SkyscraperCity banner

161 - 180 of 3406 Posts

·
Moderator
75,358 Posts
Powinni odstawiać takiego na parking najlepiej w Murckach albo Szopienicach.
Niezależnie gdzie, byleby minimalny koszt odbioru z parkingu wynosił więcej niż 500zł :nuts: Szczyt chamstwa.

·
Registered
63 Posts
Pod takim kolosem jak MCK parking na 1000+ miejsc był by idealny, służyłby jednocześnie Spodkowi a i w dniach wolnych od imprez w jednym z tych dwóch budynków całej strefie kultury, w zasadzie jak dla mnie to był główny argument za budową aż tak rozległego budynku w takim miejscu, którego łatwiej przeskoczyć niż obejść...byłem zaskoczony że nie powstał tam większy parking, trym bardziej że budowa oddzielnego budynku pod wielopoziomowy parking nie dodała by blasku strefie kultury. Brak zaplecza parkingowego w bliskim sąsiedztwie Spodka jeszcze bardziej jest nie zrozumiały w kontekście tego że w znacznym stopniu zaprzepaściła powrót jego do dawnej "formy", przecież nie można blokować samochodami śródmieścia i koszutki częściej niż kilka razy w roku.... Generalnie skoro się idzie na łatwiznę sytuacje jak na powyższych zdjęciach nie powinny specjalnie dziwić...

·
Registered
391 Posts
Pod takim kolosem jak MCK parking na 1000+ miejsc był by idealny, służyłby jednocześnie Spodkowi a i w dniach wolnych od imprez w jednym z tych dwóch budynków całej strefie kultury, w zasadzie jak dla mnie to był główny argument za budową aż tak rozległego budynku w takim miejscu, którego łatwiej przeskoczyć niż obejść...byłem zaskoczony że nie powstał tam większy parking, trym bardziej że budowa oddzielnego budynku pod wielopoziomowy parking nie dodała by blasku strefie kultury. Brak zaplecza parkingowego w bliskim sąsiedztwie Spodka jeszcze bardziej jest nie zrozumiały w kontekście tego że w znacznym stopniu zaprzepaściła powrót jego do dawnej "formy", przecież nie można blokować samochodami śródmieścia i koszutki częściej niż kilka razy w roku.... Generalnie skoro się idzie na łatwiznę sytuacje jak na powyższych zdjęciach nie powinny specjalnie dziwić...
W strefie kultury jest parking na ponad 1000 samochodów więc nie widzę problemu. Z parkingu do poszczególnych budynków jest ile 5min?

·
Registered
63 Posts
Problem w tym że duży otwarty parking nie jest zbyt nazwijmy to ogólnie miastotwórczy, na przestrzeni lat powinny (sytuacja idealna według mnie) powstawac tam: zieleń, kolejne budynki trzymające poziom architektoniczny tych już powstałych, z własnym podziemnym zpaleczem parkingowym.

·
Visionmonger
20,147 Posts
W strefie kultury jest parking na ponad 1000 samochodów więc nie widzę problemu. Z parkingu do poszczególnych budynków jest ile 5min?
2 minuty. Parking jest idealnie rozmieszczony pomiędzy budynkami sali koncertowej muzeum i hal konferencyjnych.

·
Registered
1,105 Posts
^^ Ale przejście do MCK z tego parkingu dla wielu przyrośniętych do fotela jest nierealne, bo trzeba byłoby PRZEJŚĆ PRZEZ ULICĘ, czyli na moment wejść w rolę najbardziej znienawidzonego użytkownika drogi, jakim jest pieszy. :lol: To się nie godzi dla tru-polskiego-kierowcy. Aby pozostać prawilnym motofanem, należy podjechać pod same drzwi. :nuts:

·
Registered
5,923 Posts
^^ Ale przejście do MCK z tego parkingu dla wielu przyrośniętych do fotela jest nierealne, bo trzeba byłoby PRZEJŚĆ PRZEZ ULICĘ, czyli na moment wejść w rolę najbardziej znienawidzonego użytkownika drogi, jakim jest pieszy. :lol: To się nie godzi dla tru-polskiego-kierowcy. Aby pozostać prawilnym motofanem, należy podjechać pod same drzwi. :nuts:
Prawilnym człowiekiem z klasą! Po prostu - z klasą!
A pod same drzwi można podjechać tylko w jednym wypadku - jeżeli nie da się wjechać do środka!

