SkyscraperCity banner

1301 - 1320 of 1379 Posts

·
Registered
2,261 Posts
Ja się zastanawiam czy jest przewidziana jakaś kawiarnia/restauracja od ulicy. Zawsze przyjemniej się chodzi w takim miejscu.

Najbardziej mnie cieszy to, że dzięki Face2Face zniknęło wrażenie, że miasto kończy się na ulicy Stęślickiego, a potem jest juz tylko galeria handlowa na przedmieściach - SCC. Teraz też świetnie widać jak dalsze zabudowanie Chorzowskiej może nadać Katowicom rozmachu i powiększyć to mikroskopijne centrum na linii wschód-zachód.
Dlatego tak ubolewam, że w okolicach powstały magazyny, dziwne sklepy i chyba nie planują nic sensownego robić z tamtą stroną miasta.

·
Registered
8,480 Posts
Mam te same troski.
Już w kilku wątkach nadmieniałem w różny sposób, by aktywne życie miasta charakterystyczne dla strefy Rynek-Mariacka rozszerzało się na Strefę Kultury, Korfantego (teoretycznie katowicka Champs Elysees!) i oczywiście w stronę Dębu promowaną ostatnio przez władze Miasta.

·
Zakaz Fotografowania
1,620 Posts
Taki samotny na tym ostatnim zdjęciu! Ubolewam trochę, że Echo nie wykorzystało tej działki na trochę gęstszą zabudowę. No, i że ta linia elektroenergetyczna cały czas wisi nad ziemią, uniemożliwiając zabudowę tych terenów.

·
Registered
8,480 Posts
jeszcze tylko tramwaj....niech rusza ten przetarg.
Teren po obu stronach Grundmanna aż do Żelaznej to bardzo ważna wielokierunkowa sprawa dla rozwoju wielkiego centrum Katowic.
Podziemne skablowanie przebiegającej tam linii wysokiego napięcia od ulicy Widok aż do terenów kolejowych wygląda na nie do uniknięcia i ta operacja powinna być mocno stymulowana przez władze miejskie.

·
Registered
8,480 Posts
ostatnie zdjęcie....widać jak będzie ładnie się odbijać zachód słońca w oknach jak będzie się przy SCC.
Hmm, a nie będzie to raczej tak, że przy jeździe w lecie Chorzowską od Ronda w stronę skrzyżowania z Grundmanna zachodzące słońce będzie oślepiać nie tylko bezpośrednio lecz również przez odbicie od szklanej elewacji F2F? :)

·
DISCO VOLANTE
2,960 Posts

·
Registered
8,480 Posts
Tu bardziej ciekawy niż tło jest pierwszy plan z tym ogrodzeniem należącym najwyraźniej do PKP (budynek SOK).
Wpadłoby komuś do głowy, by przy okazji budowy dość ważnej arterii w mieście, by skorygować odrobinę nikomu niepotrzebny róg działki?
Geodeta, który według projektu wyznaczał zygzakowaty przebieg chodnika powiedział mi, że takie rzeczy zdarzają się, ale raczej rzadko, jednak nigdy gdy w sprawę jest wmieszana pewna instytucja znana wszystkim:

·
Registered
Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie
4,681 Posts
Tymczasem na budowie...
Przygotowują się do montażu elewacji na ostatnim piętrze technicznym, a sama szklana fasada jest już ledwie dwa piętra od szczytu.

1301 - 1320 of 1379 Posts