SkyscraperCity banner

121 - 140 of 140 Posts

·
Registered
435 Posts
Mam pewien problem z Pomnikiem Powstańców Śląskich a właściwie z otoczeniem bo sam pomnik w sobie jest dla mnie jednym z nienaruszalnych symboli Katowic.
Swego czasu prawdopodobnie tu na forum przewinęło się zdjęcie z zieloną trawą wzdłuż PPŚ.
Jak dla mnie zdecydowanie poprawiło to estetykę tego miejsca.
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie myśl, że te miejsce powinno się doczekać fajniejszej przestrzeni wokół pomnika.

·
Registered
8,027 Posts
Mam pewien problem z Pomnikiem Powstańców Śląskich a właściwie z otoczeniem bo sam pomnik w sobie jest dla mnie jednym z nienaruszalnych symboli Katowic.
Swego czasu prawdopodobnie tu na forum przewinęło się zdjęcie z zieloną trawą wzdłuż PPŚ.
Jak dla mnie zdecydowanie poprawiło to estetykę tego miejsca.
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie myśl, że te miejsce powinno się doczekać fajniejszej przestrzeni wokół pomnika.
I właśnie w takim aspekcie mogłaby być rozważana koncepcja przeprowadzenia linii tramwajowej w stronę Sosnowca łukowatym skrajem przestrzeni przed tym pomnikiem, przy brzegu Parku Powstańców.
Sprawę znacznie ułatwia fakt, że dziś już nie ma tysięcy powstańców zapełniających cały ten pochyły plac przy licznych uroczystościach jak w pierwszych latach po wzniesieniu tego pomnika.

·
Registered
Black cats matter
5,966 Posts
Ja bym wolał jednak zrobić z terenu pomnika miejsce spotkań dla ludzi (trochę bardziej ukulturalnione niż obecnie) dostępne przez cały rok, a nie tylko okazyjne miejsce do parad, hołdów i przemówień niż przecinać go nitką tramwajową. W samym parku natomiast pozbyłbym się pizzy hut (pasuje tam jak świni siodło) i zastąpił go jakąś fajną, dużą, nowoczesną makietą pałacu Thiele-Winklerów.

121 - 140 of 140 Posts