SkyscraperCity banner

21 - 40 of 162 Posts

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #21
Nowa siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej

Dziś w Filharmonii Świętokrzyskiej odbyło się spotkanie na którym zaprezentowano wizualizację projektu nowej siedziby.
Zespół architektów przekazał projekt wykonawczy obiektu planowanego u zbiegu ulic Głowackiego i Żeromskiego w Kielcach. Pokazano dziś jak będą wyglądały wszystkie zaprojektowane wnętrza wraz z salami koncertowymi na 500 i 200 osób.
Stanęła także makieta budynku nowej siedziby filharmonii.

http://www.radio.kielce.pl/index.php?bLang=1&lang=4&bSerwis=1&serwis=2&go=3&id_k=14480
 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #22
Wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa Filharmonii Świętokrzyskiej

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa Filharmonii Świętokrzyskiej. Dziś w tej sprawie odbyło się spotkanie dyrekcji placówki z architektami firmy wykonującej projekt. Nowy budynek będzie zajmował 12 tysięcy metrów kwadratowych. Zostanie wyposażony m.in w w sale koncertowe, bibliotekę, kawiarnię i pokoje hotelowe. Jego budowa wyniesie 80 mln. złotych. Oddanie do użytku budynku Filharmonii zaplanowano na 2011 rok.

dodano: 2008-05-30
A A A
http://www.radiofama.com.pl/?id=news&action=one&newsid=16175
 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #23
Architekci przygotowali ostateczny projekt filharmonii

Skrzynie wypełnione dziesiątkami kilogramów papieru przywieźli w piątek do Kielc architekci pracujący nad koncepcją nowej siedziby Filharmonii Świętokrzyskiej. Był w nich projekt budynku, który za trzy lata stanie u zbiegu ulic Głowackiego i Żeromskiego

Zamykamy kolejny etap. Teraz musimy uaktualnić dokumenty niezbędne do złożenia wniosku do Unii Europejskiej, ogłosić przetargi i na wiosnę przyszłego roku możemy wbijać łopatę. Pierwszy koncert powinniśmy zagrać jesienią 2011 roku, ale zapewniam, że stanie się to wcześniej - zapowiedział Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej. Przedstawiony wczoraj ostateczny projekt zawiera wszystko, co wcześniej planowano. W nowej siedzibie filharmonii wyróżnić można kilka części. W trzykondygnacyjnej części administracyjnej na parterze będą się mieściły kawiarnia i księgarnia muzyczna, wyżej zaś będą sala prób i garderoby, a także hotel z kilkoma pokojami jedno- i dwuosobowymi oraz apartamentami. W pięciokondygnacyjnej części będzie z kolei sala koncertowa na pół tysiąca osób i sala kameralna z dwustoma miejscami, przestronne foyer oraz sala konferencyjna. Pod budynkiem zaplanowano dwukondygnacyjny parking na około 100 miejsc dla widzów i około 40 dla administracji.

Budynek ma być naszpikowany nowoczesnymi rozwiązaniami. Ma być przygotowany do transmisji multimedialnych, działalności internetowej oraz wykorzystania jego możliwości nie tylko do koncertów muzyki poważnej, ale na przykład do występów teatralnych. - Musimy być przygotowani na wiele. Nie wiemy, jak za 10, 20 lat będzie wyglądała filharmonia - tłumaczyli wczoraj architekci. Filharmonia Świętokrzyska podpisała już z ministrem kultury umowę wstępną, w której na budowę zabezpieczono prawie 36 mln zł, ma też pozwolenie na budowę. Całość inwestycji ma kosztować ok. 80 mln zł.

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5263663,Architekci_przygotowali_ostateczny_projekt_filharmonii.html
 

·
Registered
Joined
·
674 Posts
owa Filharmonia gotowa w 2011 roku
Architekci zaprezentowali nowy projekt siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.


