SkyscraperCity banner

21 - 40 of 3447 Posts

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
6,569 Posts
Discussion Starter #21
^^ A warto byłoby je wysłać do policji i jakiejś poczytnej gazety.

·
Registered
6,089 Posts
Z jednej strony spoko można złożyć lusterko, ale z drugiej strony jesteś identyczny jak Ci co parkują jak ćwoki. Niszczysz mienie i nie ważne czy prywatne czy publiczne.

Mnie z kolei zastanawia czy zabrakło miejsc parkingowych czy też parkowali z lenistwa. Pewnie tym razem SM i Policja miała cichy nakaz ulgowego traktowania takich mistrzów parkowania bo innego wytłumaczenia nie widzę.
Gwałt zadawany siłą musi być siłą odparty;). Oni po prostu nie rozumieją inaczej...
Też mam takie wątpliwości, problem jednak w tym, że przynajmniej część ludzi, o których rozmawiamy nie widzi niczego poza końcówką własnego nosa i nie przyjmuje innych argumentów, niż zagrożenie dla portfela/samochodu. Jakieś gadki o tym, że ta przestrzeń jest wspólna, że chodniki nie są od parkowania i się niszczą, że przestrzeń się zasyfia, a ludzie nie mają gdzie chodzi - to wszystko trafia w próżnie, bo skoro przestrzeń nie jest ich, to mogą ją niszczyć i zaśmiecać... Takie odnosze wrażenie... Nie stosuje tych samych metod, ale jestem w stanie zrozumieć racje ludzi, którzy to robią.

·
Moderator
76,120 Posts
^^Jakiś dodatkowy komentarz :? :hm: Z drugiej strony EKG już się skończył, teraz to już płakanie nad rozlanym mlekiem.

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
6,569 Posts
Discussion Starter #26
Teraz to trzeba narobić larma, żeby się to nie powtórzyło. Jak MOSiR ma problem z zorganizowaniem odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, to niech je znajdzie gdzieś indziej i dowozi gości. A zresztą jakby ktoś zostawił auto choćby w okolicy Stalexportów, to mu nogi od dojścia nie odpadną.

·
Moderator
76,120 Posts
^^Z drugiej strony racja, lepiej teraz wizualnie przy pomocy wykonanych zdjęć pokazać, co jest źle.
Oczywiście z nadzieją, że taka interwencja zaowocuje na przyszłość.

·
Registered
1,737 Posts
tylko że, nasi urzędnicy robią to, czego sami oczekiwaliby w takiej sytuacji. dlatego w tym kraju jest taki syf mentalny, co się przekłada na rzeczywistosć

·
Registered
5,585 Posts
Z jednej strony spoko można złożyć lusterko, ale z drugiej strony jesteś identyczny jak Ci co parkują jak ćwoki. Niszczysz mienie i nie ważne czy prywatne czy publiczne.
Niszczę? Przecież lusterka się składają w samochodach. :lol:

Co można poradzić na takich ćwoków? SM to banda leni, którzy jadą 3h na interwencję. KK to jednak przesada (no chyba, że jakieś łosie). Pozostaje jeszcze upomnieć kierowcę - ale to tak daje marny skutek.
Brakuje odpowiedniego systemowego działania: miasto wynajmuje kilkanaście lawet, do każdej oddelegowuje jednego strażnika i tak jeżdżą po mieście od 6 do 14 i od 14 do 22. Na pewno się to zwróci. Trzeba tylko działać sprawnie.
Ale póki co, sytuacja jest jaka jest. :bash:

Przykład sprzed kilku dni - ulica Słowackiego, od 3 Maja do wjazdu do piwnicy pod GK jest zakaz parkowania po stronie zachodniej. Chodnik jest szeroki, więc zwykle stoi tam rządek pojazdów. Dzwonię na 986 o 12:00, a interwencja zostaje podjęta o 16:00, kiedy już większość cwaniaków (unikających SPP) uciekła.
Swoją drogą, miasto powinno tam na prawym pasie wyznaczyć miejsca parkingowe. Obecnie ruch na Słowackiego jest niewielki.

·
Kajus
392 Posts
Bardzo zabawne, śmieszku. Jak sam napisałeś:
Ja się w takich przypadkach nie krępuje, lusterko zostaje zawsze złożone łokciem. A na którą stronę to już mnie nie obchodzi...
Lusterka w samochodach nie składają się w każdą stronę.
Nie ma znaczenia, czy te samochody stały tam nielegalnie, czy na czas kongresu UM zezwolił na parkowanie na chodnikach (mapę którą wrzucił sky's the limit widziałem przed kongresem chyba z 10 razy).
Nic nie daje ci prawa do niszczenia mienia.
Maciek2207 said:
SM to banda leni, którzy jadą 3h na interwencję.
A nie przyszło ci do głowy, że może ta "banda leni" jest w chwili twojego telefonu na interwencji zupełnie gdzie indziej?

