SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 3525 Posts

·
Civitas Kielcensis
Joined
·
741 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Chciałbym przedstawić kilka nowych projektów, które w najbliższym czasie mają być realizowane:

1) Budynek handlowo usługowy na ul. Koziej


2) Centrum rekreacyjne przy ulicy Klonowej

Znany jest już dokładny projekt kompleksu, który wygląda dość interesująco, wręcz jak na tamten rejon imponująco. Wiadomo, że powstanie hotel z tarasami przypimnającymi ogromny prom, odkryty basen, boiska, wielki budynek usługowo-handlowy. Możną będzie m.in. skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego czy odpocząć w kawiarni z widokiem na zalew.

Od strony zalewu stanie obiekt, w którym znajdzie wspominany już hotel ze 100 pokojami oraz restauracją i kawiarnią. Tuż obok plaży pojawi się kadłub z pokojami i ogromnymi tarasami. Ma być to hotel trzy- lub czterogwiazdkowy. Obok hotelu planowane jest centrum konferencyjne na 300 osób. Między budynkami stanie łącznik, w którym znajdą się wypożyczalnia sprzętu sportowego, łódek, rowerów wodnych czy skuterów. Urządzona zostanie również kręgielnia. W obiekcie swoje miejsce znajdzie również fitness club. Zaraz przy plaży wybudowany zostanie odkryty basen o wymiarach 20 na 40 metrów. Powstanie też boisko do koszykówki. Od strony ulicy Klonowej stanie trzykondygnacyjny budynek handlowo-usługowy, w którym parter przeznaczono na sklepy, I piętro na gabinety lekarskie i centrum rehabilitacji. Ostatnie piętro to powierzchnia dla biur i kancelarii. Nie zapomniano oczywiście o zmotoryzowanych, dla których przewiduje się w sumie ok. 140 miejsc parkingowych. Obydwa budynki powstaną w tym samym czasie.3) Budynek usługowo - biurowy Paderewskiego 38


4) Prywatny akademik


5) Centrum Wystawienniczo Handlowe Budownictwa i Materiałów Budowlanych


6) Budynek usługowo-mieszkalny przy ul. Przecznica 4A


7) Budynek Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji


8) centrum biurowe przy ulicy Zagnańskiej


9) Parking wielopoziomowy na Placu Konstytucji


10) Modernizacja Amfiteatru Kadzielnia i zagospodarowanie Wzgórza Kadzielnia
11) Hala sportowa - ulica Boczna12) STADION PIŁKARSKI PRZY UL. ŚCIEGIENNEGO


13) zespół budynków usługowo-biurowo-mieszkalnych "PLANTY 16"


14) Zespół rekreacyjno-hotelowy Na Stoku


15) BIUROWIEC UL. WARSZAWSKA


16) budynek mieszkalno-usługowo-handlowy na Warszawskiej
17) Przebudowa i remont hotelu Łysogóry


18) WSEiA budynek dydaktyczny przy ul. Jagiellońskiej


19) obiekty mieszkalno-handlowe "Dolina Silnicy"


20) ul.WARSZAWSKA - EKOKALORIA


21) Klasztor Braci Kapucynów - ul. Warszawska


22) Oaza Centum na Słowackiego


23) Oaza pod Telegrafem


a do tego jescze trochę inwestycji do których nie mam wizualizacji:

24)Kompleks sportowo - usługowy na Ślichowicach

U zbiegu ulic Kaznowskiego i Jurajskiej, na osiedlu Ślichowice, warszawska firma chce wybudować obiekt rekreacyjny. Początkowo na tym terenie SM Domator chciała zorganizować park osiedlowy z m.in. dwoma placami zabaw oraz alejkami obsadzonymi krzewami i drzewami ozdobnymi. Jednak do realizacja nie doszło. W połowie 2004 do Urzędu Miasta w Kielcach zgłosiła się firma, która chciałaby postawić enklawę sportowo-usługowo-rekreacyjną. W skład obiektu ma wejść m.in. hala sportowa z czterema kortami tenisowymi, saunami oraz częścią gastronomiczną. Na zewnątrz mają powstać kolejne korty (od dwóch do sześciu). Obok powstanie także parking na ok. 55 aut. Pomysł tej inwestycji nie przypadł do gustu SM Domator, jednak najprawdopodobniej nie będzie ona miała wiele do powiedzenia jeśli chodzi o zagospodarowanie działki. W przypadku braku przeszków, startu inwestycji można oczekiwać wraz z początkiem 2005 roku.

