SkyscraperCity banner

1381 - 1393 of 1393 Posts

·
Registered
Joined
·
218 Posts
A skąd wy wszyscy jesteście takimi ekspertami, że nie ma szans, bo ujęcie wody, co?

W Gdańsku ujęcia wody są po obu stronach ul. Czarny Dwór i jak widać, specjalnie to nie przeszkadza w zabudowie.

Poza tym moja kreska jest orientacyjna - pół kilometra w te czy we wte nie ma znaczenia, równie dobrze ta droga mogłaby iść z drugiej strony masywu Brusznia-Stokowa.

Ja tylko nie rozumiem tego zlotu ekspertuf co to nagle siem znajom na ójenciah fody. Powstające w tamtych okolicach rozmaite zabudowania przeczą waszej teorii o niemożliwości budowania.
 

·
Registered
Joined
·
80 Posts
Widzę, że polemika z tobą niema sensu. Skoro to tylko ty bijesz pianę. takich jak ty co się wyprowadzili albo są ale ich niema tu na stałe nie powinno to wogóle obchodzić, szkoda słów na pisanie z tobą. Dobrze, że taaaaakich znawców jak ty wogóle się nie słucha. A znawcą nie jestem chyba, że dyplom magistra inżyniera ochrony środowiska Politechniki Świętokrzyskiej coś w twoich oczach znaczy.
 

·
Registered
Joined
·
218 Posts
Widzę, że polemika z tobą niema sensu. Skoro to tylko ty bijesz pianę. takich jak ty co się wyprowadzili albo są ale ich niema tu na stałe nie powinno to wogóle obchodzić, szkoda słów na pisanie z tobą. Dobrze, że taaaaakich znawców jak ty wogóle się nie słucha. A znawcą nie jestem chyba, że dyplom magistra inżyniera ochrony środowiska Politechniki Świętokrzyskiej coś w twoich oczach znaczy.
To ja się dziwię, że pan magister inżynier bije pianę w stylu niewykształconej baby z podkieleckiej wsi "łuny tam kradom, te polityki całe" zamiast narysować kreskę na mapie zgodnie z własną wiedzą w tym zakresie.
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
Zmiany w centrum Kielc
Zmiany w centrum Kielc, ulice jednokierunkowe i więcej miejsc parkingowych [ZDJĘCIA]W centrum Kielc szykuje się rewolucja. Fragmenty ulic Piotrkowskiej i Silnicznej będą jednokierunkowe, na kilku ulicach zostanie zlikwidowana „strefa zamieszkania” a zastąpi ją znak „tempo 30”. Przybędzie też miejsc parkingowych.


Inspiracją do zmian byli pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Straż Miejska, obie instytucje widzą na co dzień, jakie problemy stwarza parkowanie na ulicy Piotrkowskiej.

- Tutaj obowiązuje strefa zamieszkania i wolno parkować tylko w wyznaczonych miejscach ale kierowcy nie przestrzegają te przepisu i stawiają samochody w każdym miejscu tej brukowanej ulicy Piotrkowskiej- powiedział nam jeden z pracowników ZUS. - Trudno przejść przez jezdnię Piotrkowskiej z jednej na drugą stronę, bo auta stoją jeden przy drugim. Przechodnie muszą się o nie ocierać. Bardzo często nie da się przejechać a my nie możemy wjechać z parkingu, bo samochody go zastawiają albo zasłaniają widoczność na ulicę. Na tej ulicy potrzebna jest jakaś zmiana organizacji, może lepiej trzeba ją oznakować.

Straż Miejska przyznaje, że codziennie jest wzywana na ulicę Piotrkowską do źle zaparkowanych samochodów. - Dzwonią do nas przede wszystkim pracownicy ZUS ale też inne osoby. Cała ulica jest zastawiona parkującymi samochodami, które utrudniają przejazd a nawet przejście pieszym. Sytuacja jest tam bardzo trudna – informuje Renata Gruszczyńska, komendantka Straży Miejskiej w Kielcach . -Kierowcy tłumaczą, że parkują tam, bo nie ma zakazu . Owszem znaku zakazu zatrzymywania nie ma, ale jest inny „strefa zamieszkania”, który pozwala parkować tylko w wyznaczonych miejscach. Wielu kierowców nie zna takiego znaku. Dochodzi do takich sytuacji, że samochody stoją, tam gdzie nie wolno a wyznaczone miejsca są wolne. Interweniujemy tam codziennie, a tak nie powinno być, jest wiele innych miejsc, gdzie powinniśmy być. Naszym zdaniem na tej ulicy „strefa zamieszkania” się nie sprawdza i należało by ją zlikwidować i w miejscach, gdzie nie można parkować ustawić znaki zakazu. Taka organizacja byłoby bardziej czytelna dla kierowców.

