SkyscraperCity banner

1361 - 1380 of 1393 Posts

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
Inwestycje drogowe na terenie parku technologicznego


Nie wszystkim podoba się lekka zima. Ale dzięki temu już wkrótce inwestycja drogowa na ul. Olszewskiego otworzy tą północną część miasta na dojazd od strony Zagnańskiej i Witosa. To kolejny etap rewitalizacji poprzemysłowej dzielnicy Kielc, którą ponad 10 lat temu zapoczątkował Kielecki Park Technologiczny.https://www.facebook.com/technopark.kielce/videos/489994791907024
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
przeklejam

Remont DomaszowskiejRuszy kolejna wielka inwestycja drogowa w Kielcach - przebudowa skrzyżowania trasy 73 z ulicami Domaszowską i Tysiąclecia (WIDEO Z DRONA)


Dobra wiadomości dla kierowców. Miejski Zarząd Dróg nie rezygnuje rozbudowy ulicy Domaszowskiej i jej skrzyżowania z aleją Solidarności (trasa krajową 73) i Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach. W tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy robót. To jedno z kluczowych miejsc dla komunikacji w Kielcach.
Inwestycja miała się rozpocząć już w ubiegłym roku ale Miejski Zarząd Dróg zrezygnował z ogłoszenia przetargu. Podjęto taką decyzję, ponieważ firmy budowlane bez opamiętania podnosiły ceny robót.

- Jest to inwestycja z unijnym dofinansowaniem więc wystąpiliśmy do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o zgodę na przesuniecie prac w związku ze skrajnie niekorzystnymi dla samorządów cenami na rynku budowlanym i otrzymaliśmy ją. Liczymy na to, że w tym roku sytuacja będzie już bardziej stabilna i przewidywalna . Mamy zaplanowane ogłoszenie przetargu w czwartym kwartale tego roku a prace planujemy rozpocząć w 2021 roku – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Przebudowa tego ważnego i bardzo ruchliwego skrzyżowania oraz ulicy Domaszowskiej potrwa około dwóch lat. - Inwestycja nie jest skomplikowana z technicznego punktu widzenia, ale trudna logistycznie ze względu na duży ruch na skrzyżowaniu alei Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz na samej ulicy Domaszowskiej. Funkcjonuje tam wiele firm, przez to skrzyżowanie idzie potężny ruch w kierunku Uniwersytetu i konieczne jest zapewnienie dojazdu – informuje.


Na tę inwestycję czekają od lat studenci i pracownicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, ponieważ usprawni ona dojazd do uczelni. Teraz prowadzi on naokoło przez ulicę Sandomierską albo właśnie Domaszowską, ta trasa jest krótsza, ale wąska i wiecznie zakorkowana. Jest ona oblegana także przez kierowców udających się do licznych hurtowni i innych firm działających przy ulicy Domaszowskiej, Górnej, Żniwnej, Zbożowej oraz samochody nauki jazdy wyjeżdżające z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Do tej grupy wyczekującej na przebudowę Domaszowskiej dołączyli też mieszkańcy nowego osiedla, które powstało przy ulicy Poleskiej.

Przebudowa ulicy Domaszowskiej oraz jej skrzyżowań z Solidarności, Górną, Zbożową, Żniwną została poprzedzona szerokimi konsultacjami społecznymi. Mimo tego podczas projektowania właściciele posesji mieli kolejne uwagi.
Do wyburzenia jest 9 garaży oraz dwa domy. Jeden budynek znajduje się na rogu Domaszowskiej i Górnej, po stronie północnej a drugi przy skrzyżowaniu Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego, po stronie południowej.
Przebudowa obejmie ulicę Domaszowską wraz ze wszystkimi skrzyżowaniami, od Solidarności do Poleskiej a także fragmentem Żniwnej. Ulica Domaszowska pozostanie jednojezdniowa, z wyjątkiem krótkiego odcinka, między aleją Solidarności a ulicą Wiejską i Górną będą dwie jezdnie.