25) Kompleks hotelowo - rekreacyjny na Stadionie

Nowa inwestycja powstanie w miejscu zrujnowanego Basenu Leśnego. Obiekt w połowie 2004 roku został sprzedany właścicielowi pobliskiego hotelu Leśny Dwór. Za nieruchomość nabywca zapłacił 1,5 mln zł. Planuje wybudowanie trzygwiazdkowego hotelu, nawiązującego do architektury staropolskich dworków, krytego basenu, kortów tenisowych, kręgielni. Hotel ma mieć 70 pokoi. Znajdą się w nim m.in. salon masażu i siłownia. Z dobrodziejstw obiektu będą mogli korzystać również kielczanie. Wybudowane zostaną także drogi dojazdowe. Inwestor już w lipcu 2004 złożył dokumenty w związku z zagospodarowaniem terenu. Do końca roku ma być gotowy projekt kompleksu. Budowa ruszy już wiosną 2005

26) Citipark - Paderewskiego 4

Citipark - to nazwa kompleksu usługowo-biurowo-mieszkalno-rekreacyjnego, który powstanie w miejscu kamienicy przy ulicy Paderewskiego. Projekt inwestycji został przygotowany przez Pracownię Architektoniczną Joanny i Edwarda Ćwiertaków z Kielc. Sześciokondygnacyjny obiekt zaprojektowano na kształt litery U. Powierzchnia budynku wyniesie ponad 6 tys. m2. Jak podaje Gazeta w Kielcach, w części gmachu od strony ulicy Paderewskiego, powstaną m.in dwie restauracje - koreańsko-japońska i europejska, centrum zdrowia i urody oraz centrum sportowo-rekreacyjne z krytym basenem o wymiarach 12,5 metra na 5 metrów, salą fitness oraz do gry w squasha. W segmencie od strony ronda im. Giedroycia zaplanowano pomieszczenia biurowe. W skrzydle od strony parku wybudowane zostaną apartamenty mieszkalne o pow. od 50 do 150 m2. Projekt zakłada także budowę podziemnego parkingu na 80 stanowisk. Wysokość budynku nie będzie stała - od strony Paderewskiego obiekt ma mieć sześć kondygnacji, zaś od strony parku trzy.

27) Qubus Hotel

Pod koniec 2003 roku Echo Investment podpisało kontrakt w sprawie budowy, a następnie wydzierżawienia obiektu hotelowego w Kielcach dla norweskiej firmy Qubus Hotel Systems. Umowa dzierżawy została zawarta na okres 25 lat. Teren, przyszłej inwestycji to zaniedbana, przysłonięta ogromną ilością nieestetycznych reklam działka, znajdująca się w samym centrum Kielc, na wzgórzu przy rondzie im. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego. Planowany do realizacji hotel, to budynek 3-piętrowy o powierzchni ok. 3500m2, z 93 pokojami, parkingiem naziemnym dla samochodów i autobusów oraz restauracją. Dotychczas firmy nie zdradziły, kiedy rozpocznie się budowa, lecz jak nieoficjalnie podaje Gazeta Wyborcza, pierwsi goście zamieszkają w obiekcie najpóźniej w 2006 roku. Hotel będzie prowadzony w standardzie trzygwiazdkowym


itp., itd........
 

