SkyscraperCity banner

1 - 20 of 201 Posts

·
Moderator
Joined
·
31,602 Posts
Discussion Starter #1

·
Moderator
Joined
·
31,602 Posts
Discussion Starter #4
Ben de bir şeye benzetemiyorum :(
 

·
Moderator
Joined
·
31,602 Posts
Discussion Starter #7
cidden tuhafmış o da ^^

yalnız balkonları sevdim :)
 
  • Like
Reactions: taskula

·
Registered
Joined
·
60 Posts
dışardan bakmak zorunda olanlar için son derece sinir bozucu ve çirkin olsa da, en azından içinde yaşayanlar için keyifli bir yapıya benziyo.
Bizimkiler hem içten hem dıştan yanmalı :)
 

·
Moderator
Joined
·
31,602 Posts
Discussion Starter #9
bugün,
 
  • Like
Reactions: taskula and Erhan

·
Moderator
Joined
·
31,602 Posts
Discussion Starter #10
Temel atılmış,
a blokta sert bir kaya vardı kırılması uzun sürdü otoparkların temel betonu atıldı ana binanı temeli devam ediyor cuma gunu bir bolumunun betonu var on gun içinde binan bir bolumunde( -5) kattın betonuda atılır fotografda ilerleyen zamanlarda gönderecegim
 

·
Registered
Joined
·
168 Posts
Resimleri 7 mart 2015 tarihinde çektim. Tapu ile ilgili bilgi yok. Sözleşmeleri yeniliyorlar. Daire numaraları değişmiş. 1+0 sayısı azalmış. Bir de teslim tarihi aralık 2016 olmuş. Satış ofisinde başka bilgi yok.
 

·
Moderator
Joined
·
31,602 Posts
Discussion Starter #15
-
Kentplus inşaatında 3. kule vinçi kurmuşlar,
A blok inşaatında 3 kat otopark inşaatı bitmiş (temelden yol hızasına 15m ymiş yükseklik), 4.kat itibari ile dükkan katlarına başlamışlar,
B blok inşaatında temele beton dökme işlemi devam ediyordu , 3.kule vinçi B blok inşaatının ortasına kurmuşlar
C blok un yapılacağı yerde 500m2 lik bölüm ile ilgili sıkıntı var( bu neden ile yıkılmayan bölümler var), nal sahibi başka bir firma ile sözleşme imzalamış, Emay ve mal sahibi anlaşmışlar , imza atılan firma ile Emay görüşüyormuş diye bilgi verdiler ...
-
 

·
Registered
Joined
·
158 Posts
Resimleri 7 mart 2015 tarihinde çektim. Tapu ile ilgili bilgi yok. Sözleşmeleri yeniliyorlar. Daire numaraları değişmiş. 1+0 sayısı azalmış. Bir de teslim tarihi aralık 2016 olmuş. Satış ofisinde başka bilgi yok.
Teşekkürler bilgi için,

Diğer konuyu kirletmemek için bu konuda cevap verim c blok ile ilgili;

C blok hak sahipleri kendi talepleri ile projeye dahil oldular, normalde Kent Plus Kadıköy toplam 2 blokdan olusucaktı, yanlıs bilmiyorsam c blok maliklerini anlaşma oranları da bizimkinden farklı 50/50

C blok projeye dahil olmadan önce başka bir firma 3 kişi ile sözleşme imzalamış, Emay projelerine katılma taleplerini kabul edince diğer firmaya imza atanlar sözleşmeleri iptal etmek istemiş fakat firma yüklü para istemiş bunlardan , sorun büyük ölçüde olumlu olarak çözüldü gibi, Emay diğer firma ile sözleşme iptali için anlalmışlar galiba

Bu arada , tapu işlemleri için temsilcilere verilen vekaletlerde yaklaşık 40 kişi henüz imza atmadı, imza atmayanlara emay kira ödemesi yapmıyor, sözleşmemizde "3 ay üst üste kira ödenmez ise sözleşmeyi tek taraflı iptal etme" hakkımız var ,
imza atmayanlar kira ödenmediğini noter ile tutanak tutturup firmaya ihtar çekmişler

Yeni çıkan kanun ile projenin tamamının tapularını çıkarabiliyor, parça parça veya tek tek dairelere tapu işlemi yapamıyor kanun gereği, firma satışını yaptığı dairelerin tapularını çıkaramıyor, tapu işlemlerinin hızla yapılması için temsilcilere vekalet verilmesi gerekiyor, vekalet maddeleri biraz geniş tutulmuş temsilcileri tanımayan veya güvenmeyenler vermiyor vekalet ...

