SkyscraperCity banner

301 - 320 of 2994 Posts

·
Oberschlesien
Joined
·
940 Posts
TVS, 2008-12-11 16:40

W Katowicach ma powstać drugi pięciogwiazdkowy hotel. Przed kilkoma minutami rozpoczęła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele firmy Starwood prawdopodobnie poinformują o planach budowy w Katowicach hotelu marki Sheraton. Choć zwiększy to konkurencję, dyrektorzy śląskich hoteli nie narzekają. Mówią, że na rynku jest jeszcze sporo miejsca.
 

·
Registered
Joined
·
5,450 Posts
[Katowice] Powstanie Hotel Sheraton

W Katowicach ma powstać drugi pięciogwiazdkowy hotel. Przed kilkoma minutami rozpoczęła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele firmy Starwood prawdopodobnie poinformują o planach budowy w Katowicach hotelu marki Sheraton. Choć zwiększy to konkurencję, dyrektorzy śląskich hoteli nie narzekają. Mówią, że na rynku jest jeszcze sporo miejsca.


 

·
Registered
Joined
·
4,974 Posts
Ze strony Pulsu Biznesu:
Starwood Hotels & Resorts chce budować w Polsce kolejne hotele

PAP
11.12.2008 20:38


Katowice, Wrocław, Łódź, Zakopane, Gdańsk, Szczecin i Mikołajki ľ to miasta, w których lokalizację swoich hoteli rozważa sieć Starwood Hotels & Resorts Worldwide ľ jedna z wiodących firm hotelarskich na świecie, zarządzająca m.in. marką Sheraton.
W czwartek dyrektor Starwood Polska Thomas Schoen spotkał się w Katowicach z władzami miasta, by poznać miejscowe możliwości inwestycyjne. Jego zdaniem, w Katowicach mógłby powstać czterogwiazdkowy obiekt na 200 lub więcej pokoi, zatrudniający ok. 200 osób.

"Katowice mają ambitny plan zmiany centrum miasta, chcielibyśmy mieć swój udział w tej zmianie, wszystko zależy jednak od warunków" ľ powiedział Schoen podczas konferencji
prasowej w Katowicach.
(...)
No, jakiś ładny Sheraton w centrum wyglądał by fajnie:).
Czy mieli też konferencje w innych miastach, w których chcieliby ewentualnie budować?
 

·
Registered
Joined
·
1,593 Posts
Hotel Sheraton ma szansę powstać w Katowicach

Iwona Sobczyk
2008-12-11, ostatnia aktualizacja 2008-12-11 20:44

Niestety, na pięciogwiazdkowego Sheratona nie mamy co liczyć. - To będą cztery gwiazdki z naddatkiem - zapewniają przedstawiciele Starwood Hotels&Resorts, którzy w czwartek odwiedzili stolicę regionu
Firma jest właścicielem ponad 900 hoteli, w tym Sheratona w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz warszawskich obiektów Westin i Le Meridien Bristol. Do końca 2013 roku Starwood chce mieć półtora tysięcy hoteli. W najbliższych latach wyda na to sześć miliardów dolarów. Część tej kwoty może trafić do Katowic.

- Chcemy wprowadzić do Polski nasze czterogwiazdkowe marki, Aloft i Four Points by Sheraton. Katowice to jedna z lokalizacji, którą bardzo poważnie bierzemy pod uwagę - mówił wczoraj Thomas Schoen, dyrektor generalny Hoteli Starwood Polska.

- Ale to dopiero początek całego procesu, jesteśmy jeszcze przed spotkaniem z prezydentem. Wszystko zależy od tego, jaką działkę zaproponują nam władze miasta i czy znajdziemy partnera, który chciałby w tym partycypować finansowo - dodaje Schoen.

Na razie wiadomo, że Starwood wolałby zbudować nowy gmach niż adaptować któryś z istniejących, a hotel miałby mieć około 200 miejsc. - Na wybór Katowic miała też wpływ planowana przebudowa centrum miasta. Zapoznaliśmy się z pomysłami Tomasza Koniora, chcielibyśmy się jakoś wpisać w jego wizję - dodaje Schoen.

Urzędnicy z magistratu cieszą się, ale komentować nie chcą. - Za wcześnie. Nie prowadziliśmy jeszcze oficjalnych rozmów. Ale to oczywiście poważny partner, z którym warto rozmawiać. Taka inwestycja mogłaby przynieść miastu wiele dobrego - mówi Mateusz Skowroński, pełnomocnik prezydenta ds. kontaktów z inwestorami strategicznymi.