Na skrzyżowaniu Solidarności, Domaszowskiej i Tysiąclecia Państwa Polskiego powstanie wyspa centralna. Będzie ono wyglądać bardzo podobnie do tego przy Sandomierskiej i Solidarności. Ruchem będzie sterować sygnalizacja świetlna. Drugie rondo, małe, jednopasmowe jest zaprojektowane na skrzyżowaniu Domaszowskiej, Wiejskiej i Górnej. Będzie ono miało kształt owalny. Zwykle okrągłe rondo jednopasmowe przewidziane jest także na skrzyżowaniu Poleskiej i Żniwnej, w miejscu obecnie wymalowanego.

Na całej trasie, po obu stronach powstanie trasa rowerowa, która zostanie wydzielona na jezdni. Za takim wariatem opowiedzieli się rowerzyści, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych dotyczących przebudowy tej ulicy.
Po obu stronach jezdni powstanie nowy chodnik oraz oświetlenie.

Inwestycja koliduje z zabudową. Do rozebrania są dwa domy mieszkalne przy ulicy Domaszowskiej i Górnej oraz 9 garaży.

Koszt przebudowy jest szacowany na 19 milinów złotych, z tego Unia Europejska pokryje 85 procent.

Źródło: https://kielce.naszemiasto.pl/ruszy-.../ar/c1-7540479


Atrakcyjny teren będzie, dwie działki na rogach do sprzedania, może coś fajnego powstanie.

https://kielce.naszemiasto.pl/ruszy-kolejna-wielka-inwestycja-drogowa-w-kielcach/ar/c1-7540479
 

·
Registered
Joined
·
542 Posts
Miejski Zarząd Dróg wybrał wykonawcę Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS).

Wykonawca:
ALUMBRADOS VIARIOS SOCIEDAD ANONIMA S.A.
Oddział w Polsce
ul. Galicyjska 22, 32-087 Zielonki


Cena brutto:
31.744.458,20 zł (słownie: trzydzieści jeden milionów siedemset czterdzieści cztery tysiące czterysta pięćdziesiąt osiem złotych 20/100)

https://www.mzd.kielce.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2419&Itemid=29
 

·
Great Scott!
Joined
·
970 Posts
Mówiłem o tym wcześniej, mówię o tym teraz: potrzebą graniczącą z koniecznością jest remont nawierzchni DK73 od skrzyżowania z S74, ale też w drugą stronę, do skrzyżowania z ulicą Sandomierską. Jeśli faktycznie ruszy ta zapowiadana od lat przebudowa, to grzechem byłoby zmarnować taką okazję do ucywilizowania tej części miasta w sposób najmniej dotkliwy dla mieszkańców (pewnie w ramach oddzielnej inwestycji, ale prowadzenie prac równolegle bądź bezpośrednio po sobie byłoby znacznie mniej uciążliwe).
 

·
Moderator
Joined
·
69,800 Posts
Kielce. Przedłużenie ul. Olszewskiego przed terminem

| Magdalena Romanowska ⚫ źródło: RI/UM Kielce
Za budowę przedłużenia ul. Olszewskiego w kierunku skrzyżowania ul. Zegnańskiej z ul. Witosa w Kielcach odpowiada firma Strabag. Rozpoczęta w 2018 roku inwestycja ma szansę zakończyć się przed terminem – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Kielcach.

Ja podał UM w Kielcach, jest to jedna z ważniejszych drogowych inwestycji stolicy województwa świętokrzyskiego. Celem przebudowy ul. Olszewskiego jest przede wszystkim lepszy dojazd od północy do Kieleckiego Parku Technologicznego.
całość : https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/kielce-przedluzenie-ul-olszewskiego-przed-terminem-70501.html
 

