SkyscraperCity banner

10121 - 10140 of 10308 Posts

·
Registered
Black cats matter
Joined
·
5,893 Posts
Mi się nie wydaje się wcale taki zły na tych wizualizacjach, nawet ciekawy, wprowadzi trochę urozmaicenia, pytanie tylko jaka będzie jakość elewacji.
Po takiej jednej plombie z guzem zamiast normalnego dachu na ja już podziękuję za urozmaicenia ;)
 

·
Registered
Black cats matter
Joined
·
5,893 Posts
Os. Witosa z roku na rok wygląda coraz gorzej. Widoczny jest brak remontów i termomodernizacji budynków, a jeśli któreś zostaną zmodernizowane to otrzymujemy pastelowe kolory. Brakuje w tym wszystkim estetyki, jakiejś spójności. I co ciekawe takie coś nie występuje na Os. Tysiąclecia, gdzie budynki są przynajmniej w jednakowych tonacjach kolorów, a tutaj mamy pełną dowolność.
 

·
Registered
Joined
·
435 Posts
Zawsze warto próbować interweniować, przedstawiać najlepsze przykłady remontów zarządcy danej spółdzielni itd., wpływać na spójną wizję danej okolicy.
To powinna być stała praktyka by każdy remont poprzedzała jakaś konsultacja z architektem.
 

·
Registered
Black cats matter
Joined
·
5,893 Posts
po pierwsze: dobry mpzp!
Zgodnie z najnowszym raportem o stanie miasta za rok 2019 planem zagospodarowania objęte było niecałe 30% powierzchni miasta. Nawet jak dodamy teraz do tego mpzp dla strefy kultury (niecałej) oraz planowany MPZP dla śródmieścia to wyjdzie nam może z 1/3. W takim tempie to może za 30 lat uda się objąć całe miasto planami. Oczywiście potem je będzie trzeba aktualizować i zejdzie na to kolejne 30 lat ;)
 

·
Registered
Joined
·
2,157 Posts
MPZP to jedno. Druga rzecz to sensowne przestrzeganie, a z tym jest różnie. Chociaż pewnie przy dużych inwestycjach już nie ma tego problemu.
 

·
Registered
Joined
·
435 Posts
Kolejna sprawa to kwestia świadomości, mentalności i odpowiedzialności za przestrzeń publiczną.
Niestety wiele osób "bawi" się w wizjonerów nie mając ku temu żadnych podstaw.
Dyletantyzm się tu kłania.
 
10121 - 10140 of 10308 Posts
Top