SkyscraperCity banner

1 - 20 of 201 Posts

·
tararam
7,571 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
znalazlem na stronie http://www.archistudio.pl/ ( ogolnie polecam strone jest tam pare ciekawych rzeczy)takie renderki i krotka informacje na temat tej inwestycji
Kiedy przyjrzec sie fotkom widac jak na jednej przy budynku stoi dzwig ktory podnosi stalowe belki montowane wewnatrz kamienicy dla wzmocnienia scian nosnych i stropow. Zapewne wiele osob pamieta ze rzeczywiscie jakos mniej wiecej rok czy 2 temu takie prace mialy miejsce przy tej kamienicy. Wtedy myslalem ze chodzi o zabezpieczenie przed szkodami gorniczymi ale jak widac chodzilo o co innego... niestety jak na razie na tym sie chyba roboty skonczyly choc na stronie jest napisane ze inwestycja jest w trakcie realizacji
a tymczasem wklejam rendery:
projekt archistudio Studniarek i Pilinkiewicz

·
Registered
3,099 Posts
To najstarsza kamienica w miescie, wiec konserwatyor sie nie zgodzi (choc katowcki konserwator to nie potrafi odroznic modernizmu od riwiery tureckiej).

·
Miszcz Ortografi
3,495 Posts
Przydala by sie tej kamienicy nadbudowa, jest zbyt niska i troche psuje pierzeje. Ale zaproponowyna projekt wedlug mnie nie jest optymalny, zbyt malo sie odnosi do architektury obecnego budynku, wygladalo by to z taka nadbudowa troche komicznie.

Pzdr.

·
tararam
7,571 Posts
Discussion Starter #5
@ miglanc
Jezeli pisze ze inwestycja jest w trakcie realizacji to raczej znaczy ze uzyskano juz wszelkie niezbedne pozwolenia itp. Kiedy juz montowano ten stalowy szkielet w srodku to juz wtedy to musialo byc wiec pozwolenie .
jest oczywscie pozwolenie mogl szlag trafic jezeli inwestor o co innego wnosil a co innego zrobil.

a co do kamienicy to nadbudowa jest tam jak najbardziej potrzebna. Czy akurat mialoby wygladac tak jak zaproponowalo archistudio hmmm no nie wiem. Rzeczywiscie jest tu jakis dysonans

·
Iroquois of Europe
9,779 Posts
Mało widać na tych wizualizacjach, ale to co widzę wprawia mnie w zachwyt. Niby mała rzecz, a bardzo cieszy. Temu narożnikowi bardzo przyda się nadbudowa. :cheers:

·
Registered
750 Posts
MARCIN said:
Przydala by sie tej kamienicy nadbudowa, jest zbyt niska i troche psuje pierzeje. Ale zaproponowyna projekt wedlug mnie nie jest optymalny, zbyt malo sie odnosi do architektury obecnego budynku, wygladalo by to z taka nadbudowa troche komicznie.

Pzdr.
Zgadzam się w całości. Fajnie byłoby gdyby nadbudowana część była jednakowa w stylu z istniejącym budynkiem

·
tararam
7,571 Posts
Discussion Starter #10
Adasmos said:
Fajnie byłoby gdyby nadbudowana część była jednakowa w stylu z istniejącym budynkiem

chyba zartujesz ??

takich rzeczy to my w Kato nie chcemy :p

ma byc nowoczesnie( albo lepsze slowo: wspolczesnie) to akurat nie ulega watpliwosci natomiast ja jeszcze nie jestem w pelni przekonany czy akurat tak jak zaproponowalo to archistudio. Nie chodzi o to ze nowoczesne nie pasuje bo jedno nowoczesne bedzie pasowalo a drugie nie. Ja co do tego ze nadbudowa ma byc wspolczesna nie mam akurat zadnych watpliwisci, pytanie czy akurat taka nowoczesna jak zaproponowalo to archistudio czy moze inaczej.