·
Registered
Joined
·
450 Posts
potrzebą graniczącą z koniecznością jest remont nawierzchni DK73 od skrzyżowania z S74, ale też w drugą stronę, do skrzyżowania z ulicą Sandomierską. Jeśli faktycznie ruszy ta zapowiadana od lat przebudowa, to grzechem byłoby zmarnować taką okazję do ucywilizowania tej części miasta w sposób najmniej dotkliwy dla mieszkańców.
Po DK73 już dawno powinniśmy jeździć skrzyżowaniami dwupoziomowymi, a fakt że trzeba domagać się chociaż remontu nawierzchni to zupełna kpina ze strony miasta :eek:hno:
 

·
Registered
Joined
·
251 Posts
Po DK73 już dawno powinniśmy jeździć skrzyżowaniami dwupoziomowymi, a fakt że trzeba domagać się chociaż remontu nawierzchni to zupełna kpina ze strony miasta :eek:hno:
Od razu trójpoziomowymi, a co się będziemy ograniczać!

PS. Już*dawno to powinna powstać wschodnia obwodnica i tam sobie może być*tyle poziomów ile tylko sobie można wyobrazić. Natomiast centrum miasta (tak, ul. Źródłowa, to centrum miasta!) to nie miejsce na bieda-autostrady. Już wystarczy, że jakiś baran wymyślił S74 przez miasto, zaraz jeszcze wyjdzie, że tak samo będzie z (S)73, bo przecież tu też można dokładnie taką*samą głupią argumentacje zastosować jak przy S74.
 

·
Registered
Joined
·
450 Posts
^^ Jestem zdania, że drogi główne powinny być drogami głównymi. Rozumiem, że modernizacja Żelaznej i Zagnańskiej koledze nie przypadła do gustu? Zawsze możemy też inwestować w boczne uliczki, chociaż stojący w korku będą mieli na co popatrzeć.

DK73 na wysokości Wapiennikowej, Seminaryjskiej oraz IX Wieków ma rezerwę terenową. Skrzyżowanie dwupoziomowe jest tam układem docelowym :)
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
Więcej zdjęć
Ważna inwestycja drogowa w Kielcach, przebicie Olszewskiego będzie gotowa prawie pół roku wcześniej (WIDEO, ZDJĘCIA)

To już pewne, przedłużenie ulicy Olszewskiego w Kielcach do Witosa i Zagnańskiej zostanie oddane do ruchu kilka miesięcy wcześniej niż planowano. Kierowcy pojadą nową drogą i wiaduktem nad torami już w wakacje 2020 roku, a nie można wykluczyć, że jeszcze wcześniej pod warunkiem, że nie wydarzy się nic nieprzewidzianego.

Prace idą znacznie szybciej niż zakładano, między innymi dzięki pogodzie. Roboty nie zostały przerwanie na zimę. Wszystkie nowe odcinki dróg zostały już wybudowane - przedłużenie Olszewskiego po obu stronach wiaduktu nad torami oraz rondo. Na ulicach leży asfalt, brakuje tylko ostatniej ścieralnej warstwy nawierzchni. Gotowe są chodniki i asfaltowa ścieżka rowerowa. Stoją nowe lampy, brakuje na nich tylko opraw oświetleniowych.

- Prace toczą się przy wiadukcie nad torami. Jego konstrukcja jest gotowa. - Wykonywane są zjazdy i mury oporowe. Za chwilę robotnicy wejdą na górę wiaduktu, aby tam ułożyć asfalt na jezdni oraz chodniki – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Przedłużenie ulicy Olszewskiego do Witosa i Zagnańskiej usprawni dojazd do Kieleckiego Parku Technologicznego i wielu firm znajdujących się na Olszewskiego. Teraz można dotrzeć tu tylko od strony ulicy Łódzkiej i w godzinach szczytu tworzą się korki.

