SkyscraperCity banner

1 - 20 of 144 Posts

·
Registered
4,311 Posts
Discussion Starter #1
architekci: przemo łukasik, łukasz zagała, roman woźniak, marek kołłątaj
współpraca autorska: dawid beil, maria jaksik, agnieszka szewera, justyna siwińska, jakub magoń, tomek majewski, bartosz komraus, rafał dziedzic, michał sokołowski, krzysztof drozda
inwestor: Skanska Property Poland
powierzchnia: 50000 m²
projekt: 2011
status: projekt otrzymał pozwolenie na budowę w 2011

http://www.medusagroup.pl/?p=2251&category_name=biurowe

ktoś może wie co która to działka ?

·
Registered
Black cats matter
6,361 Posts
Jeden park biurowy przy Chorzowskiej, drugi przy Rozdzieńskiego, czy już zrezygnowali z tego pierwszego? Bo szczerze powiedziawszy ten projekt mi się nie podoba.

·
Registered
5,380 Posts
Wątek szybko spadnie z pierwszej strony.
W którymś wątku wrocławskim jest filmik o biurowych planach Skanska w Polsce i z Katosów jest tam tylko park na przeciwko Silesii.
Także o ile coś zaczną u nas budować w najbliższym czasie, to raczej nie to na Rozdzieńskiego. Chociaż projekt zacny.

·
Registered
2,849 Posts
to ta działka:

http://www.invicto.pl/realizacje/

tak mi się wydaje; info ze strony:

Nabycie nieruchomości położonej w Katowicach przy ulicy Roździeńskiego i sprzedaż na rzecz Skanska S.A.

Powierzchnia działki: 1,6969 ha

nieruchomość jest niezabudowana, przeznaczona w większości, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu Miasta Katowice, na cele usług i wielopoziomowych zespołów parkingowo garażowych oraz magazynów. Prawo użytkowania wieczystego nieruchomości zostało sprzedane w marcu 2007 r. na rzecz Skanska Property S.A. Nieruchomość, stanowiąca teren położony przy głównej drodze dojazdowej do stolicy Metropolii Górnośląskiej, jest przeznaczona pod wielko-powierzchniową inwestycję biurową o podwyższonym standardzie. Obecnie oczekiwane jest podjęcie inwestycji.

·
Registered
633 Posts
W Katowicach było już mnóstwo pozwoleń na budowę i nic z niech nie wynikało, dlatego jestem sceptyczny. Skanska też miała sporo budować i nic.

Co do projektu, mnie się podoba, a na tamtej działce byłby fajną bramą miasta widzianą od s86. Nie chcę być źle zrozumianym, ale inwestycja dałaby kopa troszkę zapuszczonym rejonom.

·
Registered
888 Posts
Może chodzi o Piaskowa Business Center - Secus Property, albo o Kamsoft. Obok była też planowana inwestycja Layetana z podkreśleniem BYŁA.

·
Registered
1,636 Posts
zacnie wygląda, wysokość ~20pięter, byłbym szczęśliwy, gdyby w tym miejscu, już zaczynało się City :)

co pozwolenia na budowę, to powiedzmy, że dostali w sierpniu, to zostało im jeszcze 30 miesięcy na rozpoczęcie budowy

·
The Catalyst
1,588 Posts
taxi:
jednym wpisem w dzienniku budowy można zresetować 3 letni okres ważności PnB.

·
Registered
862 Posts
Jak na razie teren jest okradany z płotu i to coraz to bardziej systematycznie nikną całe części jak tak dalej pójdzie zanim zaczną budować nic z niego nie zostanie.

·
Registered
2,849 Posts
Są jakieś postępy w budowie?
Jak tylko zobaczyłem, że wątek wypłynął na powierzchnię to od razu wiedziałem, jakie pytanie padnie ;)

Żadnych postępów nie ma, nic się nie dzieje i pewnie jeszcze trochę dziać się nie będzie. Skanska aktualnie zajmuje się w Katowicach budową biurowców przy DTŚ koło SCC.
Jedyne co się na razie dzieje to demontaż płotu, który znika w dziwnych okolicznościach ;) (parę postów wstecz ktoś o tym pisał).

1 - 20 of 144 Posts