SkyscraperCity banner

1141 - 1160 of 1186 Posts

·
Registered
Joined
·
4,035 Posts
nagrody:

2016-04-13
Grand Prix Polska Architektura 2015
całość: http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=41799


27.04.2016 19:42
BRYŁA ROKU 2015 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice, JEMS Architekci - Pierwsze miejsce w głosowaniu Internautów: 1850 głosów
całość: http://www.bryla.pl/bryla/56,85301,19982052,miedzynarodowe-centrum-kongresowe-katowice-jems-architekci,,1.html


16.05.2016, 15:01:17
NAGRODĘ ROKU STOWARZYSZENIA ARCHITEKTÓW POLSKICH ZA NAJLEPSZY OBIEKT ARCHITEKTONICZNY ZREALIZOWANY NA TERYTORIUM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ W ROKU 2015 przyznano MIĘDZYNARODOWEMU CENTRUM KONGRESOWEMU w Katowicach
całość: http://www.sarp.org.pl/pokaz/nagroda_roku-wyniki,2249/


7 czerwca 2016
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zwycięzcą Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2015!
całość: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/architektura/1663552,1,miedzynarodowe-centrum-kongresowe-w-katowicach-zwyciezca-nagrody-architektonicznej-polityki-2015.read
 

·
Registered
Joined
·
5,383 Posts
Coś na temat MCK na Politechnice Krakowskiej:
 

·
Registered
Joined
·
16,267 Posts
infokatowice.pl: Miasto Katowice podpisało tajną umowę na 15 lat z prywatną firmą
Tajne przez poufne ale z publicznymi pieniędzmi w tle. Miasto Katowice podpisało na 15 lat tajną umowę na zarządzeni Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym z firmą PTWP Event Center. Ta umowa rodziła się w bólach, była też przedmiotem sądowego odwołania, a teraz okazuje się, że jest tajna. Miasto nie chce udostępnić umowy powołując się na tajemnicę przedsiębiorstwa. Jednocześnie Urząd Miasta Katowice w ubiegłym tygodniu przekazał 400 tys. zł operatorowi MCK na serwis pogwarancyjny i przeglądy. To jednak nie jedyna rzecz, która budzi zdziwienie w tej całej sytuacji.

Katowicki magistrat miał już problemy na początku wyboru koncesjonariusza. Sprawa ciągnęła się latami aż w końcu ostatecznie na polu bitwy została tylko PTWP Event Center. Spółka córka grupy PTWP organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W maju PTWP Event Cetner przejęła kontrolę nad Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Jak się okazuje miasto Katowice oddając w zarządzanie na 15 lat obiekty Spodka i MCK dokonało tego podpisując umowę, która nie może ujrzeć światła dziennego.

– W treści przedmiotowej umowy, w wyniku negocjacji pomiędzy stronami, zawarte zostały informacje posiadające wartość gospodarczą i mogące stanowić źródło informacji dla konkurencji. Dodatkowo, w umowie strony wyraźnie zastrzegły, iż jej treść ma charakter poufny. W konsekwencji, udostępnienie umowy stanowiłoby naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa i łączącej strony umowy – poinformowała nas Joanna Górska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Katowice.

Zapytaliśmy więc, które fragmenty umowy są tajne ale okazało się, że cała umowa ma taki status.

Miasto przekazało też spółce PTWP Event Center 400 tys. złotych. Wydatek przeznaczony na MCK zatwierdzili radni, podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

– Zgodnie z umową koncesji koszty wynikające z umów serwisowych lub gwarancji, w tym koszty niezbędnych przeglądów, czynności gwarancyjno – serwisowych rzeczy należących do miasta pokrywa koncesjodawca. Wszystkie inne koszty pokrywa koncesjonariusz – tłumaczy nam Joanna Górska z katowickiego magistratu. Zapewniono nas, że innych wydatków miasto nie ponosi.

Tajny koszty funkcjonowania MOSIR-u

Do czasu wyłonienia zarządcy Spodka i MCK to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządzał obiektami z ramienia miasta. Od 2 maja robi to już PTWP Event Center, a MOSiR z zarządcy stał się najemcą.

Co ciekawe zarówno w MOSiR-ze jak i w magistracie nie dowiedzieliśmy się jakie są koszty funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pytaliśmy konkretnie o wynajem pomieszczeń biurowych w Spodku.

– Tak, MOSiR podpisał umowę na najem pomieszczeń w kompleksie Spodka, jednak tego dokumentu Panu udostępnić nie możemy, ze względu na zapisy o poufności w tej kwestii zawarte w Umowie Koncesji zawartej w dniu 4 lutego 2016 r. pomiędzy Miastem Katowice a Spółką PTWP Event Center Sp. z o.o. – poinformowała nas Aleksandra Lalik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

W Urzędzie Miasta też nie dowiedzieliśmy się wiele. – Stawka za wynajem nie odbiega od cen rynkowych – słyszymy w magistracie ale to stwierdzenie budzi kolejne pytania. W końcu stawka rynkowa to taka, którą ktoś jest w stanie zapłacić za pewną usługę lub dobro – w tym przypadku wynajem pomieszczeń biurowych. Na szali leży też dobro publiczne, w końcu MOSiR jest utrzymywany z pieniędzy miejskich.

