SkyscraperCity banner

41 - 60 of 3472 Posts

·
Registered
76 Posts
Odnośnie parkowania, może komuś się przyda informacja, że właściciele samochodów elektrycznych (ciekawe, czy jacyś są w Katowicach) i hybryd (widuje się już całkiem sporo) mogą parkować w Katowicach za darmo. Dotyczy to oczywiście parkingów miejskich i niestety tylko mieszkańców Katowic. Żeby z tego skorzystać należy sobie wyrobić kartę w MZUiM na Warszawskiej 18. Inicjatywa zacna, ale urzędnicy nie byliby sobą, gdyby jakoś nie utrudnili życia, kartę należy odnawiać co roku tak jakby ktoś znienacka wymienił silnik.

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
6,810 Posts
Discussion Starter #43
Skorzystałem z rady sky's_the_limit'a w sprawie informowania SM o przypadkach nieprawidłowego parkowania i w przypadku zastawienia całego chodnika na Tylnej Mariackiej, o którym informowałem w wątku o Strefie Kultury, zanim założyłem ten, na drugi dzień napisałem maila z pytaniem, czy interwencja została podjęta, zdjęciem na dowód i deklaracją, że jeśli strażnicy nie zdążyli, to mogę (choć niechętnie) stawić się na przesłuchanie, skoro to niezbędne do ukarania sprawców.

Do dziś zero odpowiedzi, a w zeszłym tygodniu wysłałem zapytanie ponownie.
Minął już miesiąc. Naprawdę musiałem podkablować kogoś ważnego :lol: Nawet z Wydziału Zarządzania Kryzysowego nie odpowiedzieli.

właściciele samochodów elektrycznych (ciekawe, czy jacyś są w Katowicach)
Oczywiście, że są:

Sam Urząd Miasta :lol:

·
Registered
5,634 Posts
Ja teraz napisałem do UM wniosek z prosbą o zestawienia zgłoszeń i interwencji podejmowanych na ich skutek przez SM. Zobaczymy jak wyglada statystyka - czyli, ile zgloszen konxczy sie interwencja. Mysle, ze to bedzie ciekawe zestawienia
Wrzuć proszę na forum jak dostaniesz odpowiedź. :)

• Like
Reactions: sky's_the_limit

·
Registered
2,125 Posts
Ciekawe czy NOSPR już tak słabo finansowo stoi, że musi wynajmować miejsce przed wejściem dla salonów samochodowych. Fota z dnia wczorajszego

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
6,810 Posts
Discussion Starter #48
^^ Wyślij na policję - proste.

• Like
Reactions: Lahcim nitup

·
Registered
Black cats matter
10,199 Posts
Tia, wczoraj na terenie muzeum śląskiego stała przyczepka z reklamą "Wynajem przyczep". No ręce opadły...

·
Moderator
76,802 Posts
^^Aha, czyli pozostaje tylko płakać nad bezradnością służb odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. Można też odnieść wrażenie, że gdyby nie interwencje uczestników forum, mało kto by się tym interesował... a jest czym.

·
Registered
5,634 Posts
Salon Audi jest sponsorem festiwalu Kultura Nowa czy jakos tak. Byłem dzisiaj na koncercie to widzialem dokladnie te auta. A niech sie reklamuja, mi tam to bardzo nie przeszkadza. Za tydzien tego nie bedzie.
Ale apropo placu Wojciecha Kilara - jutro wrzuce foty delikwenta schowanego pod kładką. Telefon na SM byl, opryskliwy buc podal numer zgloszenia, pojdzie meil i zobaczymy jak sie sprawa rozwinie. ;)

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
6,810 Posts
Discussion Starter #55
A mnie to przeszkadza, bo zakaz parkowania został tam ustawiony z jasnych przyczyn i spełniają je wszystkie samochody - nowe i stare, zarejestrowane i nie. Takie nowe A5 i A8 psują nawierzchnię identycznie, jak, trzymając się odpowiedników z gamy Audi, trzydrzwiowe 80 B1 czy 200, czyli świetne auta, ale uważane powszechnie za stare parchy. A nawet bardziej, bo są cięższe. Olej również może z nich pociec - na przykład auta z silnikiem 1.9 TDI mają taką przypadłość, że jak się naleje oleju do pełna, to on nieraz wycieka z filtra, a poziom stabilizuje się w połowie bagnetu.

Zaraz napiszę do pana Przemka w sprawie tamtej opieszałości i wspomnę o tym. Poza tym - nie dostrzegacie tutaj pewnego podobieństwa z tym, jak Teatr Śląski reklamował się szmatą na Zenicie? Dla mnie to taka sama sytuacja - z instytucji kultury w imię wątpliwych profitów wychodzi prostactwo.

·
Moderator
76,802 Posts
^^Nie mówię, żeby mi to przeszkadzało. Jednak w umowie sponsorskiej ktoś z NOSPR musiał zapewne podpisać się pod zgodą na użyczenie miejsca na samochody wystawowe.

·
Registered
Black cats matter
10,199 Posts
To pokazuje jak bardzo nie działa nadzór nad takimi rzeczami, czyli w skrócie jak SM olewa sobie kontrolowanie takich gorących punktów. Fakt w innych punktach miasta tez są łamane przepisy, ale w takich miejscach powinno się na to szczególnie zwracać uwagę. Jeżeli SM jest za mało by interweniować osobiście, to niech zamontują kamery i będą spisywać każdego takiego jelenia. Wystarczy chcieć.

·
tararam
7,616 Posts
^^Nie mówię, żeby mi to przeszkadzało. Jednak w umowie sponsorskiej ktoś z NOSPR musiał zapewne podpisać się pod zgodą na użyczenie miejsca na samochody wystawowe.
Jezeli zakaz wynika z przepisów prawa, a tak jest w tym przypadku, to umowa sponsorska nie ma tu nic do rzeczy. Umowa nie można znieść obowiązywania przepisów prawa.

·
Decomposed User
3,713 Posts
Jezeli zakaz wynika z przepisów prawa, a tak jest w tym przypadku, to umowa sponsorska nie ma tu nic do rzeczy. Umowa nie można znieść obowiązywania przepisów prawa.
Mam wrażenie, że osoba odpowiedzialna za podpisanie umowy sponsorskiej w takim kształcie absolutnie nie była tego świadoma.
Co w sumie jest bardzo smutne.

41 - 60 of 3472 Posts