·
Your brain controller
Joined
·
9,040 Posts
wonsbelfer said:
Zobaczyłem tylko ten przy Koziej i Wyższą Szkołę Ekonomii i... reszta to krzyżyki, a szkoda bo ta Kozia, to nawet, nawet....
Ja również. 90% wizualizacji nie widać. Zrobić coś z tym ;)
 

·
Your brain controller
Joined
·
9,040 Posts
Kadzielnia mogła by stać się tak fajnym miejscem jak Opera leśna w sopocie lub opera pod gołym niebem w Opolu. Jakiś festiwal tam uządzić, nadać mu rozgłosu i jedziemy z koksem. Widać, że Kielce nie są jednym z tych średnich miast w polsce, które stoją w miesjcu albo się cofają. Widać w tym wszystkim optymistychną wizję przyszłości.
 

·
Civitas Kielcensis
Joined
·
741 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Van der Rohe said:
Bardzo fajny budyneczek ;-)

Już go wykańczają.Na dole maja być sklepy, na dwóch piętrach biura, a wyżej mieszkania dwupoziomowe.Chciałbym tu zamieszkać ale po pierwsze były tylko mieszkania po 100 metrów (czyli koszt około 300 tys. zł) a po drugie już wszystko w tym budynku jest sprzedane.
 

·
Civitas Kielcensis
Joined
·
741 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Zsepół mieszkaniowy w Kielcach ul. Kopernika 21

Zespół zostanie wybudowany na działce o powierzchni 4 416 m2 w ścisłym centrum miasta w spokojnej dzielnicy willowej. Nieruchomość rozpościera się pomiędzy ulicami Kopernika i Zdrojową. Na działce znajduje się piękny starodrzew, który zostanie poddany pielęgnacji i będzie stanowił dopełnienie do projektowanego kompleksu, czyniąc go jednym z najatrakcyjniejszych zespołów mieszkaniowych w Kielcach. W skład kompleksu wchodzić będzie trzysegmentowy trzykondygnacyjny budynek, z podziemnym parkingiem na 57 samochodów. Do każdego mieszkania będzie przypożądkowane pomieszczenie pomocnicze w postaci komórki lokatorskiej.W podziemiu usytuowane zostaną pomieszczenia techniczne, pomieszczenia ogólnego użytku mieszkańców oraz fitnes. W zespole będzie 52 lokale mieszkalne o powierzchni od 33,00 do 110,00 m2.


--------------------------------------------------------------------------

Biurowiec Citipark :

www.slowoludu.com.pl/gazeta/codzienna/2004/IX/4/9.pdf
 

·
Civitas Kielcensis
Joined
·
741 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Kolejny problem z przetargiem na budowę stadionuJak w rok wydać pieniądze, które miały być wydane w ciągu trzech lat - to kolejny problem, który pojawił się przy przetargu na budowę stadionu piłkarskiego w Kielcach. Właśnie dlatego nie wybrano jeszcze wykonawcy

Jak pisaliśmy, w ostatni piątek otwarto koperty z ofertami na budowę stadionu piłkarskiego przy ul. Ściegiennego w Kielcach. Obie firmy, które stanęły do drugiego przetargu (pierwszy unieważniono ze względu na zbyt drogie oferty) - Mitex i Skanska - spełniły teraz kryteria cenowe. Zaoferowały nawet, że są w stanie wybudować stadion odpowiednio w 11 i 12 miesięcy, a nie w prawie dwa lata, jak poprzednio proponowały.

I tu pojawił się problem. Jeśli zwycięzca wywiąże się ze zobowiązań i zbuduje stadion przez rok, miasto w tym czasie będzie musiało za niego zapłacić. Tymczasem inwestycję, wartą prawie 43 miliony złotych, w miejskim budżecie zapisano jako wieloletnią - miasto miało ją finansować przez trzy lata.

Pomysł wydawania wszystkich pieniędzy w ciągu roku nie podoba się radnym. - Trudno sobie wyobrazić, że w 2005 roku wydamy z budżetu miasta 40 milionów złotych tylko na budowę stadionu, podczas gdy na wszystkie inwestycje w tym roku mamy 80 mln - mówi Jerzy Borończyk, przewodniczący komisji gospodarki komunalnej.

Jak rozwiązać ten problem? - Pracują nad tym prawnicy - tłumaczy Artur Sabat, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który w imieniu miasta jest inwestorem budowy.
Ja tu przewiduje niezły przekręt, pewnie i tak wygra Mitex chociaż Skanska chce 3 mln mniej...
 