Przedłużenie Olszewskiego to także fragment nowego układu komunikacyjnego w północnej części Kielc. Po wybudowaniu przedłużenia ulicy Olszewskiego będzie można dojechać nią do ulic Zagnańskiej i Witosa, których przebudowa trwa i dalej do drogi krajowej 73.
Rozbudowa ulic Zagnańskiej i Witosa to największa inwestycjach drogowa realizowana w tym rozdaniu unijnych pieniędzy.
Ulica Zagnańska będzie dwujezdniowa od węzła Skrzetle do ulicy Witosa. Po obu stronach powstaną drogi zbiorcze obsługujące ruch lokalny. Na wysokości ulicy Piaski Małe przewidziane jest małe rondo. Przebudowane zostanie krzyżowanie z Witosa, do którego zostanie włączone przedłużenie ulicy Olszewskiego (to osobna inwestycja, która trwa) oraz wybudowane rondo turbinowe.

Ulica Witosa została zaprojektowana, jako dwujezdniowa do ulicy Karczunek a dalej na wysokości osiedla „Dąbrowa” jako jednojezdniowa. Na istniejących skrzyżowaniach ulicy Witosa powstaną ronda. Ulica Witosa zostanie połączona z ulicą Radomską poprzez ulicę Nowoszybowcową, która powstanie za halą sportową „Orlęta”, po przeciwnej stronie niż ulica Szybowcowa. Na skrzyżowaniu Nowoszybowcowej i Radomskiej zaplanowano rondo. Na wysokości kościoła przy ulicy Szybowcowej, w miejscu, gdzie stały domy powstanie pętla autobusowa.


https://kielce.naszemiasto.pl/wazna-inwestycja-drogowa-w-kielcach-przebicie-olszewskiego/ar/c1-7543141
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
Inteligentny system transportowyDrogowa inwestycja w Kielcach za 32 miliony. Prace obejmą dziesiątki skrzyżowańMiejski Zarząd Dróg w Kielcach wreszcie rozstrzygnął przetarg na wdrożenie Inteligentnego Systemu Transportowego. Inwestycja za niemal 32 miliony złotych ma usprawnić funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Jednak na efekty nowego rozwiązania jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać.

To było drugie podejście do wyboru wykonawcy tej inwestycji. Tym razem zgłosiły się trzy chętne firmy. Polski oddział jednej z hiszpańskich firm złożył propozycję mieszczącą się w budżecie, jaki MZD przeznaczył na wdrożenie w Kielcach Inteligentnego Systemu Transportowego. W przyszłym roku wykonawca powinien zakończyć projekt inwestycji. Następnie będzie mógł przystąpić do prac w terenie, które prawdopodobnie będą prowadzone jeszcze w 2022 roku.

Inteligentny System Transportowy obejmie ponad 60 skrzyżowań w Kielcach. Pojawią się na nich specjalne kamery i czujniki ruchu. Na podstawie zbieranych danych i obliczeń system autonomicznie będzie zarządzał funkcjonowaniem sygnalizacji świetlnej. Rozwiązanie ma być wdrożone na potrzeby komunikacji miejskiej. Drogowcy przewidują, że budowanie systemu może powodować znaczne utrudnienia w ruchu.

Częścią projektu jest także utworzenie centrum kierowania ruchem. Będzie ono zlokalizowane na remontowanym właśnie na dworcu przy ulicy Czarnowskiej.

http://www.naszekielce.com/?q=inteligentny_system_transportowy_w_kielcach
 

·
Registered
Joined
·
1,930 Posts
w Łodzi to się nazywa OSSR (Obszarowy System Sterowania Ruchem). Kosztował prawie 90 milionów złotych i można śmiało napisać że... były to pieniądze wyrzucone w błoto. Po wielu próbach ustawienia systemu stwierdzono że się nie da, bo na zbyt wielu ulicach krzyżyje się duży ruch z każdej strony, zbiorkom również się krzyżuje itd... tak więc udowodniono że bez inwestycji w twardą infrastrukturę nie da się takimi zabawkami jak OSSR usprawnić ruchu w mieście...
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
Malików
Poważny problem mieszkańców Malikowa. Rozwiązaniem oprotestowana inwestycja?Poważny problem kielczan z ul. Malików. Skarżą się, że po otwarciu centrum logistycznego jeździ tam znacznie więcej ciężarówek i jest coraz bardziej niebezpiecznie. Zginęła już jedna osoba. Rozwiązaniem byłaby kontrowersyjna inwestycja.Interpelację w tej sprawie złożył radny Tadeusz Kozior z Prawa i Sprawiedliwości. Prosi w niej m.in. o ograniczenie ruchu ciężarówek na tej ulicy.