a co do tej innej kamienicy ( na ul Kosciuszki) dla ktorej archistudio zaproponowalo nadbudowe:

tak sie zastanawiam czy to przypadkiem nie jest ten budynek na rogu Kosciuszki i Placu Miarki
bo tam tez w zimie montowano w srodku stalowe belki dla szkieletu majacego wzmocnic stropy i sciany nosne i ona wyglada jakos podobnie do tej na tym mini renderze

·
Miszcz Ortografi
3,495 Posts
Adasmos said:
Zgadzam si? w ca?o?ci. Fajnie by?oby gdyby nadbudowana cz??? by?a jednakowa w stylu z istniej?cym budynkiem
Nie o to mi chodzilo. Nadbudowa na wszelki wypadek powinna byc nowoczesna, ale w tym wypadku wyglada to jak dwa ze soba sklejone zupelnie nie majace nic z soba wspolnego budynki ... a budynek ma byc jeden. Wiec wedlug mnie architekci powinni albo wybrac forme ktora wspolgra z stra czescia labo zaostrzyc kontrasty tak wysoko ze bedzie to oczywiste. Tutaj mi to wyglada na cos posrdoku, a to za zwyczaj szybko traci aktualnosc - chociaz nie jest tak zle, mogli by i to wybudowac.

Pzdr.

·
Registered
2,566 Posts
Ze chca nadbudowac, to rozumie, ale styl w jakim to chca zrobic, to masakra. Czy oni powariowali? Ani ta nadbudowka nie bedzie pasowac do tej nizszej czesci, ani do sasiedniej kamienicy po prawej.
Ciekaw jestem co ci glowni konserwtorzy zabytkow i achitekci miejscy robia i za co biora pieniadze? Takie przyklady pokazuja, ze te stanowiska sa w ogole niepotrzebne

·
Registered
3,099 Posts
sky's_the_limit said:
@ miglanc
Jezeli pisze ze inwestycja jest w trakcie realizacji to raczej znaczy ze uzyskano juz wszelkie niezbedne pozwolenia itp. Kiedy juz montowano ten stalowy szkielet w srodku to juz wtedy to musialo byc wiec pozwolenie .
jest oczywscie pozwolenie mogl szlag trafic jezeli inwestor o co innego wnosil a co innego zrobil.

a co do kamienicy to nadbudowa jest tam jak najbardziej potrzebna. Czy akurat mialoby wygladac tak jak zaproponowalo archistudio hmmm no nie wiem. Rzeczywiscie jest tu jakis dysonans
W realizaji to byl zdaje sie remont dachu i to juz skonczyli. A dane z strony nie musza byc aktualne.

·
and we flew away
9,485 Posts
szczerze - beznadziejny projekt. Nadbudowa ma być uzupełnieniem, a tutaj całkowicie odwraca uwagę od stylu budynku. Secesja <?> + modernizm - beznadziejne połączenie.

·
Registered
4,301 Posts
kaspric said:
szczerze - beznadziejny projekt. Nadbudowa ma być uzupełnieniem, a tutaj całkowicie odwraca uwagę od stylu budynku. Secesja <?> + modernizm - beznadziejne połączenie.
nie znasz się po pierwsze to nei secesja tylko neoklasycyzm z elementami neorenesansu. Co do projektu tez sie lepiej nie wypowiadaj bo tez sie nie znasz :D

·
oj tam, oj tam
2,318 Posts
kaspric said:
ani secesja, ani modernizm... jedno wielkie pudło. strzelaj dalej :]
zaprezentowane na tym przykladzie podejscie do projektowania nowej zabudowy w tzw. kontekscie kulturowym ma pewna duza zalete - nie zaciera ksztaltu budynku istniejacego, wciaz widac jak wygladal kiedys. dzialajac wedlug kontrastu - stare/ nowe, elewacja "zamknieta', ciezka/ elewacja 'lekka", ornament/ minimalizm... wydobywa detal historyczny. nie przytlacza go swoja pretensjonalna dekoracją (ktorej na szczesci nie ma). co do jakosci projektu nie moge sie wypowiedziec nie znajac wiecej szczegulow... jedno jest pewne - zalozenia takiej ingerencji w zastala przestrzen sa jak najbardziej sluszne z projektowego punktu widzenia.

1 - 20 of 201 Posts