SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 101 Posts

·
Queen of Persia
Joined
·
1,310 Posts
Mige ke bayad kalamehaye ke arabi nistan (the letters written in latin alphabet, not the arabic one) bayad kochiktar bashan, chon "western" hastan benazare on :bash:

Sorry for my bad persian, i hope you understood me anyway lol
 

·
Queen of Persia
Joined
·
1,310 Posts
Lol exactly, he seems to be very anti-western, i'm not really pro-western either but going as far as saying that the latin alphabetic words should be smaller cause it's "western" and "exposes Iran's identity" is just too much.
 

·
Registered
Joined
·
138 Posts
albate khabar ghadimi hast
دومین روگذر اهواز کلید خورد/ تجربه تلخ نادری تکرار می*شود
خبرگزاری فارس: در غیاب شورای اسلامی شهر اهواز و با مسامحه شورای ترافیک خوزستان، دومین روگذر غیر کارشناسی اهواز کلید خورد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، شورای ترافیک خوزستان مهر ماه امسال برای نخستین بار اجرای سه تقاطع غیرهمسطح را در اهواز به صورت همزمان تصویب کرد: در کیان شهر روبه روی ورزشگاه ۵۰ هزار نفری، خیابان پهلوان کیانپارس و تقاطع خیابان*های پاسداران و اقبال.
اگر چه رویکرد شهرداری اهواز در احداث تقاطع غیرهمسطح را باید به فال نیک گرفت، اما از بین این سه تقاطع، ضرورت اجرای تقاطع اقبال ـ پاسداران با وجود ترافیک سنگین و اولویت*هایی چون مرکز شهر، چهارشیر، میدان نخل، میدان جمهوری، اتوبان آیت*الله بهبهانی و... در رده پنجم یا ششم اهمیت به نظر می*آید.
تقاطع خیابان*های اقبال و پاسداران شاید مدتی پیش به عنوان یک گره ترافیکی محسوب می*شد، اما بعد از یک طرفه شدن اقبال، مشکل حل شده است.
این تقاطع قرار است به صورت روگذر، در یک باند از خیابان پاسداران نبش اقبال و (از سمت زرگان به میدان فرودگاه) احداث شود، زمان اجرای این روگذر شش تا هشت ماه و اعتبار موردنیاز آن حدود ۵ میلیارد تومان عنوان شده و چند هفته*ای از آغاز عملیات اجرایی آن می*گذرد.

