SkyscraperCity banner

1541 - 1560 of 1598 Posts

·
Registered
Joined
·
7,804 Posts
^^ bardziej chodziło mi o to, że pani dyrektor "rzuca się" o potencjalne bloki na tyłach M-ŚL, a nie dostrzega akwariów zestawionych ze starymi obiektami pokopalnianymi (w jednym z takich akwariów przecież ona urzęduje) :D
Rzeczywiście, jak toporną i pseudonowoczesną trzeba mieć naturę i wrażliwość, by uznać, że te seledynowe (seledynowe!) akwaria pasują do nieskładnie poskładanych budynków pokopalnianych.
 

·
Registered
Joined
·
737 Posts
^^ A ja żałuję, że te 3 stoją w jednym rzędzie. Liczyłem w trakcie budowy drugiej wierzy, że kolejne będą również postawione asymetrycznie. W sytuacji, gdy mamy obok siebie więcej niż 2 takie same budynki, podoba mi się jak są trochę "porozrzucane", nadaje to trochę dynamiki całej inwestycji. A jak są w rzędzie to jakoś gubią mi się poszczególne budynki, zlewają się w jedną całość.
 

·
PublicSpace&Chardonnay
Joined
·
1,499 Posts
No właśnie mnie zastanawiało... Nie miałem okazji widzieć tego miejsca z bliższej perspektywy. Czy mamy tu jakąś wartość dodaną w zakresie urbanistyki czy wygenerowania jakiejś nowej przestrzeni. Czy też to wcale nie przypadek, że nie miałem okazji tego miejsca poznać bliżej?
 

·
Registered
Joined
·
280 Posts
Nie wydaje mi się, żeby można tam było mówić o przestrzeni. Na teren otaczający tiramisu nikt poza pracującymi tam nie ma żadnego powodu wchodzić. Otoczenie jest wybitnie nieprzyjazne.

Chorzowska jest że głośna i śmierdząca, a na dodatek chodnik po jej południowej stronie opada w dół i w górę, co sprawia, że chodzenie nią jest wybitnie nieprzyjemne. A cały teren Baildony nawet jeśli da się przeciąć pieszo, to nigdy nie ma się pewności, gdzie chodzimy po drogach publicznych, a gdzie po prywatnych terenach zakładów.
 

·
Registered
Joined
·
240 Posts
Generalnie z przestrzenią dla pieszych już jest w tamtych okolicach ciężko.
Pomiędzy ulicami Baildona/Szewczenki - Marcina znajdują się parkingi aut firmowych Opala, T-Mobile i kilku innych okolicznych firm. Doliczając do tego samochody własne pracowników to robi się tam prawdziwy sajgon.
Ruch w godzinach pracy jest tam niemiłosierny.
 

·
Registered
Joined
·
7,804 Posts
^^^^ Przestrzeń dla pieszych można by tam zacząć generować, zabudowując rozsądnie tereny po hucie. Na to już budowany Lerła Merlę zaprzepaścił szansę.
Jak to?
Przecież przed "Lerła Merlę" pozostawiono znakomity "zabytek".
Podobnie jak przed Libero możnaby więc urządzić tam znakomity plac integrujący pieszych. Byłoby pięknie. :)
 

·
Registered
Joined
·
1,031 Posts
Co do ustawienia Tiramisu nie mógłby się bardziej nie zgodzić z osobami, które je źle odbierają...
To, oczywiście, moje i Wasze subiektywne odczucia.
 

·
Registered
Joined
·
7,804 Posts
To już było, ale nie mogę się powstrzymać z żalu:
Jakąż doskonałą sytuację architektoniczną i urbanistyczną zmarnowano przez to, że tego monumentalnego wejścia przemysłowego nie zintegrowano z marketem budowlanym za nim!

A ileż by oszczędności można było uzyskać gdyby tenże market został pomieszczony w odpowiednio zaadaptowanych zachowanych całych halach.
Te hale to były bardzo solidne budowle nadające się do zagospodarowania na obszernych dwóch poziomach z dowolnym wystrojem zewnętrznym.
Trochę pomyślunku a byłaby katowicka mini-Manufaktura.
 
1541 - 1560 of 1598 Posts
Top