Sala koncertowa na wizualizacji wygląda imponująco, tylko te krzesełka - jakby mało odpowiednie do filharmonii... Bardziej do dworcowej poczekalni. (Ł. Zarzycki)

Wielofunkcyjna sala koncertowa mogąca pomieścić 515 osób, sala kameralna na 200 miejsc, kawiarnia, sala konferencyjna, księgarnie, duży parking - tak będzie wyglądała nowoczesna i bardzo okazała siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Architekci, którzy stworzyli ten projekt, zaprezentowali owoc swojej pracy w piątek w obecnej siedzibie filharmonii. Wraz z nimi do Kielc dotarło również kilkadziesiąt kilogramów dokumentacji. - Zastosowane rozwiązania wybiegają w przyszłość, by za kilka lat, kiedy zakończy się budowa, budynek był na czasie - powiedział Marcin Piwoński, kierownik 100-osobowego zespołu pracującego nad koncepcją.
Prawdziwym majstersztykiem architektonicznym jest wielofunkcyjna sala koncertowa o doskonałej akustyce. Na jej scenie oprócz koncertów muzyki klasycznej będą mogły również zaistnieć małe formy teatralne, operetki, konferencje, prezentacje filmów.

Świątynia melomanów i miłośników muzyki klasycznej stanie u zbiegu ulic Żeromskiego i Głowackiego w Kielcach. - Jesienią będą ogłaszane przetargi na wykonanie. Wiosną wmurujemy kamień węgielny i wbijemy pierwszą łopatę. Pierwsze koncerty odbędą się już jesienią 2011 roku - zapowiedział Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080602/POWIAT0104/418161068
 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #25
Miliony z Unii na świętokrzyskie projekty
mon, jak2008-07-31, ostatnia aktualizacja 2008-07-31 18:56

Dzięki Państwa głosom Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny dostanie pieniądze na budowę infrastruktury turystycznej w Krzemionkach Opatowskich, gminie Chęciny i na Wietrzni. Minister rozwoju regionalnego ogłosiła w czwartek listę projektów, które dostaną unijne wsparcie.
Minister rozwoju regionalnego ogłosiła wczoraj listę projektów, które dostaną unijne wsparcie. - To bardzo dobra wiadomość, tym bardziej że pomysł świętokrzyski został wybrany jako jeden z 13. Mieszkańcy regionu tym razem nie zaspali. Mam nadzieję, że ta aktywność nie będzie jednorazowym przypadkiem, ale stałą praktyką - mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Ministerstwo przyznało projektowi 35 mln zł, a potrzeba 59 mln zł. Projekt będzie finansowany z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Również z tego programu 76 mln zł wsparcia otrzyma Uniwersytet Jana Kochanowskiego na rozwój bazy badawczej. Na ogłoszonej wczoraj zweryfikowanej liście projektów kluczowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko widnieje 10 inwestycji dotyczących naszego regionu, w tym przebudowa dróg nr 7 i 74 do standardu ekspresowych i modernizacja linii kolejowej Warszawa - Radom - Kielce. Ponad 390 mln zł przewidziano na inwestycje Wodociągów Kieleckich związane z ochroną wód podziemnych, a 87 mln zł na budowę i modernizację kanalizacji w Skarżysku. Kolejne 39,9 mln zł dostaniemy na Międzynarodowe Centrum Kultur w Kielcach, czyli budowę gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej. Z kolei na liście pozytywnie zweryfikowanych projektów Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej znalazły się m.in. rozbudowa infrastruktury UJK i Politechniki Świętokrzyskiej (w sumie dostaną 200 mln zł), rozwój systemu komunikacyjnego Kieleckiego Obszaru Metropolitalnego (199 mln zł), rozbudowa Targów Kielce (47 mln zł). 92 mln zł dostaniemy na północną obwodnicę Jędrzejowa, 72 mln zł na obwodnicę Końskich, a wspólnie z Podkarpaciem 238 mln zł na budowę mostu na Wiśle koło Połańca i dróg dojazdowych do niego. Na liście rezerwowej znalazły się obwodnice Ostrowca i Pińczowa, a także przejście przez Starachowice w ciągu drogi nr 42.
 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #26
Koniec prac nad projektem nowego gmachu filharmonii

