Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 244 Posts

·
Banned
1,006 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
W tym temacie będę postował zdjęcia pojedynczych budynków, ich detali i najbliższego otoczenia. Będzie też trochę parków, lasów itp. ale głównie będę się skupiał na architekturze.

Jeśli o tytuł tematu chodzi, to jest on trochę banalny, a że humanistą nie jestem, to wymyśliłem tylko to co i tak jest zgodne z prawdą. Bo kto tak naprawę zna Katowice to je kocha.

Zdjęcia są amatorskie, ale myślę że się spodobają.

Jeśli kogoś będzie denerwował podpis na zdjęciach, to trudno. Bo już nie raz widziałem swoje zdjęcia w internecie postowane przez inne osoby, wiec podpis będzie.

Mam też nadzieję że Damian się nie obrazi, że robię mu konkurencyjny temat ze zdjęciami z Katowic.

Jakby ktoś chciał któreś ze zdjęć w większej rozdzielczości to niema problemu.

Na dobry początek kilka zdjęć nowej sali koncertowej Akademii Muzycznej "Symfonia" przy ul.Wojewódzkiej

1. Nieco nowego budynku i starego gmachu

2. Atrium

3. Wejście od ul.Damrota

4.

5.

·
Registered
876 Posts
Już mi się podoba...
Zdjęcia bardzo fajne, dobrze oddają charakter budynku.
Jeśli kolejne budowle, miejsca będziesz prezentował z taką dokładnością może uda Ci się stworzyć mały foto-przewodnik po architekturze Katowic :)

·
Banned
1,006 Posts
Discussion Starter · #11 · (Edited)
Dzięki za pozytywne opinie.
Zdjęcia z wnętrz będą, ale nieco później. Bo co idę do Akademii zrobić zdjęcia, to niema nikogo kto mógłby mi dać zgodę na fotografowanie.

Ostatnia seria zdjęć z nową salą koncertową.

16. Wejście od strony ul.Zacisze

17.

18.Łącznik z budynkiem mieszkalnym kompleksu Akademii Muzycznej

19. Wejście od strony ul.Zacisze

20. Ul.Szafranka

21.Wejście od strony ul.Zacisze

22.

23. Tył budynku w nieco bardziej wieczornym słońcu.

·
Banned
1,006 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Seria zdjęć starego gmachu Akademii Muzycznej z 1898. Dawniej mieściła się tu Szkoła Rzemiosł Budowlanych, następnie w latach międzywojennych (przed zbudowaniem gmachu przy ul.Jagiellońskiej) była to siedziba Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu Śląskiego (stąd nazwa ulicy Wojewódzkiej). Następnie budynek zajęło Śląskie Konserwatorium Muzyczne, obecna Akademia Muzyczna.

24. Dekoracyjny szczyt gmachu od strony ul.Wojewódzkiej.

25.

26.

27. Nazwa uczelni nad głównym wejściem

28. Fragment portalu wokół głównego wejścia

1 - 20 of 244 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.