SkyscraperCity banner

61 - 80 of 3446 Posts

·
Registered
5,585 Posts
Wczoraj taki tam wieśniak stał, w końcu stać go. Co będzie z drogiego auta daleko chodził...

Czekam teraz co SM odpisze.

·
Moderator
76,093 Posts
^^Jeszcze tylko brakowało, żeby zaparkował przy samym środku schodów... :fiddle:

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
6,565 Posts
Discussion Starter #63
^^ czyli co? zgłoszenie do SM?
No pewnie - pisałem o tym już przedwczoraj. A najlepiej do policji, bo z SM w Katowicach to... różnie bywa.

Łosiu;124090468 said:
Mam wrażenie, że osoba odpowiedzialna za podpisanie umowy sponsorskiej w takim kształcie absolutnie nie była tego świadoma.
Co w sumie jest bardzo smutne.
Zapewne i bez tego sprawy pewnie by nie było. A tak - zupełna nieświadomość tego, co tak naprawdę się robi dała efekt nie tyle źle wyglądający, co karygodny (i to dosłownie). Ale ja cały czas żyję nadzieją, że z NOSPR wyjdzie inicjatywa, by dbanie o świeżo położone, eleganckie nawierzchnie stało się w Katowicach rzeczą oczywistą... Bo jak nie stamtąd, to skąd? Z UM?...

Wczoraj taki tam wieśniak stał, w końcu stać go. Co będzie z drogiego auta daleko chodził...
Wśród przedliftowych Phaetonów można przebierać, mając budżet na nowego Fiata Pandę - czyli nie jest to już żaden drogi samochód. W zakupie, bo w utrzymaniu zapewne jest. Natomiast jest w tym aucie olbrzymi wieścontent - mam wrażenie, że od paru lat zmasowaną akcję sprowadzania ich z Niemiec prowadzą różnej maści buraki, dla których samochód ewidentnie jest narzędziem dowartościowania, a luksus (albo "luksus"), jaki Phaeton zapewnia, sprawia przyjemność tak wielką, że odbiera rozum. Co widać na załączonym obrazku - bo generalnie jak się widzi zakaz, to należy to automatycznie przełożyć na prawdopodobieństwo konsekwencji, chyba, że jest się znieczulonym. A mistrzem wieścontentu jest oczywiście Audi Q7.

A z SM życzę powodzenia...

·
Registered
Black cats matter
9,674 Posts
Tutaj chyba trzeba odwołać się do mediów, by nagłośniły sprawę, bo tak to zapowiada się niekończąca walka z januszami parkowania.

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
6,565 Posts
Discussion Starter #65 (Edited)
^^ Wczoraj napisałem do GW.

·
tararam
7,622 Posts
Ja teraz napisałem do UM wniosek z prosbą o zestawienia zgłoszeń i interwencji podejmowanych na ich skutek przez SM. Zobaczymy jak wyglada statystyka - czyli, ile zgloszen konxczy sie interwencja. Mysle, ze to bedzie ciekawe zestawienia
Odpisali, ze nie dysponuja takimi danymi, zbieraja tylko te, które muszą zgodnie z rozporzadzeniem...

·
Registered
6,088 Posts
^^ a art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej (informacja przetworzona) nie będzie mógł mieć tutaj zastosowania?

·
tararam
7,622 Posts
^^ a art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej (informacja przetworzona) nie będzie mógł mieć tutaj zastosowania?
niestety nie - poprosiłem o bardzo skonkretyzowane zestawienia i bez metadanych opisujacych informacje już na wstepie nie da sie ich wytworzyc pozniej. Zadam im pytanie inaczej, ale to musze miec troche czasu ;)

·
Registered
127 Posts
Patrze, czytam i zastanawiam się jak dalece "postępowe " to wszystko ...

Tak po ludzku nie jest wam głupio chodzić po mieście i robić zdjęcia źle zaparkowanym samochodom? Z domu wynieśliście takie zwyczaje czy to pogoń za lajkami pod postami ?

Rozumiem ład przestrzeni publicznej, drożność przejazdu karetek, itp.; ale od tego są odpowiednie służby, coraz większa ilość kamer. Mało ? A jeżeli wam działanie tych służb nie odpowiada do piszcie do nich skargi na notorycznie blokowane miejsca nie dostępne do parkowania, apelujcie by byli w danych miejscach częściej, etc.