Zakończyły się prace nad adaptacją projektu nowego gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej, który ma stanąć w Kielcach. Dyrektor placówki Jacek Rogala zapowiada, że przed rozpoczęciem budowy jego pracownicy chcą zdobyć jeszcze decyzję środowiskową, która jest wymagana przez Unię Europejską przy niektórych inwestycjach.
Jacek Rogala tłumaczy, że nie wie jeszcze, czy taka decyzja będzie potrzebna do rozpoczęcia budowy Międzynarodowego Centrum Kultur, bo tak będzie się nazywała siedziba filharmonii, ale woli się zabezpieczyć i dokument zdobyć.
Jeśli okazałoby się, że dokument jest konieczny, a filharmonia by go nie miała, Unia Europejska nie sfinansowałaby budowy. Zdaniem Jacka Rogali oczekiwanie na decyzję środowiskowa nie wpłynie na przebieg inwestycji.
Pierwszy koncert w Międzynarodowym Centrum Kultur ma się odbyć według planów w 2011 roku. W nowym gmachu znajdą się dwie sale koncertowe. W większej zmieści się pół tysiąca osób, a w sali kameralnej przewidziano 200 miejsc. W budynku znajdzie się również kawiarnia oraz księgarnia muzyczna. Inwestycja ma kosztować 80 mln zł. Większość kwoty pochodzić ma z funduszy europejskich.

Aktualizacja: 2008-08-07 14:01:47
http://www.radio.kielce.pl/page,,Koniec-prac-nad-projektem-nowego-gmachu-filharmonii,135d03d0aeedfba34656bc7f327d76ac.html
 

·
Registered
Joined
·
59 Posts
100 osobowy zespół?

Zastosowane rozwiązania wybiegają w przyszłość, by za kilka lat, kiedy zakończy się budowa, budynek był na czasie - powiedział Marcin Piwoński, kierownik 100-osobowego zespołu pracującego nad koncepcją.[/I]

100 osobowa zespół - chyba 10 osobowy.... , mały błąd drukarski.... :lol:
 

·
International
Joined
·
520 Posts
Zastosowane rozwiązania wybiegają w przyszłość, by za kilka lat, kiedy zakończy się budowa budynek był na czasie
Niezle - ciekawe co to za rozwiązania których świat jeszcze nie zna ...
Jest projekt - kasa ma być - wiadomo kiedy budowa ma ruszyć? Może nowa scenografia przyciągnie na koncerty trochę więcej ludzi bo jak wiem to frekwencja w KCK jest raczej srednia - chociaż nie bardziej niż średnia warszawska... Taki trend
 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #29
Opóźni się złożenie wniosku o dofinansowanie budowy nowej siedziby filharmonii
Aktualizacja: 2008-09-23 13:41:22

Filharmonia Świętokrzyska, z kilkutygodniowym opóźnieniem złoży wniosek o dofinansowanie budowy nowej siedziby z dotacji Unii Europejskiej. Początkowo planowano, że dokument trafi do Urzędu Marszałkowskiego w połowie września.
Dyrekcja placówki musiała jednak zweryfikować plany, bo okazało się, że konieczne jest dostarczenie jeszcze kilku dokumentów. Chodzi m. in. o decyzję środowiskową.
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej - Jacek Rogala ma nadzieję, że opóźnienie z dokumetami, nie będzie miało wpływu na przebieg samej inwestycji. Zapowiada, że już wkrótce w mediach pojawi się ogłoszenie sygnalizujące, że wkrótce będzie rozpisany przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji.

