SkyscraperCity banner

1 - 19 of 19 Posts

·
Registered
Joined
·
17,504 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Zakładam :D
Nie ma dedykowanego wątku, więc czemu nie ;)

chodzi o inwestycje w służbie zdrowia (publiczne i prywatne: szpitale, przychodnie, pogotowie, gabinety lekarskie itp.)

=============
Na początek:
Nie kojarzę wątku poświęconego lokalnej służbie zdrowia. Jeśli taki istnieje i go przeoczyłem, to proszę o przeniesienie posta.

 

·
Registered
Joined
·
17,504 Posts
Discussion Starter #3
a jednak jest COVID:
infokatowice.pl: Położna ze szpitala w Katowicach zarażona koronawirusem. Pracownicy na kwarantannie, część oddziałów zawiesza działalność
Wczoraj wykryto koronawirusa w katowickim szpitalu. Wcześniej stwierdzono przypadek, ale potem jak się okazało badanie przeprowadzono błędnie. Ponowne badania wykazały jednak, że jedna z pracownic jest chora na COVID-19.

Kilka dni temu informowaliśmy. że Okręgowy Szpital Kolejowy wstrzymał przyjęcia pacjentów z powodu wykrycia koronawirusa u pracownika. Wynik badania przeprowadzonego przez laboratorium z Zabrza dało wynik pozytywny, ale ponowne badanie przeprowadzone przez sanepid nie potwierdziło wyniku. Ostatecznie 21 kwietnia szpital wznowił normalną działalność.

Teraz w części się zamknął, a pracownicy poddani zostali kwarantannie.

„Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach SPZOZ informuje, iż z dniem 22.04.2020r. z powodu potwierdzenia zakażenia COVID-19 u 1 położnej (infekcja pozaszpitalna) zostali poddani obowiązkowej kwarantannie pracownicy medyczni z kontaktu z osobą zainfekowaną (9 osób). W związku z powyższym z powodu braku możliwości zapewnienia właściwej opieki położniczo – lekarskiej pacjentkom Oddziału Położniczego i pacjentom Oddziału Neonatologicznego zostaje zawieszone funkcjonowanie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w części położniczej oraz Oddziału Neonatologicznego na czas trwania kwarantanny (okres zależny od Inspektora Sanitarnego)” – czytamy w komunikacie szpitala.

Okręgowy Szpital Kolejowy ma 6 oddziałów – m.in. anestezjologii i intensywnej terapii oraz neonatologiczny. Do tego 8 poradni w tym nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.
 

·
Registered
Black cats matter
Joined
·
5,877 Posts
Może po prostu w skrócie [Katowice] - służba zdrowia bez rozbijania się na poszczególne rodzaje? I nie wiem czy jest konieczność pisania tutaj o covid, skoro jest już bardzo duży wątek na forum. Bo co można pisać o epidemii? Wklejać kolejne raporty z zachorowań?
 

·
Registered
Joined
·
17,504 Posts
Discussion Starter #6
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach :

Postępowanie: ZP-20-004BN ADAPTACJA POMIESZCZEŃ PO BYŁEJ KOTŁOWNI DLA POTRZEB PRACOWNI INŻYNIERII SZPIKU I BANKU KOMÓREK WRAZ Z DOSTARCZENIEM WYPOSAŻENIA W SYSTEMIE ZAPROJEKTUJ I WYKONAJ
 

·
Registered
Joined
·
17,504 Posts
Discussion Starter #7
Katowickie Centrum Onkologii (czyli szpital na Raciborskiej) zakończył przetarg

Przetarg nieograniczony o wartości szacunkowej zamówienia powyżej 214 000 euro na zakup, dostawę, wdrożenie, konfiguracja Szpitalnego Systemu Informatycznego dla części medycznej,licencje, instruktaż personelu, gwarancja i serwis pogwarancyjny dla Katowickiego Centrum Onkologii

ciekawe co wygra, ale być może AMMS od Asseco...
 

·
Registered
Joined
·
17,504 Posts
Discussion Starter #9
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
ZP-20-016BN Modernizacja budynku Oddziału Otolaryngologii wraz z Blokiem Operacyjnym - etap I
 

·
Registered
Joined
·
17,504 Posts
Discussion Starter #10
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU


Zamawiający:
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
40-752 Katowice; ul. Medyków 16
woj. Śląskie, pow. m. Katowice
tel. (32) 207 18 00, fax (32) 207 15 46


Zamawiający ogłasza przetarg nieograniczony o szacunkowej wartości zamówienia powyżej 139 000 euro (postępowanie nr PN/31/20) na:


Modernizacja Centralnej Sterylizacji Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach w celu przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się COVID-19 oraz doposażenie izolatek oddziałowych w sprzęt i aparaturę do dezynfekcji pomieszczeń oraz środki ochrony indywidualnej minimalizujących ryzyko wystąpienia zakażeń szpitalnych i rozprzestrzenianie się wirusa SARS CoV-2.