·
Civitas Kielcensis
Joined
·
741 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Nowe inwestycje w mieście
. 02-11-2004 , ostatnia aktualizacja 02-11-2004 18:09

Miasto nam pięknieje. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa kompleksu rekreacyjno-biurowego Relax nad zalewem kieleckim. Odstraszać swym wyglądem przestanie też obskurny budynek Geoprojektu.

Kompleks zaprojektowała architekt Danuta Jaroszyńska-Ziach. Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. Pierwszy zacznie się jeszcze w tym miesiącu. Przy ulicy Klonowej w sąsiedztwie zalewu powstanie budynek usługowo-handlowy. Będzie miał cztery kondygnacje. Parter zaplanowano na sklepy, na piętrach będą pomieszczenia na biura czy gabinety lekarskie.

W budynku będzie 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Będzie ją można wynająć bądź kupić. Budynek wyposażony będzie w dwie przeszklone windy.

Budowa biurowca przy Klonowej powinna się zakończyć jesienią przyszłego roku. Zaraz potem rozpocznie się drugi etap inwestycji - budowa hotelu nad samym zalewem. Znajdzie się w nim 100 dwuosobowych pokoi, sala konferencyjna, restauracja, barek dla plażowiczów i rowerzystów (w pobliżu prowadzi trasa ścieżki rowerowej). - To będzie nieco nietypowy hotel. Chciałbym, by miał raczej charakter ośrodka wypoczynkowego. Myślę, że mogłyby tu przyjeżdżać grupy wycieczkowe, urlopowicze, którzy chcieliby wypocząć. A w Kielcach jest już sporo atrakcji. Latem zalew, na którym będzie można i pożeglować, i popływać łódką, są ośrodki jazdy konnej w Dyminach i Borkowie, dla miłośników lotów czy skoków spadochronowych jest aeroklub w Masłowie. Zimą mamy atrakcyjne stoki narciarskie. Nie brakuje też atrakcji w regionie, jak choćby Bałtów czy Kurozwęki. Transport w te miejsca zapewniałby ośrodek - tłumaczy Ryszard Grzyb, inwestor.

W ostatnich latach w Kielcach powstało kilka zupełnie nowych budynków o charakterze usługowo-biurowym. Okazuje się, że chętnych na ich zagospodarowanie nie brakuje. - Zmieniły się standardy. Ludzie szukają budynków nowych, funkcjonalnych, estetycznych. Lekarze, którzy wynajmują na gabinety pomieszczenia w starych kamienicach na piętrach szukają lokali na parterze albo takich, gdzie są wygodne windy, by ludzie starsi, schorowani czy niepełnosprawni mogli bez problemu do nich dotrzeć, Poza tym zamiast płacić za wynajem, wolą kupić lokal na własność i dowolnie nim dysponować - wyjaśnia Grzyb.

Niedługo powinna się też rozpocząć budowa zespołu biurowego przy ulicy Paderewskiego i budynku mieszkaniowo-usługowego na rogu ulic Wesołej i św. Leonarda.

Zniknie też szpecąca miasto rudera stojąca przy ul. Krakowskiej - budynek po dawnym Geoprojekcie. - Jestem po wstępnej rozmowie z miejskimi urzędnikami, a architekt pracuje nad koncepcją zagospodarowania tego budynku. Chciałabym, żeby już w przyszłym roku rozpoczęła się rozbiórka - mówi Agnieszka Kołomańska, właścicielka kamienicy. Wyjaśnia, że wcześniej niewiele można było zrobić, bo obowiązywał stary plan zagospodarowania przestrzennego.

- Jego zapisy nie pozwalały na rozbudowę istniejącego budynku, tylko remont, a to zupełnie nieopłacalne. Teraz jest łatwiej. Ale i tak nie mogę zburzyć całego budynku, bo jego część leży w pasie zielni i obowiązują tam odrębne przepisy - mówi Kołomańska.