Dlatego InfoKatowice.pl wystąpi jeszcze raz z wnioskiem o udostępnienie umowy między miastem, a PTWP Event Center. W momencie odmowy udostępnienia dokumentu skierujemy sprawę do sądu.
 

·
Registered
Joined
·
4,035 Posts
MCK i Spodek na lato
01 lipca 2016, piątek, godz. 19.00 - 14 sierpnia 2016, niedziela, godz. 16.30
Przez najbliższe 7 wakacyjnych tygodni Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek otwierają się dla mieszkańców miasta. Przygotowaliśmy liczne wydarzenia sportowe i kulturalne, którymi chcemy urozmaicić ofertę Strefy Kultury i stworzyć dodatkowe powody do odwiedzenia tych dwóch wyjątkowych obiektów.
całość: http://www.mckkatowice.pl/pl/wydarzenia/mck-i-spodek-na-lato,174.html


Letnia promocja w MCK i Spodku
01 lipca 2016, piątek, godz. 08.00 - 31 sierpnia 2016, środa, godz. 23.59
Już 1 lipca stratuje wyjątkowa akcja promocyjna: ceny wynajmu wszystkich sal w Międzynarodowym Centrum Kongresowym obniżamy o 50%.
całość: http://www.mckkatowice.pl/pl/wydarzenia/letnia-promocja-w-mck-i-spodku,165.html
 

·
Registered
Joined
·
16,267 Posts
infokatowice.pl: PTWP Event Center chce odtajnienia umowy podpisanej z miastem. Wcześniej magistrat odmówił wydania dokumentu
Kilka dni temu pisaliśmy o umowie koncesji na zarządzanie Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Umowę na 15 lat podpisało miasto Katowice z PTWP Event Center. Gdy wystąpiliśmy do magistratu o ten dokument usłyszeliśmy, że jest tajny. PTWP Event Center, którego interesy miało chronić miasto odmawiając wydania dokumentu, samo wystąpiło do katowickiego magistratu z oświadczeniem, że nie widzi problemu w udostępnieniu umowy.

W Urzędzie Miasta Katowice tak motywowali odmowę udostępnienia dokumentu.– W treści przedmiotowej umowy, w wyniku negocjacji pomiędzy stronami, zawarte zostały informacje posiadające wartość gospodarczą i mogące stanowić źródło informacji dla konkurencji. Dodatkowo, w umowie strony wyraźnie zastrzegły, iż jej treść ma charakter poufny. W konsekwencji, udostępnienie umowy stanowiłoby naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa i łączącej strony umowy – poinformowała nas Joanna Górska z Biura Prasowego Urzędu Miasta Katowice.

Dzisiaj natomiast skontaktowało się z nami biuro prasowe PTWP Event Center.

– Jednocześnie informuję, że zarządzający PTWP Event Center nie widzą przeciwwskazań do umożliwienia dziennikarzom wglądu do umowy koncesji z dnia 4.02.2016 roku i oświadczenie w tym przedmiocie skierowaliśmy już do Miasta Katowice – poinformowała nas Marta Stach.

Pismo wpłynęło do Urzędu Miasta i teraz sprawę analizują prawnicy.
 

·
Registered
Joined
·
16,267 Posts
tymczasem w MCK-u trwa festiwal Serialis - no i zaczęło się ;)

infokatowice.pl: Fundacja, w radzie której zasiada Kuba Wojewódzki dostała od Katowic 1 mln złotych. Działa 3 miesiące
Urząd Miasta Katowice podpisał umowę w trybie z wolnej ręki na świadczenie usług promocyjnych z Fundacją Promocji Regionów „Wyspa Kultury” z Warszawy. Miasto na Międzynarodowy Festiwal Seriali „Serialis” przeznaczyło 1 mln złotych. Fundacja została zarejestrowana nieco ponad 3 miesiące temu, nie ma swojej strony internetowej, trudno też o numer telefonu do jej warszawskiej siedziby.

– Zamówienie udzielono zgodnie z procedurą dysponowania środkami na promocję turystyki biznesowej na terenach postindustrialnych i udzielone zostało w trybie z wolnej ręki – tłumaczy nam Joanna Górska z katowickiego magistratu.

W sieci trudno znaleźć więcej informacji na temat Fundacji niż te, które podane są w Krajowym Rejestrze Sądowym. „Wyspa Kultury” nie ma swojej strony internetowej, nie udało nam się również znaleźć numeru telefonu do warszawskiej siedziby Fundacji.

Próżno jej również szukać w portalu bazy.ngo.pl – gdzie znaleźć można informacje o praktycznie każdej organizacji działającej w tzw. trzecim sektorze. Fundacja pojawiła się w Krajowym Rejestrze Sądowym na początku maja 2016 roku. Jej prezesem jest Karolina Wit, w radzie fundacji zasiada Kuba Wojewódzki.