Podoba zmiana jest potrzebna na ulicy Planty, gdzie jest identyczny problem z parkowaniem. - Kierowcy nie widzą znaku zakazu parkowania, bo jest strefa zamieszka, więc zostawiają samochody, utrudniając przejazd czy przejazd innym – dodaje komendantka.

Miejski Zarząd Dróg sceptycznie odnosi się do likwidacji strefy zamieszkania na Piotrkowskiej i Plantach. - Każdy kierowca jest zobowiązany znać przepisy ruchu drogowego. Jeśli ten znak jest mu obcy, to nie powinien wyjeżdżać na drogę.

Strefa
zamieszkania nie tylko reguluje zasady parkowania ale także ogranicza prędkość jazdy do 20 kilometrów na godzinę a pieszy w każdym jej miejscu ma pierwszeństwo przed samochodem- informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Dodaje, że trafił do instytucji projekt zmian w rejonie ulicy Piotrkowskiej przygotowany w Urzędzie Miasta. - Wpłynął wniosek do opiniowana w myśl którego na Piotrkowskiej i Plantach ma być zlikwidowana strefa zamieszkania i wprowadzona „tempo 30”. Z naszego punktu widzenia na Piotrkowskiej ma to uzasadnienie ale na Plantach powinna pozostać strefa zamieszkania, przyjazna pieszym. Ta ulica ma inny charakter, pełni rolę ciągu pieszego- tłumaczy rzecznik. - To jest opinia, którą Kancelaria Prezydenta może wziąć pod uwagę, ale nie musi.

Kancelaria Prezydenta jednak przygotowała kolejny projekt, bardziej radykalny i chce go wprowadzić w życie już w kwietniu.

- Planujemy zlikwidować „strefę zamieszkania” na ulicach Pelca oraz na Silnicznej, Piotrkowskiej i Plantach oraz wprowadzić ruch jednokierunkowy na fragmencie ulicy Silnicznej oraz Piotrkowskiej- informuje Agnieszka Nowak - Calicka, zastępczyni dyrektora w Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta w Kielcach. - Kierowcy, którzy chcą się dostać na Planty jechaliby ulicą Pelca a dalej skręcali w prawo w ulicę Silniczną, odcinek, który teraz jest zamknięty, dojeżdżali do Piotrkowskiej i dalej na Planty. Silniczna na tym odcinku byłaby jednokierunkowa, wyznaczymy przy niej miejsca do parkowania. Wyjazd z Plant odbywałby się Piotrkowską, która od Silnicznej byłaby jednokierunkowa do skrzyżowania z Pelca. Przy tej ulicy też byłyby wyznaczone miejsca parkingowej a tam gdzie nie wolno parkować ustawione znaki zakazu postoju. Na tych tych ulicach owiązywałaby strefa „tempo 30” czyli kierowcy nie mogliby jechać szybciej niż 30 kilometrów na godzinę.
https://kielce.naszemiasto.pl/zmiany-w-centrum-kielc-ulice-jednokierunkowe-i-wiecej/ar/c1-7554263
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
Radni o wschodniej obwodnicy Kielc

Premier Morawiecki obiecał, obwodnicy Kielc nie ma w planach. Sejmik przyjął stanowisko
Radni sejmiku województwa świętokrzyskiego jednogłośnie przyjęli stanowisko w sprawie pominięcia w rządowych planach budowy wschodniej obwodnicy Kielc.
Rząd dwa tygodnie temu przedstawił plany budowy stu obwodnic na lata 2020-2030. W planach jest budowa czterech obwodnic w Świętokrzyskiem: Wąchocka, Chmielnika, Osieka oraz Starachowic.

