SkyscraperCity banner

3481 - 3500 of 3568 Posts

·
Registered
9,806 Posts
Jaki związek ma zamknięcie dworca z utworzeniem tam miejsc do parkowania?
Przecież tamtędy wcześniej wchodziło się swobodnie na plac Dworca i bodajże obok wjeżdżały tam również autokary na plac dworca.- teraz tamtędy piesi nie muszą chodzić.
Rozumiem że jeśli ogólnie się walczy z samochodozą w mieście to tamto neutralne miejsce jest dobrym kąskiem do wprowadzenia zakazu parkowania - w imię idei jako takiej.

·
Decomposed User
2,787 Posts
Jeśli chodzi o miejsca na zdjęciach, to po ogrodzeniu terenu byłego dworca autobusowego najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie po prostu usunięcie zakazów parkowania i ustalenie tam płatnych miejsc parkowania.
Nie bardzo rozumiem. Samochody zastawiają tu w całości jedyny fragment chodnika, którym można przejść między Słowackiego i Skargi a skwerem przy Sokolskiej. W tej sytuacji w zasadzie pieszy nie ma jak przejść między tymi miejscami nie łąmiąc prawa.

Po wybudowaniu nowego Supersamu, po drugiej stronie ulicy nie ma chodnika. Wjazdy dla dostaw i na parking Supersamu są odgrodzone barierką i piesi muszą przejść na druga stronę przejściem dla pieszych, widocznym na zdjęciach.

·
Registered
73 Posts
Ostatnio dzwoniłem 4 razy w sprawie parkowania na Słowackiego na katowicką SM. Dodam, że nie dzwoniłem z 2 lata po poprzednim odbijaniu się od ściany.
Komunikuję Wam, że nic się przez te kilka lat nie zmieniło. Patroli nie ma, są zajęci innymi rzeczami i mam se zrobić zdjęcia i wysłać na KMP.
Oczywiście temat olałem. I już nigdy nigdzie nie zadzwonie. Zresztą bez sensu ,że Wam to piszę bo co to za różnica.

·
Registered
9,806 Posts
Nie bardzo rozumiem. Samochody zastawiają tu w całości jedyny fragment chodnika, którym można przejść między Słowackiego i Skargi a skwerem przy Sokolskiej. W tej sytuacji w zasadzie pieszy nie ma jak przejść między tymi miejscami nie łąmiąc prawa.
Po prawej stronie.
A tak naprawdę to wszyscy piesi chodzą tam drogą dla samochodów parkujących przy szkole.
To tę samochodozę wolałbym zlikwidować, by skwer przy Sokolskiej łączył się wyraźnie z mało dookreślonym skwerem za Supersamem.
Te denerwujące obecnie miejsca parkowania i tak znikną po zabudowie placu po dworcu.
NB. Kiedyś dyskutowaliśmy o mało uroczym zabetonowanym skwerze Przyjaciół z Miszkolca, Nadal bym ten skwer ograniczył, by zbudować pierzeję od Haperowca a przy tej okazji uzyskać dużo większy i prawdziwie zaciszny skwer przy Rawie za Supersamem.

·
DISCO VOLANTE
1,489 Posts
Ostatnio dzwoniłem 4 razy w sprawie parkowania na Słowackiego na katowicką SM. Dodam, że nie dzwoniłem z 2 lata po poprzednim odbijaniu się od ściany.
Komunikuję Wam, że nic się przez te kilka lat nie zmieniło. Patroli nie ma, są zajęci innymi rzeczami i mam se zrobić zdjęcia i wysłać na KMP.
Oczywiście temat olałem. I już nigdy nigdzie nie zadzwonie. Zresztą bez sensu ,że Wam to piszę bo co to za różnica.
Mnie ten burdel z parkowaniem, nieudolność służb, wynikające z nich frustracja i poczucie bezsilności odpychają od wizyt w Śródmieściu, gdzie dawniej tak mnie ciągnęło. Chcąc być w zgodzie ze sobą musiałbym zajmować się głównie robieniem zdjęć, bo - jak piszesz - dzwonienie jest w zasadzie bez sensu. Nawet wszechobecny brud i usterki będące świadectwem niechlujstwa władz tak mnie nie wk...ą jak ten parkingowy syf, który w czasie pandemii jeszcze się wzmógł. Najlepsze jest to gratisowe parkowanie na deptakach. A tymczasem (bez)radni mają ciężki dylemat, czy podnieść trochę opłaty, czy jednak nie. Żenada.

·
Registered
73 Posts
Chyba zdajecie sobie sprawę, że samo podniesienie cen za parkowanie niczego nie zmieni ?
Przecież szofery parkują gdzie popadnie a nie grzecznie, ładnie na miejscach parkingowych.
Po kieszenie dostaną właśnie Ci, którzy grzecznie szukają miejsca i udają się do parkomatu a nie cwaniaki, czyli większość ekipy ;)

·
Registered
24,451 Posts

·
Registered
223 Posts
Dokładnie. Przykład z Frankfurtu.

Są tam też i takie centra przesiadkowe, gdzie jest żwir zamiast asfaltu, a i tak świetnie się sprawdzają, bo sprawnie się na nie wjeżdża, przechodzi pięć kroków na peron, wsiada do pociągu i tyle. U nas odwrotnie... Żwirowe parkingi w centrum, a na obrzeżach planuje się budowę Bóg jeden wie jakiej infrastruktury, która bardziej odstrasza od korzystania, niż do niego zachęca.

·
Registered
9,806 Posts
Ech, gdyby te centra przesiadkowe zbudowane za dziesiątki milionów złotych miały przynajmniej nie pretensjonalne wiaty-zadaszenia lecz betonowe parkingi bezpośrednio nad dworcami autobusowo-tramwajowymi. :(

NB. Gdybym dojeżdżał z południa i za kazdym razem musiał się wlec pieszo z wielopoziomowego parkingu do osobno usytuowanego przystanku tramwajowego czy autobusowego, to z pewnością dojeżdżalbym dalej do swojego biura gdzieś w mieście niezależnie od czekających tam na mnie trudności parkingowych.

·
Registered
1,761 Posts
Tak będzie jeszcze długo. Urzędnicy to po najzwyczajniej typowy cebulak, który całkowicie rozumie ten rodzaj opresji społecznej. To tak jakby myśliwi mieli wprowadzić zakaz strzelania na danym terenie.wiadomo, że dla udawania jakichś ruchów będą pierdolic o ”pewnych” konsultacjach itd, dlugo żeby odlozyc w czasie decyzje dość mało popularną dla siebie i im podobnych.

3481 - 3500 of 3568 Posts