SkyscraperCity banner

41 - 60 of 10256 Posts

·
oj tam, oj tam
Joined
·
2,318 Posts
sky's_the_limit said:
znalazlem na www.archistudio.pl takie cos jest to projekt przetargowy dla budynkow mieszkalnych z uslugami w parterze dla ul Jesionowej.

I teraz sie zastanawiam czy to sa nowe budynki ktore maja tam powstac czy moze raczej to jest wariant ktorego nie wybrano a zamiast niego powstalo to
troche nie rozumiem czemu na stronie chwalą się, że to projekt przetargowy... bo oznacza to tyle co projekt w zakresie takim jak budowlany z rozbudowaną specyfikacją a wszystko po to by wybrać wykonawcę... tzn. inwestor przekazuje taki projekt startującym do przetargu na wykonanie obiektu... chyba, że wymyślili sobie swoją własną terminologię ale to mogli by i "słowniczek" załączyć ;)
 

·
Miszcz Ortografi
Joined
·
3,550 Posts
No niezle, jak bym byl lokatorem debowych tarasow (to przy ssc, tak sie nazywa chyba ...) i placil raczej wysoki czynsz i widzial ze ludzie z TBS mieszkaja w takim czyms jak to co zapowiada projekt przy ul.Jasieniowej to niezle bym zgrzytal zebami ... conajmniej jezeli chodzi i zewnetrzny wyglad architektury.

Pzdr.
 

·
tararam
Joined
·
7,595 Posts
Discussion Starter #43
KSM buduje nowa mieszkaniowke :)Zgodnie w zapowiedzianymi przez Zarząd KSM planami, Spółdzielnia prowadzi kilka zadań inwestycyjnych. Z ich aktualnym stanem zapoznawała się Komisja Inwestycyjno-Techniczna Rady Nadzorczej. „Wspólne Sprawy” towarzyszyły tej inspekcji
w trzech miejscach, na osiedlach Zawodzie, im. Zgrzebnioka i im. Ściegiennego. Komisji w składzie Witold Gościniewicz - przewodniczący Komisji Inwestycyjno-Technicznej RN, reprezentant os. „Gwiazdy”, Stanisław Bryliński - Członek RN, reprezentant os. im. J. Kukuczki, Jerzy Hetmańczyk - członek RN, reprezentant os. im. ks. Fr. Ścigały, towarzyszyli zastępca dyrektora KSM Waldemar Wojtasik oraz kierownicy poszczególnych budów i inspektorzy nadzoru - Kazimierz Kozior, Ryszard Twórz, Krzysztof Jatczak i Jacek Buszman.
Na osiedlu Zawodzie - powstanie zespół mieszkaniowy przy ul. Bohaterów Monte Cassino (teren byłej bazy PKS). Realizacja inwestycji (była ujęta już w planie 2005 r.) - przewiduje rozpoczęcie i prowadzenie robót kubaturowych jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego (budynek nr 1) - z efektem docelowym w połowie 2007 roku. Powstanie łącznie 40 mieszkań i 8 garaży. Finansowanie budowy - przejściowo z kredytu bankowego, a docelowo za środki własne przyszłych użytkowników. Członkom Komisji na wizualizacji okazano jak będzie wyglądał ten budynek.
Realizację budynku wielorodzinnego - 8 mieszkań i 8 garaży (w tym jeden lokal na parterze dla osoby niepełnosprawnej) - rozpoczęto na osiedlu im. Zgrzebnioka. Finał przewiduje sie na maj 2007 roku. Inwestycja jest wykonywana w standardzie developerskim. Finansowanie budowy ze środków własnych przyszłych użytkowników.
Natomiast na osiedlu Ściegiennego - na samym końcu ul. ul. Daszyńskiego rozpoczęto budowę zespołu mieszkaniowego - „Zielony zakątek”. Teren ten został nabyty przez Spółdzielnię w 2005 roku. W ramach zespołu przewiduje się realizację budynku wielorodzinnego (13 mieszkań w układzie �galeriowca”) - z terminem zakończenia realizacji w 2007 roku i 4 budynków jednorodzinnych - efekt 2006 roku. Inwestycja jest prowadzona w standardzie developerskim, a finansowanie budowy odbywa sie ze środków własnych przyszłych użytkowników.
Członkowie Komisji Inwestycyjno-Technicznicznej z zadowoleniem konstatowali właściwy postęp w pracach, które są na etapie zaawansowanych robót ziemnych. Najwięcej widać już na budowie domu z cegły na os. Zgrzebnioka.


