SkyscraperCity banner

3301 - 3320 of 3406 Posts

·
Registered
9,387 Posts
Nie tak dawno ktoś tu oznajmiał, że jeszcze w tym roku na Tylnej Mariackiej będą montowane machiny do parkowania, n'est ce pas, right? :)
Z dużym żalem czytam tą krótką informację, choć w ogóle nie jest dla mnie zaskoczeniem.
Kilka lat temu mówiłem panu Jurkowskiemu, że do tego rozwiązania znanego mi z Manhattanu z całego mnóstwa powodów nie mam żadnego zaufania, ale on miał swoje zdanie.
Pisałem o tym tu na forum kilka razy, wolałem żeby pod całą Tylną Mariacką był zbudowany prosty jednopoziomowy parking i podobnie także pod Dworcową przed hotelami.
Jeszcze tańszy i prostszy byłby metalowy parking na miejscu Peronu 5, przyklejony do oficyn Wojewódzkiej, tyle że tam mogły być inne zastrzeżenia.

·
Registered
4,406 Posts
Termin realizacji zamówienie ustalono na 30.11.2018, więc opóźnienie wynosi 717 dni - https://bip.katowice.eu/Lists/Zamowienia_specyfikacja/Attachments/1877/SIWZ zespół maszyn20180131.pdf

To jest nic. Kibel na Tylnej Mariackiej ma już z 5 lat opóźnienia, jak nie 10.
Na toaletę nigdy nie było osobnego przetargu, więc nigdy nie miała terminu realizacji.

Toaleta jest częścią zamówienia na „zespołu maszyn do automatycznego parkowania samochodów”.

·
Registered
2,701 Posts
Termin realizacji zamówienie ustalono na 30.11.2018, więc opóźnienie wynosi 717 dni - https://bip.katowice.eu/Lists/Zamowienia_specyfikacja/Attachments/1877/SIWZ zespół maszyn20180131.pdf

Na toaletę nigdy nie było osobnego przetargu, więc nigdy nie miała terminu realizacji.

Toaleta jest częścią zamówienia na „zespołu maszyn do automatycznego parkowania samochodów”.
W 2015 roku był przetarg na budowę tych toalet na Mariackiej ale został unieważniony przez miasto. Nie pamiętam jaki był powód.

·
Registered
9,387 Posts
W 2015 roku był przetarg na budowę tych toalet na Mariackiej ale został unieważniony przez miasto. Nie pamiętam jaki był powód.
Prawdopodobnie dlatego, że w tym samym czasie zostały zdecydowane za milion toalety w pawilonie na Rynku.

·
Registered
4,406 Posts

·
Registered
21,997 Posts

Więcej parkingów w śródmieściu, rozszerzenie strefy płatnego parkowania, podwyższenie opłat za postój czy ograniczenie liczby tzw. kopert. To postulaty Rady Jednostki Pomocniczej nr 1 Śródmieście, która postuluje do władz Katowic o zmiany w polityce parkingowej miasta. Z naszych informacji wynika, że projekt uchwały w tej sprawie jest już gotowy i zostanie przedstawiony radzie miasta być może jeszcze w tym roku.

3301 - 3320 of 3406 Posts