– W ramach kwoty przeznaczanej na Festiwal Seriali Serialis Miasto Katowice otrzymuje od organizatorów bogatą pulę działań promocyjnych i reklamowych związanych m.in. z ekspozycją logo i treści promocyjnych w prasie, mediach społecznościowych, czy nośnikach outdoorowych – zapewnia Joanna Górska z katowickiego magistratu. – Zapowiedzi medialne oraz relacje z imprezy pozwolą zapewne osiągnąć wysoki współczynnik tzw. ekwiwalentu reklamowego – który, podobnie jak w przypadku wielu innych imprez dotowanych przez miasto Katowice, zapewne przekroczy inwestowaną kwotę. Nie bez znaczenia jest także dotarcie do odwiedzających festiwal gości, który będą mieli także okazje do doświadczenia na własnej skórze przemian, które zaszły w Katowicach, co doprowadzi do zmiany sposobu myślenia o Katowicach – dodaje.

Cichociemna Fundacja


Sytuacja robi się coraz bardziej dziwna. Zadzwoniliśmy do Katarzyny Szczytowskiej, rzecznika prasowego festiwalu Serialis, która stwierdziła, że nie jest upoważniona do rozmowy na temat Fundacji. Poprosiliśmy więc o kontakt do kogoś z fundacji, ale rzecznik festiwalu stwierdziła, że nie może nam podać takiego kontaktu. Nawet do prezes fundacji Karoliny Wit, która jak się okazało jest również koordynatorką Serialis. Jej mail znajduje się na stronie Festiwalu.

Wysłaliśmy więc maila do Karoliny Wit pytając m.in. jakie doświadczenie ma Fundacja w organizacji dużych, opiewających na ponad milion złotych imprez oraz jak to się stało, że Fundacja pojawiła się w Katowicach. Na odpowiedź czekamy.

Miasto natomiast jest przekonane o dobrych efektach finansowych przez siebie działań promocyjnych.

– Promocja wydarzenia znakomicie wpisuje się w dynamiczny rozwój szeroko rozumianej turystyki biznesowej w Katowicach. W 2015 r. odbyło się u nas ponad 6 600 wydarzeń o charakterze konferencyjnym, na które przybyło ponad 580 tys. gości – dowiedzieliśmy się w magistracie.
infokatowice.pl: Prezes Fundacji, która otrzymała 1 mln złotych od miasta nie chce rozmawiać. O sprawę pytamy prezydenta Katowic
W Katowicach ruszył Międzynarodowy Festiwal Seriali Serialis dofinansowany przez miasto kwotą 1 mln złotych, potrwa do niedzieli w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Pierwszego dnia zaraz po otwarciu pojawiły się na nim tłumy.

Niestety, prezes Fundacji Promocji Regionów „Wyspa Kultury” nie chciała z nami rozmawiać. Udało się nam porozmawiać za to z prezydentem Katowic Marcinem Krupą, którego zapytaliśmy o współprace miasta z istniejącą 3 miesiące Fundacją. Ta nie ma strony internetowej, telefonu stacjonarnego, a otrzymała od miasta 1 mln złotych.

 

·
Nieruchomości/Inwestycje
Joined
·
720 Posts
MCK Polską Perłą Architektury

W naszym cyklu ponownie budynek zaprojektowany przez warszawską pracownię architektoniczną JEMS Architekci. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to unikalny, wielofunkcyjny projekt, łączący w sobie wiele elementów. Budynek został oddany do użytku w 2015 roku i obecnie jest największym centrum kongresowym w Polsce.

MCK to obiekt, który łączy funkcje: kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową. Przeznaczony jest dla 15 000 użytkowników. W budynku znajdują się sala wielofunkcyjna (można ją dowolnie zaaranżować, pomieści maksymalnie 12 000 osób), sala audytoryjna (na oficjalne uroczystości do 600 osób) do tego dochodzi sala balowa i zespół sal konferencyjnych. Ponadto dostępne jest designerskie i nowoczesne foyer, które również może pełnić różne funkcje, np. miejsca na wystawy.

https://projektinwestor.pl/publikacja/polskie-perly-architektury-miedzynarodowe-centrum-kongresowe-w-katowicach
 

·
Registered
Joined
·
7,804 Posts
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,21896451,szczyt-klimatyczny-2018-odbedzie-sie-w-katowicach.html

Szczyt klimatyczny 2018 odbędzie się w Katowicach
Przemysław Jedlecki
01 czerwca 2017Widok na dach MCK z dachu Spodka (DAWID CHALIMOIUK)

Polska będzie gospodarzem Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC). W czwartek zapadła decyzja, że gospodarzem wydarzenia będą Katowice.

– Katowice to unikalne miejsce na mapie Polski, które jest wzorcowym...
200 krajów! 18 tysięcy uczestników!
Jakby Katowice się sprężyły, to może zdążyłyby jeszcze do rozpoczęcia Szczytu Klimatycznego końcem przyszłego roku wybudować ze dwa hotele.
 
1141 - 1160 of 1186 Posts
Top