tak ma wyglądać budynek przy ul Bohaterów Monte Cassino
 

·
tararam
Joined
·
7,595 Posts
Discussion Starter #44
[Katowice]inwestycje mieszkaniowe

trwa juz budowa TBSow na Zawodziu na ul Marcinkowskiego w ramach osiedla TBSow Bulwary Rawy
oto fotki by BART:a to renderki jak by to miao wygladac:
 

·
Registered
Joined
·
17,607 Posts
KATOWICE Węgierski deweloper Trigranit buduje Dębowe Tarasy

Kaskadowa architektura


Firma Trigranit, znana do tej pory w Polsce jako inwestor katowickiego centrum handlowego Silesia, rozpoczyna w stolicy Śląska także budowę mieszkań


Jak wyjaśnia inwestor, osiedle Dębowe Tarasy to kolejny etap projektu Silesia City Center. Na tym jednak nie koniec planów węgierskiego dewelopera nad Wisłą.

Osiedle będzie realizowane w czterech etapach i ma być w całości zakończone do 2009 roku. Będzie się składało z czterech budynków 11-piętrowych oraz ośmiu 4-piętrowych - w sumie ponad 1000 mieszkań.

Zapisy na mieszkania I etapu inwestycji, w którym do użytku zostaną oddane 252 lokale w trzech budynkach: dwóch niskich (po 29 mieszkań) i jednym wysokim (194 mieszkania), trwają od kwietnia.

- W tej chwili zarezerwowanych jest już 75 proc. mieszkań - mówi Sylwia Nowik z katowickiego oddziału agencji Ober-Haus.

W ofercie dewelopera są lokale o powierzchni od 27 do 122 mkw., w cenie 3 - 4 tys. zł za mkw.

Zawieranie przedwstępnych umów sprzedaży rozpocznie się po uzyskaniu pozwolenia na budowę, co ma niebawem nastąpić.

Inwestor podkreśla, że atrakcyjny wygląd zaprojektowanych budynków ma zapewnić kaskadowa architektura, a położenie budynków w kierunku południowym zagwarantuje, że mieszkania będą widne. Każde mieszkanie będzie miało balkon lub taras. Bezpieczeństwa ma strzec system monitoringu i ochrony.

Dla wszystkich mieszkań przewidziano miejsca w podziemnym garażu. Ponadto na powierzchni będzie około 200 miejsc dla gości mieszkańców osiedla.

W budynkach zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania: indywidualne wymienniki ciepła w mieszkaniach, ceramiczne wykończenia powierzchni wspólnych, szybkie i ciche windy, drzwi i bramy wejściowe otwierane za pomocą pilota i kart dostępu. Autorem projektu osiedla jest zespół architektów z katowickiej pracowni Stabil. Koncepcję opracowali architekci z firmy Bose International Planning & Architecture.

b.kal.
"RZECZPOSPOLITA"W Katowicach, podobnie jak w pozostałych miastach w kraju, panuje głód nowych mieszkań. Najwięksi katowiccy deweloperzy to: Holdimex, Dombud i Millenium Inwestycje. Ten ostatni w południowej części Katowic, w dzielnicy Kostuchna, która zachowała urok dziewiczych miejsc nietkniętych cywilizacyjną działalnością człowieka, buduje osiedle Bażantów, gdzie ceny mieszkań wynoszą około 3 tys. zł (to średnia cena mkw. nowego mieszkania w Katowicach). Osiedle jest słynne z powodu inteligentnego apartamentowca, w którym ceny apartamentów sięgały nawet 1 mln zł. Na obszarze 7,5 ha stworzono spójny układ urbanistyczny obejmujący kilka enklaw, także z domami i segmentami.
 

