SkyscraperCity banner

1 - 20 of 156 Posts

·
I am the passenger
5,540 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Idea założenia podobnego wątku, z subiektywnymi, przypadkowymi nieco zdjęciami Katowic chodziła już za mną od pewnego czasu, ale w końcu stwierdziłem, że jednak trzeba zacząć działać. Tak więc zapraszam do przeglądania zdjęć miasta takiego, jakim jest - bez słodzenia, bez pseudoartystycznych zdjęć brzydoty.

To wątek autorski, proszę o wykorzystanie innych do zamieszczania swoich zdjęć :)

I zaczynamy mocnym akcentem! CINiBA, czyli Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (skomplikowana nazwa) to wspólny projekt Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Śląskiego mający na celu konsolidację zbiorów. Budynek, zaprojektowany przez pracownię HS99, mieści blisko milion woluminów ustawionych na regałach o łącznej długości 52 kilometrów. Oprócz samej czytelni, mieści również m. in. kawiarnię, kabiny pracy indywidualnej, archiwum czy salę konferencyjną. Do dyspozycji czytelników oddano także 100 komputerów, stanowiska do podpięcia własnych urządzeń mobilnych oraz specjalne ksero do książek.

No, to tyle obiektywizmu. Subiektywnie, jestem całkowicie oczarowany. Budynek jest meganowoczesny, komfortowy, przestronny i bardzo jasny, bibliotekarki jak na razie są miłe i uczynne. System wypożyczania jest nieco skomplikowany, ale uproszczono go jak tylko można - generalnie, książki z czerwoną kropką są do wykorzystania tylko w bibliotece, książki bez niej można brać do domu. Wypożyczać można także samodzielnie, korzystając ze specjalnych pulpitów (nazywają się chyba self-checki, ale nie jestem pewien). Jedyne, co mi się nie podoba, to schody - są przedziwnione ;)

W ogóle to dostałem burę za robienie zdjęć (podobno nie wolno), więc doceńcie moje poświęcenie :D

1.

2.

3.

No i to koniec. Taka będzie formuła wątku - gdzieś pójdę, zrobię fotkę i tu wrzucę. To nie będą fotorelacje podobne do tych z mojej sygnaturki ;)

·
I am the passenger
5,540 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
Dzięki za wszystkie miłe komentarze. Nie obiecuję, że zawsze będzie tak ładnie, jak w pierwszym poście - jak mówiłem, miasto jest takie, jakie jest, zdjęcia robię w drodze do centrum, na przedmieścia, rano, wieczorem, w nocy, w tramwaju i samolocie. Będzie różnorodnie :) Taki urban diary.

4.

5.

·
I am the passenger
5,540 Posts
Discussion Starter #10
Zapowiada się ciekawie. Obiektywne spojrzenie, to odzew na ostatnie sprzeczki w wątku Horizon'a ?????? ;)
Niekoniecznie, choć będę miał "broń" do ewentualnych kolejnych sprzeczek - zdjęcia, które można wykorzystać jako argumenty :)

·
o mój Śląsku
6,022 Posts
Podoba mi się ten wątek :D Pozdrowienia też z Katowic :D

·
I am the passenger
5,540 Posts
Discussion Starter #14
^^ Nie rozumiem, o co chodzi w ostatnim zdaniu :D

Teraz przez weekend jestem zmuszony zaniedbać wątek, bo w Kato nie mam internetu, a w domu nie mam komputera ;) Przy okazji - dziękuję za całkiem spory odzew, myślałem, że ten wątek będzie niezbyt odwiedzany!

·
Banned
2,661 Posts
^^ Nie rozumiem, o co chodzi w ostatnim zdaniu :D
No, ekhm ... - pytałeś uwiecznione osoby, czy chcą być pokazywane na Forum ?? Zdjęcie "na żywca" czy przygotowane ?

Teraz przez weekend jestem zmuszony zaniedbać wątek, bo w Kato nie mam internetu, a w domu nie mam komputera ;) !
Niezłe - mimo wszystko dajesz jednak radę ! Brawo !!

Przy okazji - dziękuję za całkiem spory odzew, myślałem, że ten wątek będzie niezbyt odwiedzany!
Gadanie - Górny Śląsk jest za mało poikazywany, a Ty dajesz przedsmak Katowic codziennych, zwykłych. I dobrze - takie zdjęcia też dobrze się ogląda. Czekam - i pozdrawiam :)

·
I am the passenger
5,540 Posts
Discussion Starter #17
No, ekhm ... - pytałeś uwiecznione osoby, czy chcą być pokazywane na Forum ?? Zdjęcie "na żywca" czy przygotowane ?
O ile dobrze kojarzę, zdjęcia grup osób w publicznych lokalizacjach nie wymagają pytania się danych osób o zgodę. A poza tym, ich twarze są raczej słabo rozpoznawalne z powodu obróbki (właściwie wg mnie tylko ta dziewczyna po lewej ma jakiekolwiek szczegóły twarzy). Chociaż zawsze można zdjęćie usunąć.

·
Banned
2,661 Posts
Chociaż zawsze można zdjęćie usunąć.
Spokojnie, spokojnie - ja jedynie się zdziwiłem, że tak odważnie pojechałeś z tematem ...
O prawach wizerunku, publicznej prezentacji nie będę się rozpisywał, ale co do elektronicznego "zamazywania" wizerunku to tak do końca w przypadku tego zdjęcia wiary bym nie dał ... :lol:

Powiadam - spokojnie, póki nikt Ci z pretensjami personalnie nie przyjedzie, bawmy się dalej; pstykaj dalej ujęcia - i takie, jak komentowane.
A że zdjęcie to jest "mocne" i żywe bardzo przy okazji - to prawda :lol::cheers:

1 - 20 of 156 Posts