Chce więc wyburzyć części rudery, a potem rozbudować tak, żeby zmieścił się tam nie tylko hotel, ale również kawiarnia, plac zabaw i patio.

- Żaden oficjalny dokument w tej sprawie jeszcze do nas nie trafił, ale nam również bardzo zależy na zagospodarowaniu okolic Kadzielni - powiedziała Anna Ciulęba, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Joanna Gergont, Marcin Sztandera
 

·
Civitas Kielcensis
Joined
·
741 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Inwestycje w Kielcach

Przedstawię kilka nowych inwestycji w Kielcach:

1)Skwerek przy ul. Kapitulnej

Lokalizacja :
Plac przy skrzyżowaniu ulic: Sienkiewicza i Kapitulnej; ścisłe Centrum Miasta

Cel:
udostępnienie Skweru przy ul. Kapitulnej do celów turystyczno - rekreacyjnych, wydarzeń kulturalnych, w tym wystaw artystycznych
Projekt nawiązuje charakterem wielofunkcyjnego placu do modernizowanej ulicy Sienkiewicza oraz uzyskuje pozytywny efekt widokowego otwarcia na Wzgórze Zamkowe z ulicy Sienkiewicza.
Projekt:
Pracownia Architektoniczna "B&B Arch-Studio" z Kielc

2)Wielopoziomowy parking na Placu Konstytucji 3-ego Maja

Cel:
ustworzenie miejsc parkingowych dla wyłączonego ruchu kołowego Śródmieścia Kielc
Powierzchnia nieruchomości:
4500 m2
Właściciel:
Miasto Kielce
Pojemność:
ok. 500 miejsc parkingowych oraz możliwość rozbudowy
Wartość projektu:
12 mln zł
Koncepcja architektoniczno-budowlana:
Konsorcjum: NAOS Biuro Projektowe Grzegorza Rybaka oraz Pracownia Projektowa "PORTAL" Włodzimierza Cichonia z Kielc
3)Muzeum Sztuki Sakralnej (prawie ukończone)

Pomysłodawca:
Leszek Mądzik

Opis projektu:
Muzeum Sztuki Sakralnej - jedyne w Europie Wschodniej miejsce stworzone na ekspozycje prac najwybitniejszych współczesnych twórców. Znajdzie się tam około 80 prac m.in. Mariana Czapli, Edwarda Dwurnika, Andrzeja Wróblewskiego, Stanisława Sobolewskiego, Teresy Stankiewicz, Andrzeja Strumiłły oraz w depozycie - prace Tadeusza Kantora i Władysława Hasiora.
Obok stałej wystawy znajdzie się w niej przestrzeń, która pozwoli na ekspozycje czasowe. Będą też organizowane sesje, spotkania, koncerty i przedstawienia dotyczące tematu sacrum.
4)CitiPark przy ul. Paderewskiego 4

Inwestor:
Developen Joy - D&J technology Poland
Projekt architektoniczny:
"ĆWIERTAK" Pracownia Architektury i Krajobrazu Kulturowego

Założenia projektu:
- powierzchnie usługowe, handlowe, itp. - parter 950 m2
- centrum zdrowia - przychodnia specjalistyczna, gabinety lekarskie, apteka
- centrum urody - fryzjer, salon kosmetyczny, salon masażu
- kompleks sportowy - basen kryty, sauna, sala do fitness, siłownia, itp.
- biura - kancelarie prawnicze, biura rachunkowe, instytucje
- apartamenty mieszkalne - 50 - 150 m2 wraz z garażami
- parking dwupoziomowy - ok. 80 miejsc

Powierzchnia całkowita:
Łącznie ok. 7000 m2 powierzchni mieszkalnych i użytkowych
Zdjęcia terenu:
5)Budynek usługowo-mieszkalny przy ul. Przecznica 4a6)BUDYNEK HANDLOWO - BIUROWY ul. HIPOTECZNA - ŚW. LEONARDA