Wybrana firma będzie też musiała wyburzyć budynki u zbiegu ulic Głowackiego i Żeromskiego, gdzie powstanie Międzynarodowe Centrum Kultur bo tak będzie nazywała się siedziba filharmoników. Budynek według planów ma być gotowy w 2011 roku.
W nowym gmachu będą dwie sale koncertowe. W większej zmieści się pół tysiąca osób, a w sali kameralnej przewidziano 200 miejsc. W budynku znajdzie się również miejsce dla kawiarni i księgarni muzycznej. Inwestycja ma kosztować 80 mln zł.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Opozni-sie-zlozenie-wniosku-o-dofinansowanie-budowy-nowej-siedziby-filharmonii,33928505df5265b6206a8486cc99d143.html
_________________
 

·
International
Joined
·
520 Posts
owa Filharmonia gotowa w 2011 roku

Sala koncertowa na wizualizacji wygląda imponująco, tylko te krzesełka - jakby mało odpowiednie do filharmonii
I ze względów akustycznych drewniane krzesła raczej nie bardzo pasują
To pewnie pomyłka osoby która robiła wizualizację - nie wyobrażam sobie takich krzeseł w sali koncertowej

Bardzo kibicuję tej inwestycji :applause:
 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #32
Kultura
Miliony z budżetu województwa na Międzynarodowe Centrum Kultur

W pierwszej połowie 2009 roku ma się rozpocząć budowa nowej siedziby Filharmonii Świętokrzyskiej. W przyszłorocznym budżecie Zarząd Województwa zarezerwował na ten cel ponad 11 mln zł.

- Międzynarodowe Centrum Kultur, bo taką nazwę przyjmie nowa siedziba filharmonii, to ogromna inwestycja warta ponad 82 mln zł – informuje Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach i zaznacza, że nowy budynek służył będzie nie tylko filharmonii. – W jego wnętrzach wystawiane będą opery, organizowane wystawy malarskie, a także koncerty kameralne - mówi dyrektor Kowalczyk. Dodaje, że ciekawostkę stanowić mają prezentacje filmów muzycznych z udziałem kieleckich filharmoników. Oprócz tego placówka chce rozwinąć na większą skalę działalność edukacyjną, tak by zachęcać młodzież do jej odwiedzania.
Budynek o ciekawej architekturze, którego projekt wykonała jedna z gdańskich pracowni, stanie w miejscu byłych koszar policyjnych, między ulicami Głowackiego i Żeromskiego. Ma mieć dwie sceny: główną, z widownią na około pół tysiąca osób i kameralną na 200 miejsc oraz przestronne, dwupiętrowe foyer. - Trwają przetargowe przygotowania, ale myślę, że prace budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie nowego 2009r. – mówi Jacek Kowalczyk. Inwestycja ta ma szansę na ok. 50- procentowe dofinansowanie w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Pomysł ten trafił na listę pięciu projektów, kluczowych. – Prawdopodobnie pod koniec lutego podpisana zostanie umowa o dofinansowaniu inwestycji – dodaje dyrektor Kowalczyk.

wrota świętokrzyskie
 

·
sober-absent-minded
Joined
·
2,391 Posts
I ze względów akustycznych drewniane krzesła raczej nie bardzo pasują
To pewnie pomyłka osoby która robiła wizualizację - nie wyobrażam sobie takich krzeseł w sali koncertowej

Bardzo kibicuję tej inwestycji :applause:
Tak, to tylko wizualizacja i takie krzesła nie będą nawet brane pod uwagę, autor miał widocznie takie krzesła w bazie danych i sobie je tutaj wykorzystał.
 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #34
KIELCE
6 stycznia 2009 - 0:01
Są pieniądze na budowę nowego budynku filharmonii
Na nowy budynek filharmonii pieniądze są już zapewnione. Wiele ambitnych planów musi jeszcze poczekać.

Projekt Międzynarodowego Centrum Kultury w Kielcach znalazł się w kalendarzu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Jest jednym z pięciu, które ministerstwo w ten sposób promuje.

Fakt ten z dumą podaje Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu promocji i kultury Urzędu Marszałkowskiego, bo to kolejny dowód, że kosztowna budowa nowej siedziby Filharmonii Świętokrzyskiej jest "klepnięta”. - Projekt jest w ocenie merytorycznej, ale to formalność, a umieszczenie nas wśród pięciu najważniejszych inwestycji MRR potwierdza to.