INFORMACJA DLA WYKONAWCÓWWszystkie dokumenty oraz wszelka korespondencja dotycząca postępowania przetargowego powyżej 139 000 euro, pn. Modernizacja Centralnej Sterylizacji Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach w celu przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się COVID-19 oraz doposażenie izolatek oddziałowych w sprzęt i aparaturę do dezynfekcji pomieszczeń oraz środki ochrony indywidualnej minimalizujących ryzyko wystąpienia zakażeń szpitalnych i rozprzestrzenianie się wirusa SARS CoV-2, numer postępowania PN/31/20 od dnia 08.05.2020 r. publikowana i przekazywana będzie na platformie elektronicznej.


Wejście na platformę poprzez link:
Platforma Marketplanet


Wykonawca celem skorzystania z platformy winien z odpowiednim wyprzedzeniem założyć darmowe konto na platformie.


W przepadku pytań prosimy o skorzystanie z pomocy Centrum Wsparcia Klienta Info Marketplanet, które udziela wszelkich informacji związanych z procesem składania ofert, rejestracji, czy innych aspektów technicznych platformy, dostępne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 17:00 pod numerem telefonu 22 576 87 90 lub [email protected] gdzie otrzymacie Państwo Pełne wsparcie.


wytworzył: Dział Zamówień Publicznych (08-05-2020)
wprowadził: Piotr Lipski (08-05-2020)


 

·
Registered
Joined
·
17,504 Posts
Discussion Starter #11
[DS-569/20] Projekt uchwały Rady Miasta Katowice w sprawie powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Katowicach "Moja Przychodnia"
Uzasadnienie
Zgodnie z ustawą o działalności leczniczej (Dz. U. z 2020 r., poz. 295 z późn. zm.) w samodzielnym publicznym zakładzie opieki zdrowotnej, posiadającym status podmiotu leczniczego niebędącego przedsiębiorcą, działa rada społeczna. Przepis art. 48 ust. 6 pkt 2 lit. a tiret 2, lit b tiret 1 i 2 cytowanej ustawy określa, że w skład rady społecznej działającej w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą, utworzonym przez jednostkę samorządu terytorialnego wchodzą: jako przewodniczący: wójt (burmistrz, prezydent miasta), starosta albo marszałek województwa lub osoba przez niego wyznaczona, jako członkowie: przedstawiciel wojewody oraz przedstawiciele wybrani przez radę gminy - w liczbie określonej przez podmiot tworzący. Podmiot tworzący ustalił 7-osobowy skład Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Katowicach „Moja Przychodnia” (dalej: Zakład) w treści § 15 Statutu Zakładu. Statut Zakładu przyjęty został Uchwałą Nr LV/1124/18 Rady Miasta Katowice z dnia 19 kwietnia 2018 r. w sprawie nadania Statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Lecznictwa Ambulatoryjnego w Katowicach „Moja Przychodnia” (Dz. Urz. Woj.Śląskiego z 2018 r., poz. 2782). W związku z powyższym oraz wraz z upływem czteroletniej kadencji dotychczasowej Rady Społecznej Zakładu, która powołana została Uchwałą Nr XXII/422/16 Rady Miasta Katowice z dnia 2 marca 2016 r., zachodzi konieczność powołania nowej Rady Społecznej. Radę Społeczną powołuje i odwołuje oraz zwołuje jej pierwsze posiedzenie podmiot tworzący (art. 48 ust. 5 ustawy o działalności leczniczej). Mając na uwadze powyższe, zasadne jest powołanie nowej Rady Społecznej Zakładu w zaproponowanym składzie osobowym.
 

·
Registered
Joined
·
17,504 Posts
Discussion Starter #12
OGŁOSZENIE:
dot. oferty dla zadania: „Wymiana oświetlenia w segmencie A Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach przy ul. Ks. L. Markiefki 87 .”

Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach sp. z o.o. zmienia termin składania ofert na 14.05.2020. Pozostałe warunki przetargu nie ulegają zmianom.05-05-2020
Odpowiedzi na pytania do złożenia oferty na zadanie pn.:„Wymiana oświetlenia w segmencie A Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach przy ul. Ks. L. Markiefki 87 .”

Odpowiedzi na pytania z dn. 29-04-2020
Rzut parteru
Rzut parteru – rehabilitacja
I piętro
II piętro
III piętro
 

·
Registered
Joined
·
20 Posts
Zmieńcie nazwę wątku na "ochrona zdrowia" lub "system opieki zdrowotnej". Służba zdrowia to była za PRLu. Każdy lekarz i osoby związane z ochroną zdrowia gotują się w środku, gdy słyszą o służbie...
 

·
Registered
Joined
·
8,002 Posts
Zmieńcie nazwę wątku na "ochrona zdrowia" lub "system opieki zdrowotnej". Służba zdrowia to była za PRLu. Każdy lekarz i osoby związane z ochroną zdrowia gotują się w środku, gdy słyszą o służbie...
Zrozumiałe, ale jest i druga strona medalu:
lekarze dzisiaj mają przede wszystkim zarabiać, a nie być jakimiś judymami.

