SkyscraperCity banner

941 - 960 of 969 Posts

·
DELETED
Joined
·
1,309 Posts
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3667288,snobizm-nie-moda-na-koncerty-w-nospr,id,t.html

Snobizm? Nie, moda na koncerty w NOSPR

Mijają dwa miesiące od otwarcia nowej siedziby NOSPR-u. Jest wielki sukces! Abonamenty sprzedają się jak ciepłe bułeczki

Te liczby wytrącają oręż z ręki tym, którzy narzekali na pomysł wybudowania w takim (w domyśle prowincjonalnym) mieście jak Katowice wielkiej siedziby NOSPR-u z dwiema salami koncertowymi - na 1800 i 300 miejsc za 265 mln złotych.

Dwa miesiące po otwarciu gmachu przy placu Wojciecha Kilara 1 okazuje się, że w porównaniu z ubiegłym sezonem NOSPR-u (czyli ostatnim w starej siedzibie, w Centrum Kultury Katowice) liczba sprzedanych abonamentów zwiększyła się prawie o 300 proc. - Dokładnie z 580 do 1600 - uściśla Ewa Sadkowska, kierownik działu organizacji widowni NOSPR-u.

Bilety na grudniowe koncerty (w sumie jest ich 18) są już prawie wyprzedane, na styczniowe trudno o dobre miejsca. - Bilety na występy gwiazd sprzedają się w mgnieniu oka, ale również koncerty naszej orkiestry cieszą się wielkim powodzeniem, są wyprzedane w 80 proc. do końca sezonu 2014/2015 - mówi Ewa Sadkowska. Powoli uczestnictwo w koncertach w nowym gmachu staje się modne, a pytanie "Byłeś już w NOSPR-ze?" pada często w towarzystwie.

Pozytywny snobizm

Wypada być, wiedzą o tym również firmy, i to zarówno prywatne, jak i państwowe (w tym uczelnie wyższe), które kupują coraz więcej abonamentów do NOSPR-u, w tym te najdroższe, złote.

- Również koncerty w małej sali, np. jazzowe wtorki czy występy NOSPR kameralnie, świetnie idą - cieszy się Ewa Sadkowska.

Pracownicy NOSPR-u musieli się też przyzwyczaić do pielgrzymek ludzi, ciekawych, jak gmach zaprojektowany przez Tomasza Koniora i jego Konior Studio wygląda w środku.
- Już nie nadążamy z liczeniem tych grup, bo przyjeżdżają do nas i studenci wydziałów architektury, i inżynierowie z rozmaitych stowarzyszeń, i różne inne grupy - opowiada z kolei Anna Kokosza z działu promocji NOSPR-u. Instytucja planuje organizację dni otwartych NOSPR-u, by wszyscy, którzy chcą obejrzeć gmach i dużą salę, mogli to zrobić nie mając biletu na koncert.

Wielkim powodzeniem cieszą się warsztaty muzyczne dla dzieci, odbywające się w środy. 21 grudnia odbędzie się pierwszy prawdziwy koncert dla dzieci.

Sylwester też będzie

Po raz pierwszy odbędzie się tu impreza sylwestrowa. O godz. 19.30 będzie koncert (bilety 70-160 zł) Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z solistką Ewą Vesin (sopran), a o 21.30 zacznie się bal do białego rana (bilet: 420 zł od osoby).

Wystąpi zespół Skaldowie, który obchodzi 50-lecie istnienia. Muzykę z płyt winylowych będzie serwować Piotr Metz. Można kupić bilet tylko na koncert, na sam bal, albo na jedno i drugie (wtedy bilet na koncert jest o 50 proc. tańszy).

A 15 grudnia zacznie działać w gmachu NOSPR-u restauracja Cadenza. - Będzie otwarta codziennie, do ostatniego gościa - informuje właściciel Marcin Strzyżewski. - Wejście będzie bezpośrednie z zewnątrz, od strony małej fontanny. Zaproponujemy dania kuchni europejskiej - dodaje.
 

·
STELLAR FOX
Joined
·
1,586 Posts
^^I tym podsumowaniem przechodzimy z wątkiem do inwestycji ukończonych :)
i tez to sprawdziłem
i jestem przerażony tym wszystkim!!

byłem w kasach NOSPR
- i ni mo abonamentu na 15 rok

pytałem o wielkie koncerty na 2015 - trzeba pytac
(25% pula biletow)

godajom - ale jest scena kameralna
- a ja chce WIELKA SALA KONCERTOWA!!!

dajcie mi bilet na NOSPR !!!!
 

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
Joined
·
4,759 Posts
Taka sytuacja:

Ta z lewej zapadła się nie wiem kiedy, a ta z prawej - pode mną, jak na nią wszedłem i prawie wywinąłem orła. Pod spodem jest pustka. Widać to miejsce ma jakieś znaczenie strategiczne.

Rzecz jasna, zdjęcia wysłałem mailem do sekretariatu NOSPR.

Jesienią pisałem o uszkodzeniach na leżakach, które stoją w labiryncie. Dziś znalazłem tam to:W głowie się k***a nie mieści :bash:
 

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
Joined
·
4,759 Posts
Zareagowali, na szczęście:

Szanowny Panie,

Dziękujemy bardzo za zwrócenie uwagi na ten problem, email został już przekazany naszemu szefowi Działu Techniczno-Gospodarczego.

Pozdrawiam serdecznie,

Artur Salwarowski

Sekretariat NOSPR
 

·
Registered
Joined
·
4,036 Posts

·
Registered
Joined
·
2,206 Posts
Wczoraj ok. godz. 19 plac przed Nosprem znowu wyglądał jak parking pod Silesią w przedświąteczny weekend. :bash:
 

·
Registered
Joined
·
2,827 Posts
Wczoraj ok. godz. 19 plac przed Nosprem znowu wyglądał jak parking pod Silesią w przedświąteczny weekend. :bash:

Spotkanie Komorowskiego i prezydentów miast aglomeracji.
Nie od dziś wiadomo, że oni nie są w stanie przejść 100 metrów pieszo.
 
941 - 960 of 969 Posts
Top