SkyscraperCity banner
1 - 4 of 4 Posts

·
tararam
Joined
·
7,621 Posts
Discussion Starter · #1 ·


Budowa w Katowicach sieci Publicznych Punktów Dostępu do Elektronicznych Usług Administracji Publicznej


ZALOGUJ SIĘ W KATOWICACH


W III kwartale 2006 roku na terenie Miasta Katowice uruchomione zostaną publiczne punkty dostępu do Internetu. W wyniku realizacji projektu, zainicjowanego przez Urząd Miasta Katowice, w mieście pojawi się 9 telecentrów, 12 infokiosków oraz hot-spot.

Podstawowym celem projektu jest zapewnienie powszechności dostępu do treści i usług udostępnianych elektronicznie w ramach działań Urzędu Miasta Katowice oraz podległych mu jednostek organizacyjnych.

Realizację projektu "Budowa w Katowicach sieci Publicznych Punktów Dostępu do Elektronicznych Usług Administracji Publicznej" rozpoczęto w kwietniu 2006 roku. Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia 2006 roku. Wykonawca projektu zostanie wybrany zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa Zamówień Publicznych w czerwcu 2006 roku. Trwałość inwestycji prognozuje się na okres minimum 15 lat.

Bezpośrednimi beneficjentami dla przedsięwzięcia są: Urząd Miasta, pełniący funkcję organizacyjno - koordynującą w procesie realizacji inwestycji, pozostający jednocześnie właścicielem nowo powstałej infrastruktury informatyczno-informacyjnej oraz wybrane jednostki organizacyjne Miasta (Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Domy Kultury: Szopienice i Południe) pełniące funkcję zarządców i zarazem użytkowników części zakupionego sprzętu. Beneficjentem pośrednim jest zaś grupa docelowa, na którą składają się interesanci UMK, mieszkańcy Miasta oraz okolicznych gmin, funkcjonujące podmioty gospodarcze, turyści oraz potencjalni inwestorzy.

Realizacja projektu przyniesie szereg korzyści dla lokalnej społeczności. Najważniejsze to: poprawa dostępu do infrastruktury społeczeństwa informacyjnego, polepszenie warunków obsługi interesanta oraz wzmocnienie potencjału społecznego wśród mieszkańców Katowic. Wzrośnie również atrakcyjność inwestycyjna Miasta (poprzez poprawę jakości i czasu obsługi podmiotów gospodarczych - potencjalnych inwestorów, a także zwiększenie dostępu do informacji publicznych o Katowicach), spadną koszty bieżące utrzymania Urzędu Miasta, a także wystąpią korzyści edukacyjne (na skutek włączenia w proces informatyzacji szerszego grona odbiorców).

Projekt obejmuje: budowę 9 telecentrów (z których każde wyposażone będzie m.in. w pięć zestawów komputerowych podłączonych do Internetu), zlokalizowanych w Domach Kultury i bibliotekach publicznych, rozłożonych równomiernie na terenie Katowic, ale raczej odległych od centrum Miasta; zakup i instalację 2 typów infokiosków (łącznie 12 sztuk) w budynkach Urzędu Miasta Katowice; budowę hot-spota - publicznego punktu dostępu do sieci, obejmującego swym zasięgiem Rynek w Katowicach. W sumie do dyspozycji grup docelowych oddanych zostanie 57 zestawów komputerowych (45 - w telecentrach, 12 infokiosków) z dostępem do Internetu.

Modernizując infrastrukturę teleinformatyczną Urzędu Miasta Katowice i jego jednostek organizacyjnych projekt powinien więc rozpocząć proces elektronicznej obsługi klienta oraz obiegu dokumentów, a także przyczynić się do popularyzacji technik wymiany dokumentów z wykorzystaniem m.in. podpisu elektronicznego (na co pozwolą zakupione infokioski).