·
Moderator
8,810 Posts
A nie przyszło ci do głowy, że może ta "banda leni" jest w chwili twojego telefonu na interwencji zupełnie gdzie indziej?
Oczywiście cała katowicka SM liczy sobie trzech strażników, więc nie było komu podjechać...

A i zapewne cała ta załoga w tym czasie była zajęta ratowaniem komuś życia, jak zawsze w przypadku prośby o interwencję ws. nielegalnie zaparkowanych samochodów...

·
Kajus
392 Posts
Michał Ch.;123473585 said:
Oczywiście cała katowicka SM liczy sobie trzech strażników, więc nie było komu podjechać...

A i zapewne cała ta załoga w tym czasie była zajęta ratowaniem komuś życia, jak zawsze w przypadku prośby o interwencję ws. nielegalnie zaparkowanych samochodów...
W tym poście MajKeR_ przedstawił wyjaśnienie, które jest dla mnie w miarę wiarygodne:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=123220014&postcount=464

Sam kiedyś zostałem zastawiony na parkingu, poprosiłem SM o interwencję, dowiedziałem się że godzina czekania to minimum, po prostu nie mają wolnego patrolu. Też nie byłem zadowolony, ale zakładam że rozwiązać tę sytuację mogłoby tylko zwiększenie nakładów finansowych na SM - już widzę ogólne oburzenie, że to marnowanie pieniędzy, bo oni "tylko zakładają blokady zamiast łapać przestępców".

·
tararam
7,622 Posts

Co można poradzić na takich ćwoków? SM to banda leni, którzy jadą 3h na interwencję. KK to jednak przesada (no chyba, że jakieś łosie). Pozostaje jeszcze upomnieć kierowcę - ale to tak daje marny skutek.
Brakuje odpowiedniego systemowego działania: miasto wynajmuje kilkanaście lawet, do każdej oddelegowuje jednego strażnika i tak jeżdżą po mieście od 6 do 14 i od 14 do 22. Na pewno się to zwróci. Trzeba tylko działać sprawnie.
Ale póki co, sytuacja jest jaka jest. :bash:

Przykład sprzed kilku dni - ulica Słowackiego, od 3 Maja do wjazdu do piwnicy pod GK jest zakaz parkowania po stronie zachodniej. Chodnik jest szeroki, więc zwykle stoi tam rządek pojazdów. Dzwonię na 986 o 12:00, a interwencja zostaje podjęta o 16:00, kiedy już większość cwaniaków (unikających SPP) uciekła.
Swoją drogą, miasto powinno tam na prawym pasie wyznaczyć miejsca parkingowe. Obecnie ruch na Słowackiego jest niewielki.
Dlatego proponuje, żeby robić tak jkak już pisałem w tym wątku:

1. dzwonisz i zgłaszasz
2. wysyłasz ze smartfona zdjęcia tak, zeby było widać rejestrację, kolor i markę auta oraz lokalizację i piszesz, że w nawiazaniu do zgloszenia telefonicznego przesylasz zdjecia i opisujesz sytuaje
3. prosisz o poinformowanie o czynnosciach podjetych przez SM w sprawie Twojego zgłoszenia
4. ewentualnie wysylasz tego maila DW do wydzialu zarzadzania kryzysowego UM Katowice jako wydzialu pelniacego nadzor nad SM.

W moim przypadku takie dzialania daja 100% skutecznosc ;)

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
6,569 Posts
Discussion Starter #34
Skorzystałem z rady sky's_the_limit'a w sprawie informowania SM o przypadkach nieprawidłowego parkowania i w przypadku zastawienia całego chodnika na Tylnej Mariackiej, o którym informowałem w wątku o Strefie Kultury, zanim założyłem ten, na drugi dzień napisałem maila z pytaniem, czy interwencja została podjęta, zdjęciem na dowód i deklaracją, że jeśli strażnicy nie zdążyli, to mogę (choć niechętnie) stawić się na przesłuchanie, skoro to niezbędne do ukarania sprawców.

Do dziś zero odpowiedzi, a w zeszłym tygodniu wysłałem zapytanie ponownie.

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
6,569 Posts
Discussion Starter #36
^^ Tak zrobiłem. Obawiam się, że w ten sposób zrobiłem z igły widły, ale w imię zasad...

·
Decomposed User
3,566 Posts
^^ Lepiej cykać foty i od razu zgłaszać do SM, a później wrzucać na fanpage SMM i podobne strony na FB.

·
Decomposed User
3,566 Posts
Domyślam się :)
Miałem na myśli to, że kombinacja SM + zamieszanie na FB to znacznie lepsze/skuteczniejsze rozwiązanie niz "karne kanarki" :)

21 - 40 of 3447 Posts