* تکالیفی که بر زمین ماند
تقاطع محل برخورد یا تلاقی چند گذر است در تقاطع*ها برای جلوگیری از برخورد جریان*های ترافیکی و کاهش تصادف از راهکارهای مدیریتی استفاده می*شود، در ابتدا، با چراغ*های راهنمایی، کنترل می*شود، اگر چراغ راهنمایی جوابگوی حجم ترافیک نباشد و زمان تاخیر آنقدر زیاد شود که هر خودرو دو یا سه بار پشت چراغ بماند و اصطلاحا تقاطع اشباع شود، در آن زمان احداث تقاطع غیرهمسطح ضروری می*شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز مبنای تصمیم*گیری*های ترافیکی را طرح جامع ترافیک اهواز می*داند و معتقد است: سعی شده از تصمیمات سلیقه*ای در این حوزه جلوگیری شود و اولویت*ها را این طرح تعیین می*کند.
مسعود یزدی توضیح می*دهد: مطالعات طرح جامع ترافیک اهواز از زمان تصویب در سال ۸۵ تا افق سال ۹۰، در احداث تقاطع غیرهمسطح سه وظیفه برای شهرداری معین کرده است، بهره*برداری از پل هشتم و دو تقاطع ساحلی آنکه تا چند ماه دیگر انجام می*شود؛ همچنین احداث یک تقاطع غیرهمسطح از مصلی تا خیابان زند که شش کیلومتر مسیر بزرگراهی ایجاد می*کند، با وجود طراحی این تقاطع، به دلیل اینکه اجرای آن ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد به آینده موکول شده است.
وی می*افزاید: تبدیل عملکرد بلوار پاسداران به شرایط بزرگراهی با حذف چراغ قرمز و دوربرگردان*ها از مسیر، نیز وظیفه شهرداری تا امسال بوده است، برای این منظور چهار تقاطع غیرهمسطح در طول مسیر پنج کیلومتری چهارشیر به زرگان شامل میدان چهارشیر، میدان فرودگاه، خیابان اقبال و زرگان پیش بینی شده است.
یزدی با اشاره به موانع اجرای این تقاطع*ها ادامه می*دهد: با توجه به فعالیت قطارشهری در میدان فرودگاه، کار در این مکان مقدور نیست. ایستگاه مترو در زرگان نیز عملیاتی نشده به همین دلیل در اینجا هم نمی*توانیم کاری انجام دهیم.
وی در مورد تقاطع غیرهمسطح پیش*بینی شده در میدان چهار شیر می*گوید: این طرح از سال ۸۲ آماده است اما شرایط ترافیکی در آن زمان مانع اجرا شد، علاوه بر اینکه تا دو سال آینده قطارشهری مشغول کار در این قسمت است، وجود تاسیسات زیرزمینی هم مانع بزرگی به شمار می*آید، به طوری که مشکل تاسیسات این محل، پروژه قطارشهری را هم وادار به تغییر مسیر کرد، احداث تقاطع غیرهمسطح چهارشیر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار و سه سال زمان لازم دارد و حتی اگر هم به مرحله اجرا برسد دردسر زیادی دارد.
عضو شورای ترافیک خوزستان تصریح می*کند: هر چند احداث تقاطع غیرهمسطح در چهارشیر ضرورت دارد، ا
ما در حال حاضر از اجرای طرح*های پیش*بینی شده در طرح جامع ترافیک عقب افتاده*ایم و منطقی نیست تا زمان اجرایی شدن تقاطع غیرهمسطح در چهارشیر، سایر تقاطع*ها را معطل کنیم.
وی با تاکید بر اینکه تقاطع اقبال ـ پاسداران در حال حاضر وضعیت مناسب ترافیکی ندارد، احداث روگذر در این مسیر را الزامی می*داند و می*گوید: بعضی مواقع صف خودرو*ها در پشت چراغ راهنمایی این خیابان به ۳۰۰ متر هم می*رسد، اقدامات ترافیکی، از جمله محدودیت و یک طرفه کردن و چراغ برای این محل کارساز نبوده و با افزایش حجم تردد در آینده در آنجا مشکل خواهیم داشت.
یزدی تاکید می*کند: یک جنبه دیگر تقاطع اقبال کاهش زمان سفر و تامین ایمنی سفر است، زیرا بلوار پاسداران در شرایط کنونی با چند بریدگی و دوربرگردان بسیار خطرناک است و این روگذر می*تواند امنیت سفر را تا سه کیلومتر تامین کند.
وی در مورد دلیل اجرای این روگذر در یک باند از بلوار پاسداران، توضیح می*دهد: گر چه این روگذر امکان توسعه دارد، اما حتی تا ۵۰ سال آینده هم نیاز به توسعه نخواهد داشت، زیرا ترافیک از باند دوم با امنیت کامل عبور می*کند و لزومی به احداث تقاطع غیرهمسطح در این باند وجود ندارد.
به گفته وی، مشاور تمام جوانب طرح را از جمله از منظر زیبایی*شناسی بررسی کرده و در تمام جلسات، معاونت شهرسازی شهرداری اهواز نیز حضور
* زیبایی در اولویت نیست
کار*شناسان زیرگذر را به روگذر ترجیح می*دهند و معتقد هستند روگذر چهره شهر را خشن و زشت می*کند، زیرگذر زیبا*تر است، فضای کمتری اشغال می*کند و به اصطلاح دید اطراف را کور نمی*کند، با این حال برای اجرای روگذر باید در طراحی تناسب و هماهنگی با سازه*های اطراف و سیمای شهر مورد توجه قرار گیرد، این در حالیست که اجرای روگذر اقبال ـ پاسداران در یک باند، نامتقارن و نازیبا به نظر می*آید و به دلیل نبود پیاده روی عریض و فضای باز، ضلع غربی خیابان پاسداران (سمت اقبال) و نمای فروشگاه*ها کور و حالت خفگی ایجاد می*شود.
معاون فنی و عمرانی شهردار اهواز در این باره می*گوید: روگذر اقبال از بین چند گزینه انتخاب شده است، به دلیل تداخل با ایستگاه قطارشهری در نزدیکی خیابان اقبال، امکان اجرای زیرگذر در این محل نیست.
محمدرضا دهنوی می*افزاید: در مسائل ترافیکی، نوع تقاطع غیرهمسطح در اولویت نخست نیست. مهم*ترین مسئله این است که با آن تقاطع غیرهمسطح مشکل ترافیکی حل شود و زیرگذر و روگذر بودن و مسائل زیبایی اهمیت زیادی ندارد و در اولویت*های بعدی است، چون این محل مانند نادری تجاری نیست، مشکلی مشابه این خیابان به وجود نمی*آید.
وی معتقد است: بر اساس آمار ترافیک و از نظر اقتصادی، اجرای روگذر در یک باند برای حل مشکل این محل کافی است.
دهنوی می*گوید: معاونت حمل و نقل و ترافیک لزوم و اولویت اجرای طرح*های ترافیکی را تعیین می*کند و ما فقط مجری طرح هستیم.
وی مهم*ترین مشکل احداث تقاطع غیرهمسطح در اهواز را صرفنظر از تغییر مکرر مدیریت*ها، طولانی بودن روند اجرا و پرهزینه بودن این طرح*ها عنوان می*کند و می*افزاید: به همین دلیل در سال*های اخیر تمایل به کارهای فوری و زودبازده بیشتر بوده است، پل ساختن و ایجاد تقاطع (کیانشهر ۷ میلیارد تومان، اقبال حدود ۵ میلیارد تومان و توحید ۷ میلیارد تومان) و پروژه*های بزرگ هستند