·
Registered
63 Posts
Widok z dachu MCK na wschód:
I co podoba ci się taki widok ?
Wiem że to już musztarda po obidzie ale idealny parking dla NOSPR MCK i Spodka to wedlug mnie był by pod parking podziemny pod MCK,...wtedy można by urządzić powyższy teren bardziej atrakcyjnie szczególnie z punktu widzenia niezmotoryzowanych.

·
Registered
1,105 Posts
^^ Przecież nie chodziło o to... Dyskusja była, dlaczego ludzie zostawiali samochody na dziko na chodnikach skoro jest taki parking w pobliżu. A czy w przyszłości sprawa parkingów powinna zostać w obecnej formie to już nowy temat. Pewnie lepszy byłby kryty obiekt wielokondygnacyjny, żeby auta schować a teren zagospodarować jakoś lepiej. Nie zmienia to jednego faktu, że na chwilę obecną miejsc parkingowych jest pod dostatkiem, a mimo to stoją puste i ciągle znajdują się jakieś odchyły od normy, które muszą zaparkować "gdzie im pasuje".

·
Registered
63 Posts
No ok była to mała dygresja z mojej strony, ale gdzie miałem wylać swoje żale jak nie w tym wątku :) Generlanie gdyby wtedy pomyślano to prawdopodobnie pomijąjąc ekstremalne przypadki rozwiązanie o którym pisałem raz że w znacyzm stopniu uczyniło by proceder parklowania na dziko pod Spodkiem i MCK ( jak i np na korfantego na której z tego co wiem to też w dniach kiedy są imprezy cięzko o miejce parkingowe dla stałych mieszkańców) mniej kuszącym, dwa że jest to budynek współfinansowany z funduszy unijnych więc koszt jakie poniosło by miasto za dodatkowe miejsca parkingowe był by teoretycznie niższy niż w przypadku budowy nowego samodzielnego parkingu, a trzy powiedzmy że względy estetyczne.

·
Registered
369 Posts
^^ aż dziecko nie wytrzymało, wyszło z wózka i zdjęcie zrobiło ;)

·
¡La Ley y la Justicia!
Fiat 126p
6,327 Posts
Discussion Starter #177
Jak wchodzę w takie dyskusje jak ta, to stwierdzam, że nie cierpię SSC. 15-sekundowa przerwa między lajkami zabiera mi cenne minuty mojego życia. ;)

Wyznam Wam przy tej okazji, że od pewnego czasu staram się omijać takie miejsca w Katowicach. To znaczy - Olimpijską przy MCK, Warszawską na końcu, Mickiewicza, Pańki przy Wydziale Prawa UŚ... Wylepiłbym cały zapas pewnych naklejek, a efekt i tak mizerny. Szkoda się wkurzać po prostu. A jakbym miał wysyłać zdjęcia tak zaparkowanych aut do SM, to pewnie bym z komisariatu na Żelaznej nie wychodził.

·
Registered
22,016 Posts
Jak wchodzę w takie dyskusje jak ta, to stwierdzam, że nie cierpię SSC. 15-sekundowa przerwa między lajkami zabiera mi cenne minuty mojego życia. ;)

Wyznam Wam przy tej okazji, że od pewnego czasu staram się omijać takie miejsca w Katowicach. To znaczy - Olimpijską przy MCK, Warszawską na końcu, Mickiewicza, Pańki przy Wydziale Prawa UŚ... Wylepiłbym cały zapas pewnych naklejek, a efekt i tak mizerny. Szkoda się wkurzać po prostu. A jakbym miał wysyłać zdjęcia tak zaparkowanych aut do SM, to pewnie bym z komisariatu na Żelaznej nie wychodził.
na Pańki ta droga dla rowerów jest już strasznie "pofalowana" - co można zaobserwować, gdy nie stoją tam "zacumowane" autka (a stoją prawie zawsze ;) )

161 - 180 of 3406 Posts