SkyscraperCity banner
1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
512 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

rynek

teatr im. Wyspiańskiego (co za bład!:))

działające juz windy przy Skarbku

3 maja z tramwajem w ruchu

sama 3 maja:)

Stawowa,katowicki deptak

w tle liceum im. A.Mickiewicza

·
Register User
1,688 Posts
tak ale mam nadzije że takie miejsca w katowicach to nie zadkości. mam nadzieje że takie miejsca tworzą naprwde fajny kawał miasta.

·
Iroquois of Europe
9,867 Posts
Katowickie śródmieście, choć wymaga długiego dopieszczenia, jest po prostu ładne i Polishman świetnie to na swoich zdjęciach pokazał. :)

Tu mamy widoczek a la Frankfurt am Main. ;)

·
Iroquois of Europe
9,867 Posts
wisza90 said:
tak ale mam nadzije że takie miejsca w katowicach to nie zadkości. mam nadzieje że takie miejsca tworzą naprwde fajny kawał miasta.
Zapewniam Cię, że kilka kwartałów w centrum powoduje stały opad szczęki, to rarytas na polską skalę. :)

·
Registered
2,511 Posts
wisza90 said:
Obszar starej zabudowy z przelomu XIX/XX wieku jest spory, ale tylko czesc to tetniace zyciem centrum miasta. Jednak w ostatnich latach widoczny jest proces poszerzania sie tego obszaru ruchliwego centrum, obejmowac on zaczyna obszary jeszcze niedawno zapuszczone. :)

·
hræddur köttur
4,472 Posts
hmm, no tak, chociaz po samych zdjecach mam inne wrażenie - i tu się może różnię od reszty komentujących - smutno, szaro, ciemnawo - powygaszane okna w kamienicach, jakby to było jakaś trzecia w nocy i po raz kolejny się okazuje, że jedynym sklepem z "prawdziwego zdarzenia" jaki mamy w Katowicach jest H&M.

·
Registered
2,511 Posts
Fakt H&M pozytywnie sie wyroznia posrod innych sklepow, ale z tego co zauwazylem, ze juz zaczynaja go nasladowac - sklepy sa juz otwarte do wieczora, a nie tak jak bylo jeszcze rok temu do 15.00. Mam nadzieje, ze jeszcze pare takich inwestycji i to miasto sie jakos rozrusza. Swiadczy o tym fakt, ze wieczorem w centrum Katowic jest teraz duzo ludzi - podczas gdy rok temu miasto wymieralo po 20.00.

W Katowicach jest ogromne zapotrzebowanie na takie typowo miejskie inwestycje. Do tej pory to miasto bylo pomijane przy takich inwestycjach. Ci nieliczni, ktorzy to dostrzegli (Spiz, Likusowie) zarabiaja teraz kokosy. A spokojnie takich inwestycji mogloby byc znaaacznie wiecej.

·
hræddur köttur
4,472 Posts
@miglanc
i oby było. Ciekawa mogłaby być wizyta po drugiej stronie torów o tej samej porze.

·
Fortuna favet fortibus
2,920 Posts
Fakt, Katowice maja super klimat i dodatkowo całą masę niewykorzystanego dotąd potencjału. Wszystko przed Wami! :)

1 - 16 of 16 Posts