SkyscraperCity banner

101 - 120 of 3388 Posts

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
Joined
·
6,259 Posts
Discussion Starter #102
No tak, dzień zjazdu studiów zaocznych.

Przyszłość narodu. Phi...
 

·
Moderator
Joined
·
75,219 Posts
...i komentarz pod postem - cytuję: "przecież nikt nie jeździ na rowerze w tym mieście" ;)
(źródło: Fb katowice24.info )
Ciekawe, czy gdyby po samochodzie przejechał jakiś szalony crossowiec (bo w końcu samochód stał na ścieżce), to właściciel pojazdu mógłby wnioskować o jakieś roszczenia za ewentualne zniszczenia :D :nuts:
 

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
Joined
·
6,259 Posts
Discussion Starter #106
No paradne to jest po prostu :lol:

 

·
Decomposed User
Joined
·
3,395 Posts
Kurcze, a była taka szansa na zaoszczędzenie na budowie dróg dla dostawców i dodatkowej bramy. Szkoda, że wcześniej policja nie przedstawiła takiej wykładni.

:troll:
 

·
Registered
Joined
·
5,909 Posts
@MajKeR - słów nie mam:(.
@sky - obawiam się, że "samochody", o których pisze policja, cytowana przez MajKeRa zostałyby potraktowane przez SM tak samo:(.
 

·
Registered
Joined
·
2,164 Posts
Czy na Dobrowolskiego te auta zawsze tak stają na trawie na pasie rozdziału między jezdniami ? I w ogóle wszędzie gdzie się tylko da ?

 

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
Joined
·
6,259 Posts
Discussion Starter #112
Policja łaskawa dla urzędników parkujących przed NOSPR
Przemysław Jedlecki | 19.06.2015 08:15


Samochody urzędników parkujące przed głównym wejściem do NOSPR-u (FOTO CZYTELNIK)

W marcu grupa urzędników zaparkowała swoje samochody na zakazie przed wejściem do NOSPR. Jeden z mieszkańców o sprawie zawiadomił policję. A ta ograniczyła się do pouczenia łamiących przepisy. Czy warto upominać się o przestrzeganie prawa?

Reprezentacyjny plac Wojciecha Kilara, który jest przedpolem gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, niemal od początku był ulubionym miejscem kierowców, którzy podczas koncertów i innych wydarzeń parkowali tu swoje samochody. Działo się tak, chociaż obok znajduje się ogromny darmowy parking. Dlatego od jesieni zeszłego roku obowiązuje tu zakaz postoju. Owszem, samochody mogą tu wjechać, ale nie wolno im się zatrzymać dłużej niż na minutę.

Wykonywali czynności służbowe

Zakaz wciąż jest ignorowany. Ostatnio zaparkowano tu wozy, które reklamowały pewien salon samochodowy, wcześniej, bo w marcu swoje pojazdy przed samym wejściem zostawiło kilku urzędników. Ich służbowe auta stały na zakazie, chociaż NOSPR ma tzw. wjazd techniczny na tyłach budynku, który z powodzeniem może służyć wszelkim dostawom. To ważna informacja, bo urzędnicy tłumaczyli się później, że przywieźli do budynku "niezbędne materiały oraz sprzęt" przed wizytą prezydentów Polski oraz Węgier.

Parkujące auta wypatrzył pan Michał i wykonane na dowód zdjęcia przesłał policji. Parę dni temu z katowickiej komendy dostał trzy listy w sprawie trzech spośród sześciu sfotografowanych przez siebie aut.

Nadkomisarz Renata Hałabuda, zastępca naczelnika wydziału prewencji, napisała do pana Michała, że przeprowadzono w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Z pisma dowiadujemy się też, że kierowcy przyznali się, że 19 marca około godz. 15.30 zostawili samochody w tym miejscu. Wyjaśnili jednak, że wykonywali wtedy czynności służbowe związane z przygotowaniem wizyty prezydentów i zaparkowali, żeby wypakować materiały. Policjanci uznali, że w tej sytuacji odpowiednim środkiem "oddziaływania wychowawczego" na kierowców będzie pouczenie.

Arogancja to, czy pycha?

Oczywiście nie bronią kierowców, którzy złamali przepisy, ale w rozmowie z nami przedstawiciel policji mówi, że nie postąpili oni złośliwie. Jak w takim razie nazwać parkowanie na zakazie, mimo że na miejscu były wszelkie warunki, by postąpić inaczej? Arogancją? Pychą? A może lenistwem i głupotą? Oczywiście, że nie zawsze trzeba karać od razu kierowców mandatami. Ale w tym przypadku aż się o to prosiło. To przecież władze ustawiły tu zakaz, które same złamały. Czy surowsze kary są tylko dla Kowalskiego?

Ciekawe jest też zakończenie pisma z policji. Pana Michała pouczono, że może złożyć zażalenie na taki finał sprawy. Ten jeszcze nie zdecydował, czy z tego prawa skorzystać. W końcu nie jest pieniaczem. Chciał jednak zwrócić uwagę na poważny problem. Teraz zastanawia się, czy na pouczeniu cała historia skończy się również dla kierowców trzech innych sfotografowanych przez niego koło NOSPR aut. No i podstawowe pytanie, czy warto zwracać uwagę i troszczyć się o przestrzeń publiczną, skoro tym, którzy jej nie szanują, wszystko uchodzi na sucho?
Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/...ow_parkujacych_przed_NOSPR.html#ixzz3dUJlkH8z
 

·
Registered
Joined
·
1,716 Posts
ul. Starowiejska , nowa restauracja japońskaprzejście tylko dla smukłych Japończyków , bo rozpasane polskie krowy sie usadowiły jak trzeba
 

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
Joined
·
6,259 Posts
Discussion Starter #116
Łosiu;124909013 said:
MajKeR, co by Jedlecki robił gdybyś nie podsuwał mu tematów? ;)
Może pisałby więcej o tramwajach? :) Teraz czekam na jakiś umoralniający cykl o tramwaju do Miechowic w Bytomiu :)

A co do ulicy Starowiejskiej... nie wiedziałem nawet o jej istnieniu :D Zawsze nazywałem "starowiejską" ul. Staromiejską :D
 
  • Like
Reactions: Łosiu

·
Registered
Joined
·
799 Posts
Czy spotkaliście się z przepisem zakazu parkowania samochodów dostawczych typu ducato sprinter itp wyłączając z nich zaopatrzenie na parkingach osiedlowych.Ja rozumiem, że każdy chce wjechać do swojego bloku ale wiele "firmowych" samochodów tak parkuje i zabierają (przynajmniej u mnie) z 6 miejsc
 

·
Registered
Joined
·
2,120 Posts
Możecie mi wyjaśnić dlaczego Straż Miejska czy też Policja nie wlepia mandatów za prakowanie na chodnikach w rejonie Mickiewicza i na chodnikach tej nowej drogi z Skargi w Mickiewicza dla busów? Czy chodzi o to, że to nadal teren budowy?
 
101 - 120 of 3388 Posts
Top