SkyscraperCity banner

61 - 73 of 73 Posts

·
Registered
1,865 Posts
Nie jestem pewien czy tam jest potrzebna dodatkowa linia tramwajowa, natomiast z całą pewnością w okolicach Słonecznej Pętli przydałoby się centrum przesiadkowe.

·
Registered
Black cats matter
6,343 Posts
Teoretycznie centrum przesiadkowe masz też koło dworca PKP - wysiadasz z tramwaju, albo zostawiasz auto na parkingu i idziesz na pociag, albo w drugą stronę. Ale centrum przesiadkowym to formanie nie jest ;)

·
Registered
1,865 Posts
Przyznam, że nie rozumiem. Centrum przesiadkowe jest np. na rynku w Chorzowie. Można łatwo przesiąść się z autobusu na tramwaj, żeby nie tracić czasu w korkach, i podobnie działa Słoneczna Petla. Sam się tam przesiadałem, kiedy mieszkałem w Siemianowicach. Trzeba po prostu zmodernizować to miejsce i zrobić parking. Nie wiem o jaki "kreatywny blaszak" Ci chodzi.

·
Registered
8,174 Posts
No a co to jest jak nie centrum przesiadkowe? :) Przydałby się jeszcze parking wielopoziomowy.
Dlatego dawniej, gdy był jeszcze po temu czas, widział mi się pod Placem Spodka, między Rondem i Spodkiem, wielki parking podziemny dla funkcji imprezowych i miejsko-komunikacyjnych.

·
Registered
1,865 Posts
"Robiłem wtedy badania. Okazało się w nich, że poparcie dla budowy NOSPR-u było na poziomie 4,5 proc, a MCK - 2,44 proc. Byłem przerażony. Ja tych badań nie upubliczniłem. Ludzie by mnie zlinczowali. A strefa superfunkcjonuje."

·
Registered
Black cats matter
6,343 Posts
Do tego fontanny i betonowe centra miast. Skoro powstają to chyba jest zapotrzebowanie.
Akurat tutaj chwała Uszokowi za to, że na terenie kopalni nie powstało kolejne centrum handlowe. Szkoda, że powstało przy dworcu PKP, ale z drugiej strony jest to lepiej zrobione jak w Poznaniu, czy Krakowie.

61 - 73 of 73 Posts