7)Park Biznesu - Lotus

Amerykańsko - polska firma "Amervox" zdecydowała się na budowę w Kielcach centrum handlowo - biurowo - magazynowego. Inwestycja powstanie przy ulicy Warszawskiej koło stacji benzynowej Poltank. Zaprojektowano nowoczesny kompleks o powierzchni ponad 3 tys. m2. W każdym pomieszczeniu będą łącza telefoniczne, dostęp do internetu, czy nawet świetnie wyposażone kuchnie. Dzięki doskonałej lokalizacji przy drodze Kielce - Warszawa, zapewniony zostanie wygodny dojazd do budynków. Z myślą o klientach i dostawcach powstaną obszerne parkingi i podjazdy dla tirów. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano na marzec 2005 roku, zaś koniec na październik 2005. Inwestor zapowiada, że jeśli realizacja powiedzie się, w Kielcach powstaną dwa kolejne obiekty o łącznej powierzchni 7,5 tys. m2, zlokalizowane na działce o powierzchni ponad 23 tys. m2.


 

·
Civitas Kielcensis
Joined
·
741 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Biurowiec firmy Apolloplast

Budowa biurowca ruszyła w wakacje 2004 roku. Obiekt o powierzchni ponad 1400 m2 powstaje w miejscu wyburzonych baraków, tuż obok Dworca PKP. Zakończenie budowy przewidziano na połowę 2005 roku. Elewacja biurowca będzie miała w przewadze szkło. W niektórych miejscach pojawią się elementy w kolorze żółtym.

 

·
Civitas Kielcensis
Joined
·
741 Posts
Discussion Starter · #20 ·
[Kielce] Basen z lodowiskiem

Basen z lodowiskiem
Kielcom potrzebny jest olimpijski basen. A dzieciom przydałoby się także kryte lodowisko. - Wybudujemy te obiekty obok siebie - zapowiada prezydent Wojciech Lubawski.


Dlaczego tak budować? Wytłumaczenie jest proste: agregaty mrożące taflę lodowiska będą wytwarzać dużo ciepła, które szkoda marnować. Można je za to wykorzystać do podgrzewania wody w olimpijskim basenie i ogrzania całego obiektu pływalni.

- To trochę eksperymentalne zagospodarowanie energii, ale technicznie logiczne. Miejsce na tej wielkości obiekt sportowy mamy, na Pakoszu. Przy okazji dzielnica, która jest teraz zaniedbana, zostanie uporządkowana i dużo zyska - mówi prezydent Wojciech Lubawski.

Pomysł na budowę basenu pojawił się w ubiegłym roku gdy Ministerstwo Gospodarki i Pracy samo zapytało władze Kielc co jeszcze z placówek sportowych o krajowej skali przydałoby się tu wybudować. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaczął przygotowywanie odpowiedniej koncepcji, która mogłaby stanąć w konkursie o pieniądze unijne. Przewiduje ona budowę krytej pływalni z pełnowymiarowym olimpijskim basenem - 50 metrów długości i 25 szerokości. Planowane jest także wybudowanie widowni dla około 1600 osób i zespołu obiektów towarzyszących pływalni, która może kosztować nawet 60 mln zł.

Pomysłem prezydenta Kielc jest by basen połączyć z lodowiskiem.

- Koszty budowy sztucznego lodowiska nie są tak duże. Byłoby to około 20 mln zł. A przy połączeniu obydwu obiektów o wiele tańsze będzie ich późniejsze utrzymanie - wyjaśnia Wojciech Lubawski.


Kielce jak Spała
Kielce, ze swoją bazą sportowo - rekreacyjną, mogą być konkurencją dla ośrodków treningowych kadry narodowej i reprezentacji olimpijskich takich jak Spała. Na najnowocześniejszym w kraju stadionie piłkarskim przy ul. Ściegiennego pierwszy mecz zostanie rozegrany 1 kwietnia. Inwestycja kosztowała 48 mln zł. Na początek lata ukończona zostanie także hala sportowa przy ul. Bocznej - za 26 mln zł. Razem z planowanym w pobliżu basenem, istniejącymi stadionami treningowymi i wyciągami narciarskimi, obiekty tworzyłyby kompleks sportowy jakiego w Polsce jeszcze nie ma.
 
1 - 20 of 3525 Posts
Top