim Rondem, by skutecznie powiększać skalę miasta.
I tak po zbudowaniu po południowej stronie skrzyżowania drugiego etapu F2F i zaplanowaniu dużo bardziej okazałego zespołu biurowego Chorzowska 52, analogicznie powinna być wysoko zabudowana również północna strona tego skrzyżowania.
Na skraju Parku przy Chorzowskiej mógłby stanąć bardzo wysoki apartamentowiec, a w miejscu usuniętej giga-piekarni wielki zespół biurowy.
Między Chorzowską i biurowcem Ghelamco jest jeszcze miejsce na niski pawilon usługowy.
Po przedłużeniu Stęslickiego do Korfantego i Grundmanna do autostrady A4 skrzyżowanie mogłoby być trzypoziomowe przez nadbudowanie zaplanowanej już estakady na tym kierunku.
Taka zabudowa skrzyżowania będzie całkiem normalna dla wielkiego miasta, zwłaszcza, gdy równolegle będzie postępować podobna zabudowa Grundmanna po obustronach między Chorzowską i Gliwicką - to w sumie nie powinno zabrać więcej niż 10-15 lat.

·
Registered
1,921 Posts
Najbardziej mnie cieszy to, że dzięki Face2Face zniknęło wrażenie, że miasto kończy się na ulicy Stęślickiego, a potem jest juz tylko galeria handlowa na przedmieściach - SCC. Teraz też świetnie widać jak dalsze zabudowanie Chorzowskiej może nadać Katowicom rozmachu i powiększyć to mikroskopijne centrum na linii wschód-zachód.

1281 - 1300 of 1376 Posts