SkyscraperCity banner

1341 - 1360 of 1393 Posts

·
Registered
Joined
·
67 Posts
Obecna organizacja ma obowiązywać do 5 listopada. Później wracają dokończyć prace na nowej jezdni i wraca ruch dwustronny na starą jezdnię.
 

·
Registered
Joined
·
106 Posts
Przebudowa ulic Zagnańskiej i Witosa oraz budowa łącznika do Radomskiej w Kielcach opóźniona o ponad pół roku!
Przebudowa północnego układu komunikacyjnego Kielc, czyli ulic Zagnańskiej i Witosa oraz budowa łącznika do Radomskiej potrwa o ponad pół roku dłużej niż planowano. Wykonawca tej największej inwestycji drogowej ostatnich lat wystąpił o przedłużenie umowy i ma już zgodę Miejskiego Zarządu Dróg. Decyzja jest zaskakująca, ponieważ prace przebiegają bardzo dobrze.
Przedłużenie umowy nie ma nic wspólnego z tempem prac. - Między rozstrzygnięciem przetargu a podpisaniem umowy z wykonawcą upłynęły ponad dwa miesiące. W tym czasie władze miasta szukały brakujące kwoty na inwestycje- przypomina rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Jarosław Skrzydło. - Czyli na starcie prace były opóźnione nie z winy wykonawcy. Nie możemy z własnej inicjatywy wydłużyć terminu, ponieważ byłoby to zmianą warunków przetargu. Wykonawca złożył więc taki wniosek. Zgodnie z umową prace powinny się zakończyć do 20 grudnia 2020 roku a termin został przesunięty do lipca 2021 roku. Został uwzględniony okres zimowy, kiedy nie można wykonywać wielu prac.
Mimo przesunięcia terminu zakończenia inwestycji nowe ulice będą prawdopodobnie przejezdne pod koniec 2020 roku. - Założenie jest takie, że główne prace zostaną wykonane w przyszłym roku a na 2021 rok zostanie kosmetyka, urządzenie zieleńców czy prace porządkowe na rozległym terenie – dodaje rzecznik.
Tempo prac przy tej inwestycji jest bardzo dobre. Od maja, kiedy została rozpoczęta wykonano 20 procent robót i nie jest planowana zima przerwa. - Nie wszystkie prace da się wykonywać ze względu na temperaturę i wilgotność gruntu, zbyt wysoka uniemożliwia wjazd ciężkich maszyn - tłumaczy. - Ale w planach jest budowa kanalizacji deszczowej a także dróg. Wykonawca zakłada, że do kwietnia wykona północny i południowy wylot do nowego ronda na ulicy Radomskiej i połączy z nim nową ulicę Szybowcową – dodaje rzecznik.
źródło i zdjęcia (stare): https://kielce.naszemiasto.pl/przebudowa-ulic-zagnanskiej-i-witosa-oraz-budowa-lacznika/ar/c1-7424742

Od siebie dodam, że wahadło na ul. Radomskiej działa od 12.11 - przejazd częścią nowego ronda. Brak możliwości skrętu z ul. Radomskiej w ul. Szybowcową (w stronę ul. Warszawskiej)
Ps. Dodatkowo, od 13.11 ruch na jednym wahadle (przy ul. Karczunek) został puszczony nowym śladem. Zablokowano wjazd i wyjazd z ul. Karczunek w ul. Witosa.
 

·
Registered
Joined
·
542 Posts
Remont fragmentu ulicy Popiełuszki w Kielcach, czyli drogi krajowej numer 73 nie zakończył się w terminie. Utrudnienia potrwają jeszcze do piątku, 6 grudnia. To kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac na tej ważnej ulicy.

- Wykonawca wystąpił o ponowne przedłużenie umowy, ponieważ pojawiły się nieprzewidziane prace – informuje Karol Nowakowski z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

- Po zdjęciu asfaltu na jezdni wjazdowej do miasta, od strony Starostwa Powiatowego okazało się, że odpływy kanalizacji deszczowej są w fatalnym stanie i trzeba je wybudować od nowa. Tych robót wcześniej nie dało się przewidzieć. Dlatego zgodziliśmy się na przesuniecie terminu zakończenia prac.

