SkyscraperCity banner

141 - 144 of 144 Posts

·
Registered
42 Posts
Skanska ma wspaniałą działkę dla swojej zabudowy (3 wieżowce?) ku chwale Katowic. :)
Myślę, że dla powodzenia projektu biurowców Skanskiej, będzie niezbędny łącznik z Roździeńskiego, bardziej niż dla DL.
Poza tym mam wątpliwość do drugiego DL czy on się tam zmieści (pomijam zabudowanie parkingu), bo wydaje mi się że między ścianą ich budynku a granicą działki jest ok 55m.

·
Registered
18,229 Posts
Z innego wątku:
Działkę przy Rozdzieńskiego wykarczowali, wyplantowali, posprzątali, zabrali zabawki i wyjechali. Szkoda, że nie zostawili budki stróża (przynajmniej ja nie widziałem), wtedy byłaby nadzieja na szybki start.
Przypominam sobie, zę podobnie zabawili się tam ileś lat temu, zostawili nawet nowe ogrodzenie
Nadmieńmy, że rozbudzenie i niezaspokojenie wkracza w kategorię prawdziwych zbrodni. :(

·
Registered
18,229 Posts
z innych wątków:
Czyli z inwestycji skanskiej na razie dupa...
^^Na razie tak, ale nie mówmy hop.
Wydaje się, że skoro Skanska w ogóle zaczęła wykonywać jakieś roboty na terenie przy Roździeńskiego to w konkretnym celu. Gdyby chcieli ją np. sprzedać to nie bawiliby się w równanie terenu, czy karczowanie krzaczorów. Start budowy w niedalekiej przyszłości wydaje się bardziej niż prawdopodobny, tak jak pisał ktoś wcześniej.
A co, jeśli Skanska zmienia plany po kupieniu działki po Praktikerze i w pierwszej kolejności zajmie się właśnie tym projektem (jeśli oczywiście ruszy z czymkolwiek w Katowicach)? To nie byłoby głupie, zwłaszcza w dobie zmian modelu pracy (brak konieczności codziennego stawiania sie w biurze), czy w ogóle sytuacji, gdy w Katowicach pracuje też całkiem spora grupa osób dojeżdżających z Krakowa i okolic (i nie tylko, kierunek zachodni dojazdów też jest popularny). Taka działka, tuż przy autostradzie, z dogodnym bezpośrednim zjazdem z niej, to moim zdaniem w tym momencie dużo lepsze miejsce na inwestycję w niepewnych czasach niż obciążone koniecznością przebudowy układu drogowego okolice Roździeńskiego/Ryszarda.

To tylko takie luźne dywagacje, żeby trochę podtrzymać nadzieję na to, że w najbliższym czasie coś ruszy, nic więcej ;)

141 - 144 of 144 Posts