SkyscraperCity banner

781 - 800 of 800 Posts

·
Registered
Joined
·
1,355 Posts
Sabinówek – nowa inwestycja w Kielcach. Powstaje w Dolinie Silnicy
Wielorodzinny budynek z ogrodzonym terenem i inteligentnymi rozwiązaniami powstaje w Kielcach przy ulicy Sabinówek, tuż przy Dolinie Silnicy. W budynku zaprojektowano 16 mieszkań oraz garaż podziemny na 16 miejsc.

Inwestorem osiedla jest Marszałek - firma z długoletnim stażem, specjalizująca się w działalności deweloperskiej. - Inwestycja zakończy się na koniec 2020 roku. W tej chwili trwają prace przy budowie piwnic – mówi Paweł Marszałek, deweloper.
Sabinówek to nowoczesny obiekt przyjazny dla osób niepełnosprawnych z ogrodzonym terenem, komunikacji na czujkach ruchu, rozprowadzona instalacje światłowodowa i TV. Windy w budynku umożliwią łatwy i wygodny dostęp do obiektu dla osób z niepełnosprawnościami, matek z dziećmi czy osób starszych.

Jak będzie wykonany? Deweloper szczegółowo informuje o materiałach i technologiach. Ściany zewnętrzne budynku wykonane będą z silikatu, ocieplone warstwą 15-centymetrową styropianu i wykończone tynkiem tradycyjnym lub gipsowym według życzenia.
Ściany wewnętrzne nośne będą z silikatu, z tynkiem tradycyjnym lub gipsowy, według życzenia. Ściany działowe z płyt gk na ruszcie stalowym razem 7,5 centymetrów, stropy monolityczne. Okna 3-szybowe z ciepłą ramką 0,7W/mkwK.
W mieszkaniach zaplanowano instalacje elektryczną, TV, gazową, wodną, co, cwu, telefoniczną, internetową i domofonową. Każde mieszkanie w energię cieplną zasilane będzie z sieci miejskiej, kaloryfery z głowicami. Zamontowane będą parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Drzwi zewnętrzne Gerda.


Balustrady balkonowe będą nierdzewne z elementami szkła, na podłogach i schodach części wspólnych położony będzie gres.
Jak podaje deweloper, istnieje możliwość wykonania mieszkania na gotowo, łącznie z umeblowaniem.

 

·
Registered
Joined
·
5 Posts
Witam wszystkich! Dopiero poznaję Rynek nieruchomości i chciałbym poznać opinie o deweloperach w Kielcach. Chcę kupić nowe mieszkanie od dewelopera i znalazłem kilka dobrych opcji na korter.com.pl/ . Bardzo podoba mi się projekt Zielony Bulwar . Buduje go Firma Komplexbud, słyszałi coś o niej? Jakieś opinie od lokatorów?
 

·
Registered
Joined
·
1,355 Posts
Park Sosnowy


 

·
Registered
Joined
·
1,355 Posts
[ZDJĘCIA I WIZUALIZACJE] 5 najciekawszych inwestycji mieszkaniowych w Kielcach w trakcie budowy
Apartament w nowoczesnym wieżowcu, rodzinne mieszkanie w samym środku lasu, a może szeregowiec na przedmieściach ale za to otoczony zielenią? Inwestycyjny boom w Kielcach trwa w najlepsze. Deweloperzy prześcigają się w coraz bardziej atrakcyjnych ofertach. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych inwestycji mieszkaniowych, które w najbliższym czasie zostaną oddane do użytku.
Plaza Tower


Plaza Tower będzie najwyższym budynkiem w Kielcach. Wieżowiec, powstający na rogu ulic Jesionowej i Zagnańskiej będzie miał 16 kondygnacji i ponad 55 metrów wysokości. W budynku znajdzie się około 130 mieszkań, o zróżnicowanej powierzchni od 29 do 130 metrów kwadratowych. Wieżowiec będzie wyposażony w trzy windy. W podziemnym garażu przygotowane zostaną miejsca dla 200 aut. W pierwszej kolejności powstanie jeden wieżowiec, choć inwestor nie wyklucza budowy kolejnego także 16 piętrowego „olbrzyma”. Pierwszy budynek ma być gotowy wiosną 2021 roku.
Park Sosnowy


Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Artylerzystów w Kielcach, a wykonawcą jest firma Becher. Teren „wtopiony” jest w istniejącą tkankę leśną. Inwestycja sąsiaduje z terenami rekreacyjnymi m.in. ze Stadionem Leśnym.
Park Sosnowy składa się z dwóch budynków wielorodzinnych. Każdy będzie miał po cztery kondygnacje. W każdym deweloper oferuje po 34 mieszania o powierzchni od 42,53 metra do 145,84 metrów.
Intencją zasadniczą wykonawców jest zachowanie maksymalnie jak największej ilości istniejących drzew. W celu osiągnięcia naturalnego efektu wkomponowania budynków w strukturę lasu. W przeważającej części na działce dominują piękne i dojrzałe sosny.
Budowane są dwa budynki mieszkalne wielorodzinne każdy z podziemnym garażem wielostanowiskowym. Nowoczesne windy, części wspólne utrzymane w minimalistycznej stylistyce modernistycznej, wygodne strefy wejściowe to tylko niektóre elementy tych nowoczesnych budynków. Obsługa komunikacyjna terenu z alei Na Stadion poprzez drogę wewnętrzną ul. Artylerzystów, biegnącej wzdłuż całej wschodniej granicy terenu inwestycji.

Kadzielnia Park


Przy ulicy Krakowskiej, w pobliżu rezerwatu Kadzielnia trwa budowa 10-piętrowego wieżowca, z którego będzie się rozciągać przepiękny widok na część Kielc. Budynek ma być gotowy w pierwszym kwartale 2021 roku. Budynek stanie na działce o wielkości ponad 1000 metrów kwadratowych. Zaplanowano w nim 31 mieszkań o wielkości od 51 do prawie 140 metrów.
Tarasy zaprojektowano w taki sposób, że zobaczymy z nich Kadzielnię, Park Miejski lub Karczówkę. Na dachu wieżowca zaplanowano montaż paneli fotowoltaicznych wytwarzających prąd z energii słonecznej. Energia ma wystarczyć do oświetlenia elewacji i klatek schodowych.
W obiekcie zarezerwowano miejsce na garaż podziemny, w którym zaparkuje ponad 20 samochodów. Dodatkowe miejsca planowane są także na zewnątrz.

Apartamenty Podklasztorna


Inwestycja powstaje w dzielnicy Podkarczówka przy ulicy Podklasztornej, nieopodal Rezerwatu Karczówka oraz Ogrod
u Botanicznego. Inwestycja składać się będzie z jednego budynku podzielonego na 4 segmenty po 13 mieszkań oraz garaży wbudowanego w kondygnacją podziemną. Mieszkania mają powierzchnię od 44 do 90 metrów kwadratowych.
Vivienda Park
VIVIENDA PARK to nowoczesne, komfortowe i bezpieczne osiedle mieszkaniowe w zabudowie szeregowej i bliźniaczej zlokalizowane w kieleckiej dzielnicy Baranówek.
Inwestycja oferuje domy lub apartamenty z garażem 2 stanowiskowym, uniwersalnym układem funkcjonalnym z możliwością indywidualnej aranżacji pomieszczeń oraz zastosowania odnawialnych źródeł energii.
Inwestycja obejmuje budowę osiedla 30 domów jednorodzinnych o powierzchni do 190m².Istnieje także możliwość kupna apartamentu z ogrodem (w wersji podstawowej ok. 93m² lub powiększonej ok. 100m²), oraz apartamentu z tarasami na piętrze (w wersji podstawowej ok. 100m² lub powiększonej ok. 120m²)Bartłomiej Piwoński

Bartłomiej Piwoński
 

·
Registered
Joined
·
1,355 Posts
Nowe Romualda 

·
Registered
Joined
·
1,355 Posts
Patio Vita 

·
Registered
Joined
·
1,355 Posts
Koronawirus a ceny mieszkań. W Kielcach drożej, za to praca zdalna może sporo zmienić [SONDA]