Więcej: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/remont-drogi-krajowej-numer-73-czyli-ulicy-popieluszki-w-kielcach-drugi-raz-opozniony-kiedy-skoncza-sie-utrudnienia/ar/c1-14625309
 

·
Registered
Joined
·
106 Posts
PRZEDŁUŻENIE ULICY OLSZEWSKIEGO W KIELCACH PRAWIE GOTOWE. NOWĄ DROGĄ POJEDZIEMY WIOSNĄ [ZDJĘCIA]
Większość prac przy budowie przedłużenia ulicy Olszewskiego do Witosa i Zagnańskiej w Kielcach została wykonana. Inwestycja prezentuje się niezwykle okazale, ale droga będzie przejezdna najwcześniej wiosną 2020 roku. To element całkowicie nowego układu komunikacyjnego północnej części Kielc.
źródło: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/przedluzenie-ulicy-olszewskiego-w-kielcach-prawie-gotowe-nowa-droga-pojedziemy-wiosna-zdjecia/ga/c1-14628593/zd/40474561
 

·
Registered
Joined
·
542 Posts
Wczoraj po 16 trwało malowanie wschodniej nitki remontowanej ulicy Popiełuszki (jezdnia w stronę centrum). Myślę że przez noc udało się pomalować również druga nitkę w stronę Tarnowa i remont właśnie się zakończył.
 

·
Registered
Joined
·
106 Posts
Mała aktualizacja dot. przebudowy ul. Zagnańskiej i Witosa:
- na pierwszym wahadle dzisiaj układają pierwszą warstwę masy
- na ul. Zagnańskiej ciągłość ułożonej masy do ul. Witosa
 

·
Registered
Joined
·
106 Posts
Zmiany w organizacji ruchu w Kielcach. Przed świętami kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg [ZDJĘCIA, WIDEO]
Układ dróg na północy Kielc zmienia się w oczach, a kierowy jeszcze przed Bożym Narodzeniem będą jeździć nowymi odcinkami. Przed świętami zniknie wahadło z ulicy Radomskiej oraz jedno z ulicy Witosa. Ulica Zagnańska ma już nową jezdnię, ale zostanie oddana do ruchu dopiero wiosną.
Na ulicy Zagnańskiej wykonano nową jezdnię, wschodnią. Na całym odcinku leży asfalt, brakuje tylko ostatniej warstwy ścieralnej. Ulica ma kanalizację deszczową, wybudowano także chodniki oraz na dużym fragmencie drogę dla rowerów. Toczą się prace przy budowie wodociągu realizowane przez Wodociągi Kieleckie.
- W okresie zimowym obowiązywać będzie dotychczasowa organizacja ruchu. Wiosną planowane jest przełożenie ruchu na nową jezdnię i zamknięcie „starej”, gdzie rozpoczną się prace budowlane - informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, Jarosław Skrzydło.
Na ulicy Witosa prace toczą się na dwóch odcinkach (w miejscach gdzie obowiązuje ruch wahadłowy).
- Wykonawca przed świętami Bożego Narodzenia planuje likwidację „wahadła” w rejonie ulicy Peryferyjnej. Wykonał tam już nową jezdnię na całej szerokości, brakuje tylko ostatniej ścieranej warstwy asfaltu. Na drugim odcinku, w rejonie ulicy Maleckiego jest gotowa połowa jezdni i wciąż będzie obowiązywał tam ruch wahadłowy - dodaje.
Przy ulicy Witosa budowane są też chodniki oraz przebudowywane sieci uzbrojenia podziemnego.
Na ulicy Warszawskiej powstają nowe mosty nad Silnicą. Obecnie budowane są przyczółki nowej przeprawy na jezdni wschodniej.
Ulica Nowoszybowcowa, która łączy Warszawską i Radomską ma już dwie jezdnie, wybudowane w nowym śladzie. Brakuje na nich tylko ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu.
Na przecięciu ulic Szybowcowej i Radomskiej, od strony wschodniej wykonano już rondo (brakuje na nim tylko ostatniej warstwy asfaltu). Obecnie budowana jest ulica Radomska od strony zachodniej oraz wpięcie nowego ronda do ulicy Nowoszybowcowej.
- Wykonawca deklaruje, że przed świętami Bożego Narodzenia zakończy te prace i zlikwiduje ruch wahadłowy, jaki obecnie obowiązuje na ulicy Radomskiej. Ulica będzie zatem w pełni przejezdna wraz z nowym rondem - dodaje rzecznik.
Na ulicy Szybowcowej (od ulicy Radomskiej w stronę granicy z gminą Masłów) wykonano nową jezdnię, bez ostatniej warstwy asfaltu, a teraz budowany jest ciąg pieszo-rowerowy.
W okresie zimowym, jeśli pozwoli pogoda, prowadzone nadal będą prace budowlane oraz przy sieciach w różnych częściach inwestycji. Wykonawca obecnie nie planuje wprowadzania nowych tymczasowych organizacji ruchu.
Przebudowa północnego układu dróg, czyli ulic Zagnańskiej, Witosa i łącznika do Radomskiej potrwa do połowy 2021 roku.
źródło: https://kielce.naszemiasto.pl/zmiany-w-organizacji-ruchu-w-kielcach-przed-swietami/ar/c1-7465105
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts

·
Registered
Joined
·
106 Posts
Przebudowa Witosa i u Zagnańskiej:
edit: W artykule poniżej jest błąd ponieważ wahadło nr 1 również jest już zlikwidowane :)

Zmiany w ruchu na północnych ulicach Kielc. Nowe rondo oddane na Radomskiej, a na Witosa o jedno wahadło mniej
Ulica Radomską w Kielcach można już przejechać bez problemu, ponieważ drogowcy oddali do ruchu całe rondo na skrzyżowaniu z Szybowcową. Łatwiej też przejechać ulicą Witosa, tu z kolei zlikwidowano jedno wahadło.
Wykonawca przebudowy ulic na północy Kielc zlikwidował jedno „wahadło” na ulicy Witosa, na wysokości osiedla Dąbrowa, w rejonie ulicy Maleckiego. Kierowcy mogą korzystać z całej szerokości jezdni i nowego ronda.
Natomiast drugie wahadło na ulicy Witosa, przy wyjeździe z ulicy Peryferyjnej nadal działa i do wiosny nie zniknie.
Drogowcy zlikwidowali też ruch wahadłowy na skrzyżowaniu Radomskiej i Szybowcową. Kierowcom udostępniono całe nowe rondo.
Jak mówi, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Jarosław Skrzydło wykonawca aktualnie nie planuje wprowadzić kolejnych zmian na ulicy Witosa i Zagnańskiej.
źródło: https://kielce.naszemiasto.pl/nowe-rondo-oddane-do-ruchu-na-radomskiej-w-kielcach-a-na/ar/c1-7473451

Przebudowa ul. Wojska Polskiego:

Ulica Wojska Polskiego w Kielcach otwarta po remoncie. Nowa jezdnia i chodnik gotowe
Kierowcy i piesi doczekali się otwarcia remontowanej ulicy Wojska Polskiego w Kielcach. Z dwumiesięcznym opóźnieniem nowa jezdnia i chodnik zostały oddane do użytku. Zmodernizowano sygnalizację świetlną i przebudowano skrzyżowanie z ulicą Dymińską.
Inwestycja objęła odcinek ulicy Wojska Polskiego, od Tarnowskiej od Zakopiańskiej o długości 460 metrów. Stara droga została rozebrana w całości, a nową wybudowano od podstaw. - Powstała nowa konstrukcja, na której ułożono nową nawierzchnię. Wbudowano nowe chodniki po obu stronach drogi. Na jezdni, po obu stronach wybudowano ścieżkę rowerową – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Ulica została oświetlona.
Przebudowano skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Dymińskiej. Do tej pory było ono z trzema wlotami a w niedużej odległości znajdowało się kolejne skrzyżowanie z ulicą Nową. Po przebudowie powstało klastyczne czterowlotowe skrzyżowanie, do którego została włączona ulicy Nowa i nieco odsunięto je ulicy Tarnowskiej. - Teraz jest bezpiecznej i wygodniej dla kierowców- informuje rzecznik.
Wybudowano też od podstaw trzy zatoki autobusowe z betonową nawierzchnią. - Wczesnej na tym odcinku były dwa przystanki. Na wniosek Zarządu Transportu Miejskiego wybudowaliśmy trzeci, w pobliżu skrzyżowania z Tarnowską - informuje rzecznik.
Zmodernizowano też sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Tarnowskiej, wymieniono część urządzeń między innymi wysięgniki i komory sygnalizacji na nowocześniejsze. - Sygnalizacja została wyposażona także w pętle indukcyjne, które reagują na zbliżających się do skrzyżowania rowerzystów - informuje rzecznik.
Wymieniono także podziemną infrastrukturę: kanalizację deszczową, sieć energetycznej i teletechniczną. Przy drodze powstał kanał, w którym kable zostały schowane, a ewentualna następna ich wymiana nie będzie wymagała ingerencji w ulicę.
Remont wykonała firma „Trakt” z Górek Szczukowskich. Prace kosztowały ponad 6 milionów złotych. Miejski Zarząd Dróg pokrył tylko połowę kosztów inwestycji, ponieważ około 3 miliony złotych pochodzi z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.
źródło: https://kielce.naszemiasto.pl/ulica-wojska-polskiego-w-kielcach-otwarta-po-remoncie-nowa/ar/c1-7473307
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
Zagnańska i Witosa
Zagnańska i Witosa rosną w oczach! Zobacz najnowsze zdjęcia z remontu
Trwają intensywne prace przy przebudowie ulic Zagnańskiej i Witosa. To największa inwestycja drogowa ostatnich lat w Kielcach, która pochłonie ponad 133 miliony złotych.