Na Malikowie ruch, że aż domy drążą

– Tak dalej być nie może. Po wybudowaniu centrum logistycznego Panattoni Park jeździ tam znacznie więcej samochodów ciężarowych. Do tego dochodzą jeszcze auta dojeżdżające m.in. do betoniarni. Bardzo często przekraczają obowiązujące ograniczenia prędkości do 40 km/godz. – opowiada radny Kozior.

Najgorzej jest w nocy. Budynki aż drżą od przejeżdżających tirów. – Strach jest przejść przez ulicę. Ludzie boją się, że dojdzie do kolejnej tragedii – mówi Kozior. Kolejnej, bo 4 lutego ciężarówka śmiertelnie potrąciła tam 85-letnią kobietę, która przechodziła poza przejściem dla pieszych.
Tiry na Malikowie? Progi zwalniające raczej zaszkodzą

Bożena Szczypiór, wiceprezydent Kielc, w odpowiedzi na interpelację radnego tłumaczy, że poproszono policję o egzekwowanie ograniczenia prędkości. Jej zdaniem proponowany montaż progów zwalniających też nie jest dobrym rozwiązaniem. „Spowoduje to dodatkowe uciążliwości związane z emisją hałasu oraz drganiami” – napisała wiceprezydent.

Na dodatek jeżdżą tamtędy autobusy komunikacji miejskiej, dopuszczalne jest więc stosowanie wyłącznie progów wyspowych, które nie są tak skuteczne. Wiceprezydent dodała, że aby ograniczyć hałas, miasto reguluje np. włazy studzienek.

Problemem „brak alternatywnych dróg dojazdu”


Zdaniem wiceprezydent Szczypiór z uwagi na rodzaj zabudowy i sposób wykorzystania terenu pod usługi i przemysł „wypracowanie rozwiązania eliminującego ruch ciężki jest praktycznie niemożliwe z uwagi na brak alternatywnych dróg dojazdu”.

Faktycznie, alternatywnej drogi dla ul. Malików nie ma. Chociaż o jej budowie mówiono jeszcze w 2016 r. Planowano wówczas, przy wykorzystaniu środków unijnych, wybudowanie odcinka drogi wojewódzkiej nr 786 i tzw. ul. Nowomalików.

Kontrowersyjna inwestycja i duży protest sąsiadów

W grę wchodziły dwa warianty. Pierwszy, preferowany przez miasto, zakładał poprowadzenie drogi między domami stojącymi przy ul. Malików a os. Ślichowice.

Drugi mówił o poprowadzeniu drogi kilkaset metrów dalej, już za zabudowaniami stojącymi po zachodniej stronie ul. Malików.

Sprawa skończyła się olbrzymimi protestami społecznymi, głównie ze strony mieszkańców Ślichowic, chociaż tzw. wariant wschodni, przebiegający obok ich osiedla, był przewidziany w planie zagospodarowania przestrzennego od lat. W efekcie tych protestów ówczesny prezydent Kielc Wojciech Lubawski zawiesił realizację tej inwestycji. Zwłaszcza że były też problemy z jej finansowaniem.

Miasto: Jakiś wariant musimy wybrać

Prace studialne trwały. – Umówiliśmy się ze stroną społeczną, że zlecimy ekspertyzę proponowanych rozwiązań. I zrobiliśmy to. Opracowanie potwierdziło, że pod względem m.in. finansowym i środowiskowym lepszy jest wariant wschodni – mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału urbanistyki i architektury w urzędzie miasta. Podkreśla, że to nie oznacza decyzji o budowie nowej drogi, bo w grę wchodzi jeszcze czynnik społeczny.

