SkyscraperCity banner

7221 - 7240 of 7963 Posts

·
Registered
7,435 Posts
Tak by to było z całymi Katowicami gdyby nie finansowania zewnętrzne.

NB. Mam nadzieję że nie poszli z czapką pod kościół.

EDIT:
Zmieniłbym mural na:
Nie zawsze bywam w mieście. :eek:hno:

·
Registered
1 Posts

·
Registered
7,435 Posts
Takie rozplanowanie hotelu podoba mi się coraz bardziej.
Gotów nawet jestem już gotowy uznać, że jest optymalne.

Za wisienkę na torcie uznaję zachowanie dużej przestrzeni wolnej między tym hotelem a Superjednostką i prawdodobnie zachowanie miejsca dla dawnej idei wewnętrznego pasażu w stronę schodów Ronda.

Mam też wielką nadzieję, że po realizacji tego hotelu będzie łatwiej się zabrać do projektowania tej śnionej od czterech już dziesięcioleci monumentalnej ikonicznej dla Katowic Dominanty.

NB.
Widzę bezpośrednio w hotelu wjazd garażowy, ale mam wielką nadzieję, że wielopoziomowy parking podziemny będzie obejmował całą działkę, także pod zachowaną przestrzenią nie do zabudowania powierzchniowego, a jeszcze lepiej by było gdyby był złączony z przyszłym garażem Dominanty, jak garaże obydwu etapów rezlizowanego obecnie F2F.

NBbis.
Warto zauważyć, że oddalona od Superjednostki pokazana 12-piętrowa wizualizacja hotelu jest dużym ukłonem dla jej mieszkańców, bo nie będzie zbytnio przesłaniać dalszych horyzontów.

·
Registered
7,435 Posts
Pytanie co nam zaoferują na tyle bo raczej trawnik to nie będzie. Mam nadzieję, że nie parking.
Myślę, że na tej prawie piętnaście arów wolnej przestrzeni najlepiej żeby był taki dla oddechu pobliskich mieszkańców zwykły niewydziwiony skwer z kilku drzewami i krzewami, z klombami kwiatów, z ławkami, może z piaskownicą, a nawet z wyżwirowanym placykiem do gry w kule.

·
Registered
3,939 Posts
Jest dobrze, uważam, że zbliżenie zabudowy do Korfantego tylko i wyłącznie może pomóc.

Chciałbym aby wszystkie budynki powstały dokładnie do tej linii przy czym część z nich miała by miejsce na ogródki, część na drop off (hotelowy) a cześć byłaby po prostu terenem zielonym.

Szpaler drzew oddzielałby tą przestrzeń publiczną od ulicy.

Jedyny problem jaki pewnie jest to elewacja północna tego budynku. Mam nadzieję, że nie ma tam okien a zabudowa jest do krańca działki. Tam absolutnie nie powinno być dziur.

·
Registered
7,435 Posts
Jest dobrze, uważam, że zbliżenie zabudowy do Korfantego tylko i wyłącznie może pomóc.
Też uważam, że jest dobrze, a nawet, że jest to jedyna właściwa alternatywa.

Chciałbym aby wszystkie budynki powstały dokładnie do tej linii przy czym część z nich miała by miejsce na ogródki, część na drop off (hotelowy) a cześć byłaby po prostu terenem zielonym.
Nie rozumiem. Przecież tam nie będzie żadnej zabudowy osiedlowej - jest tylko miejsce dla bardzo specyficznej Dominanty.

Szpaler drzew oddzielałby tą przestrzeń publiczną od ulicy.
Oczywista sprawa - widziałbym przedłużenie tego szpaleru drzew przed pawilonem BWA i przed Separatorem, a także przed przyszłą Dominantą.

Jedyny problem jaki pewnie jest to elewacja północna tego budynku. Mam nadzieję, że nie ma tam okien a zabudowa jest do krańca działki.
Jaki problem?
Na podstawie przedstawionej wizki naturalnie trzeba się spodziewać, ze północna strona hotelu będzie identyczna jak widoczna południowa.