Łączny nakład inwestycyjny na realizację projektu wynosi 681 272,40 zł brutto. Finansowany będzie on w całości z krajowych środków publicznych oraz grantu UE (ZPORR).

Inwestycja będzie finansowana w następujący sposób (kwoty brutto):

Źródło finansowania


Fundusze strukturalne - EFRR


418 815,00 PLN - 75 %

Budżet Miasta


139 605,00 - 25 %

RAZEM


558 420,00 - 100%


Finansowanie utrzymania składników materialnych (sprzęt) i niematerialnych (oprogramowanie) otrzymanych w wyniku inwestycji, jak również kosztów eksploatacyjnych wdrożonego projektu, odbywać się będzie z budżetu Miasta Katowice.

LOKALIZACJE TELECENTRÓW:

Filia nr 3 MBP na ul. Gliwickiej 93 (Załęże)
Filia nr 14 MBP na ul. Piastów 20 (Tysiąclecie)
Filia nr 16 MBP na ul. Wajdy 21 (Bogucice)
Filia nr 20 MBP na ul. Strzelców Bytomskich 21b (Dąbrówka Mała)
Filia nr 32 MBP na ul. Grzyśki Jakuba 19b (Ligota)
MDK "Szopienice" na ul. Obrońców Westerplatte 10 (Szopienice)
MDK "Południe" na ul. Boya Żeleńskiego Tadeusza 83 (Kostuchna)
MDK "Południe" na ul. Generała Jankego Zygmunta Walerego 136 (Piotrowice)
MDK "Południe" na ul. Kołodzieja Pawła 42 (Murcki)

LOKALIZACJA INFOKIOSKÓW:

Biuro Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta na ul. Młyńskiej 4 (Śródmieście)
Centrum Informacji o Mieście Urzędu Miasta na ul. Młyńskiej 2 (Śródmieście)
Urząd Miasta na ul. 3 Maja 7 (Śródmieście)
Urząd Miasta na Rynku 13 (Śródmieście)
Urząd Miasta na ul. Św. Jana 5 (Śródmieście)
Urząd Miasta na ul. Warszawskiej 4 (Śródmieście)
Urząd Stanu Cywilnego na al. Korfantego Wojciecha 14 (Śródmieście)
Urząd Miasta na ul. Pocztowej 7 (Śródmieście)
Urząd Miasta na ul. Pocztowej 5 (Śródmieście)
Urząd Miasta na ul. Francuskiej 70 - 2 infokioski (Śródmieście)
Straż Miejska na ul. Młyńskiej 9 (Śródmieście)

HOT SPOT:

Hot spot będzie zainstalowany na maszcie systemu monitoringu Miasta, stojącym w centralnym punkcie Rynku. Dzięki temu, jego zasięg będzie obejmował cały Rynek i początkowe odcinki ulic wychodzących z Rynku (Al. Korfantego na odcinku od Rynku do Ronda gen. J. Zientka oraz na części ulic Warszawskiej i 3 Maja).
 

·
Silesia
Joined
·
453 Posts
miasta/rzad powinien budowac i udostepniac mieszkancom "za darmo" infrastrukture telekomunikacyjna, podobnie jak to jest np. z drogami dla pojazdow. Kiedys na pewno tak bedzie. A im predzej - tym lepiej dla wszystkich obywateli i dla panstwa jako takiego.
 

·
Ino Ligota!
Joined
·
791 Posts
zajefajna sprawa :D

@ gliwiczanin: korzystanie z drog chyba nie jest za darmo, z tego co sie orientuje to sie placi na nie podatki ;) w tym kraju nic nie jest za darmo :D
 

·
Silesia
Joined
·
453 Posts
jacek_t83 - oczywiscie masz racje, utrzymuje sie je m.in. za akcyze w benzynie, czy ogolnie z podatkow. Podobnie powinno byc z dostarczeniem neta obywatelom, tzn. powinien to byc jeden z priorytetow panstwa.
 
1 - 4 of 4 Posts
Top