– Władze Kielc jeszcze czeka decyzja, który wariant wybrać, na podstawie m.in. tych danych i spokojnej rozmowy z mieszkańcami. Jestem jednak przekonany, że budowa jakiejś alternatywy dla ul. Malików jest nie do uniknięcia. To bowiem najbardziej dynamicznie rozwijająca się część miasta. Inwestycja taka jak Panattoni to dopiero początek na tym obszarze – mówi Artur Hajdorowicz.

https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25694583,powazny-problem-mieszkancow-malikowa-rozwiazaniem-oprotestowana.html
 

·
Registered
Joined
·
542 Posts
^^
Wybudowano centrum logistyczne i nagle zdziwienie. Jak to?! Jest większy ruch ciężarówek... Niemożliwe.
 

·
Registered
Joined
·
218 Posts
^^
Tamta strona miasta potrzebuje pilnego połączenia z Krakowską i to od razu 2x2.

Od co najmniej 20 lat takie połączenie jest potrzebne. Teraz udawanie zdziwienia przez Urząd Miasta jest po prostu chamstwem urzędasów szukających sobie dupochronu.
 

·
Registered
Joined
·
80 Posts
Kolego skunks nie wiem czy jesteś mieszkańcem Kielc ale twoja kreska to tylko kreska oderwana od rzeczywistości. W tym rejonie jest ujęcie wody dla miasta tzw morze białogońskie i nie da sie tedy drogi poprowadzic jeszcze najlepiej może klasy gp lub S. Proponuję ochłonąć. A urzędasy to są sprzedawczyki kto da więcej ten ma. Jak to kur.. jest że pozwala się stawiać developerke w każdej dziurze, bo taniej podłącza się do sieci miejskiej która nie była planowana na takie obciążenia i klops, tu powinny być kary ze hej A niema. Dzikie budowanie itd. przykładów na urzędnicze skur... jest wiele.

Pozdrawiam Paweł z Kielc
 

·
Registered
Joined
·
218 Posts
W tym rejonie jest ujęcie wody dla miasta tzw morze białogońskie i nie da sie tedy drogi poprowadzic
Wiesz na pewno, że "nie da się", tak? Jesteś geologiem, inżynierem środowiska etc. i kompetencją swojego fachu to stwierdzasz?

Bo tak się składa, że bywam w tamtej okolicy tak często, jakbym tam niemal mieszkał. Ujęcie wody, o którym mówisz to jest ten fioletowy romb poniżej góry Brusznia, jak widzisz dobre pół kilometra od mojej kreski.


jeszcze najlepiej może klasy gp lub S.

Proponuję ochłonąć.

A urzędasy to są sprzedawczyki kto da więcej ten ma.

Jak to kur.. jest że pozwala się stawiać developerke w każdej dziurze, bo taniej podłącza się do sieci miejskiej która nie była planowana na takie obciążenia i klops,

tu powinny być kary ze hej A niema.

Dzikie budowanie itd. przykładów na urzędnicze skur... jest wiele.

Pozdrawiam Paweł z Kielc
Typowe ględzenie takiej świętokrzyskiej baby. Dosłownie właśnie jakbym takie przemądrzałe babska z Kielecczyzny słuchał, co to myśli że na wszystkim się zna, a tak naprawdę leci jej z ust słowotok skojarzeń na poziomie średnio zaawansowanej schizofrenii.

Ja proponuję ochłonąć, Genowefo Pigwo. Albo w kabarecie rozwijać powyższe talenty. Bronek Opałko zmarł, jest nisza do zagospodarowania :troll:
 

·
Registered
Joined
·
112 Posts
^^
Kolego skunks - całe okolice ul. Mokrej to jest ujęcie wody. I nie ma tam szans na jakąkolwiek budowę. Nawet druga strona ul. Krakowskiej tak samo.
 
1361 - 1380 of 1393 Posts
Top