SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1023 Posts

·
Registered
Joined
·
4,304 Posts
[Katowice] Galeria Libero (Kościuszki 227 / Echo Investment)

03.06.2015
Galeria powstanie na działce o powierzchni 54 000 mkw. Obiekt będzie oferował 42 000 mkw. powierzchni handlowej. Spółka Echo Investment planuje uzyskanie pozwolenia na budowę we wrześniu br. Start inwestycji odbędzie się w styczniu 2016 roku, a zakończenie latem 2017 roku.

źródło: http://galerialibero.pl/2015/06/03/galeria-echo-katowice-mpzp-uchwalony/
01.07.2016
Spółka Echo Investment uzyskała pozwolenie na budowę Galerii Libero, która powstanie w południowej części Katowic przy ul. Kościuszki. Inwestor zawarł również z władzami miasta umowę dotyczącą układu drogowego wokół obiektu.
„Rozpoczynamy realizację Galerii Libero. Już w lipcu ruszą prace związane z przygotowaniem placu budowy i rozbiórkami istniejących obiektów.

źródło: http://galerialibero.pl/2016/07/01/rusza-budowa-galerii-libero/
prezentacja galerii: http://www.galerialibero.pl/wp-content/uploads/2015/03/LIBERO_Katowice.pdf

wizualizacje:
http://galerialibero.pl/wp-content/uploads/2016/02/Katowice_exterior_6.jpg
http://galerialibero.pl/wp-content/uploads/2016/02/Libero_pylon.jpg
http://galerialibero.pl/wp-content/uploads/2015/05/więcej-niż-food-court_3.jpg
http://galerialibero.pl/wp-content/uploads/2016/04/NEW_interior_16.jpg
http://galerialibero.pl/wp-content/uploads/2016/07/c1_4.jpg
http://galerialibero.pl/wp-content/uploads/2016/07/c2_31.jpg
http://galerialibero.pl/wp-content/uploads/2016/07/c3_3.jpg

strona inwestycji: http://galerialibero.pl/
strona inwestora: http://www.echo.com.pl/

kamera: https://www.youtube.com/watch?v=uAm_zob5q5I

miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego: http://bip.katowice.eu/strona.aspx?idr=91972[/QUOTE]
 

·
Registered
Joined
·
4,304 Posts
Discussion Starter #2

·
Registered
Joined
·
2,827 Posts
Ja jestem w szoku, że tam planuje się kolejne kino...
W tym temacie zaskoczyło mnie, że Multikino będzie w Supersamie (a przecież znajdzie się także w Galerii Katowickiej).
Dodając do tego wszystkie pozostałe katowickie kina wielosalowe robi się już tego pokaźna ilość...
A tu kolejne... i to (jak wynika z informacji od inwestora) całkiem duże, bo aż 9 salowe.

Może nie życze tej inwestycji źle, ale jestem w lekkim szoku.
Mam tylko nadzieję, ze będzie to chociaż jakoś wyglądać.
 

·
The Catalyst
Joined
·
1,588 Posts
Plan inwestora to jedno i może sobie powiedziećo multipleksie z 147,23 salami. Na końcu i tak wszystko rozbije się o konkretnego zainteresowanego najmem przestrzeni użytkowej - a taki może się już nie znaleźć.

CZęść mnie jest zadowolona, że inwestycje zaczeły wyciekaćpoza centrum ale daleko mi do podejścia "cokolwiek, byle się budowało". Choć dla ludzi z południa Katowic byłoby to wygodne, nie po to stawiamy na "modę na centrum" by ludzi od śródmieścia odciągać.

Jedyną zaletą tej lokalizacji jest brak problemu z parkowaniem, jaki psuje krew w żyłach mieszkańców odwiedzających centrum. Położenie przy brynowskiej pętli to trochę chybiony pomysł, bo nikt z północy nie wybierze się na południe, gdzie wybór knajpy albo restauracji nie istnieje. Trudno też oczekiwać, że mieszkańcy podróżujący bahną będą przejeżdżali przez ścisłe centrum gdzie kin już teraz nie brakuje, i pomyślą o tym, by jechać jeszcze dalej, do bardziej oddalonego, innego kina. Samo południe Katowic zaś może nie wystarczyć by wypełnić sale. Strzelam więc, że kino wypadnie. A wtedy jedyna możliwość dla inwestycji to centrum biznesowo-konferencyjne, które przez brak powiązań w otoczeniu byłoby i tak słabym wyborem.