Smutno-śmiesznie to wygląda panowie. Wy na każdym kroku jesteście tacy och ach ? Śmieci posegregowane ? Jak Krupa każe jeździć 30km/h to będziecie jeździć na dwójce? Szyby zawsze na niedziele wypucowane ? Lepiej przed wyjściem z domu sprawdzcie dwa razy, bo społeczeństwo obywatelskie czuwa!

ps. nie jestem na żadnym z tych zdjęć

·
Registered
22,902 Posts
Patrze, czytam i zastanawiam się jak dalece "postępowe " to wszystko ...

Tak po ludzku nie jest wam głupio chodzić po mieście i robić zdjęcia źle zaparkowanym samochodom? Z domu wynieśliście takie zwyczaje czy to pogoń za lajkami pod postami ?

Rozumiem ład przestrzeni publicznej, drożność przejazdu karetek, itp.; ale od tego są odpowiednie służby, coraz większa ilość kamer. Mało ? A jeżeli wam działanie tych służb nie odpowiada do piszcie do nich skargi na notorycznie blokowane miejsca nie dostępne do parkowania, apelujcie by byli w danych miejscach częściej, etc.

Smutno-śmiesznie to wygląda panowie. Wy na każdym kroku jesteście tacy och ach ? Śmieci posegregowane ? Jak Krupa każe jeździć 30km/h to będziecie jeździć na dwójce? Szyby zawsze na niedziele wypucowane ? Lepiej przed wyjściem z domu sprawdzcie dwa razy, bo społeczeństwo obywatelskie czuwa!

ps. nie jestem na żadnym z tych zdjęć
:sly: mamy być jak reszta, czyli ta większa część społeczeństwa, która nie zwraca na to na co dzień uwagi, a potem narzeka, że krawężniki zapadnięte / chodniki zastawione i poplamione / płyty chodnikowe pokrzywione i połamane?

·
Registered
5,585 Posts
Tak po ludzku nie jest wam głupio chodzić po mieście i robić zdjęcia źle zaparkowanym samochodom?
A co w tym złego? W Polsce coś takiego jak społeczeństwo obywatelskie praktycznie nie istnieje. Jakby Cię ktoś bił na ulicy to i tak większość ludzi na to nie zwróci uwagi, bo im wszystko jedno. Z parkowaniem jest tak samo.

·
Dear Donald, Yours Ever
34,912 Posts
Jak Krupa każe jeździć 30km/h to będziecie jeździć na dwójce?
Na trójce :tongue:

Co do wujowego parkowania - to naprawdę trzeba tępić! Jakoś 2 lata temu karetka nie mogła dojechać pod blok po sąsiada wymagającego pilnej pomocy medycznej, bo jedna taka kanalia sobie stanęła tak, że zablokowała dojazd. Stała sobie na włączonym silniku! Dwa dni później na tablicy z ogłoszeniami przed wejściem do klatki zobaczyłem klepsydrę. Nadal komuś się chce bronić idiotów?

·
Registered
127 Posts
:sly: mamy być jak reszta, czyli ta większa część społeczeństwa, która nie zwraca na to na co dzień uwagi, a potem narzeka, że krawężniki zapadnięte / chodniki zastawione i poplamione / płyty chodnikowe pokrzywione i połamane?
Większość osób na takie rzeczy nie zwraca uwagi. Widziałem, że tutaj też niektórzy chodzili po całej 3 maja i robili zdjęcia ubytków na płytach, też mnie to może trochę dziwić ale mi to nie przeszkadza.

Robienie zdjęć nieprawidłowo zaparkowanych samochodów (wraz z tablicami) i wrzucani ich do internetu jak i wysyłanie ich do SM jest dla mnie zwykłym świństwem i nadgorliwością. I nic mnie nie obchodzi czy ktoś ma do tego prawo czy nie.

Pytałem co następne ? Będziecie fotografować brudne szyby w oknach ? Spoconych ludzi w tramwajach i wysyłać ich do drogerii?

·
Registered
127 Posts
A co w tym złego? W Polsce coś takiego jak społeczeństwo obywatelskie praktycznie nie istnieje. Jakby Cię ktoś bił na ulicy to i tak większość ludzi na to nie zwróci uwagi, bo im wszystko jedno. Z parkowaniem jest tak samo.
Społeczeństwo obywatelskie przejawia się w tym co w tym wątku uprawiacie ? ( Bo do tego się odnoszę, doceniam wkład środowiska forum gkw/smm w zmiany w klimacie miasta w ostatnich latach).