Tydzień z głowy. Obwodnicy niezbędny jest realny lobbing [KOMENTARZ]

O konieczności budowy w maju 2018 r. podczas spotkania w Kielcach mówił premier Mateusz Morawiecki. Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku przypomniał o tym Grzegorz Banaś z PiS, przewodniczący komisji strategii rozwoju województwa, promocji i współpracy z zagranicą, były wojewoda świętokrzyski. I zaproponował, by sejmik w tej sprawie przyjął w tej sprawie stanowisko, które przekaże m.in. do premiera i ministra infrastruktury.

Grzegorz Gałuszka z PSL pokazał, jak nasz region jest dyskryminowany. Średnio na jedno województwo przypada sześć nowych obwodnic, a u nas będą tylko cztery. Tyle samo zaplanowano na Opolszczyźnie, to najgorszy wynik w całej Polsce.

Gałuszka zaproponował, by w stanowisku zaapelować również o budowę obwodnic Klimontowa oraz Brzezin i Radkowic.

Radny apeluje o odwagę


Banaś zwrócił uwagę, że plany zakładają tylko budowę obwodnic na drogach krajowych, przez co Radkowice i Brzeziny nie spełniają warunków. I dodał, że budowa wschodniej obwodnicy Kielc jest niezmiernie potrzebna z uwagi na duże natężenie ruchu na tym odcinku.

- Zaapeluję o więcej odwagi, powiększmy program o drogi wojewódzkie - zaproponował Piotr Żołądek z PSL.

- Proszę ostudzić gorące głowy - zaapelował Banaś. I dodał, że samorząd powinien walczyć o najpilniejszą inwestycję. Żołądek odpowiedział, by te argumenty przekazać mieszkańcom Brzezin i Radkowic, którzy od dawna walczą o nową obwodnicę. - Im się to po prostu należy - stwierdził.

Ostatecznie w przyjętym przez sejmik stanowisku jest tylko mowa o konieczności budowy wschodniej obwodnicy Kielc.

https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25727326,premier-morawiecki-obiecal-obwodnicy-kielc-nie-ma-w-planach.html
 

·
Registered
Joined
·
542 Posts
W planie postępowań przetargowych MZD pojawiła się pozycja "Remont al. Popiełuszki". Ogłoszenie przetargu jest planowane na II kwartał, natomiast szacowana kwota inwestycji wynosi 1,2 mln zł. Czy orientuje się ktoś, o który konkretnie odcinek al. Popiełuszki może chodzić? Podejrzewam, że za 1,2 mln nie wyremontuje się całego odcinka od ul. Wrzosowej do skrzyżowania z ul. Wapiennikową i ul. Pileckiego.
 

·
Registered
Joined
·
23 Posts
Nie wiem, ale się wypowiem. Z drugiej strony nie ma tam tak dużo do remontowania. Na jezdni wschodniej (od Lidla) na pewno połowa, a zaryzykuję stwierdzenie że większość odcinka na nową nawierzchnię, bo i bliżej Wapiennikowej jest teraz więcej pasów i w porównaniu do tego co było przed remontem mamy "morze asfaltu". Owszem - przy przejeżdżaniu na wprost z Barwinka w stronę Ostrej Górki ulicą Wrzosową od pewnego czasu zaczynam się modlić żeby sobie nie urwać zawieszenia z powodu kolein na Popiełuszki. Ale co tam innego można remontować poza skrzyżowaniem?
 

·
Registered
Joined
·
67 Posts
Na Zagnańskiej jakiś przestój? Od 1 listopada nie zmieniło się tam kompletnie NIC!!! Na Witosa poza rondem z Karczunek, też niewiele zmian. Mają rozmach sk***syny :/
 

·
Registered
Joined
·
106 Posts
Na Zagnańskiej jakiś przestój? Od 1 listopada nie zmieniło się tam kompletnie NIC!!! Na Witosa poza rondem z Karczunek, też niewiele zmian. Mają rozmach sk***syny :/
Na odcinku od ul. Peryferyjnej do ul. Sieje Dąbrowa cały czas pracują - wybrano ziemię pod nową nitkę, przekładana/układana jest infrastruktura podziemna (nadzoruję z okna :) ).
EDIT: Trwają dość intensywne prace przy budowie dwóch mostów nad Silnicą - przyczółki są już "pozasypywane", podnoszony jest poziom gruntu pod nowe jezdnie i rondo.
 