·
tararam
Joined
·
7,595 Posts
Discussion Starter #47
plotki o ktorych pisalem na forum maja swoje potwierdzenie w tym artykule:Apartamenty zamiast biur

Data: 2006-09-04
Autor: Jarosław Orzeł

Niedaleko centrum Katowic powstaje luksusowy apartamentowiec. Zainteresowanie drogimi mieszkaniami jest całkiem spore

Charakterystyczny budynek, który kilka lat temu wyrósł przy ul. Jesionowej, od początku budził zainteresownie sąsiadów. Mówiło się, że inwestor - spółka Piasecki Investment - przeznaczy go na biura, ale mimo że wyglądał na zupełnie wykończony żadna firma nie zaczęła się nawet do niego wprowadzać. Zmieniali się za to kilkakrotnie właściciele zagadkowego 11-kondygnacyjnego budynku, który odkupywali kolejno KB Inwestycje i Reid sp. z o.o. Na początku 2006 roku pustym biurowcem zainteresowali się prywatni inwestorzy z Warszawy. Tak powstała spółka Green House Project, która 10 sierpnia sfinalizowała kontrakt i podjęła decyzję o zmianie przeznaczenia biurowca. - Postanowiliśmy, że większą część budynku będą zajmowały luksusowe apartamenty w amerykańskim stylu, a tylko na parter i pierwsze piętro będą mogły wprowadzić się firmy - mówi Paweł Kapera z GHP, który zapowiada, że będzie to pierwszy tak luksusowy apartamentowiec w Katowicach. - Inteligentny budynek z kontrolą dostępu, prywatnymi windami, ochroną i serwisem sprzątającym. Dodaje, że apartamenty można swobodnie aranżować do potrzeb przyszłych właścicieli. Luksusowe mieszkania, które standardowo mają od 80 do 130 mkw., mogą być np. łączone. Jeden z przyszłych właścicieli, a warto dodać, że już ok. 30 proc. powierzchni jest zarezerwowana, zażyczył sobie połączenia trzech apartamentów. Kapera nie chce zdradzić, ile będą kosztować mieszkania, informuje jedynie, że będą... bardzo drogie, a prace wykończeniowe potrwają do końca listopada. Również firmy, które chcą mieć w tym miejscu swoje biura, mogą też już rezerwować powierzchnię. Właściciel zapowiada jednak, że szansę na wynajem 4,8 tys. mkw. biur mają jedynie prestiżowe kancelarie prawne, banki i instytucje finansowe. 1,3 tys. mkw. apartamentów jest do dyspozycji klientów z zasobnym portfelem. Dlaczego atrakcyjnie położony budynek przez kilka lat stał niezagospodarowany? Zdaniem szefów Green House Project jego poprzedni właściciele nie mieli po prostu dobrego pomysłu na biurowiec i trafili na czas, w którym powierzchnie biurowe w Katowicach nie cieszyły się jeszcze tak dużym zainteresowaniem jak dziś.

 

·
Registered
Joined
·
287 Posts
ja bym tam jednak widzial biurowiec

ale w sumie niech i sobie robia apartamenty, przy Slonecznej jest sporo miejsca jeszcze na nowe biurowce :)
 

·
Registered
Joined
·
287 Posts
mnie tez pastele do konca nie jaraja

bardziej zdecydowana tonacje bym oczekiwal
( oczywiscie nie w standardzie wroclawskim hahaha )
 

·
tararam
Joined
·
7,595 Posts
Discussion Starter #55
z BZP
Katowice: Zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych dla inwestycji Przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe na Osiedlu Szarych Szeregów, Boya Żeleńskiego, Zawilców, Szałwiowej i Sezamkowej w Katowicach


