SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1437 Posts

·
Registered
Joined
·
1,996 Posts
Discussion Starter #1 (Edited by Moderator)

Type of project: office
Commencement of construction: First phase: 2019; Second phase: 2020
Project Opening: First phase: 2021; Second phase: 2022
Developer and property manager: TriGranit
GLA (M²): First phase: 20,215; Second Phase: 20,000
Parking Spaces: First phase: 422 underground; Second phase: 280 on ground and 151 underground

The Silesia for Business (S4B) is an office complex with two phases and altogether 40,000 sqm GLA, that will be located in Katowice, Poland, at an excellent location neighbouring one of the region’s largest and most successful commercial centre, the award-winning Silesia City Center (developed by TriGranit in 2005) as well as the Debowe Tarasy residential estate. The Class A office towers with 14 above the ground floors will be equipped with 6 modern lifts each, extensive bicycle parking including shower and change room facilities, in-house auxiliary rooms, two sources of power supply and security electricity generators. The office spaces will be available from 350 m2, with the possibility of having micro-tenants from approx. 150 m2. The sustainable building solutions consist of Intelligent Building Management System, electric car charging stations and energy efficient mechanical and electrical equipment and installations. The neighborhood of the Silesian metropolitan area is an ideal place for future tenants and employees, as – thanks to also the Silesia City Center - plenty of services units, culture and entertainment facilities and health centres are located nearby, such as the Spodek Sportsand Entertainment Arena, several pharmacies, a hospital, cafes bars and restaurants. With the benefits of the city center location, the complex will be easily accessible by freeways and means of public transport, with excellent connections to the airports in Pyrzowice and Kraków, the railway station and practically any spot in the city and the region – all of this makes the towers an ideal place for business.

źródło: https://trigranit.com/project/silesia-for-business/____________________________________________________________________________________________________________
Pierwotna treść posta :
Rusza budowa Silesia Office Towers


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, 60 tys. metrów kw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zbuduje w Katowicach węgierski deweloper TriGránit, w ramach III etapu projektu miejskiego Silesia City Center.

W skład biurowej części projektu Silesia Office Towers, obecnie największej tego typu inwestycji w mieście, wejdą dwa połączone ze sobą budynki:
- wyższy, 34-kondygnacyjny, o wys. 125 m i pow. użytkowej 40 tys. m kw.;
- oraz niższy, 15-kondygnacyjny o wys. 55 m i pow. użytkowej 20 tys. m kw.


Będą wyposażone w najwyższej klasy urządzenia techniczne, w tym nowoczesny system wind i monitoring. Całość uzupełnią naziemne i podziemne parkingi.

Koncepcja architektoniczna biurowców powstała w Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates, której szefem jest wybitny polski architekt Stefan Kuryłowicz.


Inwestor planuje wkrótce rozpoczęcie procesu komercjalizacji, a budowę rozpocznie jeszcze w tym roku. Przewidywany termin oddania biurowców do użytku to połowa 2009 roku.

Silesia Office Towers to kolejny projekt o profilu biurowym firmy TriGránit. Deweloper posiada już w swoim portfolio tego typu realizacje w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Budapeszcie (West End Office Complex, Millenium Tower I, II i III) i Bratysławie (Millenium Tower I i II).
 

·
Ślązak tu i tam
Joined
·
363 Posts
Super!
Rusza zapowiadana od dłuższego czasu inwestycja.
Teraz tylko brakuje nowego biurowca (Chorzowska 52) i czegoś na terenie starej huty i zjeżdżając ze średnicówki będziemy mieli prawdziwe "city".
 

·
Registered
Joined
·
1,996 Posts
Discussion Starter #5
Może nisko, ale poczekajmy na większe wizualizacje żeby ocenić. Większą wartość dla mnie ma ładnie architektoniczny budynek niż np. 200m pudło ;)
 

·
Banned
Joined
·
136 Posts
chcialbym zoabczyc wieksze wizualizacje
 

·
Registered
Joined
·
3,244 Posts
wstyd mi przyznać ale nie kojarzę skąd to może być widok. Przy czym rozumiem że ten ciemniejszy jest wyższy
 

·
Registered
Joined
·
3,244 Posts
czyli co nie ma jeszcze odpowiedzi. Coś ten rysunek jest nie tak chyba że to tylko takie pokazanie obiegowe dwóch budynków bez kontekstu obszarowego. Bo jeśli przyjąć że jest to widok w strone Chorzowa to by wynikało że wyższy budynek powstałby na tej działce przed Tesco ;) Chyba że to widok od budowy nowego osiedla w kierunku Baildon ale po pierwsze droga tam opada a nie wznosi się a po drugie w ten sposób te wieżowce na jednej działce się tam nie zmieszczą
 

·
Registered
Joined
·
1,996 Posts
Discussion Starter #9
Nawet nie wiadomo czy to te budynki ;) Może portal wnp.pl wrzucił sobie jakąś starą wizualizację ;)

Czy ktoś może potwierdzić że budynki powstaną na 100% na tej działce?
 

