Skyscraper City Forum banner
1 - 5 of 5 Posts

·
Registered
Joined
·
467 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kayseri'ye ikinci stat yapılacak-

Yeni stat yapımı konusunda ciddi çalışma içinde olduklarını belirten Özhaseki, şöyle devam etti:

''4-5 yer gösterildi, hiç biri stat yapmaya uygun değil. 2-3 yer üzerinde de çalışıyoruz. O stat, kesinlikle 30 bin kişilik olmayacak. 15 bin, en fazla 20 bin kişilik olacak. Bu kadar lüks olmayacak ama işimizi görecek. Tribünlerin üzerini kapatıp, ortanın güneş almasını sağlayacağız. Küçük bayram etkinliklerini orada yapmayı düşünüyoruz. Böyle bir stada ihtiyacımız var. Şehrin doğusunda, raylı sistem güzergahında olsun istiyoruz. Bu şartları taşıyan arazi kolay bulunmuyor. Kısa zamanda ikinci stat yerini belirleriz. İkinci stat yapılıncaya kadar Erciyesspor Kadir Has Stadyumu'nda başlar ama stat kaldırmıyorsa, çimler bozuluyorsa, Kayserispor'un oynamasına zarar verecek hale gelirse, o zaman dışarıdaki stada mecburen transfer edeceğiz.''
sporx

Kayseri kamuoyunda uzun süredir Erciyesspor için yeni bir stadyum gündemdeydi anlaşılan o ki 2. stad fikri ciddiyet kazanmış bu sebepten başlık açmayı uygun gördüm;Baştan belirteyim;başka şehirlerde bir tane stad yokken Kayseri'ye neden 2.si yapılıyor gibi anlamsız tartışmalara girmeyelim ilkinde (Kadir Has) olduğu gibi bu stad da Büyükşehir Bld. ve şehir sanayicileri ortak hareket ederek gerçekleştirilecek..İlk etapta 10.000 kişilik düşünülen kapasite habere bakılırsa 15-20.000 seviyesine çıkartılmış;2.stadı yapmaktaki en büyük gerekçe ise Kadir Has çimlerinin sık sık yenilenmesine ve bakımının uzman ekiplerce yapılıyor olmasına rağmen iki takım için zeminin ağır gelmesi ve çabuk bozulması..Bayram,tören vs. gibi aktiviteler de yine 2. stada kaydırılacak..Şehrimize hayırlı olsun şimdiden..
 

·
Registered
Joined
·
4,629 Posts
2.stadyumun yapılması saçma değil, 2 takım varsa evet 2 stadyum olmalı zaten ama asıl saçma olan durum futbol kültürü olmayan bir şehirde, taraftarı maça gitmeyen bir şehirde 2 futbol takımının olması abesle iştigal..
 

·
Melody of a lost soul
Joined
·
164 Posts
Kardes futbol kültürü birak bizim millete spor kültürü yok. Olimpiyatan hala madalya alamamis bir ülkenin ilk önce bunlari çözmesi lazim.
 
1 - 5 of 5 Posts
Top