SkyscraperCity banner

21 - 40 of 10323 Posts

·
tararam
7,596 Posts
Discussion Starter #24
hehe ten blok bedzie/jest budowany na najwiekszym katowickim osiedlu czyli Tysiaclecia
dlatego bardzo mi sie nie podoba ten projekt bo imo odstaje od blokow tego osiedla ktore pochadza sprzed 30 lat a sa lepsze imo od niego

·
Respect the Architect
519 Posts
jak na tbsy to zaskakujaco ciekawe budynki....nie sa szczytem architektonicznej inwencji, ale jak na mieszkaniowke o nizszym standardzie w Polsce jest to pozytywny znak...tak jak emti obawiam sie jednak o wszechobecny tynk i tandetne materialy, znacznie lepsze dla tych kolorowych bryl byloby zastosowanie jakiejs niedrogiej okladziny z tworzyw sztucznych...

·
tararam
7,596 Posts
Discussion Starter #26

Rosną apartamenty
Data: 2006-03-27
Autor: Maciej Leśnik
Oddanie kilkuset nowych mieszkań i kilku luksusowych apartamentowców blisko centrum - to plany deweloperów na najbliższe dwa lata

Takie tempo raczej nie spowoduje szybkiego przeobrażenia miasta w centrum biznesowo-edukacyjne, jak chciałyby tego władze, ale być może jest zapowiedzią zmian na śląskim rynku mieszkaniowym.

Kolejka do tarasów
Nawet kilkadziesiąt telefonów dziennie odbierają pracownicy katowickiego oddziału biura nieruchomości Ober-Haus w sprawie zakupu mieszkania w Dębowych Tarasach. Inwestycja, która ma być uzupełnieniem Silesia City Center, jest dopiero w sferze planów. Pierwsze łopaty zostaną wbite w ziemię prawdopodobnie w maju. Roboty konstrukcyjne rozpoczną się natomiast po wakacjach. Nie przeszkadza to jednak potencjalnym nabywcom. Ober-Haus tworzy zatem listę rezerwacyjną. Już w tej chwili widnieje na niej ponad sto nazwisk.

- Zainteresowanie mieszkaniami przy SCC jest ogromne. To pewnie efekt niskiej podaży mieszkań w Katowicach, ale i niezłych warunków, jakie proponuje deweloper - mówi Katarzyna Zaisz, specjalista ds. nieruchomości. Te warunki to przede wszystkim atrakcyjna i dobrze skomunikowana lokalizacja. Również ceny mieszkań nie odstraszają. Za metr trzeba będzie zapłacić 2800 - 3500 zł. Do tego trzeba doliczyć VAT. Dla porównania cena mkw. na katowickim Ptasim Osiedlu wynosi 3500 - 3800 zł za mkw.

- Dębowe Tarasy będą osiedlem strzeżonym i zamkniętym. Zbudujemy mieszkania o zróżnicowanym metrażu, aby w pełni zaspokoić potrzeby klientów - mówi Katarzyna Zaisz. Pierwszy etap inwestycji zakłada wzniesienie jednego budynku 11-piętrowego i dwóch 4-piętrowych. Marek Thorz z agencji PR obsługującej SCC informuje, że pierwsze lokale będzie można odebrać w wakacje przyszłego roku.

Mieszkanie za milion
Dwa nowe apartamentowce wybuduje z kolei firma Millenium-Inwestycje. Konstrukcja pierwszego z nich stoi już w centrum osiedla Bażantów. Ma to być superluksusowy budynek, wyposażony w inteligentne systemy ogrzewania, oświetlenia itp. Mieszkańcy wprowadzą się pod koniec bieżącego roku. Mimo że najtańszy apartament kosztuje tu ponad 400 tys. zł, wszystkie lokale są już właściwie sprzedane. - Został tylko jeden apartament, który kosztuje nieco ponad 1 mln zł - mówi Anna Boryczka z firmy Millenium-Inwestycje. Firma zamierza niedługo wybudować kolejny apartamentowiec. Mało tego, niedawno nabyła kolejne tereny pod budowę. - Kupiliśmy działkę blisko obecnego osiedla. Jej powierzchnia wynosi ok. 7 ha, co pozwoli w przyszłości na podwojenie liczby oferowanych mieszkań. Ci, którzy chcieliby obecnie kupić mieszkanie na Bażantowie, będą musieli poczekać minimum 2 lata - dodaje Boryczka.

Biurowce w planach
Zdecydowanie skromniejsza jest oferta powierzchni biurowej. Wznoszenie nowych biurowców nadal nie wychodzi poza sferę planów. Wspomniany już inwestor budujący Dębowe Tarasy w planach ma wybudowanie dwóch 100-metrowych biurowców. Kiedy, jeszcze nie wiadomo. - W tej chwili ciężar inwestycji został przeniesiony na budowę mieszkań. Nie potrafię powiedzieć dokładnie, kiedy rozpocznie się budowa biurowców - mówi Thorz.