Oficjalna nazwa i adres zamawiającego: Miasto Katowice,
 

·
tararam
Joined
·
7,595 Posts
Discussion Starter #56


W Katowicach rusza budowa kolejnego luksusowego osiedla

Tomasz Malkowski
2006-09-25, ostatnia aktualizacja 2006-09-25 20:58

Kilku przyjaciół marzyło o wybudowaniu w bliskim sąsiedztwie domów dla swoich rodzin. Po kilku latach postanowili założyć spółkę i wybudować całe osiedle, bo tak będzie taniej.

Dotychczas strzeżone osiedla o najwyższym standardzie były lokowane w południowych dzielnicach Katowic. Jednak dojazd z centrum do Kostuchny czy Podlesia coraz bardziej się wydłuża.

Pierwszym osiedlem położonym w pobliżu śródmieścia będą Dębowe Tarasy przy Silesia City Center. Wczoraj Nestin Polska - kolejny deweloper - zaprezentował osiedle, które powstanie w odległości zaledwie 10 minut od centrum Katowic. Planty Śląskie powstaną w Chorzowie, tuż przy siemianowickim osiedlu Węzłowiec i niedaleko katowickiego Dębu. Atrakcją tej lokalizacji jest nie tylko świetne skomunikowanie z regionem, ale również walory przyrodnicze. Rozległa działka opada w kierunku zachodnim w stronę doliny pełnej pół i łąk. Jest stąd doskonały widok na panoramę Chorzowa Starego, który zajmuje przeciwny stok doliny. Na horyzoncie widać wieżę kościoła św. Marii Magdaleny, a na dalszym planie typowy industrialny pejzaż Śląska, na tyle jednak daleko, by móc o nim zapomnieć. Pas gęstej zieleni oddziela teren nowego osiedla od ul. Siemianowickiej, za którą rozciąga się już Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku.

- Nowe osiedle będzie czerpać z wielu tradycji. Z jednej strony z założeń miasta-ogrodu Ebenezera Howarda. W Katowicach mamy wyjątkowy przykład realizacji tej utopii w postaci Giszowca. Z drugiej strony nawiązujemy do osiedli willowych z okresu międzywojnia - mówi Tomasz Konior, projektant osiedla. W architekturze budynków odbija się nie tylko katowicka moderna. Deweloperowi zależało na swojskości domów, wiejskości, tak by były jeszcze bardziej związane z ziemią. Architekci dodali do kubicznych brył lekko nachylone dachy i silnie wysunięte okapy. Dzięki temu budynki przypominają domki preriowe Franka Lloyda Wrighta. - Nie zależało nam, by osiedle było modne czy awangardowe, ale by wpisywało się w kontekst miasta i czerpało z najlepszych tradycji. By w przyszłości dobrze się starzało wraz z mieszkańcami - mówi Konior.

Budynki mają być wykonane ze szlachetnych materiałów, ściany białe, otynkowane, fragmentami pokryte okładzinami z szarego kamienia, drewniana stolarka i dachówka ceramiczna w kolorze grafitowym. Osiedle będzie więc w stonowanej, monochromatycznej kolorystyce, bo - jak mówią autorzy koncepcji - barwy temu miejscu nada bogactwo zieleni. Architektura ma ją tylko dopełnić.

Na osiedle złoży się 14 domów wolno stojących i 32 w zabudowie szeregowej. Na samym jego początku powstaną dwa budynki wielorodzinne flankujące bramę wjazdową. Tuż przy nich powstanie przestrzeń publiczna, rodzaj placu wzbogaconego o baseny z wodą.

Drugi biegun zamykający osiedle od zachodu stanowią otwarte tereny rekreacyjne ze stawem, boiskami i placem zabaw, pełnym atrakcji i urządzeń dla najmłodszych.