·
Registered
Joined
·
1,158 Posts
Fotorelacja
Zima i koronawirus nie powstrzymały największej inwestycji drogowej w Kielcach. Pojedziemy już w marcu? (WIDEO, ZDJĘCIA)

Największa inwestycja drogowa ostatnich lat w Kielcach – przebudowa północnego układu komunikacyjnego miasta idzie pełną parą. Prac nie zatrzymała ani zima ani epidemia koronawirusa. W marcu albo na początku kwietnia ruch zostanie puszczony nową jezdnią ulicy Witosa. Kierowcy, którzy jadą w kierunku Warszawy podziwiają rozmach prac między ulicami Warszawską i Radomską.
Kierowcy, którzy jadą ulicami Warszawską lub Radomską w Kielcach w stronę Warszawy lub wjeżdżają do miasta mogą podziwiać postęp robót przy budowie nowego łącznika, który powstaje między tymi ulicami. Zastąpi on ulicę Szybowcową. W miejscu, gdzie niedawno były pola, widać już nową ulicę, która od strony Radomskiej kończy się rondem. Jest ono częściowo używane. Przez nie odbywa się ruch w ciągu ulicy Radomskiej, czyli w stronę Warszawy i do centrum Kielc oraz do Masłowa - na tym odcinku drogi wojewódzkiej obowiązuje ruch wahadłowy do granic Kielc. Czwarty wlot do ronda będzie od strony ulicy Nowoszybowcowej czyli nowego łącznika między Warszawską a Radomską.
Stara ulica Szybowcowa jest częściowo rozebrana i na fragmencie ma nową nawierzchnię bitumiczną, kierowcy mogą na nią wjechać tylko od strony Warszawskiej i dotrzeć do kościoła.
Ulica Starogórska, odchodząca od Szybowcowej, równoległa do Radomskiej prawie na całej długości ma już nową nawierzchnię asfaltową. Jej pobliżu powstaje rozległa pętla autobusowa. Aktualnie budowane są chodniki i parkingi.
W rejonie skrzyżowania nowego łącznika z ulicą Warszawską powstają nowe mosty na Silnicą. Trwa budowa przyczółków. Na samej ulicy przygotowywane są nasypy i warstwy konstrukcyjne południowego odcinka drogi.
Na ulicy Witosa oraz Maleckiego rozbierane są fragmenty starej jezdni i budowane nowe. Aktualnie prace toczą się w rejonie ulic Peryferyjnej, Magazynowej i Maleckiego. W tym rejonie obowiązuje ruch wahadłowy.
Wykonawca inwestycji firma Strabag przygotowuje się do zmiany organizacji ruchu na ulicy Zagańskiej, zamknięcia i rozbiórki starej jezdni i przeniesienia ruchu w obu kierunkach na nową. Zostały wycięte drzewa i przesuwane są ogrodzenia posesji.


  • Co najmniej 7 dni przed zmianą organizacji ruchu poinformujemy o tym mieszkańców – zapewnia rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, Jarosław Skrzydło.
  • Wykonawca cały czas pracuje, a to jest najważniejsze. Prace toczą się na wszystkich odcinkach inwestycji i są one zgodne z harmonogramem, nie są opóźnione ani go nie wyprzedzają – dodaje.

37732

37735

37736

37738

37739


37743

 

·
Registered
Joined
·
7,313 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510050317-N-2020 z dnia 19-03-2020 r.
Gmina Kielce - Miejski Zarząd Dróg w Kielcach: Budowa ul. Rajtarskiej w Kielcach na odcinku od ul. Kordeckiego do ul. Sobieskiego
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
TRAKT S.A., Górki Szczukowskie
Cena wybranej oferty/wartość umowy 442981.72 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
106 Posts
Na stronie facebookowej miasta są nowe zdjęcia z budowy wiaduktu nad torami Zagnańska/Olszewskiego. Wczoraj była układana pierwsza warstwa asfaltu przy Zagnańskiej (wjazd na wiadukt)

Swój docelowy kształt nabiera wiadukt, będący przedłużeniem ulicy Olszewskiego. Niewykluczone, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, zostanie on otwarty dla ruchu już w wakacje.
źródło: Informacja ze strony fb Miasta Kielce
 
1381 - 1393 of 1393 Posts
Top