Do budowy biurowców przymierzają się też lokalni deweloperzy. Arkadiusz Hołda, prezes firmy Holdimex budującej Ptasie Osiedle, zamierza zbudować kilkupiętrowy, supernowoczesny biurowiec w katowickim Brynowie. - Budynek będzie wyposażony w najnowocześniejsze instalacje, baterie słoneczne itp. - mówi. Na pytanie o termin odpowiada jednak wymijająco: - To dopiero plany. Niedługo spotykam się z architektem. Będziemy myśleć nad koncepcją. Dziś nie potrafię podać nawet przybliżonego terminu realizacji.

Ponizej projekt realizowanego juz osiedla Bazantow w Katowicach

·
Miszcz Ortografi
3,553 Posts
Heh, w tym artykule to jakby odkryli ze na Slasku sa bogaci ludzie chcacy godnie mieszkac ... jak tak dalej pojdzie to jeszcze pomysla ze sa tez ludzie ktorzy by chodzili w centrum Katowic na zakupy gdyby ktos wybudowal tam porzadne sklepy czy domy towarowe ... troche mnie to oslabia ze w tym artykule wyglada to jakby deweloperom oswiecili sie swiatelko dopiero dzis, choc wytlumaczylo by to dotychczasowy zastoj w tym sektorze.

Pzdr.

·
Registered
96 Posts
a przy bloku na os. Tysiąclecia praca wre.

Stoją od jakiegoś czasu dwa dźwigi. Przechodziłem kilka dni temu i są koło 4 - 5 piętra. Tylko blok sprawia wrażenie strasznie wąskiego w porównaniu z "tradycyjnymi" blokami na os. Tysiąclecia. Trochę się nawet wpasowuje w architekturę osiedla, ale co będzie to zobaczymy za kilka miesięcy.
Dla porównania z istniejącymi blokami trochę zdjęć w galerii na stronie spółdzielni mieszkaniowej os. Tysiąclecia:
Galeria SM Piast

·
tararam
7,596 Posts
Discussion Starter #30
POZYCJA 23700

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Katowice: WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH DLA INWESTYCJI -PRZYGOTOWANIE TERENÓW POD BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE NA OSIEDLU BULWARY RAWY ETAP III UL. MARCINKOWSKIEGO, BRACI STAWOWYCH W KATOWICACH

·
Registered
3,228 Posts
^^ te żurawie z Tysiąclecia widać aż z Sokolskiej. Mam takie jedno zdjęcie z prac przy DTŚ na których to widać

·
tararam
7,596 Posts
Discussion Starter #32
Osiedle Dębowe Tarasy to miejsce o niepowtarzalnym uroku polozone w poblizu jednych z najwiekszych parkow w Europie.

Etap I obejmie budowę jednego wysokiego budynku i dwóch niskich. Budowa pozostałych będzie postępowała w kolejnych
3 etapach.

Dębowe Tarasy wyróżnia nowoczesna i elegancka architektura oraz wysoki standard wykończenia. Inwestycja oferuje podziemne parkingi, wewnętrzne place zabaw oraz szeroką ofertę mieszkań od 27 m kw. do 122 m kw.

Debowe Tarasy to mieszkania, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Osiedle Dębowe Tarasy składa się z czterech budynków o zróżnicowanej wysokości: od 5 do 11 pięter oraz ośmiu budynków czteropiętrowych. Projekt inwestycji uwzględnia parkowy charakter okolicy. Wokół budynków, wśród drzew, zaplanowano pełne zielni otoczenie.

Mieszkania będą w wysokim standardzie i, o ile to konstrukcyjnie możliwe, z możliwością indywidualnych aranżacji.

Osiedle Debowe Tarasy to Państwa przyszły bezpieczny, nowoczesny i komfortowy dom.

wiecej tu:
http://www.debowetarasy.pl/

·
Registered
3,228 Posts
trzymam kciuki za tą inwestycję. Ale dopóki nie wbiją łopaty nie uwierzę tym bardziej że podczas budowy Silesii było widać na czym głównie zależy inwestorowi .
Ale jeżeli wszystkie etapy wypalą jestem skłonny im wybaczyć to centrum ;)

·
GKW/SMM
286 Posts
Całkiem fajny zespół budynków...kaskadowość na pewno in plus :)
Na pewno jedno z ciekawszych nowych osiedli w Polsce

·
tararam
7,596 Posts
Discussion Starter #37
Biuletyn Zamówień Publicznych nr 124

