SkyscraperCity banner

1321 - 1340 of 1496 Posts

·
Registered
8,829 Posts
^^I z zewnątrz to już będzie koniec budowy:)
Ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku, tak więc cała jego budowa z podziemiami włacznie to niecałe 14 miesięcy.
Ciekawe czy były gdzieś jakieś inne gmachy szybciej budowane?

·
Moderator
73,665 Posts
Budynek zacnie prezentuje się już z DTŚ. Ku mojemu zdziwieniu zasłonięta Klinika 2000 przy Żelaznej przysłonięta płachtą prezentuje się przy okazji lepiej, niż bez niej :D

·
Registered
INDU Photography
48 Posts
Najbardziej mi się nie podoba ta dziura między F2F, a ING. Jeszcze jak by tam były krzaki to pół biedy bo prościej było by to sprzedać inwestorowi, a jak tam jest komis samochodowy, jakiś warsztat i część zajezdni PKMu, (mówię o terenie bezpośrednio przylegającym do Chorzowskiej). Prawdopodobnie jeszcze sporo wody w Rawie upłynie zanim tam coś sensownego powstanie, mam nadzieję że się mylę

·
Registered
Black cats matter
7,829 Posts
Nie ma możliwości wywłaszczenia komuś działki, bo tak się podoba. Miejmy nadzieję, że jak zostanie kupiony teren zajezdni to przy okazji właściciel komisu dostanie odpowiednią cenę za swój teren i powstanie nam fajna zabudowa.

·
Registered
8,829 Posts
Nie ma możliwości wywłaszczenia komuś działki, bo tak się podoba. Miejmy nadzieję, że jak zostanie kupiony teren zajezdni to przy okazji właściciel komisu dostanie odpowiednią cenę za swój teren i powstanie nam fajna zabudowa.
Nie wierzę, by tereny po dawnej bocznicy kolejowej mogły kiedyś być prywatne.
To nieprawdodobne co się działo z własnością państwową po 1989 - dla prywatnego rozruchu wszystko było za bezcen.
Łatwo się osiągało pierwsze wielkie sukcesy, ale dla wielu, gdy zaczęto "schładzać" gospodarkę, zaczęły się schody i pozostało się zadowolić takim gównianym komisem - dla Kulczyków było coraz mniej miejsca.
Coś wiem, gdy szacowałem czy nadaję się na owocny powrót do kraju w tamtym okresie.

·
Registered
8,829 Posts
zdecydowanie pomiędzy Ch50 a F2F musi jeszcze coś stanąć :)
To "coś" to Chorzowska 52, zespół biurowy o podobnym znaczeniu jak .KTW2 - piszę o nim już prawie 10 lat, ale z odzewem bardziej niż mizernym.
Możliwy do zbudowania nawet bez wyprowadzki zajezdni.
Kluczowy dla rozszerzania Śródmieścia w stronę Dębu.

1321 - 1340 of 1496 Posts