Za PRL-u! I już nie trzeba niczego uzasadniać. :(
 

·
Mieszkaniec Metropolii
Joined
·
636 Posts
Zrozumiałe, ale jest i druga strona medalu:
lekarze dzisiaj mają przede wszystkim zarabiać, a nie być jakimiś judymami.

Za PRL-u! I już nie trzeba niczego uzasadniać. :(
Mają przede wszystkim leczyć ludzi i dostawać za to godziwe wynagrodzenie. EOT
 

·
Registered
Joined
·
8,002 Posts
Mają przede wszystkim leczyć ludzi i dostawać za to godziwe wynagrodzenie. EOT
A kto w to wątpi? Swój post rozpocząłem od słowa: Zrozumiałe.
Co do pojęcia Służba Zdrowia możemy wątpić u siebie - weźmy więc pierwszy z brzegu przykład z zagranicy:
Czy to w porządku, że reagujemy alergicznie na społeczny wydźwięk tej działalności?

PS. Nie będę się tu skarżył, że mnie z kolei bardziej irytuje tak częsta u nas naiwna tęsknota za dzikim kapitalizmem.
 

·
Registered
Joined
·
17,504 Posts
Discussion Starter #19
15-06-2020
dot. oferty dla zadania: „Wymiana oświetlenia w segmencie A Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach przy ul. Ks. L. Markiefki 87 .”

Poniżej zamieszczamy informację dotyczącą wyłonienia dostawców w ramach zapytania ofertowego:

Informacja o wyłonieniu dostawców.10-06-2020

dotyczy: „Przebudowa istniejących pomieszczeń szpitalnych wraz z rozbudową w celu wykonania Apteki Szpitalnej w Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach”

Załącznik 1 – Zaproszenie do składania ofert
Załącznik 2 – Projekt budowlany wielobranżowy wraz z przedmiarami:
2.1. Przedmiary robót
2.2. Przedmiar robót sanitarny
2.3.Wykaz wyposażenia apteka

2.4. Projekt
2.4.1 Architektura

OOA- Sytuacja
O1A-PZT istniejące
1T-Rzut parteru technologia
02A-PZT wyburzenia
03A- 500 Zbiorcze zestawienie PZT Zestawienie Zewnętrznych Izolacji Wewnętrznych
03.1A – Zbiorcze PZT Zestawienie Zewnętrznych Izolacji Wewnętrznych
04 A- Rzut Piwnicy stan istniejący
05A -Rzut Parteru stan istniejący
06A – Rzut dachu stan istniejący
07A – Przekrój A-A istniejący
08A – Elewacja Frontowa istniejąca
09A – Rzut Piwnicy do wyburzenia
10A – Rzut Parteru wyburzenia
11A – Rzut Piwnicy projekt
12A – Rzut Parteru projekt
13A – Rzut Dachu projekt
14A – przekrój A-A projekt
15A – Przekrój B-B projekt
16.1A – Elewacja Frontowa projekt
16.2A – Elewacja Frontowa 100
16.3A – Elewacja Frontowa 100 kolorystyka
17A – Rzut Parteru wykończenie wnętrz
18A – Zestawienie Stolarki Okna Drzwi
19A – Detal Attyki
20A – Dokumentacja fotograficzna
21A – Schemat Drogi Zasilania dla pomieszczeń aptecznych

2.4.2. Elektryka
3PB Opis Katowice
3PB Opis Katowice SAP
Rys.1 PZT
Rys2 Gniazda
Rys.3 schemat
Rys. 4 niskie prądy
Rys. 5 odgromówka
Rys. 6 trasa kabla w piwnicy
Rys. 7 schemat tablicy pomiarowej
Rys. 8a schemat TR
Rys. 8b schemat TR
Rys. 8c schemat TR
Rys. 9 schemat domofonów
Zał. 6 symulacje oświetlenia
Zał. 7 budowa linii

2.4.3. Konstrukcja
– Katowice apteka obl
– Katowice apteka Pb

2.4.4. Sanitarne
Charakterystyka
Analiza
Raport en-on
Raport węzeł
Informacja nt. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
Dokumenty

– bioz
– spis zawartości projektowej
– opis v2
– oświadczenie sanitarne
– strona tytułowa
Rys. 1 Plansza uzbrojenia terenu
Rys. 2 Inst. Wentylacji – rzut parteru
Rys. 3 Inst. Klimatyzacji – rzut parteru
Rys. 4 Inst. Klimatyzacji – rzut dachu
Rys. 5 Inst. CO rzut parteru
Rys. 6 Inst. CO rozwinięcie
Rys. 7 Inst. Wod-Kan rzut piwnicy
Rys. 8 Inst. Wod-Kan rzut parteru

Załącznik 4 – Wzór Umowy
 
1 - 19 of 19 Posts
Top