·
Registered
Joined
·
3,244 Posts
a sorry teraz dopiero bardziej wytężyłem wzrok czyli to po lewej to nie jest droga a więc jest to widok jakby z tej działki w kierunku centrum
 

·
Registered
Joined
·
3,244 Posts
swoją droga wizualizacja nie tylko mała ale idiotycznie przedstawiona gdyż zwykły śmiertelnik mało taki widok ujrzy. Nie ma tu nawet wieży wyciagowej.
Swoją drogą bardzo duze i skomplikowane przyziemie ma ten wyższy budynek
 

·
tararam
Joined
·
7,618 Posts
Czy ktoś może potwierdzić że budynki powstaną na 100% na tej działce?
tak, przynajmniej w/g planow z marca :)

ponadto jeszcze w kwietniu planowano budowe estakady czy czegos w tym stylu co mialoby laczyc nowe obiekty z centrum handlowym i mialoby to przebiegac nad droga, ktora eraz oddziela centrum wlasnie od tej dzialki. ale jak widac sytuacja jest dynamiczna i nie wiem czy to dalej aktualne :)
 

·
tararam
Joined
·
7,618 Posts
a ha te 125 metrow ( czyli tyle ile ma Altus) moze wynikac z tego co kiedys mowil Prez. Uszok na jakims spotkaniu, chyba dot. inwestycji PKP w miescie

otoz ponoc Urzad Lotnictwa Cywilnego zgodzil sie zeby poki cio powstawaly tylko budynki do tej wysokosci, ale miasto toczy rozmowy zeby zwiekszyc ten limit

na samym spotkaniu nie bylem wiec to co pisze moze byc obarczone pewna niedokladnoscia, ale tak to zapamietalem z przekazu uczestnika tego spotkania t/j salutuja ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,996 Posts
Discussion Starter #14
Chodzi o to (o ile się nie mylę) że można budować na jaką wysokość się chce, ale trzeba mieć zgodę z ULC której wydawanie trwa kupę czasu. Zresztą było nawet w prasie że UM Katowice chce wystosować pismo do ULC o całkowite zniesienie tego prawa pytania o zgodę na budowę wysokościowców.

Skończy się pewnie zakazem latania po północnej stronie lotniska, tak jak do tej pory niby jest, ale widzę od paru dni jak latają szybowce nad m.in biblioteką Śląską czy nowo budowanym sądem ;)

Ciekawe kiedy pojawią się wizualizacje Silesia Office Towers na stronie http://www.apaka.com.pl
 

·
Registered
Joined
·
17,984 Posts
W zasadzie z jednej strony mogłby to być jeden wieżowiec 180 m (125+55)
Z drugiej dwa biurowce będą tworzyły razem ze Skanską dobrą tkankę miejską, więc to obecne rozwiąznie wydaje sie byc lepsze.

Tylko wizualek brak. Ten czarny na zdjeciu wygląda jak szkieletor :p
 

·
Registered
Joined
·
1,996 Posts
Discussion Starter #18
Gdyby ktoś się nie orientował to tak budynki będą usytuowane na tej działceBędzie bardzo fajna kładka, a znając sposób wykończenia i dbania o małą architekturę można być pewnym że będzie naprawdę ładnie :)

Teraz trzeba wykombinować wizualizacje jak będą wyglądać te dwa budynki ;)
 

·
Registered
Joined
·
679 Posts
jakoś mam wrażenie, że w końcu coś się może zacznie budować :D dziś uszok coś tam majaczył o odzyskaniu działki na młyńskiej gdzie obecnie jest cudny parking, może tym też się zajmą w końcu
 

·
Registered
Joined
·
1,996 Posts
Discussion Starter #20
jakoś mam wrażenie, że w końcu coś się może zacznie budować :D dziś uszok coś tam majaczył o odzyskaniu działki na młyńskiej gdzie obecnie jest cudny parking, może tym też się zajmą w końcu

To jest OT, ale działkę tą kupiła pewna firma która chcę tam wybudować biurowiec z podziemnym parkingiem na 300 samochodów, problem w tym że Uszok chciał mieć prawo pierwokupu to tej działki i mu się nie udało. Znając tego człowieka będzie robił wszystko aby ten budynek tam nie powstał mimo zapewnień inwestora że kupili zgodnie z prawem od poprzedniego właściciela.

Tutaj http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4379132.html jest na ten temat artykuł. Proponuje jednak ten wątek przenieść tutaj http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=304122
 
1 - 20 of 1437 Posts
Top