SkyscraperCity banner

3381 - 3400 of 3445 Posts

·
Registered
2,753 Posts
Właśnie oglądam tę debatę wyborczej na temat parkowania. Z pierwszej wypowiedzi Krypy wynika, że żeby podnieść (o ile dojdzie to do skutku) podwyżkę opłat o 1 zł to trzeba było najpierw wybudować centra przesiadkowe za 250 mln. zł 😂😂

·
Registered
22,792 Posts

·
Registered
9,479 Posts
Tu powinny gdzieś kursować coordonnées osób piszących na zlecenie nawet dowolne tezy doktorskie, które jednak nie mają czasu by zająć się własną karierą naukową.
Parę dni temu gdzieś tu (poza forum!) przemknął wywiad z jednym takim specjalistą.

·
Moderator
76,011 Posts
nie dowierzam, że on jest doktorem na politechnice od transportu.....
Kiedyś (kilkanaście lat temu) będąc na studiach zapytałem jednego doktoranta WT czy ma gdzieś dostępne plany (lub źródła) przebudowy węzła Murckowska (wtedy zabierali się za projekt/przetarg). W momencie, gdy zapytał, "gdzie jest ten węzeł" wiedziałem już wszystko o jego zamiłowaniu do pracy :D
Zatem nie dziwię się :D

·
Registered
148 Posts
Też mam doświadczenia z WT. Mógłbym wiele napisać ale szkoda strzępić ryja... Ograniczę się do tego, że prowadzący zajęcia z logistyki transportu miejskiego (czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie nazwy przedmiotu) szczycił się, że udało mu się wyprowadzić na wieś i nie wiedział, że Łódź nie jest już drugim najludniejszym miastem polski.

·
Moderator
76,011 Posts
^^Opłata dodatkowa 50zł dla większości "nielegalsów" to śmiech na sali ;)

·
Decomposed User
3,548 Posts
Byłem świadkiem fajnej sceny w sobotę wieczorem na 3 Maja. W okolicach skrzyżowania z Wawelską po jednej i po drugiej stronie stało zaparkowane kilka samochodów (czekali na zamówienia z restauracji?), niektóre z włączonymi światłami. W ciągu dosłownie minuty-dwóch obok tych samochodów przejechały dwa patrole policji. I teraz zagadka - jak zachowali się policjanci, widząc tak zaparkowane samochody na najważniejszej wyłączonej z ruchu ulicy w mieście?

·
DISCO VOLANTE
3,349 Posts
^^ Tak, jak zwykle 😡 ^^

Policja nie robi nic. Ciekawie natomiast wygląda sprawa z SM i parkingowymi - Straż nie nakłada opłat dodatkowych za nieopłacone parkowanie, a parkingowi nie reagują na samochody zaparkowane nieprawidłowo (w takiej sytuacji nie tylko nie mogą wystawiać mandatów za wykroczenie drogowe, ale również opłat dodatkowych za brak opłaty parkingowej, bo ta jest należna tylko za postój w miejscu dozwolonym 🤣). W efekcie najlepszą finansowo strategią jest zaparkować nielegalnie - z uwagi na dysfunkcjonalność SM bardzo duża jest szansa, że uniknie się jakichkolwiek kosztów. Miasto samo do tego zachęca. Powiedzieć, że to parodia, to nic nie powiedzieć...

Człowiekowi odechciewa się walczyć z wiatrakami. Ja już nie dzwonię na SM po przygodzie z lata, gdy 4,5h (cztery i pół godziny) czekałem na interwencję na styku Chopina-Stawowa, czekałem i się nie doczekałem mimo telefonów na SM, komisariat policji na Stawowej oraz osobistego zatrzymania(!) patrolu SM jakieś piętnaście metrów od problematycznego pojazdu (zakaz + utrudnianie ruchu). Fotek też ostatnio nie wysyłam, bo bym chyba musiał nie robić nic innego. Wobec niemocy służb zastosowałem ostatnio inną taktykę: Auto zaparkowane na środku chodnika - tak akurat, żeby rozpustne baby z wózkami, starcy czy inne kaleki nie mogły się przecisnąć - pozbawiłem luftu w kołach i obłożyłem workami z pobliskiego hasioka. Ruskie metody na ruską rzeczywistość.

·
Registered
354 Posts
Wobec niemocy służb zastosowałem ostatnio inną taktykę: Auto zaparkowane na środku chodnika - tak akurat, żeby rozpustne baby z wózkami, starcy czy inne kaleki nie mogły się przecisnąć - pozbawiłem luftu w kołach i obłożyłem workami z pobliskiego hasioka. Ruskie metody na ruską rzeczywistość.
ciesz się że akurat patrol SM nie przechodził, bo byś dostał mandacik za wandalizm, zaśmiecanie przestrzeni publicznej, lewactwo i podnoszenie ręki na święty pojazd 4-kolowy

·
Registered
22,792 Posts
3381 - 3400 of 3445 Posts