SkyscraperCity banner

5961 - 5980 of 6013 Posts

·
Registered
Joined
·
16,082 Posts
infokatowice.pl: Od wtorku utrudnienia w Katowicach. Przez budowę połączenia drogowego
Od wtorku utrudnienia w Katowicach. Przez budowę połączenia drogowego. Uzbroić w cierpliwość muszą się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Do tych drugich apel o cierpliwość skierował Zarząd Transportu Metropolitalnego. Wystąpią utrudnienia na kilku liniach w Katowicach.

„Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż od dnia 21 kwietnia 2020 r. (wtorek) od godzin porannych do odwołania, w związku z tymczasową organizacją ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Spokojnej i Radockiego w Katowicach (budowa połączenia drogowego ulic Radockiego z Braci Wiechułów), wystąpią utrudnienia w kursowaniu linii autobusowych nr: 138, 297, 297N oraz wieczornego kursu linii nr 11” – informuje ZTM.

Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy w rejonie skrzyżowania ulicy Spokojnej i Radockiego. Chodzi o odcinek około 120 metrów.

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z dłuższym niż do tej pory postojem w tym rejonie miasta.
 

·
Registered
Joined
·
16,082 Posts
Prezydent Miasta Katowice
ogłasza ponowne konsultacje
projektu uchwały w sprawie ustalenia stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych w granicach miasta Katowice, dla których zarządcą jest Prezydent Miasta Katowice


Przedmiotowy projekt był poddany konsultacjom społecznym w terminie w terminie od dnia 12.02.2020r. do dnia 26.02.2020r., w którym to do jego brzmienia nie wniesiono uwag. Przyczyną ponownych konsultacji jest dodanie ust. 5 w §2 projektu oraz zmiany brzmienia §2 ust. 4 pkt. 2 i 3.

W związku z powyższym zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego działających na terenie miasta Katowice, do wnoszenia uwag i opinii w terminie od dnia 12.02.2020r. do dnia 26.02.2020r. za pośrednictwem załączonych formularzy opinii.

Formularz należy:
  • przesłać na adres Urząd Miasta Katowice, Wydział Budynków i Dróg, Rynek 1, Katowice, lub
  • złożyć osobiście w Wydziale Budynków i Dróg za pośrednictwem Kancelarii Urzędu Miasta Katowice, Rynek 1, Katowice, lub
  • przesłać dokument za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: [email protected]
  • załączyć w formie pliku na Platformie Konsultacji Społecznych (www.pks.katowice.eu) pod wątkiem, w którym zamieszczono informację o konsultacjach
 

·
Registered
Joined
·
16,082 Posts

·
Registered
Joined
·
16,082 Posts

·
Tequila
SQE
Joined
·
329 Posts
Budowa drogi łączącej ul. Radockiego i Braci Wiechułów, widok od strony Os. Odrodzenia
View attachment 101480
W rzeczywistości widać już wytyczoną jezdnię, chodnik i ścieżkę rowerową zarówno na łące pomiędzy ul. Radockiego i Spółdzielczości oraz na drugim fragmencie do ulicy Jaworowej. Na skrzyżowaniu ulic Radockiego z Spokojną trwa budowa dużego ronda.
 
5961 - 5980 of 6013 Posts
Top