Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 56 Posts

·
Beuthener
2,768 Posts
Przecież tam miał być ponad 150m budynek...
15 pięter to też nie jest zła wysokość. W sąsiedztwie Banku Śląskiego budynek tej wielkości będzie się ładnie komponować.

Mi ten projekt przypomina prl-owskie budowle :p. Wcale to nie oznacza, że mi się nie podoba - wręcz przeciwnie! :)

·
Banned
332 Posts
Mi równiez przypomina pewien budynek z Madrytu , choc wolałbym las wiezowców w centrum , ładnie by sie to oglądało z dtś.
troche ta elewacja mi przeszkadza ale ihmo jest dobrze oby tak dalej...

·
tararam
7,622 Posts
dla mnie naprawde fajna architektura, choc jednoczesnie zdaje sobie sprawe, ze moze sie niepodobac w Polsce - trauma postperelowska ;)

ale co do wysokosci etc, pamietajmy, ze to jest propozycja medusa group, jestem sie w stanie zalozyc, ze inwestor zwrocil sie takze do innych biur i wybierze sobie koncepcje, ktora mu sie bedzie najbardziej podobala. Te wizki pochodza wylacznie ze strony medusy, a nie inwestora. A czy tam koniecznie musi byc wyzszy budynek? Na pewno nie nizszy, ale ten moim zdaniem bedzie ok, moglby byc oczywiscie tez wyzszy, powiedzmy cos pomiedzy wyskoscia chorzowskiej 50 a wysokoscia haperowca

·
.
3,197 Posts
Nono, zaraz cała zachodnia strona Sokolskiej będzie zabudowana - tamtą okolicę czeka wielka metamorfoza :) Ciekawi mnie tylko co zrobią z salonem ślubnym i przyklejonym do niego kioskiem prokuratury :D Teraz kebaby, żwirkowe parkingi i gruz - za parę lat wysokie budynki i świetny kawałek centrum :)

·
Registered
944 Posts
Myślisz że ruszą sąd z takiej miejscówki? ;-)

Co do budynku to jest inny niż przedstawiane projekty mieszkaniowe z naszego miasta, a także z innych miast. Ogólnie nie jest źle, a co do tego że budynek jest cofnięty to daje możliwość utworzenia przed nim np. fontanny lub coś w tym stylu ;-)

·
Registered
287 Posts
Myślisz że ruszą sąd z takiej miejscówki? ;-)
myślę, że zburzenie tego baraczku nie będzie większym wyzwaniem - nawet dla mnie gdybym sie mial tym osobiscie zająć ;-)
tak jak ten wydział szybko się tam sprowadził po wyprowadzce wydziału komunikacji UM , tak samo szybko bedzie sie mógł w inne miejsce ewakuowac i mozna zaczynac budowac.

·
kontrrewolucja
439 Posts
Kurcze - bardzo dziwna inwestycja. Z jednej strony projekt calkiem fajny, z drugiej tak jak pisze Sky's trauma PRL-u wiecznie zywa. Z trzeciej caly czas pamietam o wiezowcu i dziwie sie inwestorowi bo na oko wyciagna z tego maksymalnie 30k powierzchni uzytkowej, a z czwartej, wyglada na to ze model budynku jest juz przymierzany do miejskiej makiety co podnosi prawdopodobienstwo jego powstania. Z piatej zas bardzo pasuje do budynku Wojciechowskiego i moga tworzyc ciekawa kompozycje. chyba na plus :nuts::D

1 - 20 of 56 Posts
Status
Not open for further replies.