* مسئولانی که مسئول نیستند
با وجودی که شهرداری اهواز مدعی است که تمام تصمیم گیری*هایش بر اساس طرح
مطالعات جامع ترافیک اهواز است و این روگذر در طرح جامع پیش*بینی شده اما نه تنها اولویت*های مطرح شده در طرح جامع اجرایی نشده*اند، بلکه منطقه کورش جزو اولویت*های طرح جامع نبوده و در این طرح نیز مطالعه نشده است، که این مسئله ضرورت مطالعات بیشتر را نشان می*دهد.
از زمانی که شورای شهر اهواز در شهریور ماه امسال منحل شد، بررسی و تصویب
لوایح شهرداری اهواز به استاندار خوزستان به عنوان جانشین شورای شهر تفویض شد و جلسات کمیسیون لوایح شهرداری با ریاست مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان به عنوان نماینده استاندار تشکیل می*شود، با وجودی که روگذر اقبال ـ پاسداران از پروژه*های بزرگ و تاثیرگذار اهواز خواهد بود، اما مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان می*گوید: چون این روگذر از محل منابع داخلی شهرداری اهواز احداث می*شود، در اجرای آن دخالت نمی*کنیم.
شاپور رستمی می*افزاید: این پروژه*ها در بودجه به صورت کلی مطرح و تصویب می*شوند و به صورت جزئی بررسی نمی*شوند.
وی با بیان اینکه این طرح در حوزه وظایف جانشین شورای شهر اهواز نیست، تصریح می*کند: ما مسئول غیرکار*شناسی بودن طرح نیستیم و شهرداری و فرمانداری اهواز در این رابطه مسئول هستند.
دبیر شورای ترافیک خوزستان نیز درباره این روگذر می*گوید: ضرورت اجرای این طرح از نظر ترافیکی، در شورای ترافیک استان مورد بحث قرار گرفته است.
رضا اسکندری با بیان اینکه تقاطع خیابان*های پاسداران و اقبال از نظر ترافیکی مشکل دارد، می*افزاید: برخی از اعضای شورای ترافیک در مورد اولویت اجرای این پروژه مخالفت*هایی داشتند، اما از نظر شهرداری اهواز احداث این تقاطع اولویت دارد.
-------------------------​
 

·
Registered
Joined
·
138 Posts
پل کیانشهر
اين تقاطع غير همسطح بمنظور ايمن نمودن گردشهاي وسايل نقليه ورودي به شهرك كيانشهر - استاديوم غدير ونيز روان سازي ترافيك اين مناطق احداث خواهد شد چراكه وسايل نقليه اي كه از روي اين پل به سمت مسيرهاي خرمشهر –انديمشك در حال عبور خواهند بود ديگر نيازي به كاهش سرعت خود نخواهند داشت . پل كيانشهر با طول 500 متر در دو باند 11 متري احداث شده. این پروژه با سرعت بالایی در حال احداث است.





https://www.facebook.com/media/set/?set=a.466408510073554.103803.411788928868846&type=3
 

·
Registered
Joined
·
432 Posts
احداث زیرگذر خلیج فارس
واقع در بلوار پاسداران بعد از میدان خلیج فارس (دروازه) با نام خليج فارس با توجه به نیاز مبرم به ایجاد زیرگذر و رفع مشکلات حاصله از ترافیک روز افزون در ساعات پر تردد در بلوار پاسداران و همچنين حفظ امنيت شهروندان در تردد از اين مسير، شهرداري اهواز پس از بررسي هاي تخصصي و فني و اتخاذ دستورات لازم مبني بر تأمين اعتبار نسبت به ايجاد زيرگذر در مكان ياد شده اقدام خواهد كرد .
همچنين اعتبار اوليه ي اجراي اين پروژه 40 میلیارد ریال مي باشد که امید است با تلاش زحمتكشان اين عرصه تا پایان امسال به بهره برداری برسد .