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Opis
1.2) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: wybór wykonawcy III etapu osiedla mieszkaniowego "Bulwary Rawy" zadanie nr 2.
1.3) Opis przedmiotu zamówienia: Budowa dwóch budynków mieszkalnych, siedmiokondygnacyjnych o łącznej ilości 132 mieszkań, 28 boksów garażowych i 2 lokali użytkowych oraz wykonanie przyłączy wodnokanalizacyjnych i zagospodarowania terenu (drogi, chodniki, boisko sportowe, elementy małej architektury) zgodnie z opracowaną dokumentacją której szczegółowy zakres robót przedstawia dokumentacja projektowa stanowiąca integralną część specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
1.4) Miejsce wykonywania robót budowlanych, usług lub miejsce dostaw: Katowice, ul. Marcinkowskiego, Braci Stawowych.

·
tararam
7,596 Posts
Discussion Starter #39
znalazlem na www.archistudio.pl takie cos jest to projekt przetargowy dla budynkow mieszkalnych z uslugami w parterze dla ul Jesionowej.

I teraz sie zastanawiam czy to sa nowe budynki ktore maja tam powstac czy moze raczej to jest wariant ktorego nie wybrano a zamiast niego powstalo to

·
tararam
7,596 Posts
Discussion Starter #40 (Edited)

W kolejce po mieszkania Dombudu

Anna Malinowska17-07-2006, ostatnia aktualizacja 17-07-2006 21:48

Korytarze katowickiej spółki TBS Dombud od soboty okupują przyszli lokatorzy. Nie dla każdego wystarczy mieszkań, obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy.

Dombud ogłosił radosną nowinę: buduje domy TBS-u przy ul. Jesionowej w Katowicach. Szansa dla rodzin, których nie stać na własne mieszkanie. Wystarczy wpłacić niewielką kaucję, a potem za metr kwadratowy płaci się około 7 zł czynszu. Opłata czynszowa rośnie wraz z dochodami lokatora.

Już rok temu Dombud zapytał, czy są chętni na takie mieszkania. Zrobił zapisy, rozdał plany przyszłych lokali i kazał czekać. Teraz zawiadomił, że czas podpisać umowę, a za rok można się będzie już wprowadzać. Sekretarki zaprosiły do Dombudu 80 rodzin - wszystkie, które chciały mieszkać przy Jesionowej. Kłopot w tym, że firma obiecała też mieszkania własnym pracownikom i dla wszystkich chętnych lokali na pewno nie starczy. Kto pierwszy podpisze umowę, będzie się mógł cieszyć własnym kątem.

Dlatego przed drzwiami prezesa Dombudu tłok. Obowiązuje lista i nikt poza kolejką do niego nie wejdzie. Nerwowo, ludzie pilnują i skarżą się.

Henryka Kluczna z Będzina: - Miałam dostać 47 m kw. Nie chciałam więcej, bo nie stać mnie na czynsz. Kazano mi spokojnie czekać. Kilka dni temu wyjechałam na wczasy do Kołobrzegu. Zadzwonili z Dombudu. Miałam przygotować 2 tys. zł, dowód osobisty i jak najszybciej przyjechać podpisać umowę. Rzuciłam wszystko i jestem! Tylko po co? Żeby dowiedzieć się, że mieszkań już nie ma!?

Katarzyna (nazwiska nie poda, bo nie chce podpaść Dombudowi): - Jak się dowiedziałam, że dostanę mieszkanie, poczułam, jakby mi skrzydła urosły. Teraz mi opadły. Będę musiała przełożyć datę ślubu.

Andrzej Nowiński, prezes zarządu spółki, cieszy się, że Dombud rusza z nową inwestycją. - Skończyły się czasy PRL-u i spółdzielni mieszkaniowych, a ludziom wciąż wydaje się, że im się należy. Żadna z osób, która stoi w korytarzu, nie ma z nami podpisanej umowy, nie może więc mieć jakichkolwiek roszczeń.

Prezes nie potrafił nam jednak wyjaśnić, dlaczego o możliwości podpisania umowy poinformowano za dużą liczbę osób. Nikt ich za to nie przeprosił.

Osoby czekające w kolejce chcą wiedzieć, dla ilu wystarczy mieszkań i jak długo będą jeszcze musiały czekać. - Przyjmują średnio jedną osobę na godzinę, a pracują tylko do godz. 15.00. Zaproponowaliśmy więc prezesowi, żeby przedłużył godziny pracy swoich urzędników. Złożyliśmy się nawet na nadgodziny tych pracowników, chcieliśmy im zapłacić, ale prezes się nie zgodził - mówią przedstawiciele komitetu kolejkowego. Do Dombudu będą musieli przychodzić do skutku.

21 - 40 of 10323 Posts