SkyscraperCity banner

761 - 776 of 776 Posts

·
Registered
835 Posts
Myślę że banki mogły też zmienić warunki kredytowania bo większość inwestycji to na kredytach jest 😑
oj zmieniły i to dużo. Mam w rodzinie osobę pracującą w banku, przy kredytach deweloperskich i teraz otrzymać kredyt jest bardzo trudno.

·
Registered
134 Posts
Wiem że to kontrowersyjny temat ale niestety na znaczenie dla inwestycji .Dla mnie ta cała pandemia ,to nic innego jak reset gospodarki który był 2008 tzn kryzys finansowy.Na giełdzie duże firmy przejmują mniejsze ,ceny złota to kosmos za gram 200 zł. Rządy oraz banki dodrukowują pieniądze. Wirusy były zawsze raz bardziej matujące raz mniej ,ten jest mniej groźny od grypy sezonowej .Oby to się już skończyło i nastała normalność.I wszystkie inwestycje ruszyły by nasze Katowice goniły Wawe , Krk,Wrocek 😉

·
Registered
835 Posts
Wiem że to kontrowersyjny temat ale niestety na znaczenie dla inwestycji .Dla mnie ta cała pandemia ,to nic innego jak reset gospodarki który był 2008 tzn kryzys finansowy.Na giełdzie duże firmy przejmują mniejsze ,ceny złota to kosmos za gram 200 zł. Rządy oraz banki dodrukowują pieniądze. Wirusy były zawsze raz bardziej matujące raz mniej ,ten jest mniej groźny od grypy sezonowej .Oby to się już skończyło i nastała normalność.I wszystkie inwestycje ruszyły by nasze Katowice goniły Wawe , Krk,Wrocek 😉
Niestety, każdy wykorzystuje okazję jak się tylko da. Też uważam że jest to mocno przesadzone i wpływ bezpośredni wirusa jest znikomy natomiast jego pośrednie działanie, wywołane paniką oraz drastycznym ruchom na rynku jest mocno widoczne i silnie oddziaływuje na rynki.

·
Registered
943 Posts
^^
^^ Wbrew pozorom wyżej wymienione miasta bardziej ucierpiały, bo są bardziej studenckie i turystyczne niż Katowice. I ten kryzys jest szansą na nadgonienie, bo miasta te właśnie podczas prosperity odjechały, tym bardziej, że w Katowice wchodziły w niego z duża powierzchnią biurową w budowie, więc jak te budowy się zakończą to koniunktura może wrócić.

·
Registered
862 Posts
Ciekawe jak na chwilę obecną wygląda obłożenie katowickich hoteli?, w mieście gdzie jednak klientów turystycznych praktycznie chyba nie ma, a cała branża rozrywkowo - targowa mocno ucierpiała. Pewnie Inwestor też mocno analizował te statystyki i się tym kierował przy podjęciu wstrzymania prac. Ktoś wie jak wyglądają liczby? Obecnie jest jak z obłożeniem hoteli: bardzo źle, słabo, dobrze? Może jest tu jakaś osoba, która zna jakieś aktualne liczby, procenty, itp.

·
LHC
10,154 Posts
Ciekawe jak na chwilę obecną wygląda obłożenie katowickich hoteli?, w mieście gdzie jednak klientów turystycznych praktycznie chyba nie ma, a cała branża rozrywkowo - targowa mocno ucierpiała. Pewnie Inwestor też mocno analizował te statystyki i się tym kierował przy podjęciu wstrzymania prac. Ktoś wie jak wyglądają liczby? Obecnie jest jak z obłożeniem hoteli: bardzo źle, słabo, dobrze? Może jest tu jakaś osoba, która zna jakieś aktualne liczby, procenty, itp.
Moge tylko powiedzieć...jest dobrze. Courtyard ~70%. W innych powoli wracają etaty. Ogromnie komplikuje zakaz lotów. Dochodzi do absurdów, jak podróż służbowa z Belgii samochodem. Hiszpanie nie wiedzą że jest zakaz....itd🙃

·
Dear Donald, Yours Ever
34,467 Posts
Ktoś trafnie zauważył, że to może chodzić o kwestię kredytu bankowego. Nikt jeszcze nie wie (banki też nie), jak będzie wyglądać branża "eventowa" po koronawirusie (osobiście uważam, że do lata 2021 wykreślimy go z kategorii bieżących zagrożeń). Niestety, trzeba będzie trochę czasu na ocenę zmian gospodarczych. Myślę, że gdyby to było budowane jednak ze środków własnych inwestora, to budowa nie stanęłaby, gdyż realnego otwarcia należało oczekiwać na przełomie 2021/22 przy dotychczasowym tempie realizacji.

·
Registered
8,480 Posts
Myślę, że gdyby to było budowane jednak ze środków własnych inwestora, to budowa nie stanęłaby,
Pod oczywistym warunkiem, że ten inwestor jest wystarczająco zasobny, by mu nie groziła utrata płynności finansowej przed skończeniem budowy, za którą by mogło pójść jego bankructwo.

·
Registered
2,414 Posts
Ta reszta kontenerów już tam zostanie?
Jeżeli tak, to jest szansa na wznowienie robót za rok.
Strażnik nie potrzebuje aż tylu pomieszczeń przecież. 🙂

·
życie jest przeklamowane
659 Posts
na kawalek sciany w prawym dolnym rogu zapomnieli zalozyc maskowania. Teraz kazdy moze znalezc ten hotel!

• Like
Reactions: Pyrek1
761 - 776 of 776 Posts