To byłby niewybaczalny błąd gdyby taki hotel sam pozbawił się widoku na Spodek, zespół .KTW i Strefę Kultury.

Tam absolutnie nie powinno być dziur.
Nie wiem o czym tu mowa.

·
Registered
3,896 Posts
ormi said:
Warto zauważyć, że oddalona od Superjednostki pokazana 12-piętrowa wizualizacja hotelu jest dużym ukłonem dla jej mieszkańców, bo nie będzie zbytnio przesłaniać dalszych horyzontów
Wysokość zabudowy musi być zgodna z MPZP (40-50m), więc to taki ukłon wymuszony.

kiedy.przyjedzie said:
Pytanie co nam zaoferują na tyle bo raczej trawnik to nie będzie. Mam nadzieję, że nie parking.
ormi said:
Myślę, że na tej prawie piętnaście arów wolnej przestrzeni najlepiej żeby był taki dla oddechu pobliskich mieszkańców zwykły niewydziwiony skwer z kilku drzewami i krzewami, z klombami kwiatów, z ławkami, może z piaskownicą, a nawet z wyżwirowanym placykiem do gry w kule.
Ten teren jest za drogi na park czy parking, zapewne w przyszłości zostanie zabudowany.

LibiazCity said:
A nie lepiej by było gdyby budowali to równo ze Ślizgowcem?
Zgodnie z MPZP nieprzekraczalna linia zabudowy dla trzeciej i wyższych kondygnacji ma licowąć się od zachodu z elewacją Ślizgowca - https://bip.katowice.eu/SiteAssets/Lists/Dokumenty/fd_Element_Edit/173 załącznik graficzny.jpg

·
Registered
3,939 Posts
^^Właśnie dlatego martwi mnie to, że po północnej stronie będą okna. Dla pieszych najlepszą opcją byłoby aby powstała zwarta zabudowa Dominanta+ Puro potem ciąg pieszy Superjednostka/Sokolska a następnie nowe inwestycje w zamian za BWA. Dzięki temu powstałby przyjazny dla ludzi pasaż z pięknym zamknięciem zarówno od południowej strony jak i osią widokową na północnej stronie.

·
Registered
2,086 Posts
^^Właśnie dlatego martwi mnie to, że po północnej stronie będą okna. Dla pieszych najlepszą opcją byłoby aby powstała zwarta zabudowa Dominanta+ Puro potem ciąg pieszy Superjednostka/Sokolska a następnie nowe inwestycje w zamian za BWA. Dzięki temu powstałby przyjazny dla ludzi pasaż z pięknym zamknięciem zarówno od południowej strony jak i osią widokową na północnej stronie.
Tam i tak jest jezdnia i chodnik, które są drogą publiczną, więc samo to wyklucza możliwość ciągłej zabudowy i okna nic tu nie zmienią.

·
Registered
14,372 Posts
powstanie hala przy ul. Milowickiej na terenie MPGK (temat smrodu)

infokatowice.pl: Koniec mydlenia oczu. Prezydent Katowic oficjalnie przyznał to co mieszkańcy mówią od lat

Koniec mydlenia oczu. Prezydent Katowic oficjalnie przyznał, że to MPGK emituje odór w Katowicach, Sosnowcu i Czeladzi. Miasto podtrzymuje decyzję o budowie hali hermetyzującej proces kompostowania. Do tej pory urzędnicy miejscy i przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej – jeszcze kilka dni temu – przekonywali, że nie są jedynym emitentem odoru, chociaż na to wskazywali mieszkańcy. To odbijanie piłeczki trwało kilka lat.
katowice24.info: Nowa hala MPGK ma zlikwidować smród w Katowicach i Sosnowcu

Trwają przygotowania do dużej inwestycji w zakładzie MPGK Katowice. Nowa hala ma położyć kres smrodowi, na który skarżą się już od dawna mieszkańcy Katowic i Sosnowca. Dzisiaj prezydenci obu miast poinformowali, kiedy problem ma zostać rozwiązany.

7221 - 7240 of 7963 Posts