PRZETARG WIOSNĄ

W ostatnich dniach 2008 roku Zarząd Województwa planował budżet i na budowę filharmonii zarezerwował ponad 11 mln zł. - Przetarg powinniśmy rozstrzygnąć w marcu-kwietniu - dodaje Kowalczyk i roztacza wizję tego, co w nowym gmachu będzie się działo: będą tu wystawiane opery, organizowane wystawy malarskie, a także koncerty kameralne. Budynek - o ciekawej architekturze - stanie w miejscu byłych koszar policyjnych. Ma mieć dwie sceny - główną, z widownią na około pół tysiąca osób i kameralną na 200 miejsc oraz przestronne, dwupiętrowe foyer.

Budowa filharmonii to nie jedyne ambitne przedsięwzięcie. Już rozpoczęły się prace w Muzeum Wsi Kieleckiej, gdzie obok dworku Laszczyków powstaje zaplecze administracyjne, a dworek wraz z otoczeniem mają być wykorzystywane jako miejsce dla wystaw i imprez. - A to tylko pierwszy etap inwestycji. W drugim planujemy budowę parkingu, amfiteatru i dwóch obiektów w skansenie w Tokarni - mówi dyrektor. - Na te prace potrzebujemy 15 mln i jest ogromna szansa, że je otrzymamy.

POMYSŁY WYCENIONE

Pieniędzy potrzebuje też Muzeum Narodowe na wykonanie iluminacji i promocję. - To projekt wart ponad 5 mln zł, ale liczymy na dofinansowanie w wysokości 4,5 mln. Pomysły nowego dyrektora są na tyle interesujące, że zarząd chce wspierać ich realizację - dodaje Kowalczyk.

Zarząd jest też przygotowany do wykupienia udziałów od współwłaścicieli teatru dramatycznego. W ubiegłym roku odkupił kolejne 2 proc. nieruchomości i liczy, że w tym roku uda się porozumieć z użytkującymi sklep państwem Michalskimi. - Dopiero dysponując nieruchomością, będziemy mogli ją remontować, korzystając z unijnych pieniędzy.

Tak duże wydatki na inwestycje - ich realizacja wymaga wkładu własnego w wysokości od 20 do 40 procent - sprawiają, że podlegające marszałkowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Wojewódzki Dom Kultury muszą poczekać, chociaż w obu pomysłów nie brakuje. - Są one bardzo interesujące, ale realnie patrząc, będziemy mogli najwyżej pomóc w przebudowie placu przed WDK - mówi Kowalczyk.

Lidia CICHOCKA

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090106/POWIAT0104/768957887
 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #35
Inwestycje w kulturę

Budowa Międzynarodowego Centrum Kultur czyli Filharmonii Świętokrzyskiej to jedna z najważniejszych inwestycji w kulturę, jaka rozpocznie się w tym roku. Filharmonia stanie na placu u zbiegu ulic Żeromskiego i Głowackiego w Kielcach. W budżecie województwa zagwarantowano 11 mln zł, drugie tyle będzie pochodziło ze środków unijnych.
Inną ważną inwestycją, która już jest realizowana jest budowa Międzynarodowego Centrum Bajki w Pacanowie, która już powstała w 50% - mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.
Na ten rok są także przewidziane plany promocji Muzeum Narodowego w Kielcach wraz z podległymi palcówkami.
Natomiast w przyszłym tygodniu klasztor na Świętym Krzyżu będzie promowany na Międzynarodowych Targach Miejsc Pielgrzymkowych w Rzymie.
Plany inwestycyjne przewidziano także dla Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz w Muzeum Wsi Kieleckiej.

http://www.plus.kielce.pl/www/index.php?klik=w&go=2&full=10313&op=3#nius
_________________
 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #36
Kto wybuduje nową filharmonię? Przetarg za miesiąc
Artykuł dodany: 2009-02-26 14:33:41, ostatnia aktualizacja: 2009-02-26 14:57:02

Za miesiąc zostanie prawdopodobnie ogłoszony przetarg, który wyłoni firmę odpowiedzialną za budowę nowej siedziby Filharmonii Świętokrzyskiej. Dziś uprawomocniło się postanowienie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta mówiące o tym, że w związku z budową dyrekcja Filharmonii nie musi przeprowadzać oceny oddziaływania na środowisko.
Jacek Rudnicki, zastępca dyrektora Filharmonii Świętokrzyskiej ds. administracyjnych i finansowych informuje, że był to ostatni krok formalny, przed sfinalizowaniem umowy o dofinansowanie budowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Filharmonia przeprowadzi dwa przetargi. Pierwszy wyłoni inwestora, który będzie realizował projekt w imieniu Filharmonii. W drugim zostanie wybrany wykonawca całej inwestycji. Jeśli uczestniczące w przetargu firmy nie będą oprotestowywać wyników, budowa może rozpocząć się już w wakacje. Potrwa około 3 lat.