Parafrazując "Powiedzenie: pooglądamy wizualizacje, zobaczymy
 

·
Registered
Joined
·
2,827 Posts
Na 99% multipleksem jaki powstanie będzie Helios. http://pl.wikipedia.org/wiki/Helios_(sie%C4%87_kin)#Kina_planowane

Od pół roku się zastanwiam gdzie ten Helios ma powstać :)
niby się zgadza, z tym, że to Wikipedia..
chociaż kto wie :)

tylko teraz pytanie - czy to wiąże się z likwidacją kina w Altusie (?)
kiedyś Koniaq pisał na forum, że Helios być może wyprowadzi się z wieżowca przy Uniwersyteckiej... (jeśli cos pomieszałem to przepraszam, ale dyskusja nt. kin pojawiła się chyba w wątku o nowym Supersamie).
 

·
The Catalyst
Joined
·
1,588 Posts
Ja też coś kojarzę... byłoby troche dziwnie, bo akurat Helios kładzie na łopatki CC pod niemal każdym względem - przede wszystkim zaś wygody. I nie mówie tak dlatego, że do Heliosa mam najbliżej. Niemniej, w mojej ocenie to kino, które powstanie, będzie puste i to niezależnie od tego kto wyprowadzi się z centrum. No chyba, że będzie to kino, które będzie zarabiało sporo w centurm, a na południu sieć będzie gotowa dopłacać do biznesu, byleby tylko utrwalić się w świadomości mieszkańcówjako przyjemne miejsce wreszcie w ich otoczeniu.

PS altusowy Helios racej nie przędzie na tyle dobrze, by otwierać drugą placówkę w mieście. Poza głośnymi premierami i dobrymi filmami, których jest ostatnio jak na lekarstwo, na sale wchodzi garstka osób - 20 - 40 ludzi. Nie wiem jak pod tym względem radzi sobie CC na Gliwickiej, bo prawdę mówiąc, od lat nie przestąpiłem progu tego obiektu.
 

·
Registered
Joined
·
2,827 Posts
Punkt 44 trzyma się raczej dobrze.
W tym roku byłem tam z 3 razy i generalnie ludzi było bardzo dużo (choć trzeba przyznać, ze byłem zawsze albo w piątkowy wieczór, albo w weekend).

Co do Heliosa... latem raz tam byłem i mówiąc szczerze to cienko z frekwencją było. Na sali może z 25 osób.... (późne popołudnie)
Generlanie lubię to kino z kilku względów.

Najlepiej to chyba wygląda sytuacja w CC w SCC. Zdarzyło mi się raz nie kupić biletów, bo ich brakło. A ile razy nie byłem - zawsze tłumy.
(i nie wiem czemu, ale to kino upodobały sobie wycieszki szkolne -to też ładnie nabija klientów)
 

·
Registered
Joined
·
633 Posts
Wiecie co, mieszkam tam niedaleko i szczerze mówiąc nie jestem zachwycony, że taki moloch ma tam powstać, ale z drugiej strony może i ma to sens. Jak dla mnie, to na pewno większy niż galeria katowicka w miejscu Pl. Szewczyka. Co do terenu, to nie aż tak blisko pętli Brynowskiej. W pobliżu znajduje się LIDL, E.leclerk oraz nieco dalej Biedronka niedaleko stacji K. Ligota.

Zauważcie, że to centrum byłoby nastawione na mieszkańców Ligoty - nie ma sensownego centrum handlowego w okolicy, wszyscy jeżdżą do Silesii lub na 3 stawy. Niedaleko jest osiedle Odrodzenia - też bez centrum handlowego. Do tego dochodzi cała Kostuchna, Podlesie i Mikołów (gdzie jest Auchan, ale to raczej tylko market + kilka sklepów).

Po pracy dojazd autem do centrum nie jest wcale przyjemnością, pewnie wielu ludzi będzie woleć podjechać na Ligotę do kina lub sklepu. Mam tylko nadzieję, że ten ewentualny market jakoś zintegruję Ligotę z Ochojcem, bo obecnie tam ten były teren stalexportu na wschód od torów jest "wymarły".

Co do Heliosa, dla mnie też zdecydowanie najlepsze kino, no i w Katowicach nie jest w markecie:p
 
1 - 20 of 1023 Posts
Top