Na prawdę uważasz, że za granicą gdzie twoim zdaniem - jak mniemam- społeczeństwo obywatelskie jest bardziej rozwinięte- znieczulica na ulicy jest mniejsza?? Zabawne.

·
Visionmonger
20,147 Posts
^^ za (np. zachodnią) granicą społeczeństwo obywatelskie zajmuje się innymi sprawami, bo nie muszą tracić czasu na nieprawidłowo pakujących dupków, którzy nie potrafią znaków odczytać. Tamże nie musi to społeczeństwo robić zdjęć popękanych płyt chodnikowych, bo władze i wykonawcy dbają, żeby nie było takich bubli. Kumasz, czy chcesz więcej przykładów?

A od spoconym ludziom w tramwajach pomóc może tylko klimatyzacja. :D

·
Kajus
392 Posts
Robienie zdjęć nieprawidłowo zaparkowanych samochodów (wraz z tablicami) i wrzucani ich do internetu jak i wysyłanie ich do SM jest dla mnie zwykłym świństwem i nadgorliwością. I nic mnie nie obchodzi czy ktoś ma do tego prawo czy nie.
Dla mnie świństwem jest blokowanie chodników. Ja robię takim samochodom zdjęcia, bo mogę i nic mnie nie obchodzi, że uważasz to za świństwo.
Będę tak robił dalej i nie jesteś w stanie nic na to poradzić. Nie możemy żyć w normalnych warunkach, skoro tak duża część społeczeństwa uważa, że robienie syfu to nic takiego.
Pytałem co następne ? Będziecie fotografować brudne szyby w oknach ? Spoconych ludzi w tramwajach i wysyłać ich do drogerii?
A jeżeli tak to co? Masz tym jakiś problem? Zastanawiam się co Cię w ogóle to obchodzi, że ktoś tak robi, że zioniesz takim hejtem.
Może masz na tym coś do stracenia?

• Like
Reactions: michael_siberia

·
Registered
127 Posts
Dla mnie świństwem jest blokowanie chodników. Ja robię takim samochodom zdjęcia, bo mogę i nic mnie nie obchodzi, że uważasz to za świństwo.
Będę tak robił dalej i nie jesteś w stanie nic na to poradzić. Nie możemy żyć w normalnych warunkach, skoro tak duża część społeczeństwa uważa, że robienie syfu to nic takiego.
Via internet nic nie mogę na to poradzić po za dyskusją i uświadamianiem. Nie wiem dlaczego mi odbierasz odbierasz prawo do krytyki twojej postawy,z którą publicznie się tutaj obnosisz. Czyżbyś liczył jedynie na poklask ?
A jeżeli tak to co? Masz tym jakiś problem? Zastanawiam się co Cię w ogóle to obchodzi, że ktoś tak robi, że zioniesz takim hejtem.
Może masz na tym coś do stracenia?
Tak mam z tym problem. Nie podoba mi się ta wszechobecna inwigilacja, nie podoba mi się też takie szeryfowanie. Rób co chcesz, miej świadomość, że ludzie będą to oceniać ..

Jeszcze raz wrócę do argumentu o naszych zachodnich sąsiadach. Tak się składa, że oni są na tyle świadomi, że gogle maps jest praktycznie niedostępne. Podobnie ma się rzecz z wideo rejestratorami, których jak mogę się domyślać jesteś wielkim fanem :)

·
Registered
5,585 Posts
Tak mam z tym problem. Nie podoba mi się ta wszechobecna inwigilacja,
Ale przecież mówimy o przestrzeni publicznej, więc nie rozumiem pojęcia inwigilacja w odniesieniu do fotografowania pojazdów.

Jeszcze raz wrócę do argumentu o naszych zachodnich sąsiadach. Tak się składa, że oni są na tyle świadomi, że gogle maps jest praktycznie niedostępne.
Niedostępne? Pierwsze słyszę.
Btw. google street view jako pierwsze zaczęło się pojawiać w krajach zachodniej Europy. ;)

·
Registered
127 Posts
Ale przecież mówimy o przestrzeni publicznej, więc nie rozumiem pojęcia inwigilacja w odniesieniu do fotografowania pojazdów.

Niedostępne? Pierwsze słyszę.
Btw. google street view jako pierwsze zaczęło się pojawiać w krajach zachodniej Europy. ;)
Miałem oczywiście na myśli street view. Mój błąd. Zaczęlo się pojawiać tam ale szybko zniknęło.

61 - 80 of 3446 Posts