Wykonawcą prac jest firma Strabag. Pomimo niesprzyjającej aury drogowcy nie zwalniają tempa. Wschodnia jezdnia (od strony cmentarza) ulicy Zagnańskiej od węzła Skrzetle do skrzyżowania z ulicą Witosa jest już praktycznie gotowa.

– Wiosną wykonawca planuje przepięcie ruchu na nową jezdnie. Kolejnym etapem będzie rozbiórka jezdni zachodniej i budowa od podstaw nowej drogi – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.
Z kolei na ulicy Witosa wykonane są już dwa odcinki o długości około 800 metrów. Obecnie trwają intensywne prace nad budową obiektów mostowych na Silnicy w rejonie ulicy Warszawskiej.

Wykonane jest już nowe połączenie drogowe, czyli ul. Nowoszybowcowa. To 700-metrowy odcinek przebiegający w nowym śladzie od skrzyżowania ulicy Witosa z ul. Warszawską do skrzyżowania ul. Radomskiej z ul. Szybowcową. Ułożono tam już wiążącą warstwę asfaltu. Natomiast przed Świętami udostępniono nowe rondo u zbiegu ul. Radomskiej z ul. Szybowcową.


https://wkielcach.info/2020/01/11/zagnanska-i-witosa-rosna-w-oczach-zobacz-najnowsze-zdjecia-z-remontu/
 

·
Registered
Joined
·
213 Posts
Czy tylko mnie się wydaję że pasy na Zagnańskiej są za wąskie i jak będą jechały dwie wielkie ciężarówki np. te wożące złom to się będą ocierać o siebie?
 

·
Registered
Joined
·
106 Posts
Kilka informacji z rozbudowy ul. Zagnańskiej i Witosa wraz ze zdjęciami i filmem z drona:
Drogowcy nie robią przerwy na największej inwestycji w Kielcach. Kolejne utrudnienia na Witosa i Zagnańskiej [FILM Z DRONA]
Pogoda sprzyja pracom drogowym więc firma pracująca przy przebudowie ulic w północnej części Kielc nie robi zimowej przerwy. Od poniedziałku wraca do intensywnych prac przy rozbudowie ulic Zagnańskiej i Witosa, więc pojawią się nowe utrudnienia w ruchu.
Od poniedziałku, 27 stycznia firma Strabag zamknie wjazd w ulicę Starogórską z ulicy Radomskiej.
Objazd do ulicy Starogórskiej i Szybowcowej (odcinek od ulicy Warszawskiej) wyznaczono w obu kierunkach ulicami Radomską, biskupa Jaworskiego i Warszawską.
Prawdopodobnie już na początku lutego zostanie oddana do ruchu nowa jezdnia ulicy Zagnańskiej. Początkowo wykonawca planował przerzucić ruch na nią wiosną, ale pogoda umożliwia prowadzenie robót drogowych, więc niebawem wykonawca zacznie rozbierać starą jezdnię ulicy Zagnańskiej, a kierowcy zostaną wpuszczeni na nową szosę.
Prace przy rozbiórce starej jezdni już mogłyby się rozpocząć, ale nowa trasa jest wykorzystywana przez drogowców jako dojazd ciężkiego sprzętu potrzebnego między innymi do budowy podczyszczalni wód deszczowych, która powstaje między cmentarzem na Piaskach, a ogródkami działkowymi. Jak tylko te prace się zakończą, będzie można udostępnić tę jezdnię wszystkim kierowcom i zabrać się do przebudowy starego pasma ulicy Zagnańskiej od Skrzetli do skrzyżowania z Witosa.
Przebudowa ulic Witosa i Zagnańskiej oraz łącznika z Radomską zgodnie z przedłużoną umową ma potrwać do połowy 2021 roku. Jednak nowe drogi mają być oddane do ruchu jeszcze w tym roku, a na przyszły zaplanowano prace wykończeniowe, porządkowe oraz przy urządzaniu terenu zielenią.
źródło: https://kielce.naszemiasto.pl/drogowcy-nie-robia-przerwy-na-najwiekszej-inwestycji-w/ar/c1-7522071
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
Wschodnia obwodnica KielcO przeprowadzeniu tej inwestycji mówi się od lat, jednak konkretów, wciąż brak. Tymczasem wschodnia obwodnica Kielc - bo o niej mowa - potrzebna jest nie tylko miastu, ale i całemu regionowi. Dlatego samorządowcy ponownie siadają do rozmów i zapewniają, że w najbliższym czasie zostanie wynegocjowana i opracowana koncepcja przebiegu drogi.