Bu sorunlar halledilebilir önemli olan inşaatın başlamış olması, ok yaydan çıktı artık

Yeni gelişmeler veya yeni bilgi olur ise paylaşırım bu konuda

Sizde birşey öğrenirseniz, koda paylaşırsanız seviniriz...

Saygılar
 

·
Registered
Joined
·
158 Posts
Emay Kentplus'da işler tıkırında, ikinci blok temeli de atıldı...
fikirtepehaber.com
İşte Emay Kentplus da ilk bloğun geldiği aşama ..

Emay Kentplus firması ruhsat almasının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen zeminden kaynaklı bazı sorunlar nedeni ile geçen ay atmış olduğu ilk temelden sonra ikinci bloğun temelini de atarak seri üretime başlama sinyali verdi.

İşte ikinci blok temeli ve son durum görseliEmay Kentplus Firması ilk bloğun katlarını teker teker çıkmaya başlarken tüm makina ekipmanları ve işçileri ile şantiyesi hazır ve yoğun bir çalışma içerisine girmiş bulunmakta. İsminden ve yaptığı projenin konumundan dolayı yatırımcıların da ilk dikkatini çeken projede ilk blok ilk kat betonlarının atılma aşaması bir tarafa ikinci bloğun da temeli atılmış ve kat çıkmaya hazır konuma getirilmiş bulunmakta.

Emay Kent plus firmasının şantiyesinde gelinen son durum Fikirtepehaber.com objektiflerine işte böyle yansıdı. Firma Kira ödemeleri konusunda arsa malikleri ile bazı sorunlar yaşa bile yatırımcı açısından her hangi bir risk oluşturmamakta ve ciddi kazanımlar elde etmesine sebep olan faaliyetlerine hızla devam etmektedir.

Fikirtepe Haber olarak aldığımız duyumlara göre Emay Kentplus elindeki bağımsız bölümlerden ciddi oranlarda ön talep toplama yöntemi ile satış yapmış ve ciddi oranda yatırımcının kendi projesine yönelmesiyle ciddi kazanım elde ederek satış noktasında oluşabilecek sıkıntıları şimdiden bertaraf etmiştir.

Yoğun çalışma temposunda aksaklıklar yaşamamak için beton santralini bile kuran Emay Kentplus Firmasının bundan sonra katları daha seri ve hızlı çıkması ve söz verdiği tarihte bağımsız bölümleri arsa sahiplerine ve yatırımcılarına vermesi noktasında önünde hiçbir engel kalmamış durumda.

Konum olarak kızıltıprak, hazanpaşa ve Fikirtepe üçgeninde kalan proje Kadıköye yürüme mesafesinde ve hemen metrobüs durağının yanı başında bulunmakta.

Emay kentplus inşaat sahası ve şantiyesinden son görüntüler.

Yatırımcının Fikirtepeye ilgisi ve Fikirtepe Haber yayınlarının etkisi..
Projede çalışan işçiler içinde geçici konaklama alanlarının oluşturulması Firmanın mevcuttaki projeyi verdiği zamanda teslim etmek için gösterdiği çaba olarak görebiliriz.

Fikirtepe Haber olarak yatırımcıları Fikirtepe'ye yatırım fırsatını kaçırmamaları için uyarıyoruz ..!
Bundan sonra yapılacak tüm çalışmaları yine Fikirtepe Haber objektifleri aracılığı ile objektif gazetecilik adına siz değerli takipçilerimize iletmeye ve yatırımcının kararı aşamasında Fikirtepe'ye yönelmeleri için etkili olmaya devam edeceğiz. Bu konuda gelen yoğun telefonların haricinde görsel ve yazılı olarak da yatırımcıları doğru noktalara yönlendirmeye ve doğru kararlar alarak kazançlı çıkmalarına sosyal sorumluluk bilincinde içerisinde ücretsiz olarak yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Fikirtepe Haber olarak Emay kentplus'a çalışmalarında başarılar diliyor yatırımcılar açısından her hangi bir engel veya sorun oluşturmasa bile arsa malikleri ile arasında olan ufak pürüzleri de kimseyi üzmeden bir an önce bitirmesini tavsiye ve temenni ediyoruz.

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepe Haber
 

·
Banned
Joined
·
2,425 Posts
Böyle abuk subuk şekilli projelerin inşaatlarında da hiç sıkıntı çıkmıyo hemen yapılıveriyorlar.
 
1 - 20 of 201 Posts
Top