SkyscraperCity banner

10081 - 10100 of 10304 Posts

·
Registered
Black cats matter
Joined
·
5,887 Posts
Póki nie ma MPZP który jasno określi, że teren zielony pozostaje zielonym to na podstawie wuzetek będzie go można coraz bardziej zabudowywać i grodzić kolejnymi osiedlami. Wystarczy, że deweloper zakupi kolejne działki, a potem jak miasto będzie chciało jednak lasek zachować, to powtórzy się casus Muchowca - owszem możecie ode działkę odkupić, albo zaproponować wymianę. Czy miasto stać na takie operacje?
 

·
Registered
Joined
·
2,157 Posts
Tutaj bardzo źle wyglądają przede wszystkim 2 najniższe kondygnacje... Nie wiem czy maja tam być lokale usługowe (oby) czy mieszkania (oby nie), ale wygląd elewacji sprawa wrażenie, jakby kiedyś były tam np. podcienia, które potem zabudowano...
Tak, ale z górą nie jest dużo lepiej. Mamy co prawda klinkier czy coś, ale sposób zorganizowania tego jest brzydki. Ogólnie dla mnie to jest taki bieda blok. Problem w tym, że jak widać po niektórych osiedlach, wystarczy dobry dobór kolorów, dobre rozmieszczenie droższych AKCENTÓW elewacji i już odbiór w miarę budżetowego bloku potrafi być dobry. Projekt robi olbrzymią różnice.
 

·
Registered
Joined
·
17,534 Posts
Inwestycja mieszkaniowa w Bogucicach. Deweloper, który ma na koncie kilka realizacji w Katowicach, ogłasza budowę kolejnych mieszkań. Będzie ich kilkaset, ale dokładna lokalizacja to tajemnica.

Duża transakcja na rynku nieruchomości w Katowicach. Murapol kupił grunt, na którym powstanie nowe osiedle. Deweloper jest obecny w mieście już od wielu lat. Na swoim koncie ma Dębowe Tarasy, mieszkania na Bażantowie czy osiedle na granicy Katowic i Siemianowic Śląskich przy ul. Bytkowskiej. Teraz spółka zainteresowała się nową dzielnicą. W Bogucicach ma powstać kilkaset mieszkań.
Murapol jest zadowolony z wyników sprzedażowych w Katowicach. – Miasto od lat jest dla nas jedną z kluczowych lokalizacji, w których realizujemy nasze projekty nieruchomościowe. Działamy tu od 2008 roku i w tym czasie dobrze poznaliśmy rynek oraz preferencje mieszkańców, co pozwala nam na sprawne komercjalizowanie dużych projektów. W 2019 r. Katowice, zaraz po Krakowie, były drugą lokalizacją, gdzie sprzedaliśmy najwięcej mieszkań – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.


Szczegółów nowej inwestycji deweloper na razie nie zdradza. Wiadomo jedynie tyle, że będą to 4 budynki z 520 lokalami oraz parkingiem na 620 miejsc, które znajdą się pod budynkami na podziemnych kondygnacjach. Jak poinformowała nas Marta Baros, specjalista ds. PR w Murapolu, na razie została podpisana umowa przedwstępna z właścicielem gruntu. Dlatego spółka nie podaje dokładnej lokalizacji i powierzchni zakontraktowanego terenu.
 

·
user
Joined
·
214 Posts
Oby tylko nie były to tereny po wschodniej stronie przedłużenia ul. Dobrowolskiego...
 

·
Registered
Joined
·
2,044 Posts

·
Registered
Joined
·
4,078 Posts
Inwestycja Echo wystartuje pół roku później, zmniejszeniu uległa też liczba mieszkań i PUM:
– Rzepakowa I - 90 mieszkań (4 800 mkw. PUM), rozpoczęcie I kw. 2021, zakończenie IV kw. 2022
– Rzepakowa II - 319 mieszkań (16 900 mkw. PUM), rozpoczęcie II kw. 2022, zakończenie I kw. 2024
źródło: Skonsolidowany raport kwartalny Grupy Kapitałowej Echo Investment za I kwartał 2020 roku - Raporty - Echo Investment
 
10081 - 10100 of 10304 Posts
Top