Jeszcze w październiku ruszy budowa środkowej części osiedla, która potrwa rok. W kolejnych dwóch latach będą realizowane skrajne części. Jednak już dziś deweloperzy zapowiadają, że planują dalszą rozbudowę Plantów Śląskich - kupili już przylegające działki.

Od jutra rusza sprzedaż domów, ich metraże wahają się od 160 do 220 m kw. Cena za stan deweloperski wynosi od 2900 zł za m kw.

- To ma być miejsce, gdzie się będzie dobrze mieszkało. Zwłaszcza sąsiedztwo decyduje o jakości życia. Dlatego już na etapie budowy nabywców domów będziemy traktować jak mieszkańców. Zorganizujemy dla nich spotkania, by wytworzyła się wspólnota. To ona w przyszłości będzie decydować o kształcie osiedla, np. czy mają w nim powstać usługi i jakiego rodzaju - mówi Jarosław Kubica, prezes Nestin Polska, który razem z pozostałymi partnerami spółki i ich rodzinami planuje zamieszkać na osiedlu. Jak mówią deweloperzy Plantów Śląskich, osiedle ma być spełnieniem ich marzeń o domu i przyjaciołach mieszkających tuż obok.
 

·
tararam
Joined
·
7,595 Posts
Discussion Starter #58


Powstają Planty Śląskie

W przyszłym roku, w samym sercu aglomeracji górnośląskiej, powstanie jedno z największych i najnowocześniejszych osiedli mieszkalnych w regionie. Jego projekt nawiązuje do angielskiej koncepcji miast-ogrodów. Planty Śląskie położone tuż przy Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku będą jedynym miejscem w Polsce, którego mieszkańcy wybiorą swoich sąsiadów. Wczoraj odbyła się premierowa prezentacja powstającego osiedla.


- Decyzja o wyborze domu jest jedną z najważniejszych w życiu. Lokalizacja, estetyka i funkcjonalność domu są tymi elementami, do których przywiązujemy największą wagę, ale to sąsiedztwo decyduje o jakości życia - mówi Jarosław Kubica, prezes Nestin Polska, dewelopera inwestycji. - Planty Śląskie są pierwszym osiedlem w Polsce, gdzie już na etapie projektu mieszkańcy osiedla będą mogli zadbać również o ten najistotniejszy element. Na powierzchni blisko 4 ha zaplanowano budowę 50 domów szeregowych i wolnostojących oraz dwóch apartamentowców. Na powierzchni 340 metrów kwadratowych powstanie bezpieczny i atrakcyjny plac zabaw dla dzieci. Teren osiedla będzie ogrodzony, a bezpieczeństwo mieszkańców zapewni całodobowy monitoring. Jesienią 2007 r. do użytku zostanie oddanych 11 domów wolnostojących oraz 8 w zabudowie szeregowej. Zarezerwowano już 40 procent tych budynków.

Osiedle powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie WPKiW w odległości kilku minut jazdy samochodem od Drogowej Trasy Średnicowej, autostrady A4, czy katowickiego ronda. Autorem projektu Plant Śląskich - osiedla-ogrodu - jest polska pracownia architektoniczna Konior Studio.
(bs) - Dziennik Zachodni
na stronie www.koniorstudio.pl mozna znalezc takie oto informacje i rendery:
budowa Zaprojektowanego przez Konior Studio osiedla mialaby sie rozpoczac w 2007 roku i skonczy w 2008

a to juz rzeczone 2 apartamentowce:


wszystkie rendery z www.koniorstudio.pl
 

·
tararam
Joined
·
7,595 Posts
Discussion Starter #60
koncepcja budowy osiedla komunalnego o podwyzszonym standardzie na ul. Leopolda.

są to tylko koncepcje. Co z tego wyjdzie chyba nikt jeszcze nie wie.
Wydzial Inwestycji chce 2 pietra wydzial rozwoju miasta 4 
41 - 60 of 10256 Posts
Top