Grzegorz Walczak

17 maja 2020 | 20:00

Kielce, 22 października 2019. Uroczystość przekazania nowych mieszkań socjalnych

Kielce, 22 października 2019. Uroczystość przekazania nowych mieszkań socjalnych (Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta)
O 9 proc. na rynku pierwotnym i o 15 proc. na rynku wtórnym - o tyle wzrosły ceny transakcyjne mieszkań w Kielcach w pierwszym kwartale tego roku.Na początku roku (od stycznia do końca marca) za metr kwadratowy mieszkania na rynku wtórnym w Kielcach trzeba było zapłacić średnio 4578 zł. Tak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. To najmniej spośród 17 miast ujętych w analizie. Najdroższe są mieszkania w Warszawie (9705 zł), Gdańsku (8347 zł) i Krakowie (7766 zł). Za to w Kielcach ceny rosły niemal najbardziej w kraju – o 15 proc. rok do roku. Większy wzrost odnotowano tylko w Zielonej Górze (18 proc.), Wrocławiu i Krakowie (po 17 proc.).

Ceny rosły wszędzie. Także na rynku pierwotnym
W Kielcach w pierwszym kwartale roku metr kwadratowy nowego mieszkania od dewelopera kosztował średnio 5425 zł. Taniej spośród 17 miast było tylko w Zielonej Górze (4851 zł). Najdrożej znów w Warszawie (9819 zł), Gdańsku (8741 zł) i Krakowie (8356 zł).

Wszędzie – zarówno na rynku wtórnym, jak i na rynku pierwotnym – mieszkania drożały.

Ceny mieszkań w I kwartale tego roku
Ceny mieszkań w I kwartale tego roku Expander

Jaki wpływ na wyższe ceny ma pandemia koronawirusa? Według analityków Expandera, specjalizującego się w badaniu rynków nieruchomości, jest on niewielki.„Był to w większości okres jeszcze przed pandemią, więc nie powinno nikogo dziwić, że ceny niemal we wszystkich miastach ustanowiły nowe rekordy” – przypomina w analizie Expander. „W siedmiu największych miastach nowe mieszkania zdrożały o 11 proc. r/r [rok do roku – red.], a na rynku wtórnym o 10 proc. Co ciekawe, ceny rosły, mimo że kupujący uzyskiwali bardzo wysokie rabaty” – zwraca uwagę. Według serwisu różnice między cenami ofertowymi a transakcyjnymi wynosiły nawet 7,5 proc.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus uderzył województwo po kieszeni. 10 mln zł uleciało z podatków

Expander przewiduje, że w drugim kwartale roku ceny nie powinny wzrosnąć. Z jednej strony oprocentowanie kredytów spadło, ale z drugiej strony banki zaostrzyły kryteria ich przyznawania.
Mieszkanie w Kielcach a w Warszawie
Co ciekawe, według Expandera na rynek nieruchomości może wpłynąć praca zdalna. Choć raczej w perspektywie dłuższej niż krótszej.„Dla przykładu, jeśli ktoś może pracować zdalnie, to po co ma kupować mieszkanie za 457 000 zł w Warszawie, jeśli w Kielcach takie samo kosztuje 210 000 zł? Jednym z efektów rozpoczynających się zmian może być zmniejszenie zapotrzebowania na mieszkania w największych miastach i wzrost w tych, gdzie ceny są niższe” – zauważa.

Porównał nawet, jakie są różnice między cenami w Warszawie a w innych miastach. Wyszło na to, że różnica w zakupie mieszkania o powierzchni 50 m kw. w Kielcach i stolicy to aż 247 tys. zł. Rata kredytu byłaby w takiej sytuacji niższa o ponad 1,1 tys. zł. A wymagany wkład własny – o blisko 25 tys. zł. Mniejsze różnice są w przypadku innych zestawianych z Warszawą miast.

Ceny mieszkań - Warszawa w porównaniu do Kielc


Ceny mieszkań - Warszawa w porównaniu do Kielc Expander


 

·
Registered
Joined
·
4,448 Posts
A co budują koło elektryka na Niskiej? Dość głębokie wykopy tam zrobili, pewnie pod garaże podziemne.
 

·
Registered
Joined
·
1,355 Posts
Osiedle na Górnej


 
781 - 800 of 800 Posts
Top