Inny urzędnik, ale już nieoficjalnie, mówi, że rozmowy były, choć nie na najwyższym szczeblu. Padły już nawet pierwsze nazwy firm deweloperskich i propozycje działek - m.in. teren w okolicy Pomnika Trudu Górniczego.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
 

·
tararam
Joined
·
7,572 Posts
Discussion Starter #306
To ja teraz wszystkich ładnie rozczaruje

zapowiedzi ze strony Starwood sa poki co mniej wiecej takie "planujemy rozwoj naszej sieci w zwiazku z czym myslimy o tym, zeby w przyszlosci jeden z hoteli marek mieszczacych sie w naszym portfolio powstal takze w Katowicach,
kiedy konkretnie? jak znajdziemy dzialke oraz partnera, ktory bedz chcial zrealizowac taka inwestycje oraz, co najwazniejsze, finansowanie. Poki co zadna decyzja nie zapadla, z doycczaswej praktyki wynika ze od momentu jej podjecia do powstania obiektu mijaja 3 lata"

i nic ponad to, wiec bym poki co sie nie napalal
 

·
Oberschlesien
Joined
·
940 Posts
Ja bym widział Sheratona w miejscu dawnego Hotelu Silesia
 

·
Ślązak tu i tam
Joined
·
363 Posts
Dobry zwyczaj nakazuje tworzyć nowe wątki w przypadku pewnych inwestycji. Na razie gość pospacerował po mieście, zobaczył, że nie ma zbyt dużo hoteli i chciałby jeden zbudować. Moim zdaniem wątek do usunięcia (lub przeniesienia do inwestycji hotelowych).
 

·
Beuthener
Joined
·
2,762 Posts
To chyba niemożliwe, bo teren należy do inwestora planujacego tam galerie handlową.
Nie bardzo chce mi się wierzyć w tą galerię handlową. Gdyby właściciel miałby konkretne plany co do tej nieruchomości - szczególnie jeśli chodzi o obiekt handlowy - to już dawno rozpoczęłyby się jakieś prace, a jak mi wiadomo hotel Silesia nadal stoi.
 

·
Ślązak tu i tam
Joined
·
363 Posts
DLaczego zostal zamkniety watek o BUDOWIE HOTELU SHERATON w Katowicach?
Na mój wniosek. I dobrze się stało.

Nie ma żadnych konkretów o :
- datach rozpoczęcia/zakończenia
- miejscu
- wizualizacjach
- nazwie
- etc.

Konkrety:
- był gość, pochodził po mieście
- stwierdził, że mało hoteli w Katowicach
- powiedział, że może coś tu wybuduje
- ale to zależy, czy miasto ma atrakcyjne tereny
- oraz czy jakaś polska firma się w to zaangażuje.

Jak będą konkrety, to będzie można założyć osobny wątek. Filozofować i fantazjować to sobie można w wątku ogólnym.
 

·
tararam
Joined
·
7,572 Posts
Discussion Starter #318
W ciągu najbliższych 3-4 lat firma Starwood - właściciel marki Sheraton - chce wybudować w Katowicach hotel. Dwugodzinny spacer po tym mieście polskiego szefa tej firmy pokazał, że nie ma mowy o zaadaptowaniu już istniejącego budynku. Potrzebna jest zupełnie nowa inwestycja.

Starwood Polska przeprowadziła badania, z których wynika, że stolica Górnego Śląska potrzebuje cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli i postanowiła taki w Katowicach postawić. - To nie jest związane z Euro 2012 i ewentualnym meczem w Chorzowie. Oczywiście, jeśli się uda do 2011 roku wybudować nasz hotel, zaopiekujemy się gośćmi Euro. Nasze plany mają jednak głębsze podstawy. Do 2013 roku planujemy zarządzać 1500 hotelami na całym świecie, w tym w waszym mieście - mówi Thomas Shoen, dyrektor generalny Starwood Polska.

Katowice znalazły się na mapie inwestycyjnej Grupy Starwood na równi z Wrocławiem, Łodzią, Zakopanem, Gdańskiem, Szczecinem i Mikołajkami. Miałby u nas stanąć hotel z 200 pokojami, zatrudniający 200 osób. - Podobny do Sheratona w Krakowie. Czterogwiazdkowy, ale tak urządzony, by klient czuł się jak w pięciogwiazdkowym - deklaruje Shoen.

Na razie firma bada katowicki rynek nieruchomości w podstawowym zakresie: gdzie postawić obiekt, jak pozyskać działkę. Dopiero jej wielkość i lokalizacja zdecyduje, jaki będzie nowy hotel. Być może typu Aloft lub Four Points by Sheraton - czyli pełne cztery gwiazdki. Na pewno nie będzie to jednak najwyższa kategoria Sheratona. Plany co do koncepcji architektonicznej nowego hotelu także są na razie mgliste. Firma Starwood zna jednak projekt przebudowy Katowic autorstwa Tomasza Koniora i deklaruje, że architekci będą mieli wpływ na kształt hotelu, by wpasował się w metamorfozę ścisłego centrum miasta. Shoen przypomina jednak, że wszędzie tam, gdzie są hotele firmy Starwood - czy to w Nowym Jorku, czy w Sopocie - znacząco wpływają na architekturę miasta. Firma ma także większe ambicje - organizuje promocję miast, w których znajdują się jego hotele, spa czy centra konferencyjne. Mogłyby na tym zyskać również Katowice przymierzające się do budowy takiego centrum. Projekt jest jednak w na tyle wstępnej fazie, że wczoraj miasto wysłało na rozmowy z szefem Starwood Polska tylko przedstawiciela prezydenta Katowic.

Beata Sypuła - POLSKA Dziennik Zachodni

http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/934725.html
 

·
Registered
Joined
·
5,450 Posts
Czyli ten przed ostatni news juz sie kwalifikuje do zrobienia osobnego tematu.
ja tego nie zrobie, bo juz to raz zrobilem i ktos powiedzial, ze to tylko spekulacjie i przeniesli tutaj teraz juz niema watp[liwosci.., !!! HURAAAAAAAAA
 
301 - 320 of 2994 Posts
Top