Wschodnia obwodnica Kielc ma być przedłużeniem drogi krajowej numer 73. Ma połączyć tę trasę z ekspresową S7 i przyszłą ekspersową S74.

Po raz pierwszy o planach budowy wschodniej obwodnicy zaczęto mówić w 2013 roku. Trzy lata później powstał wstępny projekt przebiegu trasy, ale… na tym przygotowania do inwestycji się zakończyły.

Z inicjatywą powrotu do rozmów w sprawie budowy obwodnicy wystąpił marszałek województwa Andrzej Bętkowski. Na spotkanie w tej sprawie zaprosił przedstawicieli władz Kielc, podkieleckich samorządów i kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Uczestnicy rozmów zgodnie przyznali, że inwestycja jest niezwykle ważna, ale na jej przebieg mają różne koncepcje. - W tym zakresie będziemy dalej pracować i spróbujemy w najbliższym czasie znaleźć porozumienie, co do przebiegu tejże drogi – zapewnia Marek Jońca, członek zarządu województwa.

- Chcemy jak najszybciej spotkać się ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg i marszałkiem, aby wypracować konkrety i ustalić w jakim stopniu miasto mogłoby wspomóc tę inwestycję – deklaruje Bożena Szczypiór, wiceprezydent Kielc.

Po przygotowaniu koncepcji przebiegu trasy będzie można wystąpić o decyzje środowiskową. To pozwoli z kolei ubiegać się o wsparcie rządowe na budowę obwodnicy.

https://kielce.tvp.pl/46397916/co-ze-wschodnia-obwodnica-kielc-obiecuja-ze-zrobia-krok-do-przodu
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
kolejny artykuł

Wschodnia obwodnica Kielc powstanie… jeśli pomoże rząd
Budowa wschodniej obwodnicy Kielc jest rekomendowana do rządowego programu 100 obwodnic. 13 kilometrowa trasa ma kosztować ponad 500 milionów złotych, a pomoc w realizacji inwestycji deklarują władze Kielc, województwa oraz gmin, przez które trasa ma przebiegać.

Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego zapowiada, że w przyszłym tygodniu odbędzie się pierwsze spotkanie grupy roboczej złożonej m.in. z przedstawicieli samorządu województwa i miasta. Urzędnicy będą dyskutować o przebiegu obwodnicy oraz jej kategorii.

Wschodnia obwodnica Kielc obok obwodnicy Radkowic to dla nas priorytetowa inwestycja. Chcemy współpracować z samorządami aby inwestycja w końcu została zrealizowana.Liczymy, że droga zostanie wpisana do rządowego programu 100 obwodnic, co pozwoliłoby na dofinansowanie tej inwestycji z budżetu państwa – powiedział Mariusz Gosek.


Wschodnia obwodnica Kielc ma być alternatywą dla drogi krajowej 73 przebiegającej przez miasto. O jej budowie mówi się od 2013 roku. Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc zaznacza, że intencją władz miasta i województwa jest, by obwodnica była drogą ekspresową lub drogą szybkiego ruchu.

W najbliższym czasie spotkamy się z władzami Urzędu Marszałkowskiego i Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, aby wypracować konkretne rozwiązania, które mogą pomóc zrealizować tę inwestycję – dodała Bożena Szczypiór


Pomoc przy realizacji inwestycji deklarują także włodarze gmin przez, które w przyszłości będzie przebiegać trasa.

Stoimy na stanowisku, że droga powinna przebiegać po granicach miasta Kielce i gminy Masłów. Te tereny zostały kiedyś zarezerwowane pod przebieg obwodnicy. Będziemy zabiegać o to, aby znaleźć rozwiązanie najmniej ingerujące w tereny budowlane, a szczególnie tereny, na których mieszkańcy już otrzymali pozwolenia na budowę – powiedział wójt Lato

Propozycje dotyczące przebiegu obwodnicy poznamy w przyszłym tygodniu. Według wstępnych założeń droga ma się zaczynać – jadąc od strony Warszawy – na wysokości skrzyżowania ulicy Radomskiej z drogą wojewódzką 745. Jej koniec jest przewidziany w Dyminach w okolicach browaru. Tam ponownie włączy się w krajową „73”.

https://wkielcach.info/2020/01/29/wschodnia-obwodnica-kielc-powstanie-jesli-pomoze-rzad/
 
1341 - 1360 of 1393 Posts
Top