 

·
Registered
Joined
·
432 Posts
استاندار: مشكلات فني ساخت زيرگذرهاي اهواز حل مي*شود

استاندار خوزستان گفت: موانع فني در احداث تقاطع*هاي غيرهم*سطح موجب تاخير در اجراي آن*ها مي*شود كه تاسيسات زيرساختي در تقاطع چمران ـ توحيد و اولويت اجراي مترو در تقاطع دروازه* از اين گونه موانع بوده است.

سيدجعفر حجازي در مراسم كنگ*زني پل زيرگذر خليج*فارس در گفت*وگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) –منطقه خوزستان- اظهار كرد: كاهش تعداد چراغ*قرمزها در مسيرهاي شهري و كاهش تاخيري كه در ترافيك ايجاد مي*كنند، با ايجاد تقاطع*هاي غيرهم*سطح ميسر مي*شود.

وي افزود: با برچيدن كابل*هاي هوايي كه يكي از موانع ايجاد تقاطع غيرهم*سطح است، مسير براي توسعه سازه*هاي تقاطع*ها باز مي*شود.

حجازي ادامه داد: با راه*اندازي بخشي از خط يك مترو و افتتاح شش ايستگاه قطارشهري اهواز تا شهريورماه سال جاري، جابه*جايي جمعيت در اهواز از مسير زيرزميني انجام خواهد شد و تعداد وسايل نقليه نيز كاهش خواهد يافت.

استاندار خوزستان تصريح كرد:* البته در آينده با افزايش جمعيت و افزايش تعداد خودروها نيز بايد گره*هاي ترافيكي كاهش يابد و هر چه تعداد تقاطع*ها كمتر باشد مسير روان*تر خواهد بود. ايجاد اين تقاطع*ها با پيگيري جمع*آوري كابل*هاي هوايي همراه است.

حجازي گفت: در ايجاد زيرگذر، منابع آبي زيرزميني موجود در محدوده شهر اهواز مشكلاتي در روند اجراي پروژه در برداشت كه با افزايش تكنيك فني، كسب تجربه در حفاري مترو و استفاده از روش*ها و امكانات جديد خاكبرداري، مشكلات موجود رفع خواهد شد.

وي عنوان كرد: در زمينه سيستم انتقال آب از زيرگذر در مواقع بارندگي و چگونگي تخليه حجم آب، تمهيدات لازم انديشيده شده است.



http://khouzestan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=39247


 

·
Registered
Joined
·
432 Posts
حجازي خبر داد: پيگيري ايجاد بزرگ*راه*هاي جديد در اهواز

استاندار خوزستان گفت: به منظور كاهش فشردگي ترافيكي در برخي نقاط شهر و تسهيل ترافيك در ساير نقاط، پيگير ايجاد بزرگ*راه شمال ـ جنوب و شرق ـ غرب در اهواز هستيم.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه خوزستان ـ سيدجعفر حجازي در حاشيه مراسم افتتاح تقاطع غيرهم*سطح شهيد سوداگر(كيان*شهر) كه امروز(يكشنبه، 22 ارديبهشت) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار كرد: تقاطع*هاي غيرهم*سطح در اين دوره شهرداري اهواز به خوبي در حال اجرا و بهره*برداري است. البته اين طرح*ها در طرح جامع گذشته اهواز وجود داشته است ولي اجراي آن به دليل بار مالي به تاخير افتاده بود.

وي افزود: در اين پروژه*ها، سرعت عمل در كار و طولاني نشدن مدت اجراي پروژه قابل مشاهده بوده است. پل كيان*شهر در مدت 10 ماه ايجاد شد و ساير طرح*هاي شهرداري نيز به اين صورت بوده است.

استاندار خوزستان تصريح كرد: پل كيان*شهر با عرض و سازه مناسبي كه دارد مي*تواند حلقه*هاي زنجير شريان*هاي ارتباطي اهواز را تكميل كند. در اين شريان*ها رشد قابل توجهي مشاهده مي*شود و با اجراي اين طرح*ها، ترافيك اطراف و داخل شهر اهواز تسهيل خواهد شد.

حجازي گفت: هدف اين است كه گره*هاي ترافيكي شهر اهواز در نقاط حساس و پرترافيك كاهش يابد؛ ميدان شهيد بندر و روبه*روي استاديوم ورزشي الغدير از گره*هاي اساسي اهواز هستند.

وي با بيان اين*كه به دنبال اجراي چند بزرگ*راه در اهواز هستيم، ادامه داد: *فشار ترافيكي برخي خيابان*ها مانند خيابان شهيد چمران(كيان*پارس) بالا است كه اين خيابان بايد از حالت گذري خارج و به بزرگ*راه تبديل شود.



http://khouzestan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=39242


 
1 - 20 of 101 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top