W przypadku tego projektu słaba złotówka może przynieść korzyści. Dofinansowanie ze strony Ministerstwa Kultury, to kwota 11 milionów Euro, która w momencie podpisania umowy będzie przeliczona na złotówki. Ponadto, w dobie kryzysu w branży budowlanej, oferty składane w przetargu powinny opiewać na niższe kwoty, niż zakładana w 2008 roku wartość kosztorysowa.

Nowa siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej będzie nosiła nazwę Międzynarodowe Centrum Kultur w Kielcach. Całkowity koszt budowy wyniesie ponad 80 milionów złotych.

źródło: http://www.radio.kielce.pl/page,,Kto-wybuduje-nowa-filharmonie-Przetarg-za-miesiac,8c050b5fc09f392861b4be0982bdcea0.html
 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #37
W ty miejscu powstanie Filharmonia Świętokrzyska:

 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #38

 

·
sober-absent-minded
Joined
·
2,391 Posts
Filharmonia będzie miała siedzibę na skalę międzynarodową.

Wkrótce zmieni się oblicze Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach, a Filharmonia Świętokrzyska będzie miała nową siedzibę na międzynarodową skalę.

W najbliższy czwartek, 2 kwietnia przedstawiciele tych dwóch kieleckich instytucji pojadą do Warszawy. W siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się uroczyste podpisanie umów na realizację dwóch projektów. Są one finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z działu "Kultura i dziedzictwo kulturowe”.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach otrzyma 15 milionów złotych na rozbudowę i przebudowę budynku. Będzie on gotowy w 2011 roku i według projektu będą w nim między innymi dwie nowe sale koncertowe i gimnastyczne.
Z kolei Filharmonia Świętokrzyska imienia Oskara Kolberga otrzyma 35,94 miliona złotych dofinansowania na budowę Międzynarodowego Centrum Kultury w Kielcach. Ma mieć scenę główną, w której zmieści się 500 osób oraz kameralną na 200 miejsc. Jej budowa ma rozpocząć się w tym roku. 

·
Registered
Joined
·
4,453 Posts
Discussion Starter #40
Są pieniądze na muzyczne projekty
mon
2009-04-02, ostatnia aktualizacja 2009-04-02 18:45

Filharmonia Świętokrzyska i kielecka szkoła muzyczna dostały w czwartek od ministra kultury zielone światło do rozpoczęcia planowanych inwestycji.

Instytucje podpisały umowy na dofinansowanie budowy Międzynarodowego Centrum Kultur oraz remont szkoły i budowę sal koncertowych. Mogą liczyć na pieniądze z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Filharmonia dostanie prawie 36 mln zł, szkoła muzyczna - 15 mln. Lada dzień zostaną ogłoszone przetargi na budowę. - Myślę, że zrobimy to w przyszłym tygodniu. Od czasu jego rozstrzygnięcia dajemy sobie dwa lata na zakończenie prac - mówi Jacek Rudnicki, zastępca dyrektora Filharmonii Świętokrzyskiej.

Międzynarodowe Centrum Kultur stanie między ulicami Głowackiego i Żeromskiego. Całość będzie kosztowała 82 mln zł. Z kolei szkoła muzyczna m.in. wybuduje przy ul. Wojewódzkiej salę koncertową na 300 miejsc i salę kameralną. Inwestycja ma kosztować 21 mln zł.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,6459257,Sa_pieniadze_na_muzyczne_projekty.html
 
21 - 40 of 162 Posts
Top